Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Enterprises

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
724 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:13

mam jeszcze jakiślepszy wybór czy twoim zdaniem to optymalny oczywiscie w tej cenie a blank około 500 kosztuję ?

#342 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:19

Blanki typu Hot Shot, nie podałeś gramatury przynęt więc dalej niewiele mogę napisać.

#343 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:23

no i właśnie z tym są problemy bo chce jeden kij a przynęty troszke obszerne załóżmy że pomiedzy 10- (20-30)rozchodzi się o (gumy) główki od 5 gr do 15 czasami 20 ale wyżej już nie ?

#344 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:36

HS1021 Loomisa, 7g+4 , 10g+3 a górą 20g+3,5 oraz wahadła niezbyt szerokie o masie 27g. Blank trudny już do dostania. Nie wiem jak w tej chwili wygląda gramatura przynęt obsługiowanych przez HS Batsona bo ponoć były jakieś zmiany konstrukcyjne a na stronie Batsona tego nie widziałem jedynie zmienione są opisy w FC.

#345 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 maj 2012 - 17:57

RCLB 50 lb zaliczyl test .

Zyciowy sum (232) wyladowany w 10 minut po calkiem emocjonujacym holu...

Wiecej w watku sumy 2012.



#346 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 czerwiec 2012 - 14:20

Batson SH1081-2

 

Witam
Panowie mam pytanie chce zbudować kijek do delikatnego łowienia (obrotówki 0 i gumki na główkach 1-3 g)głównie na jeziorach. Czy ktoś łowi lub łowił taką wędką i mógłby podzielić się swoją opinią na jej temat.
Dzięki i pozdrawiam.



#347 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 08 czerwiec 2012 - 21:41

Witaj ! Tak się składa że niedawno skończyłem składać wędkę właśnie na takim blanku. Jest to blank powiedzmy... nie za szybki :D do twoich potrzeb będzie idealny - jeżeli szukasz witki nie gubiącej ryb, bo kij gnie się już przy małym obciążeniu , a jak mocniej to do samej rękojeści. Zakładając wabik o masie całkowitej 12g ( kij znosi to bez problemu)spokojnie przerzucałem Wartę na wysokości Czerwonaka ,no fakt do szerokich tam nie należny ale dawała rade. Czucie brania dobre, blank powiedzmy dość slim ( 10mm ) przed uchwytem kołowrotka.

#348 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5007 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 czerwiec 2012 - 22:03

To absolutnie nie jest kij do łowienia na gumy, chyba, że masz na myśli zboczny tłumok to wtedy możliwe. Edit- Czucie brania ...hehehe chyba pokazanie brania bo to nie jest blank na którym mamy coś tam czuć. To jest blank do podawania lekkich wabików typu smużak, woblerek...

#349 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 09 czerwiec 2012 - 05:33

a to nie jest przypadkiem blank do łowienia okoni na paprochy ?

#350 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5007 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 czerwiec 2012 - 07:51

[quote]
Czucie brania ...hehehe chyba pokazanie brania bo to nie jest blank na którym mamy coś tam czuć. To jest blank do podawania lekkich wabików typu smużak, woblerek...
[/quote]

Skąd masz takie info i na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?
Po mojemu jest to blank stworzony do poławiania łososi/troci metodą drift'u a nie do podawania wabików typu smużak, że się sprawdza w kleniowaniu to już inna bajka. Łowiłem Batsonem z wyższego grafitu do 10 gr i czucie najmniejszego skubnięcia w dolniku była fenomenalna.
[/quote]

Miałem kij na tym blanku i używałem go w ostatnim sezonie. To jest witka do łowienia ryb w rzece o czystym korycie. Większy kleń wygnie go do samej rękojeści i zaplącze się w pierwszy po drodze konar. Czucie brania na gumę z opadu jest praktycznie zerowe. Pod woblerem 5cm kij kłania się nisko. Proszę Cię tylko nie ucz mnie łowienia okoni na gumę :lol:

#351 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 czerwiec 2012 - 08:10

[quote]
Czucie brania ...hehehe chyba pokazanie brania bo to nie jest blank na którym mamy coś tam czuć. To jest blank do podawania lekkich wabików typu smużak, woblerek...
[/quote]

Skąd masz takie info i na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?
Po mojemu jest to blank stworzony do poławiania łososi/troci metodą drift'u a nie do podawania wabików typu smużak, że się sprawdza w kleniowaniu to już inna bajka. Łowiłem Batsonem z wyższego grafitu do 10 gr i czucie najmniejszego skubnięcia w dolniku była fenomenalna.
[/quote]

Miałem kij na tym blanku i używałem go w ostatnim sezonie. To jest witka do łowienia ryb w rzece o czystym korycie. Większy kleń wygnie go do samej rękojeści i zaplącze się w pierwszy po drodze konar. Czucie brania na gumę z opadu jest praktycznie zerowe. Pod woblerem 5cm kij kłania się nisko. Proszę Cię tylko nie ucz mnie łowienia okoni na gumę :lol:
[/quote]

Tak właśnie nim pomachałem i chyba lepszy jest do poganiania krówek, niż do łowienia na gumy... ale ja się nie znam.


#352 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 czerwiec 2012 - 11:52

Zaproponuje Ci coś takiego - jako, że uwazam iż własne doświadczenia lepsze są od doświadczeń innych :D
- a zatem ,- kup sobie niedrogą wklejankę do paproszków taka powiedzmy do 8-10g i nie za długą jak ma byc na łódke. Przełów nią kilkadziesiąt wyjadów i sam bedziesz wiedział czego Ci potrzeba, wtedy uwagi kolegów na pewno bedą Ci służyć za pomoc a nie za mętlik. W ostatnich latach do takich zastosowań jak piszesz (poza wklejankami), moim zdaniem najlepiej sprawdzały się kije na blankach Phenixa, kolega Jozi ma chyba coś takiego i jest, jak wiem zadowolony,- zapytaj go - to miły gość i trochę łowi, więc nie bedą to teoretyczne rozważania :D

#353 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 01 wrzesień 2012 - 17:25

Batson XST 1084 275 10-21gr Opinie

 

 

Witam potrzebuje opini czy kij na tym blanku obsłuży mi sandacze na lekko z brzegu na wodzie stojącej główki od 7gr -15gr max + 3cale guma.Czy lepszy bedzie St.croix Avid o takich parametrach.



#354 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 wrzesień 2012 - 17:52

Gusta są różne, Avid.

#355 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 01 wrzesień 2012 - 19:54

Batsona miałem przez krótki okres czasu i mi nie podszedł.Avida mam jakieś 8lat w wersji castingowej. Nie zamienię na inny patyk :-)Zresztą dwa avidy mają u mnie dożywocie ten do 3/4 oz i jerkówa 1 1/2 oz. :D nieśmiertelny duet. Chociaż jak to fabryczne kije lakier na nich jest delikatnie mówiąc położony mało estetycznie. Na Turawie jak sandacze brały chimerycznie przy większej głębokości i przy dolnym zakresie rzutowym brania były dalej dobrze wyczuwalne (nawet przy fali).

pozdro Maciek

#356 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 01 wrzesień 2012 - 21:06

Dzięki za opinie ,mam Avida 8'6 1oz i tak myślałem o tym lżejszym do kompletu i chyba przytym zostane.

#357 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 06 wrzesień 2012 - 21:53

Panowie napiszcie coś więcej o tym BATSONIE jaki zakres przynęt najlepiej obsługuje.

#358 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:33

Witam. Nie posiadam zadnego kija, ale mialem okazje dosc dlugo nimi lowic. Szukalem podobnie jak kolega kija pod sandacza na lekko, glowka max 15 gr. i do tego gumka 7-8 cm. Zakup odlozylem, poniewaz wypadlo mi inne lokowanie PLN :angry: . Batson i st. croix o tych samych parametrach to jak dla mnie dwa rozne kije. Nijak nie mozna ich porownac, doslownie. Avid prawdziwa armata sztywny kiedy trzeba, poddajacy sie wrecz idelany pod hol do tego czyla szczytowka. I do tego ciagla amortyzacja, nie czuc, ze ma dosc. Prowadzenie przynety i czucie dna moim zdaniem ideal. Batson, szczerze, dobry kij, ale nie w przedziale przynet do 21, owszem obsluzy, ale to nie to. Gdyby byl opisany do 15-18 gr. to tak. I absolutnie nie pod sandacza. Jest zbyt delikatny. Kolega kupil, ale z przenzaczeniem pod klenia itp. i chyba to jest najlepszy wybor jesli chodzi o Batsona. Ja Batsonem lowic nie potrafie, wnerwia mnie ten blank. Mial byc szybki RX8, ale wcale tego nei czuc. Jesli sandacz, absolutnie Avid. Ale podkreslam to tylko moja subiektywna opinia, nie musisz sie z nia zgadzac.

#359 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 18:31



Witam.
Chciałbym wybrać blank z serii poping Rx7 batsona dł. 213cm. do gum 4 na ołowiu 7-10gr.
Mam problema...Czy wybrać ip842 czy może ip843.Nie chcę kija z dużą nadwyżką mocy ponieważ do cięższych zadań już mam odpowednie narzędzie.Jeżeli ktoś z kolegów miał do czynienia z tymi blankami proszę o opinie.

#360 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 wrzesień 2012 - 13:11

Witam,

Chciałbym poznać różnicę w tych blankach, zwracam się zatem do doświadczonych kolegów.

1. IP845, 7'0, 10-20lbs, 3/8-1oz, Mod-Fast, 2.75oz (butt 0,525, tip 5,0)

2. CB66MH, 6'6, 10-20lbs, 3/8-1oz, Mod-Fast, 1.70oz (butt 0,415, tip 5,5)

Poza różnicą w wadze blanku i dużą zbieżnością w przypadku pierwszego jakie są charakterystyki w/w?

Blank miałby być przycięty do 185cm i użyty do budowy casta. Miałby obsługiwać małe jerki 10-12cm do 30gr, gumy 4-5 na główkach do 20gr oraz mniejsze szczupakowe łagodnie pracujące woblery do 12cm do wagi 25gr. Zależy mi na dość pełnym ugięciu przy ładowaniu i dość miękkim prowadzeniu przynęty.

Pozdrawiam
Sławek





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson