Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki T-Russell Matagi

blank matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 grudzień 2015 - 16:30

23g na 100%, tyle latało. I już jesteśmy blisko granicy. Wg mnie 25g powinno polecieć w ten sposób.



#62 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 luty 2016 - 18:31

Dzisiaj przetestowałem dłuższego brata a więc kij na blanku TR106 SUPER długości  320cm c.w 8-28g oraz mocy 8-20lb i mam bardzo dobrą wiadomość dla trociarzy bałtyckich oraz wszelkiej maści łowców bolenia z brzegu którzy lubią łowić z dalekich i bardzo dalekich odległości . Kij na tm blanku pociągnie bez obaw wszelkiego rodzaju przynęty nieznacznie przekraczające 30 g .Do testów użyłem dzisiaj najcięższych blach tociowych o wadze Möre Silda 27 g oraz stare Hanseny Flash 30 g do tego  woblery Gladsax 27 g .Cięższych przynęt trociowych nie posiadam ale muszę przyznać że kij ma jeszcze rezerwy i myślę że bez problemu powinien pociągnąć jeszcze + 5 g na pełen dystans bez żadnych ograniczeń . Rzuty około 100 metrów więc to typowy Long Range zarówno trociowy jak i boleniowy, bo praca pod obciążeniem jest wręcz wymarzona . Kij obsłuży bez problemu na pełen dystans także przynęty typowo boleniowe jak gumy RH 12 ,29 g oraz woblery . Jest to kij o ugięciu bardziej szczytowym co nie znaczy że ma sztywny dół . Pod obciążeniem dół także ładnie pracuje . Poniżej kilka fot z ugięcia przy rzucie i myślę że te kilka fot  bardziej opisze co ten blank potrafi  niż kilka stron tekstu.Dodam tylko że po rzucie kij bardzo szybko gaśnie.

Przynęta Gladsax 27g firmy Fiske

f35a53efb85d86d1.jpg3431baafd1291a09.jpg4c12d0dcbb9cec5e.jpgb698df9350bfd064.jpg041a3ed39430aca5.jpg88520f0ab7af94d4.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 16 luty 2016 - 18:37


#63 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 luty 2016 - 19:23

Widzę ,że jednak dałeś się skusić na MATAGI  ;)  :) i myślę , że będziesz zadowolony  ;)  :) .


  • mrWhite7 lubi to

#64 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 21 luty 2016 - 17:04

Odświeżę temat. Czy założyciel wątku lub inny użytkownik mógłby napisać kilka słów opinii o tytułowym blanku TR76 Super Shore MH? Chodzi zwłaszcza o grubość ścianek, ugięcie, pracę pod rybą i optymalny ciężar przynęt. Dodatkowo bezpośrednie porównanie tego blanku z oczko słabszym modelem TR76 Super Shore M byłoby super :)



#65 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 kwiecień 2016 - 10:00

Ktoś coś wie o tym blanku ? 

 

Blank MATAGI T-Russell TR74 Super Mebaru-L, 0,4-4g, 220cm, pełna wklejka węglowa

 

Od dłuższego czasu rozglądam się za czymś pod mikrojigi ok. 0,8 gr



#66 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 00:01

Ktoś coś wie o tym blanku ? 
 

Blank MATAGI T-Russell TR74 Super Mebaru-L, 0,4-4g, 220cm, pełna wklejka węglowa
 
Od dłuższego czasu rozglądam się za czymś pod mikrojigi ok. 0,8 gr


Bardzo fajny szybki blank, z delikatną szczytówką, zakres przynęt to raczej od 1grama, do 5gr (może nawet 6) i twisterek 3,5cm. Dość duży zapas w dolniku poradzi sobie z większym przyłowem. Po kontakcie z kijkiem na tym blanku, zmieniłem zdanie na temat wklejek i nie są już dla mnie takie bllleeeeee :)
  • Robert Crocker lubi to

#67 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:17

Czymś lżejszym rzucałeś ? Nimfy i inne cudaki pod białoryb ?



#68 OFFLINE   marekD

marekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:42

Czymś lżejszym rzucałeś ? Nimfy i inne cudaki pod białoryb ?

 

Tylko twisterkami łowiłem 2,5-3,5cm i głowkami 1-5gram, na cieniutkiej plecionce momoi oshikage 0,064mm. Popytaj o blank TR69 Super Ajax chyba pod białoryb będzie lepszy.



#69 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 kwiecień 2016 - 06:59

Jaka jest faktyczna różnica między jednym a 2 ?


  • Filip. lubi to

#70 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:54

Witam

 

Mam kij  na  blanku  Matagi Super Sea Bas 260cm/ 20 lbs/28 g  zbrojony  przez Dąbka 111 ,  zbrojony  fuji sic od 20   plus tunel i szczyt Torizaity , 4,5 -plus uchwyt TVS   , docelowo miał  uzupełnić  arsenał

niejako od dołu  do M1  86 MH   pod gumę  8-10 cm  i główki 10/12/14 g  i zastąpić  zbyt już długiego CD xls 9"/ 15 lbs / do 25 g.

 

Okazało  się  dobrym wyborem  . Rzutowo  bardzo dobrze   się ładuje w opisanej gramaturze . Łowię na Odrze i w/w gramaturach część  pracy wykonuje prąd  wody , więc  podbicie gumy  10/12/14 g Keitech 4ES

jest komfortowe / czucie  b.dobre .

 

Wczorajsze testy  17/21 g   plus 4" ES  również  ok  chociaż  21 g /+ guma  uważam  za górny zakres  zebrania  . Matagi ze względu na finezyjny szczyt  również  fajnie pracuje  z woblerami  7-10 cm  /7-10 g/

rapala x  rap i  x-rap cont. bardzo fajnie chyba  polubię łowienie  na wobki .  RH /10/17 g  również  ok .

 

Testy  plecionka  Duel 8 PE 1,5  -  planuję  zejść  na PE 1,2   Duel lub HM  8 Dragona  powinno  być  bardziej komfortowo/ czulej i dalej , przede wszystkim  z wobkami .Kij  zdecydowanie  zyskał po zbrojeniu

ze sztywnej szpady  na  wędkę  o fajnym pełniejszym  ugięciu  pod obciążeniem ,   a tego szukałem czyli finezji / szybkości /lekkości / odp. mocy w dole /

 

Dziękuję  Rafałowi   za  uzbrojenie  ...

 

Pozdrawiam

Maciej / Szczecin


  • xyzzvpc lubi to

#71 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 15:29

Widzę Maćku, że przypasował patyk ;) Mówiłem, że będziesz zadowolony ;)



#72 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 czerwiec 2016 - 17:47

Witam

 

Mam kij  na  blanku  Matagi Super Sea Bas 260cm/ 20 lbs/28 g  zbrojony  przez Dąbka 111 ,  zbrojony  fuji sic od 20   plus tunel i szczyt Torizaity , 4,5 -plus uchwyt TVS   , docelowo miał  uzupełnić  arsenał

niejako od dołu  do M1  86 MH   pod gumę  8-10 cm  i główki 10/12/14 g  i zastąpić  zbyt już długiego CD xls 9"/ 15 lbs / do 25 g.

 

Okazało  się  dobrym wyborem  . Rzutowo  bardzo dobrze   się ładuje w opisanej gramaturze . Łowię na Odrze i w/w gramaturach część  pracy wykonuje prąd  wody , więc  podbicie gumy  10/12/14 g Keitech 4ES

jest komfortowe / czucie  b.dobre .

 

Wczorajsze testy  17/21 g   plus 4" ES  również  ok  chociaż  21 g /+ guma  uważam  za górny zakres  zebrania  . Matagi ze względu na finezyjny szczyt  również  fajnie pracuje  z woblerami  7-10 cm  /7-10 g/

rapala x  rap i  x-rap cont. bardzo fajnie chyba  polubię łowienie  na wobki .  RH /10/17 g  również  ok .

 

Testy  plecionka  Duel 8 PE 1,5  -  planuję  zejść  na PE 1,2   Duel lub HM  8 Dragona  powinno  być  bardziej komfortowo/ czulej i dalej , przede wszystkim  z wobkami .Kij  zdecydowanie  zyskał po zbrojeniu

ze sztywnej szpady  na  wędkę  o fajnym pełniejszym  ugięciu  pod obciążeniem ,   a tego szukałem czyli finezji / szybkości /lekkości / odp. mocy w dole /

 

Dziękuję  Rafałowi   za  uzbrojenie  ...

 

Pozdrawiam

Maciej / Szczecin

fajny konkretny opis :)



#73 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 09 czerwiec 2016 - 09:16

Witam

 

Zbiku  dzięki też za Twoje rady   -napisz  proszę  kilka  słów  szerszego komentarza  od Siebie , a dla mnie info  jaką plecionka /  grubość  stosujesz -polecasz   ............

 

Ja myślę   jeszcze    o modelu  Super Shore 76 ML  czyli  14 lbs / lub  mocniejszy  M/16 lbs    ktoś może   ma te kije   w użytkowaniu ....proszę  o  komentarze  / szukam  czegoś od dołu  pod mniejsze akweny  kanały

 

i wtedy  główka od 5/6 g  plus guma  np kopyto 7 cm / do 10 cm wtedy żyłka   / od góry  Odra  ponton  max 14/17 g  plus Kei 4" ES opad ......plecionka .

 

pozdrawiam

 

Maciej

 

 

 



#74 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 czerwiec 2016 - 21:22

Ja mam SS TR76 M i daje radę od 7g do 20g +3", ale komfort to 10-17g+3".



#75 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 czerwiec 2016 - 22:54

Ma ktoś z kolegów kija na ss ML ? I mogł by się podzielić wrażeniami z użytkowania tego kija ? Jaki realny c/w itp. był bym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam P.

#76 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 czerwiec 2016 - 23:05

To i ja kotleta odgrzeję . Ma ktoś SS ML ? Szukam informacji na temat c/w realnego i rodzaju przynęt - a raczej ich gramatury,którą obsługuje ten wlaśnie blank... Będe bardzo wdzięczny ,za wszelkiego rodzaju info . Pozdrawiam Paweł

#77 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 18:00

czy miał ktoś z was okazję porównać sześciofuntowe blanki TR74 mebaru L i TR74 mebaru M?



#78 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 22 sierpień 2016 - 09:00

Witam

 

Wczoraj po testach  Matagi SS 76 ML   kołowrotek  Certatka 2500 plus plecionka PE  1,2  Sunline  8x   . Miejsce testów Odra  głębokość  4/5 m   bardzo wydolny  rzutowo  komfort   10 g  -14  g  plus Keitech  ES 4"  czucie przynęty

 

na wysokim  poziomie   jedno branie   -  elektrycznie  przekazane  .Kij  szybki  ale  z fajnym  ugięciem   nieco cieplejszym- pełniejszym   niż  St. Croix nowa Elitka   76/12 lbs. Jednak  od dołu  6  g plus  kopyto 3" nie miałem komfortu

 

z napięciem  zestawu  .Tutaj  raczej   cieńsza plecionka  0,8-1,0 PE    lub  żyłka  0,22-0,25 mm mogłaby pomóc    ...Kijem  można  " zagrać  "  przynętą   z nadgarstka  w w/w opisanych gramaturach  ....Co ciekawe  przy 17 g plus Keitech 

 

dawał sobie  jeszcze  świetnie radę  . Zdziwiło  mnie to  że  rzutowo  wypadał podobnie  jak mój Matagi  Super Sea bass  2,60 m/  28 g / 20 lbs  i ten jest bardziej  spolegliwy szczytem  co daje więcej możliwości  np. pracy z woblerem czy przy

 

dropie ...

 

Ten ML  typowo  pod jigi  w zakresie jak wyżej...

 

Pozdrawiam

 

Maciej



#79 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 10:53

Cóż, ja długo tym kijem nie polowilem, gdyz choroba castingowa zwyciężyła i cały sprzet spiningowy znalazł lub jeszcze szuka nowych właścicieli ;)

Odnosnie Super Seabass TR86, blank na tyle mi podpasowal, ze planuje zrobic sobie boleniówkę pod casta na nim. Spin wędruje na sprzedaz po 2 uzytkowaniach.

Zasięg rzutu na tym kiju jest rewelacyjny. Użytkowany z TP 4000 XG '11 i linka Dragon HM8X 0.12 Forte. Przynety głownie to Panici 8-10cm, Matusiaki 14g, RH10. Patyk zbrojony w Torzite. Całośc 123g.

#80 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 07:29

czy miał ktoś z was okazję porównać sześciofuntowe blanki TR74 mebaru L i TR74 mebaru M?

 

filmiki znalezione na yt. oba kijki wyglądają na mocne mimo 6lb mocy.

 

 

tr74 L

 

 

 

 

 

tr74 M

 

 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, matagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych