Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1722 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 12 maj 2014 - 21:22

Daniel nie daje Ci do myślenia fakt że jedynymi rybami dużych rozmiarów ostatnio łowionymi są w przewadze sumy ? Wiem że będziesz bronił tego gatunku bo to twój konik. Dla mnie piramida pokarmowa w rzekach jest zaburzona w pewnym stopniu i to jest jeden z czynników. Nie faworyzuję go tylko zaznaczam że taki istnieje a wszystkie czynniki do kupy zebrane dają nam obraz dobrze znany.

 

Kilka czynników:

- wiedza, kiedyś mało kto potrafił je łowić

- sprzet, kiedyś mało który dawał radę i nikt łódkami nie pływał

- presja, kiedyś nikt nie próbował ich łowić, bo w tym czasie złowił 10 sandaczy, obecnie zostały jedynie sumy

 

Jednak po cześci chyba masz rację. Mi się wydaje, że sumów to jest nawet mniej niż było dawniej, ale kiedyś rzeka była pojemniejsza. Miejscówka na miejscówce. Kamienie, zwaliska, rynny. Obecnie to wszystko zniknęło. Ryby okupują to co zostało. Stąd nagle łatwo je namierzyć. Sumy zamiast być rozproszone na 100 miejscach okupują kilka dziur, a że nie lubią jak im cos koło pyska pływa to skutecznie czyszczą swoje legowiska :)



#362 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 12 maj 2014 - 21:23

Nastepny aspekt to ze zasobności naszych jezior i rzek nie jesteśmy we stanie zmierzyć :) nie można przeprowadzić inwentaryzacji danego akwenu bo jak?Mysliwi licza swój "inwentarz"i jeżeli jest cos nie teges poprawiają a nasi z PZW na tym koniku jada cicho głucho ciemno jakos będzie a durnie i tak za rok zaplaca :lol:



#363 ONLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 12 maj 2014 - 21:25

Pozostaje pływadło i szukanie miejscówek trudniej dostępnych z brzegu :rolleyes:

Jasna sprawa, wyniki mam tylko na takich miejscach... ale jak widzę wieśniaka, który zastawił 3 gruntówki i jeszcze się wycwanił kupując spining i kilka smukłych blaszek... żrą je  i nikt mi nie powie że nie...


Użytkownik Czoper edytował ten post 12 maj 2014 - 21:27


#364 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2014 - 21:28

Jasna sprawa, wyniki mam tylko na takich miejscach... ale jak widzę wieśniaka, który zastawił 3 gruntówki i jeszcze się wycwanił kupując spining i kilka smukłych blaszek... żrą je na co dzień i nikt mi nie powie że nie...

Eeee Michał to Ty nie wiesz co się robi z panem w ''miękkim'' obuwiu z nadkompletem wedek  :P  :P  :P - idziesz ślizgiem po zestawach jak się patrzy  :lol:  :lol:  :lol: tylko potem czasochłonne bywa wycinanie linki z śruby  ;)



#365 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 12 maj 2014 - 21:30

A czy Warszawska Wisełka to posiada gospodarza  :rolleyes: w końcu jest operat wodno-prawny na tą wode  ;) a i odłowy kontrolne też pewnie były???

Jakieś wnioski z tego też pewnie zostały wyciągnięte.?????

 

Z tym sumem w Odrze to też aż takiego szału nie ma Kuba. ;)

Poświęć 2 miesiące letnie na tą rybe a szybko Twoje poglądy zostaną brutalnie zweryfikowane. :P i zaraz dojdziemy do wniosków podobnych jak z boleniami  :)  :)  :)

 

Karolu pogadaj z tymi specami co niby w trollingu szczupaki łowią majem kijem że rekordowy halibut by się spocił przyginać ;)

Bardziej chodziło mi o Wisłę.


  • Karol Krause lubi to

#366 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2014 - 21:32

Karolu pogadaj z tymi specami co niby w trollingu szczupaki łowią majem kijem że rekordowy halibut by się spocił przyginać ;)

Bardziej chodziło mi o Wisłę.

He he he nawet wiem o kim mowa  :P  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#367 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 12 maj 2014 - 21:42

Od maja natrzaskają sumów i potem w lipcu i sierpniu dzień w dzień jest czym się chwalić przez co ludziom wydaje się, że sumów jest dużo bo ciągle ktoś je łowi.


  • rózgaś lubi to

#368 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisano 12 maj 2014 - 21:47

Wisła ma tysiące lat. nikt nikogo nie wyżerał. Było dobrze. Gdyby kilka osób nie łowiło sumów, nikt nie wiedziałby, że wogóle w Polsce istnieją. Głupoty. Raz jest z rybami lepiej raz gorzej. Pstrągowy siurek, że go przesikam nie daje rok, czy dwa ryb, żeby w trzecim dawać jak prostytutka każdemu, Tak jest. Poza tym łowienie ryb dwa miesiące przed premierą też nie pomaga, a to częsty klimat.


Użytkownik rózgaś edytował ten post 12 maj 2014 - 21:50


#369 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 12 maj 2014 - 21:58

Karolu pogadaj z tymi specami co niby w trollingu szczupaki łowią majem kijem że rekordowy halibut by się spocił przyginać ;)

 

 

Myślisz, że to tylko odrzański klimat?

Kiedyś mnie to bulwersowało, a obecnie ... chyba się zestarzałem i zobojętniałem. Wisi mi to coraz bardziej :)

Świata nie zmienię (czy tam Polski), prędzej stąd wyjadę, albo sam dostosuję się do standardów i zacznę siaty stawiać :)))



#370 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 maj 2014 - 22:00

E no bez jaj :) osoby, ktore potrafia lowic nawet w zartach nie powinny tak pisac, mlodziez patrzy, mlodziez sie uczy :) a potem "skoro hlehle stawia siaty to ja...."

Trzeba uwzac :)



#371 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 maj 2014 - 22:08

Myślisz, że to tylko odrzański klimat?

Kiedyś mnie to bulwersowało, a obecnie ... chyba się zestarzałem i zobojętniałem. Wisi mi to coraz bardziej :)

Świata nie zmienię (czy tam Polski), prędzej stąd wyjadę, albo sam dostosuję się do standardów i zacznę siaty stawiać :)))

Siatkarzem zostaniesz ? 

Moze Cie do Plus Ligi wezma ;)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/PlusLiga



#372 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 12 maj 2014 - 22:27

Witam,

A tak szczerze to ile z tych odrzanskich boleni wklejanych ostatnio było zlowionych w maju? Pomijam zupełnie kwestie legalności bo co do tej nie mam najmniejszych wątpliwości, ze były zlowione tam gdzie jest to dozwolone.

Bujo
  • Tomasz K i rózgaś lubią to

#373 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 maj 2014 - 22:35

Bujo.

 

 

Temat sie fajnie rozwija, po co go ucinac i wprowadzac zamieszanie, bylo kilka stron niepotrzebnej jatki na ten temat, w tym temacie.Czy to wazne kiedy, skoro wolno.Ryby w wodzie, co cieszy i oby madrzejsze na prszylosc, aby nie skonczyly w garze.Dla niektorych jak widac nadal zbyt malo inteligentne , co cieszy :)

PZdr



#374 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 12 maj 2014 - 22:44

Zwróćcie uwagę ja tragiczne były warunki do tarła w tym roku dla bolenia w zeszłym zresztą też - bardzo niski stan wody który utrzymuje się od bardzo długiego czasu.

 

Pewnie z końcem maja woda skoczy i sum będzie miał jako jedyny drapieżnik godziwe warunki do rozmnażania.

 

Śmiałem się jak ostatnio znajomy mi opowiadał: Jego kolega łapał drapieżne kiełbie zapinały się czasem na 3 groty małego wobka, można by na Wiśle spróbować.

 

Hmmmmm tylko, że kiełbi już nie ma :(

 

Polecam pływanie w ślizgu po zestawach a ziomkom ze Stolicy tel do Policji Wodnej w Warszwie - chętni do pomocy niestety tylko w ciągu dnia. Reagują szybko i sprytnie nie podpływają do delikwenta zostawiają łódź dalej i zachodzą znienacka z brzegu :)

 

22 603 68 60

 

Napuszczałem ich ostatnio na fiutków łowiących na przykosie powyżej ujścia Jeziorki. Łowili z łodzi, każdy po 3 wędki w tym 1 na suma a był kwiecień :(

Nawet się z tym za bardzo nie kryli mimo, że siedziałem na opasce i słyszałem każde ich słowo.

Najbardziej podobał mi się tekst "Tylko zaje... tą żabę, bo jak będzie żywa to ci zestaw poplącze w pizd... "


Użytkownik Pszemo edytował ten post 12 maj 2014 - 23:02


#375 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 12 maj 2014 - 23:05

Bujo.
 
 
Temat sie fajnie rozwija, po co go ucinac i wprowadzac zamieszanie, bylo kilka stron niepotrzebnej jatki na ten temat, w tym temacie.Czy to wazne kiedy, skoro wolno.Ryby w wodzie, co cieszy i oby madrzejsze na prszylosc, aby nie skonczyly w garze.Dla niektorych jak widac nadal zbyt malo inteligentne , co cieszy :)
PZdr


A może chodzi o to, ze w maju nie biorą tak dobrze nawet na Odrze ? Specjalnie napisałem o braku wątpliwości co do legalności połowu więc większość Twojego postu wynika chyba z braku zrozumienia.

Bujo

#376 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 maj 2014 - 23:08

Zwracam honor :)

Pzdr



#377 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 13 maj 2014 - 05:03

Załączony plik  11.jpg   70,52 KB   15 Ilość pobrań

 

Ale macie gadane, tak dla rozładowania atmosfery:)


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 13 maj 2014 - 05:12


#378 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 maj 2014 - 05:18

Krisu a ja mam wabik który ogarnia Bolki na stojącej wodzie w miejscówce gdzie Cię pszczółki przegoniły :lol:  



#379 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 13 maj 2014 - 05:59

To podeślij zobaczymy co potrafi, bo w tym roku ciężko. Nędza zaczyna pukać do zaporówek.



#380 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5850 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 maj 2014 - 07:06

Już dawno pisałem że boleń jest gatunkiem skazanym na zagładę. W Odrze jest więcej ryb bo jest więcej miejscówek niż w Wiśle i to jest niezaprzeczalny fakt. W której rzece będzie więcej ryb, w tej gdzie jest główka na główce czy w tej gdzie jest piach i jedna główka na 5km?
  • spy i Krystekwolf lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych