Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1293 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 23 sierpień 2014 - 11:34

Musisz sprawdzić jaką ma flagę na mundurze :) 



#882 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 sierpień 2014 - 15:30

Sum tak zwany Europejczyk

#883 OFFLINE   Dhunncik

Dhunncik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 sierpień 2014 - 17:05

.


Użytkownik Dhunncik edytował ten post 23 sierpień 2014 - 18:50

  • robert67 lubi to

#884 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 23 sierpień 2014 - 17:26

zdjęcie znalazłem dzisiaj na jakimś fanpagu na facebooku :) ryba z Odry ponoć mierzyła 205 cm .
 

 

Ale, w jakim celu tu zawlokłeś ?


  • Guzu i kostom63 lubią to

#885 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4972 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 sierpień 2014 - 18:40

Bo to sum futbolista jest, :D  ;) tylko trochę mu nie poszło i sam sobie strzelił gola  :) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 23 sierpień 2014 - 20:21


#886 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 23 sierpień 2014 - 18:42

KURNA!!!! mam pomysł. Spieprzyły do morza!!!! I wszystko jasne....

 

Krzysztof... Ty nie utyskuj... morza nie wołaj... się lepiej publicznie tu skrytykuj i jasno oświadcz... cożeś w tym roku złego ludziskom i rzece wyrobił. Bez tego złej passy nie odwrócisz. Ni ma szans. Jakem poznaniak Ci to piszę (mówię). Sumów nie łowię by nie było...



#887 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 24 sierpień 2014 - 21:32

Dostałem dzisiaj zaproszenie na wieczorne pływanie po Wiśle,. Nie mogłem odmówić, tym bardziej, że na Wiśle w tym roku jeszcze nie pływałem. Rewelacji jakichś  większych nie było, byłem świadkiem wyjęcia jednego metrowego sumka. Po czym upolowania go do drzewa na wiślanej wyspie i powrotu szczęśliwych łowców do dalszego trolowania. Choć to już było w...jące to kulminacją byłą rozmowa z gościem z przystani przy moście w Nowym Dworze. 

- Jak tam panowie trafiło się coś?

- E, bez rewelacji. Jedno solidne branie na gumę z opadu, jeden odjazd i ryba mi spadła.

- No bywa, odpowiada przystaniowy, - Jeden gość od nas tu z przystani w sobotę trzy sumki przywiózł, ale jednego tak z półtora metra w końcu wypuścił i zabrał tylko dwa...

 

Mowę mi odjęło.. Nie wiem może ja czegoś nie wiem ale dwa sumy zabrane z łowiska w jeden dzień, przez tego samego wędkarza to jak by o jednego za dużo... 



#888 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 sierpień 2014 - 22:07

Adaś nie wiem ale chętnie bym się z tego wyspowiadał. Wystarczy, że na kwadrans oddam rumpel..... Ale dobrze jest czasem po dupie dostać. Zaczyna człowiek doceniać małe rzeczy. Ale los garbaty się odwróci :-)



#889 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 sierpień 2014 - 22:07

W Nowym Dworze nie liczą się sumy nie przywiezione do przystani.


Użytkownik rózgaś edytował ten post 24 sierpień 2014 - 22:08

  • urasenty lubi to

#890 OFFLINE   k.sumiński

k.sumiński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 07:28

W Nowym Dworze nie liczą się sumy nie przywiezione do przystani.

Jakieś 2 tygodnie temu w tej przystani zaszlachtowano 2 sumki 140+ i 190+.....bez komentarza :wacko: :ph34r: :angry:



#891 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 25 sierpień 2014 - 17:20

Ja wiem o co najmniej 15tu rybach 120+ które dostały w palnik. Tam ludzie są niereformowalni,przez 10 lat trzymania tam łodzi widziałem wiele!  :wacko:



#892 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 sierpień 2014 - 06:05

Ja wiem o co najmniej 15tu rybach 120+ które dostały w palnik. Tam ludzie są niereformowalni,przez 10 lat trzymania tam łodzi widziałem wiele!  :wacko:

 

Niestety muszę potwierdzić. :(



#893 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 08:45

Nie wiem dlaczego macie pretensje do wędkarzy którzy zabierają rybki zgodnie z przepisami i limitami narzuconymi przez PZW. Każdy jeden wędkarz może zabrać 120 sumów rocznie.


Użytkownik spy edytował ten post 26 sierpień 2014 - 08:45


#894 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 09:26

W Polsce jest bardzo duża presja wędkarska, gdyby każdy zabierał ryby szczególnie drapieżne za parę lat można by zapomnieć o wędkarstwie spinningowym, lub sumowych zasiadkach.
  • Krystekwolf lubi to

#895 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 sierpień 2014 - 09:26

..może a musi to różnica...


  • Krystekwolf lubi to

#896 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:23

Nie wiem dlaczego macie pretensje do wędkarzy którzy zabierają rybki zgodnie z przepisami i limitami narzuconymi przez PZW. Każdy jeden wędkarz może zabrać 120 sumów rocznie.

 

hehe, wyobrażasz sobie co by było gdyby zmniejszono tą ilość np do 1szt/rok ? W kołach skarbnicy musieliby się w kiblach chować przed rozjuszonym tłumem. Nawet na widełki nie ma zgody, jedyne co ogranicza pzw to niezbyt liczne grupy i tłumaczy że to one są winne wyrybienia (od lat 80 conajmniej mają taką politykę, zaczęło się od tego że spinningiści wyłowili wszystkie pstrągi muszkarzom, później muszkarze dali sami radę lipieniom i nie mieli na kogo zwalić bo wody mieli wyłącznie dla siebie).

Patu, jeśli może to zabierając działa w zgodzie z przepisami i etyką organizacji której jesteście (w większości) członkami. Zmieńcie regulaminy tak by dozwolone było bardziej zdroworozsądkowe podejście do zabierania ryb (powiedzmy 1-2szt/dzień - i tak dużo rocznie, ale dla większości to i tak będzie 1-2 ryby co 2-3 tygodnie). Tak żeby chętny mógł sobie zjeść z rodziną kolację, ale żeby nie wolno było robić za dostawce ryb dla połowy osiedla (byle sumek to parę kilo mięsa - gdyby łowić choćby jednego tygodniowo to nie wyobrażam sobie że da się jedną rodziną tyle ryb przejeść). Tajemnicą poliszynela jest że sumy trafiają na stoły restauracji.



#897 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:44

Nie wiem dlaczego macie pretensje do wędkarzy którzy zabierają rybki zgodnie z przepisami i limitami narzuconymi przez PZW. Każdy jeden wędkarz może zabrać 120 sumów rocznie.

Niedługo już nic nie będzie mógł,bo nie będzie czego.Zresztą,ograniczenia czy limity to tak naprawdę fikcja i martwy przepis,nie podlegający egzekucji lub egzekwowany w minimalnym stopniu.

W minioną niedzielę szukając raczej nieskutecznie kleni i jazi nad Wartą,napotkałem starszego krzesełkowca.Nawiązała się rozmowa,pierwsze wrażenie-kulturalny i niegłupi gość,także niebiedny bo bardzo porządne auto stało nad samą wodą.W trakcie rozmowy pan wyznaje mi,że w czasie dwutygodniowego urlopu on i inni,w tym miejscu i w okolicach,mieli dni w których łowili po 3-4 sumki około metra dziennie.Jak powiedział,pani w pobliskim sklepie wiedziała że czego jak czego,ale wątroby na półce nie mogło zabraknąć.Pytać co się z sumami stało nie musiałem,bo gość z dumą stwierdził że wszyscy jego znajomi w tym roku na święta nie karpie a sumy będą żreć.Wiedziałem że to wołanie na puszczy,ale powiedziałem mu co myślę i obudziłem diabła.Zostałem zje....y od gówniarzy(dobijam do czterdziestki :P )którzy wpier.....ą się w nie swoje sprawy.Poinformowałem na odchodnym że dzwonię do zarządu okręgu w poniedziałek,na co dostałem odpowiedz że teraz to se mogę dzwonić,bo sumy już nie biorą.Ciekawe, k...a,dlaczego?

Jedna kwestia mnie zastanawia.Wśród "wędkarzy" informacja że biorą i trzeba rżnąć rozchodzi się piorunem,za moment nad rzeką jak na deptaku.Czy wśród,dajmy na to,członków PSR wędkarzy nie ma?Nie dochodzą do nich wieści że rzeżnia działa i trzeba by podjechać?

Rzygać się chce.

PS.Przepraszam za bluzgi,w wiekszości cytaty.

PS2.spy,moja wypowiedż w cmentarnym raczej tonie,ironia Twojej do mnie dotarła.

Pozdrawiam.



#898 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 12:48

Drag, tam gdzie my w tym roku łowimy (chociaż to w obecnym stanie wody i rybostanu za duże słowo) ktoś jakies 2 tygodnie temu złowił na trupka sandacza. Sandacz miał 2kg, w opowieściach urósł do 8kg już :-) i spowodował ze na jezioro zleciało się pół Żnina, Bydgoszczy i nawet Torunia (!).
Takiej presji i tłoku nad tą wodą jeszcze od początku sezonu nie widziałem. Gdzie się nie ruszysz sami wyndkorze i ładują te wzdręgi i glapioki po 5 cm do siatki. Po co?
Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#899 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 12:49

A to co się wyrabia pod plaszczykiem tzw. Gospodarki Rybackiej to już inny temat.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#900 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 26 sierpień 2014 - 13:03

Jedna kwestia mnie zastanawia.Wśród "wędkarzy" informacja że biorą i trzeba rżnąć rozchodzi się piorunem,za moment nad rzeką jak na deptaku.Czy wśród,dajmy na to,członków PSR wędkarzy nie ma?Nie dochodzą do nich wieści że rzeżnia działa i trzeba by podjechać?

 

A co, strażnik PSR świąt nie obchodzi ?  ;)


  • Slavecky i WojtekCIN lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych