Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1293 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:09

dziecinada :) a myslałem że to dorosłe osobniki siedzą na tym forum.....



#162 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:16

Takich ''szpeni'' kwietniowo-majowych na forum jeszcze by się kilku znalazło  :angry:  :angry:  :angry: o zgrozo  :doh:



#163 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:01

I tak Koledzy licznik startuje od 1 LIPCA. Teraz wszyscy mamy 000.



#164 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:15

Czyli pierwszego będzie jak z trociami- ,,Panie miesiąc temu to jeszcze trochi brali..."


  • Karol Krause i Del Toro lubią to

#165 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:32


 

I tak Koledzy licznik startuje od 1 LIPCA. Teraz wszyscy mamy 000.

 

Wpadasz do nas? :)

 

Czyli pierwszego będzie jak z trociami- ,,Panie miesiąc temu to jeszcze trochi brali..."

 

Przypuszczam, że tak nie będzie, ponieważ sum lubi pierwsze upały. Staje się agresywny, a jak widać za oknem to jeszcze nie nastąpiło. W lipcu będzie wielkie żarcie :)



#166 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:21

Dla niektórych to już koniec sezonu, aż do czasu zgromadzeń na zimowiskach.


  • Bluzer i WHITE14 lubią to

#167 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:22

Dla niektórych to już koniec sezonu, aż do czasu zgromadzeń na zimowiskach.

 

Niby czemu mieliby przestać teraz łowić? Chodzi Ci o szarpakowców?



#168 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 19:12

Ano. Suma złowić w maju też jest ciężko. Co innego podczepić. 



#169 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 20:54

Szkoda tylko że taka anarchia panuje. Totalny prostytutyzm, brak zasad, konkurencja i cwelenie wody przed tymi, co zasady mają. Stanę pierwszego lipca pierwszy raz nad Wisłą i poczuje się jak koleś z reklamy pepsi co wchodzi na szczyt góry i myśli że jest pierwszy, a tu flagi powiewają jakiegoś dziecka, psa, grubasa. Ale nic. Poczekam, aż fachurom znudzi się od wiosny i postaram się wydłubać rybę, która da mi frajdę na cały sezon. Nie złowię setki, jak niektórzy. Kilkanaście mi wystarczy....

PS Hlehle chyba się nie załapię, bo zapisów brakło :-)



#170 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 21:39

Krzysiek każdy ma zasady, swoje ale jednak ma. Zdefiniuj mi więc "brak zasad". O kim można powiedzieć, że ma zasady? Jakie jest kryterium?

 

 

Nie chcę nikogo bronić, bo łowienie ryb zaraz przed tarłem i w jego trakcie jest po prostu złe, ale ... to moja opinia. Może ktoś inny tak nie myśli. Czy to oznacza, że ja mam zasady a on nie? Może ta osoba ma zasadę, że sumy powyżej 230 cm wypuszcza ... ?



#171 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 21:50

Łowienie i szarpanie ryb w tarle jest jak powiedział mój mądry kompan jak gwałcenie kobiet w ciąży. To czyste kur.......

 Wypuszczenie nie jest rozgrzeszeniem. Uderzyłem żonę w twarz ale jestem cooooool bo jej nie zabiłem. Przed tarłem też nie jest fair. Ryba musi odżyć po zimie. Rozprostować kości po zimie. Pohasać na przykosach. Poszpanować przed wąsatymi kobietami ( nie mylić z konczitą) i podjeść przed tarłem.

Jestem w stanie przeboleć czerwcowe prapremiery, choć tego nie robię. Nie popieram ale trawię.

Oto mój zbiór zasad. Kto jest za, palec pod budkę, bo za minutkę zamykam budkę .... "-)



#172 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:06

Brzmi podobnie do tego jak ja to widzę, ale ... to nadal są zasady Rózgasia, hlehle itd. 

Chodzi mi o to, że u nas w kraju każdy ma swoje zasady, ale znacząco się one różnią pomiędzy ludźmi. No i oczywiście nie ma jakiejś instytucji będącej autorytetem i wzbudzającej respekt, która mogła by te zasady wytyczać. 

 

PZW?  :D  :lol:


  • rózgaś lubi to

#173 OFFLINE   k.sumiński

k.sumiński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:08

Przypuszczam, że wiem o kim piszesz. Nie popieram łowienia sumów w maju, ale nie jestem niczyim tatą, żeby kogoś karcić. Mogę jedynie swoje zdanie wyrażać. Swoją drogą nic mi nie wiadomo, żeby pływali w tym czasie za sumem, ale może nie za bardzo chcieli się tym przede mną chwalić...

 

Jednak śmieszy mnie bardzo Twój post drogi K., bo sam zapierdzielałeś wiele lat z kwokiem od kwietnia. Hipokryzja na maksa.

 

Prosiłem wiele razy żebyście nie mieszali mnie do Waszych wojenek. Załatwiajcie to miedzy sobą !

 

p.s. Dziwię się, że tak grubo na tych Twoich byłych kolegów najeżdżasz. Czyżbyś zapomniał, że mają Twoje zdjęcia z majowymi sumami?

Drogi Kolego hle hle :)

Po pierwsze to chyba pomyliłeś mnie z kimś innym bo ja osobiście  nigdy nie kwoczyłem! Jeśli łowiłem sumy w maju to było to 20 lat do tyłu i nie będę wnikał co Ty wtedy łowiłeś o ile w ogóle łowiłeś…?

Po drugie to w większości zrozumiałeś przesłanie mojego posta (to ta łagodna część odnosząca się  do połowu suma w maju ) natomiast dziwi mnie Twoja agresja  w końcowej części ja nie prowadzę z nikim żadnych wojenek(nie mam o co), które jak widać prowadzą twoi znajomi z jakimiś byłymi kumplami więc nie wsadzaj mnie z nimi do jednego worka(nigdy o tym nie pisałem) Nie  zobaczysz też moich zdjęć z sumami w majuJ. Fakt, że kojarzę twoich kolegów nie oznacza, że są lub byli moimi kolegami, gdyby byli sam bym do nich zadzwonił i upomniał po koleżeńsku .Powiem wprost mogę przeboleć połowy suma w czerwcu bo jest on wytarty poza tym koledzy na Odrze łowią go legalnie ale wk…a mnie jak goście męczą ryby przed rozrodem i tłumaczą się że po wypuszczeniu nic im nie będzie….

Po trzecie nie mam nic przeciwko ludziom którzy trolingowali lub trolingują w miejscach gdzie ta metoda jest zabroniona a póżniej chwalą się złowionymi rybami na fotkach…..:)

Po czwarte i ostatnie to mam nadzieję że mój post przyniesie jakiś efekt i co niektórzy spece od suma dadzą mu spokój w przyszłym roku w maju bo może ktoś ich będzie miał na widelcu!!!! Sądzę, że nie masz chyba nic przeciwko szerzeniu świadomości  co do wyrządzanych szkód  poprzez katowanie niewytartych ryb w maju i studzeniu kolegów , którzy wiosną dostają małpiego rozumu, czy się mylę?

Na tym kończę i bez odzewu z mojej strony Kolego .



#174 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 23:28

Moja złość wynika z faktu, że prosiłem Was (w tym moich kolegów), żeby mnie nie mieszać w wojny między Wami. Negatywna energia aż od Was kipi i ja chcę trzymać się od tego z daleka. Wolę się skupić na łowieniu i cieszeniu się z tego faktu. Dobrze wiesz, że gdzie wielkie ryby tam i wielkie emocje. Dlatego trzeba starać się je kontrolować. Mi też nie zawsze to wychodzi, ale się przynajmniej staram ...

Łowię na tej samej wodzie co Wy ponad 20 lat, ale wtedy byłem jeszcze dzieciakiem co tylko po brzegu biegał. Obecnie faktycznie tłoczno się zrobiło, ale nie zmienimy tego i musimy się jakoś tolerować (jeśli szacunek to za dużo). Dlatego apeluję żebyście odpuścili i skupili na łowieniu, bo w ogniu krzyżowym dostaje się ludziom, którzy nie mają na to ochoty (jak chociażby ja czy M). Jeśli już na prawdę musicie sobie coś wyjasnić to umówcie się na solówkę jak w szkole :D

 

Oczywiście, że jestem przeciwny łowieniu ryb przed i w tarle (jak zresztą już pisałem), ale jedynie co mogę to wyrazić swoją dezaprobatę. 

 

p.s. Oczywiście, że wiem z kim rozmawiam z dokładnością do dwóch osób - ale to nie ma znaczenia, bo zazwyczaj razem łowicie. 



#175 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 czerwiec 2014 - 23:51

Łowienie i szarpanie ryb w tarle jest jak powiedział mój mądry kompan jak gwałcenie kobiet w ciąży. To czyste kur.......

 

 

A contrario więc gwałcenie kobiet nie będących w ciąży nie jest czystym kur....;)

PS Zgadzam się w całej rozciągłości z Twoim zdaniem co do majowych sumów, ale tego małego logicznego potknięcia nie mogłem nie skomentować, wybacz:)


  • hlehle lubi to

#176 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 23:53

Wtedy to nie jest czyste kur..., a po prostu kur... :-)



#177 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 06:01

Łojtam, łojtam. Poniosło mnie jak nauczyciela przy wypłacie. Sumy coraz bliżej, człowiek wysiedzieć nie może. Roboty nie rzuci na sezon wiec będzie kara, oj kara...



#178 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4972 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 czerwiec 2014 - 07:57

Ja też mam małe pytanko do osób z LUBELSKIEGO ale i nie tylko : Czy w tym roku jest ZAKAZ  trolowania czy NIE na wodach Lubelskich?????

Wiem na pewno (wyraźne zapisy w regulaminie i na stronach internetowych)  że jest to aktualne na wodach KIELC i TARNOBRZEGA, natomiast nie ma nic na stronach okręgu Lubelskiego.  Nie znalazłem jasnego wyjaśnienia i tu ewentualnie (kogo ma dotyczyć a kogo nie)???


Użytkownik miramar69 edytował ten post 24 czerwiec 2014 - 07:58


#179 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 08:10

Ja też mam małe pytanko do osób z LUBELSKIEGO ale i nie tylko : Czy w tym roku jest ZAKAZ  trolowania czy NIE na wodach Lubelskich?????

Wiem na pewno (wyraźne zapisy w regulaminie i na stronach internetowych)  że jest to aktualne na wodach KIELC i TARNOBRZEGA, natomiast nie ma nic na stronach okręgu Lubelskiego.  Nie znalazłem jasnego wyjaśnienia i tu ewentualnie (kogo ma dotyczyć a kogo nie)???

 

Jest zakaz praktycznie we wszystkich okręgach. Ostał się jedynie mazowiecki w okolicy. 

Zakaz jak to zakaz, ale uzasadnienie było przekomiczne - panowie podobno chcieli chronić duże ryby, bo trollingowcy je zabijają. Tiaaaa ...

Ja myślałem, że jak się np. chce chronić sandacze to się zaostrza limity lub wprowadza no kill na ten gatunek, a jak się chce chronić wielkie sumy to trzeba wprowadzić wymiar górny.

Hipokryzja i zakłamanie :)



#180 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4972 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 czerwiec 2014 - 08:15

Kużwa już kilkadziesiąt lat po wojnie a tu dalej PARTYZANTKa B) i po krzokach.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 24 czerwiec 2014 - 08:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych