Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przewodnik po łowiskach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 kwiecień 2014 - 11:28

Dwa opisy bardzo dobre. Dają do myślenia co trzeba wykonac by było funkcjonalne.

 

Czekam na kolejne pomysły i wskazówki co dopracować. Czyli gdybyście mieli zrobić coś z czego będziecie korzystali. Coś co będzie żyło, uzupełniało się i rosło.



#22 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 kwiecień 2014 - 11:30

Żeby podawać takie  informacje musiałbym zainwestować w echo z gps puki co takiego nie posiadam :)



#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:01

Tak. Ale myślę, że to żart z tymi miejscówkami na GPS. Można pewnie podawać GPS na obiekt - jezioro ale ... można to inaczej zrobić.

 

Zadam inne pytania. Przypuśćmy, że mamy już wpis ... jezioro XYZ. Jak mógłby taki wpis żyć. Czyli co userzy mogliby tam cały czas dodawać, aktualizować?



#24 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:08

Może np stan poziomu wody,planowane upuszczenia (na zaporówkach częste zjawisko) czasami płytkie zbiorniki zarastają co wyklucza łowienie,można na bieżąco podawać info czy takie zjawisko występuje.Zimą grubość pokrywy lodowej,ewentualne obostrzenia regulaminu wprowadzone przez gospodarza.Myślę,że takich informacji jest sporo i jeśli temat ruszy,forumowicze sami dadzą sygnał co nam jeszcze brakuje.



#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:25

Co mogłoby Ciebie jeszcze bardziej zainteresować? Tak byś mimo, że mieszkasz w Dolinie Widawy ... wszedł na obiekt, który jest zlokalizowany np. w okolicach Olsztyna?



#26 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2014 - 12:37

Krzysiek, co jeszcze przekonałoby Ciebie do korzystania z takiego dodatkowego modułu na forum?

 

Remku, to nie moja bajka :) Staram się dzielić urlopy na wędkarskie lub rodzinne. Nie łączę tego, bo się nie sprawdza - zawsze coś dzieje się kosztem czegoś. Zwracam tylko uwagę, że baza będzie albo wtórna, albo zadziała negatywna selekcja - jak z tym jeziorem Gaładuś ;)

 

Inaczej rzecz ujmując: jak sam planuję wyjazd wędkarski, to nikt mi w tym nie pomoże, za wyjątkiem najbardziej zaufanych znajomych, którzy ewentualnie coś podpowiedzą, ale raczej liczę tylko na siebie i Harrego. Jak planuję wyjazd rodzinny, to łowisko mi nie potrzebne. Z drugiej strony - może kiedyś zmienię schemat wyjazdów rodzinnych. Poza tym nie każdy myśli jak ja.

 

BTW - pojawiają się czasem na j.pl wątki typu: jadę nad jezioro X, słabo opisane w necie. Proszę o pomoc. Jakoś nigdy nie padła odpowiedź: stary, grubej ryby tam na kopy, weź najcięższy sprzęt i dobre sznurowadła, bo Cię wy....li z butów ;) Nawrt jak ktoś coś wie, to trzyma przy orderach...


Użytkownik krzysiek edytował ten post 29 kwiecień 2014 - 13:10

  • Piotrek Milupa lubi to

#27 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 kwiecień 2014 - 14:34

W takim razie to bardzo źle świadczy o nas Polakach i naszej mentalności, ja natomiast nie ukrywam gdzie jeżdżę na ryby.



#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2014 - 14:47

Tak, to bardzo źle świadczy o polskich gumofilcach, kłusownikach  i mięsiarzach z łodziami za 100 koła. I dowodzi inteligencji i zapobiegliwości tej nielicznej garstki, która nauczona doświadczeniem zachowuje istotne informacje dla siebie...



#29 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 kwiecień 2014 - 17:25

Ja spróbuję poddać pod rozwagę jeszcze jeden, perspektywiczny wariant takiego opisu - usługi przewodnika. Jeśli zaoferuję się opisać moje łowiska, to jednocześnie pojawią się pytania na priv. I bardzo dobrze, bo po co przyjeżdżać w ciemno, jeśli jest "miejscowy", który pomoże ogarnąć temat. Osoba korzystająca z usług takiego przewodnika powinna mieć miejsce do opisania swoich uwag i wrażeń, by kolejni mieli możliwość podeprzeć się wartościową oceną co do kompetencji (lub nie) danego przewodnika. Dla kolegów stawki powinny być koleżeńskie ( ;) ), a jeśli ktoś odnajdzie się jako przewodnik, może z czasem założy działalność i sektor, który u nas nie istnieje - zacznie się rozwijać? 

Czyli konkretnie, do opisu łowiska (ja widziałbym tu również rzeki!) swoje namiary, nr telefonu lub email, oraz gotowość poświęcenia czasu, by "przyjezdny (dni?)" miło spędził czas odwiedzając "bankówki".

Oraz jak wcześniej wspomniałem miejsce na opinię o przydatności konkretnego przewodnika :)



#30 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 kwiecień 2014 - 18:27

.


Użytkownik MichałM edytował ten post 29 kwiecień 2014 - 18:29


#31 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 kwiecień 2014 - 18:29

 

BTW - pojawiają się czasem na j.pl wątki typu: jadę nad jezioro X, słabo opisane w necie. Proszę o pomoc. Jakoś nigdy nie padła odpowiedź: stary, grubej ryby tam na kopy, weź najcięższy sprzęt i dobre sznurowadła, bo Cię wy....li z butów ;) Nawrt jak ktoś coś wie, to trzyma przy orderach...

 

Moim zdaniem nie takiej odpowiedzi ludzie oczekują, raczej właśnie informacji o ogólnym rybostanie, dostępności brzegów, pomostach środkach pływających, opłatach itp.



#32 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 29 kwiecień 2014 - 18:29

Janusz,zwróć uwagę na umawialnię...Jeśli tam nikt specjalnie nie garnie się do spotkań,zwierzeń,wspólnych wypraw łowiecko-towarzyskich to wydaje mi się że, opcja przewodnika,jak i  opisy łowisk na dłuższą metę są pomysłem chybionym. Dla mnie Krzysiek ma rację. Niestety żyjemy, w takiej a nie innej rzeczywistości. 



#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:04

Moim zdaniem nie takiej odpowiedzi ludzie oczekują, raczej właśnie informacji o ogólnym rybostanie, dostępności brzegów, pomostach środkach pływających, opłatach itp.


Michał,
Ależ ja mniej więcej o tym piszę. Nie widziałem info o ponadprzeciętnym rybostanie, chyba że w przypadku łowisk komercyjnych. Bo jak rozumiem nie chodzi ci o skład gatunkowy. To, że w danej wodzie pływa w PL trochę szczupaka i okonia, tudzież leszcza i krapia, można samemu wykoncypowac...

#34 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:04

Moim zdaniem nie takiej odpowiedzi ludzie oczekują, raczej właśnie informacji o ogólnym rybostanie, dostępności brzegów, pomostach środkach pływających, opłatach itp.

Dokładnie o to mi chodzi.



#35 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:20

ja to bym chyba nawet podawał namiary na konkretne ryby albo lepiej ... online śledzenie takich ryb :) żartuję sobie ... :)

 

Ja też. Uważam, że taki i podobne pomysły są/ będą ze szkodą dla łowisk w PL. Patrzę na to w taki oto sposób. Gdyby znane mi bardzo dobrze bliższe i dalsze łowiska były gdzieś opisywane byłbym zły. Opisy dotyczące właśnie rybostanu, dostępności miejsc, nie są przez nikogo kto regularnie odwiedza dane miejsca pożądane. Jak byście się czuli gdyby jeden z drugim wpadł na "Wasze" miejscówki, obfotografował i opisał w necie? 



#36 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:52

Tak kiedyś bardzo rybną wodę - zbiornik żelizna -  załatwili kolesie. Na forach chwalili się jakie to rybska ciągają. Ale zaczęli sie zastanawiać, skąd na wodzie coraz więcej drogich łódek z silnikami o sporej mocy. Woda średnio 1 metr głęboka. I ci obcy dopiero zaczęli metrówki ciągać. 



#37 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:55

Na forum zarejestrowanych jest ponad 10000 osób. Kilka tematów pokazało nam jaki stosunek ma wielu z nas, forumowiczów do wypuszczania ryb. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że osób stosujących C&R jest max 10 %, a tylko takich chciałbym widzieć na "swojej" wodzie, dlatego z mojej strony nie znalazłby się żaden post w takim dziale. Brzmi to egoistycznie, trudno.
Nie o zgłoszenia medalowych ryb chodzi ale prędzej czy pózniej znalazłby się ktoś kto by takie popełnił i ...wtedy autokary nad wodą. Nie jedna woda przez tego typu wieści świeci pustką...

#38 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 kwiecień 2014 - 22:28

Dlaczego ma się nie udać objaśniliście dość szeroko. Można bić pianę i powtarzać te same argumenty w nieskończoność. Tylko po co? Dajcie teraz dojść do głosu tym, którym pomysł się spodobał ;)



#39 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 kwiecień 2014 - 06:19

Dokładnie, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wypowiedzieć się na za lub przeciw.Celem tworzenia tego postu było ogólne zaprezentowanie naszych jezior bez specjalnego zachęcania do przyjazdu autokarów wędkarzy i łódek za 100 000pln :)



#40 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 kwiecień 2014 - 06:58

żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wypowiedzieć się na za lub przeciw.

 

Ależ Panowie, twórzcie listy, katalogi, etc. Ja tylko zabrałem głos w dyskusji, do której zachęcał Remek - pozwoliłem sobie zauważyć jakie te katalogi, moim zdaniem, będą. Przydadzą się komuś? - Super! :)

Przykład negatywny, pierwszy z brzegu:

 

http://jerkbait.pl/t...oś-zna-tę-wodę/

 

Drugi z brzegu: ogólniki, wody popularyzowane ze względów komercyjnych, tudzież łowiska znane i lubiane:

 

http://jerkbait.pl/t...nu-czas-zacząć/


Użytkownik krzysiek edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 07:52