Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1293 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   k.sumiński

k.sumiński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 20:53

Z racji iż mam tam najbliżej z rodzinnej miejscowości, poświęciłem w tym roku już 5 wyjazdów na te wody...Niestety z mizernymi efektami...Nie pamiętam żeby w ostatnich 5 latach były miejsca gdzie nie dałoby się nawet przepłynąć z trymem podniesionym na max. W ubiegłym roku miałem powyżej Pułtuska całkiem niezłe wyniki może jakościowo nie do porównania z Wiślanymi ale 8 ryb na 5 wyjazdów to już całkiem nieźle...a znam tam wszystkie dołki rynny i zwaliska. W tym roku natomiast tylko jedno walnięcie w DT w pobliżu zakrętu w Sieluniu i nic poza tym. Ale patrząc na ogólne wyniki, nie wyróżniam się zbytnio, więc nie odpuszczam...Następny wyjazd jednak na Wisłę w okolicę Kępy Polskiej.

Szweju12 Kępa Polska to wyrąbisty pomysł :lol:  dziś 10 godzin orki na zero!!!! Oprócz mnie było jeszcze 4 ekipy..... prawdopodobnie większość z nich to forumowicze i prawdopodobnie wszyscy na zero....? :huh: Ale nie to jest najważniejsze pakując manatki spotkałem miejscowego który sprzedał mi tajną wiadomość otóż jak zapada zmrok to pojawia się kilka ekip z wędkami tyle że elektrycznymi..... :angry: :wacko: Jak chcesz coś tam złowić zaopatrz się w odpowiedni sprzęt.... :wub: :ph34r: O ile te ekipy coś tam jeszcze zostawiły..... :o



#722 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 20:56

Oaza wodnej patologii. Welcome in hell...



#723 OFFLINE   k.sumiński

k.sumiński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 20:58

Z racji iż mam tam najbliżej z rodzinnej miejscowości, poświęciłem w tym roku już 5 wyjazdów na te wody...Niestety z mizernymi efektami...Nie pamiętam żeby w ostatnich 5 latach były miejsca gdzie nie dałoby się nawet przepłynąć z trymem podniesionym na max. W ubiegłym roku miałem powyżej Pułtuska całkiem niezłe wyniki może jakościowo nie do porównania z Wiślanymi ale 8 ryb na 5 wyjazdów to już całkiem nieźle...a znam tam wszystkie dołki rynny i zwaliska. W tym roku natomiast tylko jedno walnięcie w DT w pobliżu zakrętu w Sieluniu i nic poza tym. Ale patrząc na ogólne wyniki, nie wyróżniam się zbytnio, więc nie odpuszczam...Następny wyjazd jednak na Wisłę w okolicę Kępy Polskiej.

Szweju12 zapomniałem  zapytać czy tak fajne wyniki powyżej Pułtuska w poprzednim sezonie miałeś na trolla?



#724 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 22:46

Ale nie to jest najważniejsze pakując manatki spotkałem miejscowego który sprzedał mi tajną wiadomość otóż jak zapada zmrok to pojawia się kilka ekip z wędkami tyle że elektrycznymi..... :angry: :wacko: Jak chcesz coś tam złowić zaopatrz się w odpowiedni sprzęt.... :wub: :ph34r: O ile te ekipy coś tam jeszcze zostawiły..... :o

 

Dziwię się, że się dziwisz. Od kilku lat próbowałem zainteresować tą sprawą kogo się da. Niestety w tym kraju wszyscy mają to w d...

Dwa lata temu miejscowi starali się mnie przekonać, że sandacza to jest jednak dużo bo całą pychówkę prądem natłukli.

Rok temu marudzili, że nic nie mogą skłusować, bo cała ryba popłynęła na Wyszogród. Ręce opadają ...

 

Kiedyś mi się wydawało, że to jest kłusownicze zagłębie, ale później się okazało, że Wisła lubelska to jest dopiero dzika dzikość. Przebiła płocko-mazowiecki odcinek.

 

Ryba w Wiśle nie ma szans ... żadnych.


  • Meme, Mariano Mariano i Karol Krause lubią to

#725 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 sierpień 2014 - 22:49

Szweju12 Kępa Polska to wyrąbisty pomysł :lol:  dziś 10 godzin orki na zero!!!! Oprócz mnie było jeszcze 4 ekipy..... prawdopodobnie większość z nich to forumowicze i prawdopodobnie wszyscy na zero....? :huh: Ale nie to jest najważniejsze pakując manatki spotkałem miejscowego który sprzedał mi tajną wiadomość otóż jak zapada zmrok to pojawia się kilka ekip z wędkami tyle że elektrycznymi..... :angry: :wacko: Jak chcesz coś tam złowić zaopatrz się w odpowiedni sprzęt.... :wub: :ph34r: O ile te ekipy coś tam jeszcze zostawiły..... :o

Złe wieści, w przyszłym tygodniu planuję sumowy maraton, myślałem m.in. o tym odcinku, z biwakowaniem nad wodą itd. Jeśli tam wyląduję to się będę rozglądał. Tylko skoro tak, to człowiek powinien tam chyba uzbrojony jechać... W ogóle się waham, czy nocowanie w pojedynkę na wiślanych wyspach do bezpieczny pomysł. Idealnie byłoby rozbić namiot, zostawić trochę maneli w bazie i pływać sobie w okolicy, ale czy w naszym kraju można tak sprzęt zostawiać?  :unsure:



#726 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 22:55

Złe wieści, w przyszłym tygodniu planuję sumowy maraton, myślałem m.in. o tym odcinku, z biwakowaniem nad wodą itd. Jeśli tam wyląduję to się będę rozglądał. Tylko skoro tak, to człowiek powinien tam chyba uzbrojony jechać... W ogóle się waham, czy nocowanie w pojedynkę na wiślanych wyspach do bezpieczny pomysł. Idealnie byłoby rozbić namiot, zostawić trochę maneli w bazie i pływać sobie w okolicy, ale czy w naszym kraju można tak sprzęt zostawiać?  :unsure:

 

Ja 3 lata temu w okolicy Wyszogrodu rozbiłem się na nockę przy opasce, na której jakaś ekipa przygotowywała się ... do dokonania połowu. Najpierw podpytali czy coś złowiłem, później pożartowali, że na wędkę to lipa i inaczej trzeba łapać, a później przez parę godzin się koło mnie kręcili i rzucali @#$$%

Twardo siedziałem, aż nie wytrzymali i się zawinęli. 

Pewnie na niewiele się to zdało i następnego dnia swobodnie z agregatem spłynęli :/



#727 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 06 sierpień 2014 - 23:06

Niestety...taka patologia spoleczna...jak wiesz ciezko z tym walczyc...niestety...
....dzisiaj z Wobim ponad 10 godzin na wodzie bez kontaktu z ryba :-(...nie liczac wzrokowego z bolkami ;-)...konkretne mety ktore ostatnio cos tam dawaly dzisiaj totalna studnia. ..do tego po poludniu przyszla fala i syfu troche poplynelo...mam nadzieje ze juz spada i jeszcze polowimy przez najblizsze dni ;-)

#728 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 23:15

...mam nadzieje ze juz spada i jeszcze polowimy przez najblizsze dni ;-)

 

Oby, ale dochodzą mnie słuchy, że ostatnie bardzo źle się działo na Wiśle i to na wielu odcinkach równolegle. Na pewno sporo ryb zostało, ale są mega przepłoszone.

Dokładnie dwa lata temu też to zaobserwowaliśmy. Z dnia na dzień ryba zniknęła z pewnego odcinka i była pustynia do końca sezonu. 

Są na szczęście okręgi, które starają się z tym walczyć - http://www.pzw.org.p...inne_klusowanie



#729 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 06 sierpień 2014 - 23:28

Oby, ale dochodzą mnie słuchy, że ostatnie bardzo źle się działo na Wiśle i to na wielu odcinkach równolegle. Na pewno sporo ryb zostało, ale są mega przepłoszone.
Dokładnie dwa lata temu też to zaobserwowaliśmy. Z dnia na dzień ryba zniknęła z pewnego odcinka i była pustynia do końca sezonu. 
Są na szczęście okręgi, które starają się z tym walczyć - http://www.pzw.org.p...inne_klusowanie


...mam nadzieje, że splynely na odcinek ktory katujemy ;-) ...w sumie wiekszego cisnienia w ekipie nie ma ;-) ...wystarczy tylko jeden 200+ :-) :-) :-)

#730 OFFLINE   Szweju12

Szweju12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2014 - 08:48

Szweju12 zapomniałem  zapytać czy tak fajne wyniki powyżej Pułtuska w poprzednim sezonie miałeś na trolla?

Narew i troll ? Po pierwsze nie wolno, po drugie na tak krótkie najazdy nie ma sensu, na wypadek gdybym przepis o trollu uznawał za głupi... Obserwacja i jeszcze raz obserwacja ... 4 letnia



#731 OFFLINE   Szweju12

Szweju12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2014 - 08:57

Trochę na uboczu tematu, ale elektrycy na Wiśle to pikuś przy tym co dzieje się na dzierżawionym odcinku Narwii :

 

Jak można w ogóle wydzierżawić komuś rzekę ? Okazuje się że można : http://www.grwlomza.pl/

Łowię poniżej tego odcinka i mój 5 wyjazd w sezonie był ostatnim w to miejsce...A trochę się tu połowiło ...



#732 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 14:04

Trochę na uboczu tematu, ale elektrycy na Wiśle to pikuś przy tym co dzieje się na dzierżawionym odcinku Narwii :
 
 
Jak można w ogóle wydzierżawić komuś rzekę ? Okazuje się że można : http://www.grwlomza.pl/
Łowię poniżej tego odcinka i mój 5 wyjazd w sezonie był ostatnim w to miejsce...A trochę się tu połowiło ...


PZW też dzierżawi :)

#733 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 sierpień 2014 - 16:06

Trochę na uboczu tematu, ale elektrycy na Wiśle to pikuś przy tym co dzieje się na dzierżawionym odcinku Narwii :

 

 

Jak można w ogóle wydzierżawić komuś rzekę ? Okazuje się że można : http://www.grwlomza.pl/

Łowię poniżej tego odcinka i mój 5 wyjazd w sezonie był ostatnim w to miejsce...A trochę się tu połowiło ...

ale zezwolenie wykupiłeś i 150zł zostawiłeś..  :)



#734 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 08 sierpień 2014 - 07:34

Presja na tym odcinku Narwi jest jak w latach 80 tych. Każdy poluje na szczupaczka, żywiec spinning. Doszły łódki i trolling. Mijanki na prostkach, rondo na "przerwańcu" itd. Rzeka ma od 40 do  60m szerokości. Tłumy jak na festynie a nędza z roku na rok większa. Sandacze  już wyjedzone, trochę szczupaka i resztki sumów beretuje się co dziennie, bo czy to w tygodniu, czy w niedzielę presja taka sama. Duża głębokość już nie jest przeszkodą. Szkoda tej wody bo ma potencjał. Żegnaj środkowo Narwio...


  • tibhar lubi to

#735 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 08:10

Panowie, najpiękniejszy odcinek Narwii przeszedł już do historii, a wszystkie sandaczowe burty świecą pustkami, wielkie bolenie "poznikały",jazie, których było na potęgę znikły (pewnie zjadły sumy), sumy "pozdychały" ze starości (lub z niestrawności po jaziach). Ktoś próbuje jeszcze czasem powiedzieć, że są ryby i można połowić - pewnie, będąc 24h/7 dni w tyg,/31 razy w miesiącu trafi się ten jeden dzień, kiedy ostatki ostatków wyjdą na żer… Presja, mięsiarze, pseudotrollingowcy, kłusownicy, dzierżawca - ile ta rzeka może dostawać w dupę i być ciągle rybna? 

 

Przykro na taki stan rzeczy patrzeć, bo jest to kawał przepięknej wody, ale pora się ewakuować - pierwsze próby już za tydzień...


  • Karol Krause lubi to

#736 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 08:30

To fakt,Narew to już wspomnienie,co prawda jako małolat nie interesowałem się wędkarstwem,ale pamiętam,jaka była pod koniec lat 80-tych woda,dziadek kupił działkę w latach 70-tych właśnie ze względu na rzekę,jako gnojek pamiętam,że woda była czysta,łapałem małe raczki,były piskorze,potem pierwsze kiełbiki,płotki,uklejki itp. Teraz płynie breja,kupa śmieci na brzegu i w wodze,wiejskie bydło przyjeżdża i robi sobie dyskoteki,rzeka jest tak płytka,że muszę wypychać łódkę,tam,gdzie były doły po 4-5 metrów teraz jest z metr. Pozostają w pamięci tylko wspomnienia :-( .


Użytkownik CM Punk edytował ten post 08 sierpień 2014 - 10:49


#737 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 09 sierpień 2014 - 13:18

Trzy dni podchodów.... i .... nie dała  :angry:



#738 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 13:22

Sporządniała i nie daje każdemu?



#739 OFFLINE   wasmar

wasmar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjatoruń

Napisano 09 sierpień 2014 - 13:53

Trzy dni podchodów.... i .... nie dała  :angry:

Wojtek następnym razem Ci da...

#740 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 09 sierpień 2014 - 15:05

Trzy dni podchodów.... i .... nie dała  :angry:

 

Dała do zrozumienia, że nie jest łatwa :P ....następnym razem daje dla mnie, bo limit nerwów powoli się wyczerpuje ;) Wojtek bedziesz tylko gondolierem :D  :D  :D


  • Karol Krause lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych