Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sila sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 31 marzec 2014 - 23:33

Nie rozumie o co Ci chodzi z ta opnia za granica?Dla opinii lowisz?Ja lowie dla siebie.Niektorzy zabieraja ryby, ja zabieram rybie jedynie minute na zrobienie zdjecia.Gdybym celowo szukal szczupaka, tylko dla foty to co innego.Przylowil sie biedak dostal po zebach i wrocil do wody.Pzdr
A i jeszcze jedno co do opinii, nie staram sie aby za granica mnie postrzegano jak super hiper, jednak zdziwilbys sie jak tubylcy w innych krajach wala ryby w leb, a jak pokazuje fote wypuszczonej duzej ryby, przelykaja sline.Chyba zbyt pochopnie mnie osadziles.Pzdr raz jeszcze.


Nie ma sensu kopii kruszyc masz mij nr zadzwon pogadamy w srode lece na urlop do pl na 2 tyg a o wizerubek warto dbac zawsze

Pozdr

#22 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 31 marzec 2014 - 23:39

Spoko Adam :) co by nie budzic niesmaku fotki usuwam.Zycze milego wypoczynku :) w czerwcu powalczymy z rybami razem.PZdr

Wracajac do tematu widze ze Ci, ktorzy wydali opinie, sa zgodni ze szczupak jest silniejsza ryba, w sensie wariacji na kiju.


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 31 marzec 2014 - 23:44


#23 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 kwiecień 2014 - 06:36

po moich kilkuletnich doświadczeniach stwierdzam że Szczupak na pewno nie jest silniejszy od Sandacza ale jest znacznie zwrotniejszy i szybszy tym jest są spowodowane te wariacje na kiju. porównując Sandacza 70 cm a Szczupaka 70 cm hol Szczupaka będzie krótszy ale za to bardzo emocjonujący, Sandacz również pięknie trzepie łbem na boki, ale ja mówię tylko o rybach z rzek ;) Ciekawą sytuacją było branie na opasce bardzo mocne uderzenie na wobka po łuku w nocy , zacinam a tu odjazd na mocno zakręconym hamulcu jakieś 30-40 m w dół mówię Sumek w końcu złapałem za szpulę wyprostowałem kija i ryba się dała zatrzymać , zaczął się normalny hol w którym po takim odjeździe przekonany byłem że to wąsik, a kilka metróe ode mnie widzę w świetle latarki że to Sandacz miał 78 cm, co ciekawe za 10 minut w tym Samym miejscu zacinam kolejną rybę w indentyczny sposób ale ta już walczy typowo po Sandaczowemu bez takich zacnych odjazdów ale hol bardzo emocjonujący , ten miał 77 cm , tej nocki kumpel wyjął Szczupaka 71 cm i mówi że szedł jak szmata . pozdro

#24 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 01 kwiecień 2014 - 07:08

Myślę, że tylko próby na hamowni dadzą jednoznaczną odpowiedź... :rolleyes:


  • starydrwal, Kuba Standera, Paweł Bugajski i 5 innych osób lubią to

#25 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 kwiecień 2014 - 07:16

Trza by ryby sczepić ogonami i spróbować przeciągania.


  • Majo lubi to

#26 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 09:19

To temat na prima aprilis czy tak na serio??? Nigdy nie mieliście dużego szczupaka, spokojnego po zacięciu a nie drobne które są więcej w powietrzu niż w wodzie???



#27 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 kwiecień 2014 - 09:22

Chyba na prima aprilis, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś, nawet Grunwald :), pytał serio...


Użytkownik skippi66 edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 09:22


#28 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 kwiecień 2014 - 09:54

Chyba na prima aprilis, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś, nawet Grunwald :), pytał serio...

 

 


A ja głupi dałem się nabrać.Aj aj oj oj ;) .

Nawet jeśli wątek nieco na siłę ;) ,wolę dać głos tu niż typować kolejny kołowrotek do opadu.



#29 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:01

Wątek powstał wczoraj, jako żart - nie liczy się. :P



#30 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:02

Mnie nurtuje inny problem: gdyby tak płotkę powiększyć do rozmiarów przeciętnego szczupaka ( 70 cm ) to kto by wygrał, ona czy sandacz?


  • Kuba Standera, Paweł Bugajski i cristovo lubią to

#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:03

Nie no nie na prima aprilis :) pytam powaznie.Napewno niejeden z was mial brzane na kiju, wybitnie silna ryba.Jesli zadalbym pytanie, co silniejsze brzana 60cm czy szczupa 60cm bez wachania odpowiedzielisbyscie brzana, ta ryba ma moc i to sie czuje.Szczupak szaleje, tanczy na ogonie ale to wszytsko widowisko,brzana ciagnie jak lokomotywa.Nie pytalem w jaki sposob walczy jaka ryba, tylko , ktory gatunek jest silniejszy.Mnie to zdziwilo ze ten maly sandaczyk byl porownywalnie silny do tego szczupaka, ktory byl duzo wiekszy.



#32 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:05

po prostu mial wiecej animuszu :)  gdyby wszystkie ryby walczyly tak jak sandacze, to hole bylyby nudne jak flaki z olejem :)



#33 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:10

Mnie nurtuje inny problem: gdyby tak płotkę powiększyć do rozmiarów przeciętnego szczupaka ( 70 cm ) to kto by wygrał, ona czy sandacz?

Dlatego pytałem wcześnie o wagę, czy długość chodzi, moim zdaniem powinny być porównywane ryby o podobnej masie.

Sumek 70 cm to sznurek w porównaniu z takim samym sandaczem, czy nawet szczupakiem. ;)

 

Osobiście nie odważyłbym się mimo wszystko dokonywać takich porównań, ryby mają różną kondycję, łowimy je w różnych miejscach i zbyt wiele czynników decyduje o tym, czy walkę z rybą określimy jako konkretną potyczkę, czy też nie. :)


Użytkownik Dagon edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 10:13


#34 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:23

Wlasnie dlatego napisalem, ze z tego samego miejsca , to byla klatko-opaska :) tzn jest szereg glowek, miedzy nimi sa klatki ze stojaca woda, w tym szeregu sa 2 krotkie glowki a miedzy nimi pas stojacej wody, dosc glebokiej przy samej opasce, graniczacej z glownym nurtem.wiedzialem ze to miejsce wyroznia sie z tlumu a co za tym idzie, beda tu ryby, w zadnym innym miejscu nie mialem ani jednego brania, a to miejsce jest teraz dla mnie podstawowa miejscowka.Obie ryby sa z tej samej miejscowki, szczupak wzial w pasie stojacej wody, sandacz z glownego nurtu.Sandacz dal sie podholowac a pozniej zaczal pokaz sily, nie byly to krotkie szybkie odjazdy, tylko spokojne trzymanie sie dna.Powiem, ze jak go zobaczylem to nie moglem uwierzyc, ze to takie malenstwo.Mam filmik z holu tego szczupaka, cos tam widac (krecilem sam) chociaz koncowke sie nie nagrala poniewaz aparat ma taka funkcje ze nagrywa tylko okolo 10min i sie zatrzymuje nagranie (gdyby nagralo sie to jak go wyciagam z wody, darowalbym sobie zdjecie :) ).Widac, ze szczupak to nie jakis zdechlak, ktory wyjechal bez walki.Szkoda ze bateria nie pozwolila na dalsze nagrywanie, mialbym nagranego szczupaka i sandacza, moglibyscie ocenic.



#35 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:29

Szczupak był po tarle, wymęczony, ostry, grupowy gang bang daje w końcu w kość. ;)

Sandacz natomiast był przed, napalony, nabuzowany hormonami, kto wie czy nie zażył niebieskiego kiełża, możliwe nawet, że go z przysłowiowej "baby" zdarłeś.

Dziwisz się, że walczył jak dziki? :)  ;)

 

Żarcik, ale takie sytuacje w wędkarstwie się zdarzają, ryby zaskakują, i dobrze. :)


Użytkownik Dagon edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 10:29

  • Paweł Bugajski, Zwierzu i Negra lubią to

#36 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 kwiecień 2014 - 12:19

Coś się dziwnego dzieje z ludźmi na forum. Nie wiem czy to przesilenie wiosenne czy syndrom prima aprilis ?



#37 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 12:21

To drugie. ;)



#38 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:13

Typowo zimowe pytanie, w sezonie jak ryby biorą nikt nie będzie się zastanawiał co jest silniejsze tylko je łowił :).

Tak poważnie to Grunwald nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. To tak jak z człowiekiem, jeden będzie walczył do końca, a inny podda się bez walki.



#39 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:38

Nie chce uogólniać ale na podstawie moich spostrzeżeń jeśli chodzi o rzeki, sporo zależy od siły nurtu w którym sandacze żyją.

Dobrym przykładem Witek jest Ren czyli rzeka typu kanał o obrzydliwej regulacji i bardzo silnym uciągu gdzie łowiący wcześniej jak ja na Wiśle czy Odrze sandacze (nie małe) po braniu i holu myśli mam 80-90 a wyjeżdża rybka 60-70 cm  :rolleyes:


  • Negra lubi to

#40 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:39

Wiem wiem, ze jedna ryba moze byc silniejsza od drugiej, ale jak pisalem wyzej brzana napewno jest silniejsza od szczupaka.Mozna porownywac gatunki ze zwgledu na sile.A ten sandacz byl polowe mniejszy od szczupaka a nie ustepowal mu sila, nie mowie o walecznosci lecz o sile.