Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wymarzony zestaw??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2008 - 10:49

jest nim custom, na blanku talon musky VI balanced graphite plus 6'4 (o jeden cal skrocony na szczycie) 30 lb


@pitt,

miło słyszeć B)

#42 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 11:12

Witam,

@MichalB- powody dla jakich sprzedalem Mefisto sa zupelnie inne to po pierwsze. Napisalem delikatnie w poprzednim poscie co sadze o wyglaszaniu opini na forum o czyms czego nie mialo sie w reku badz tylko przez chwile. To co pisalem o Mefisto zacytowales- bylo wyraznie napisane ''niektorym'', nie dotyczylo mnie :D Notabene ta wedke zamowilem ponownie :D :D :D Moze byc troche ciezko dostac bo Amerykance wykupuja wszystko co sie pojawi :( W kilku postach staralem sie opisac cechy mojej wymarzonej jerkowki podparte paroma latami i duza iloscia ryb ( tu gdzie mieszkamm lapie sie ich sporo a wiec i szybciej mozna zebrac doswiadczenia).

Wedkami lapie ryby :D Nawet jesli gdzies pojawilo sie slowo kolekcja.

Pozdrawiam,

Michal Wujek

P.S. Bujo a nie Budzio bardzo prosze :angry:



#43 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 14:54

Bujo

Mepfisto jest świetnym przykładem waży tyle co dwie wędki z grafitu standardowego związane w pęczek razem :D . A poważnie nie ma problemu aby taki balnk zamówić nawet o małej średnicy , aktualnie jednym z najdroższych materiałów jest grafit woven projektowany ze zbieżnością , daje możliwość zastosowania małej średnicy. Co do tuby to trzeba odpowiedzieć sobie czym jest rezonans –jeżeli blank a potem uchwyt jest sam w sobie tubą i włożymy pod niego jeszcze jedną tubę to damy izolację –dlatego też blanki do cięższych poruczeń mają większy dolnik i tępa szczytówke to jest rezonans sam w sobie –aż zęby
dzwonią . Zauważ też proszę ,że żadna z rękojeści budowana na tubie w katalogu matagi nie jest nazwana rezonansem –nikt w Japonii nie ukrywa że przyspiesza to montaż i fajnie wygląda . Ponadto gdyby dodać do twojego blanku –który jest ideałem więcej materiału miał by większe, głębsze ugięcie , można dać jedynie jakiś sztywny materiał np. woven .Jednak nadal uważam ,że gdyby każde wykorzystae branie =100$ , ktoś z blankiem z grafitu standardowego był by bogatszym człowiekiem :mellow:
Ps1
Nie jest rozsądne przeciążanie blanku to tak jakby jeździć cały czas na drugim biegu dobrym samochodem można ,pewnie długo ale po co. Blank jest zaprojektowany aby optymalnie służyć właścicielowi w różnych sytuacjach . Moc w wysokich modułach służy do wyciągania ryb nie rzucania. Ryb z USA walecznością nie można porównać do tych europejskich . U nas dobór blanku w 90 % jest zależny tylko i wyłącznie od przynęt które mają one obsługiwać .



Ps 2

Poniżej zdjęcie uchwytu bez izolacji , który czasami stosuję –wygląda po prostu fajnie :D

Pozdrawiam

Łukasz

@ Łukaszu,
nie za bardzo rozumiem twierdzenie, że montowanie rękojeści na rezonansie przyspiesza montaż.Montuję ich dużo i mam wrażenie, że zmontowanie i zamocowanie na blanku typowej rękojeści(korek, uchwyt i korek) jakoś zabiera mi mniej czasu, pomijając oczywiście czas wiązania żywic.Montowanie elementów rękojeści rezonansowej na tubie wymaga przede wszystkim ręcznej pracy,dokładności począwszy od toczenia pianki w tokarni, poprzez docinanie odpowiednich długości, osadzaniu(w przemyślany sposób)i czasem dotaczaniu nowych winding check-ów(rurkowych z kołnierzem) w zależności od tego jaką blank ma średnicę(uchwyty IPS). Mało tego, w niektórych kombinacjach pewne elementy do rezonansu przygotowuję czasem parę dni, zanim nabiorą odpowiednich cech umożliwiających montaż. Osadzanie tuby na blanku też nie jest takie proste, złe rozmieszczenie dystansu pierścieni na blanku zabija działanie rezonansu. Być może dlatego niektórzy nabywcy wędek, gdzie rezonans został żle zmontowany przez rodbuildera, nazywają go gadżetem. Jeden z moich ostatnich klientów nabył Batsona z serii IP i po testach nad wodą wrócił do mnie prosto z łowiska z kamienną miną. Dlaczego? Bo okazało się, że łowiąc na jednym z jezior w mojej okolicy wędka sprzedawała mu do ręki za dużo informacji. Dziś, po kilku wyprawach, wie, że podwodnych roślin się nie zacina, a ilość skutecznych zacięć ryb zdecydowanie wzrosła.
Jeśli w Japonii twierdzą, że montaż na tubie jest szybszy od klasycznej rękojeści, to na pewno nie robią rękojeści rezonansowych, co jest chyba zgodne z prawdą. Matagi tak ich przecież nie nazywa... .
Pozdrawiam.
Roman Pietrzak.

#44 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 25 wrzesień 2008 - 15:40

Witam,
@Tarłoś, jest bardziej sztywny, nie mocniejszy. Te pojęcia są często mylone.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

Właśnie to miałem na myśli.


#45 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 25 wrzesień 2008 - 17:39

Witam

Panie Romanie , jak Pan wie bardzo cenię ręczną pracę gdyż jest ona wyznacznikiem tego czy ktoś uprawia „rodbuilding” czy „montering” . Wszystkie wymienione czynności robię przy zwykłej rękojeści –ponadto selekcjonuje każdy plaster korka . Połączenie czasami 30 pierścieni korkowych , oraz toczenie ich to żmudna praca . Często też łączę materiały o różnej twardości czy wykańczam rękojeść ratanem. Wszystkie pierścionki są robione idealnie pod wymiar u tokarza . Nigdy nie szedłem na łatwiznę stosując gotowe moduły bo wtedy wędka nie ma duszy , ponadto są one kiepskiej jakości . Piankę również toczę pod wymiar.
Rękojeści na tubach robię czasami ale dobrze wiem ,że musi mieć ona sporą średnicę w stosunku do blanku aby wzmocnić jakiekolwiek odczucia . Wielokrotnie lepszy efekt otrzyma się poprzez odpowiedni dobór blanku do metody bez dodawania zbędnej wagi.
Szybkość montażu rękojeści na rurze polega na tym ,że pracujemy przy użyciu materiałów o jednej średnicy -takiej jaką ma rura . Ktoś koto kiedykolwiek zrobił wędkę wie ile to ułatwia. Projektanci dobrych blanków biorą pod uwagę setki różnych czynników jak to jaka przynęta będzie używana , czy blank nie zacznie się telepać pod woblerem , czy szczytówka po poderwaniu jiga ugnie się odpowiednio (tak aby usztywniająca się część blanku przekazał impuls dalej –przy dobrze zaprojektowanym blanku sandaczowe pstryknięcie czuje się aż w łokciu) a w końcu aby blank był dobrze zbalansowany i jak najlżejszy –jednak stosują tyle materiału aby wytrzymał też wędkowanie. Wszystko to powoduje że nowoczesne blanki są wręcz okropnie czułe . A rezonans czym on jest branie to zatrzymanie toru przynęty , ryby ani nie żują błystki czy woblera ani nie potrząsają nią w płetwach . Przykład człowiek który dostał wędkę i jest z niej zadowolony to nic nowego . Jak bym był złośliwy to przytoczył bym wypowiedzi paru klientów , niektórych nawet znanych jako świetnych wędkarzy –jakie były ich wrażenia co do rezonansu i jak czułe są wędki które zbudowałem im aktualnie na moich blankach. Jak napisałem prędzej bardzo prosto jest zrobić test porównawczy kilka modeli blanków jeden na rezonansie drugi bez najlepiej zrobiony w innej pracowni . Jak na razie każdy rodbuilder na świecie jest zgodny ,że czułość to jak najlżejszy blank zbudowany przy użyciu scrim –u z włókna węglowego ,
dobrze dobrany do metody i lekkie komponenty . Czym lżejszy zestaw tym mniej zmęczone mięśnie przedramienia i lepszy odczyt.

Pozdrawiam serdecznie
Z wyrazami szacunku dla Pana pracy bo robi Pan wiele niepowtarzalnych projektów.

Łukasz Masiak


#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2008 - 19:56

ryby ani nie żują błystki czy woblera ani nie potrząsają nią w płetwach


Błystki i woblera nie ale ... jeśli chodzi o gumy to mylisz się Łukaszu, mylisz.

A przytocz Łukaszu wypowiedzi tych klientów, przytocz. Niestety jest tak, że pewna świadomość pozwala Ci myśleć w sposób taki, że o pewnych kwestiach nawet nie warto rozmawiać bo ta świadomość jest poza zasięgiem percepcji :D

Pozdrawiam
Remeek

#47 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 01 październik 2008 - 10:27

Czesc Marzyciele
Pierwszym zakupem na 2009 bedzie Calcutta DC...Mg 51ss. Poszczegolne podzespoly tegoz multika zostaly wzmocnione stopem Ti(titanium).
Przepraszam za niska jakosc zdjecia(robione telefonem). Odbitka jest ze SPECJ.-JP. CATALOGUE 2009 NEW TECHNOLOGIEN :mellow:
pozdrawiam
Daro
.

Załączone pliki



#48 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 październik 2008 - 10:39

No nie no teraz to chlopaki z shimano zaszaleli. My tu rozprawiamy o wycofaniu modeli 50/51 a tu taka niespodziewajka... Nono. Ciekawe kiedy pojawia sie pierwsze egzemplarze w sprzedazy...

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2008 - 10:45

?? :huh: :huh: :huh: ??
Zastanawiam się jak to będzie działało?????

#50 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 październik 2008 - 18:28

pewnie bedzie samo rzucac, samo zwijac, samo zacinac, holowac ... i przynosic piwo :lol:

#51 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 październik 2008 - 19:24

Najgorsze jest to, że ten multik po prostu wygląda jak 101DC.

#52 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 październik 2008 - 21:38

Remek bedzie pewnie tylko mniejszy i to tyle :unsure:

#53 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 01 październik 2008 - 22:42

Czesc Wam :mellow:
Nozyczki+ katalog shimano+ aparat fotograficzny, i u co niektorych kolegow po kiju usmiechnely sie buzie :D :D :D
pozdrawiam :lol:
Daro


#54 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 październik 2008 - 07:55

Czesc Wam :mellow:
Nozyczki+ katalog shimano+ aparat fotograficzny, i u co niektorych kolegow po kiju usmiechnely sie buzie :D :D :D
pozdrawiam :lol:
Daro



No i zgarniesz zaraz bana :D

Jak możesz???? :D

No ale przyznać musisz - czujność była ....

#55 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 02 październik 2008 - 13:49

Witam

Panie Romanie , jak Pan wie bardzo cenię ręczną pracę gdyż jest ona wyznacznikiem tego czy ktoś uprawia „rodbuilding” czy „montering” . Wszystkie wymienione czynności robię przy zwykłej rękojeści –ponadto selekcjonuje każdy plaster korka . Połączenie czasami 30 pierścieni korkowych , oraz toczenie ich to żmudna praca . Często też łączę materiały o różnej twardości czy wykańczam rękojeść ratanem. Wszystkie pierścionki są robione idealnie pod wymiar u tokarza . Nigdy nie szedłem na łatwiznę stosując gotowe moduły bo wtedy wędka nie ma duszy , ponadto są one kiepskiej jakości . Piankę również toczę pod wymiar.
Rękojeści na tubach robię czasami ale dobrze wiem ,że musi mieć ona sporą średnicę w stosunku do blanku aby wzmocnić jakiekolwiek odczucia . Wielokrotnie lepszy efekt otrzyma się poprzez odpowiedni dobór blanku do metody bez dodawania zbędnej wagi.
Szybkość montażu rękojeści na rurze polega na tym ,że pracujemy przy użyciu materiałów o jednej średnicy -takiej jaką ma rura . Ktoś koto kiedykolwiek zrobił wędkę wie ile to ułatwia. Projektanci dobrych blanków biorą pod uwagę setki różnych czynników jak to jaka przynęta będzie używana , czy blank nie zacznie się telepać pod woblerem , czy szczytówka po poderwaniu jiga ugnie się odpowiednio (tak aby usztywniająca się część blanku przekazał impuls dalej –przy dobrze zaprojektowanym blanku sandaczowe pstryknięcie czuje się aż w łokciu) a w końcu aby blank był dobrze zbalansowany i jak najlżejszy –jednak stosują tyle materiału aby wytrzymał też wędkowanie. Wszystko to powoduje że nowoczesne blanki są wręcz okropnie czułe . A rezonans czym on jest branie to zatrzymanie toru przynęty , ryby ani nie żują błystki czy woblera ani nie potrząsają nią w płetwach . Przykład człowiek który dostał wędkę i jest z niej zadowolony to nic nowego . Jak bym był złośliwy to przytoczył bym wypowiedzi paru klientów , niektórych nawet znanych jako świetnych wędkarzy –jakie były ich wrażenia co do rezonansu i jak czułe są wędki które zbudowałem im aktualnie na moich blankach. Jak napisałem prędzej bardzo prosto jest zrobić test porównawczy kilka modeli blanków jeden na rezonansie drugi bez najlepiej zrobiony w innej pracowni . Jak na razie każdy rodbuilder na świecie jest zgodny ,że czułość to jak najlżejszy blank zbudowany przy użyciu scrim –u z włókna węglowego ,
dobrze dobrany do metody i lekkie komponenty . Czym lżejszy zestaw tym mniej zmęczone mięśnie przedramienia i lepszy odczyt.

Pozdrawiam serdecznie
Z wyrazami szacunku dla Pana pracy bo robi Pan wiele niepowtarzalnych projektów.

Łukasz Masiak


Łukaszu, nie jestem rodbuilderem ale widziałem niejednokrotnie jak się montuje rękojeść z rezonansem i bez, Różnica jest, uwierz. A Ty chyba tego nie robisz, bo pamiętam naszą rozmowę z zeszłego roku. Strasznie sceptycznie pochodziłeś do teorii rezonansu. Powiedziałeś że takich rzeczy nie robisz, no chyba że coś się zmieniło????

Do moderatorów: W związku z dużą ilością wiadomości do mnie odnośnie usuniętego postu, pozwalam sobie zamieścić ją ponownie. Moja odpowiedz faktycznie nie ma nic wspólnego z tematem wątku (ale nie tylko moja) ma za to dużo z toczoną tu dyskusją. Jeśli ktoś stwierdzi że należy ją usunąć, to proszę również o usunięcie pozostałych wypowiedzi które mają się nijak do tematu, w przeciwnym razie stwierdzę (pewnie nie tylko ja )że jest to rodzaj cenzury. Jeśli tak będzie to proszę równocześnie z usunięciem mojego posta usunąć moje konto na Jerkbait.pl
Paweł Marczak

#56 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 02 październik 2008 - 20:41

Całe zamieszanie z cenzurą i usunięciem mojego posta zostało wyjaśnione. Uznajmy incydent za niebyły

#57 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 październik 2008 - 20:44



#58 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2008 - 07:24

Całe zamieszanie z cenzurą i usunięciem mojego posta zostało wyjaśnione. Uznajmy incydent za niebyły



:D

#59 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 22 październik 2008 - 19:12

Witam, kolegow ;) Dzisziaj dostalem jedna czeszc wymarzonego zestwu : http://www.japantack...nes/YGK_WX8.htm
#2, 100m. Jutro moze proba..?

#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 październik 2008 - 10:54

Daj znać jak tam się spisuje :D