Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przewodnik po łowiskach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 kwiecień 2014 - 08:37

Poziom przemyślenia tej idei, zważenie pozytywnych i negatywnych aspektów jest... no nie wygląda żeby w hip hip hurra optymizmie ktokolwiek marnował czas na takie sprawy jak zastanowienie się.

Opisywanie miejsc w kraju, na forum ogólnie dostępnym, bez limitowanego dostępu, gdzie ilość wejść w miesiącu przewyższa chyba wszystkie nakłady gazet wędkarskich razem wzięte - jest zwykłą głupotą. Żadna woda ogólnodostępna nie jest w stanie przyjąć strzału zmasowanej presji. Skoro zdarzało się, ze film wędkarski z opisem łowiska potrafił wyeliminować gatunek na kilka lat, to niestety tu będzie podobnie.

Chyba ze info to ma być takie ogólne pitu pitu, z którego nic nie wynika,  z ogólnie dostępnych informacji

Ani jedna, ani druga forma opisywania nie jest dobra raz dla łowisk, dwa dla portalu. Zwiększy liczbę anonimowych klikaczy, zwiększy ruch, więcej internetu zostanie zużyte. 



#42 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 kwiecień 2014 - 08:54

Tzw. lajf:

 

http://jerkbait.pl/t...-2#entry1238854



#43 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 30 kwiecień 2014 - 10:39

Można jeszcze zorganizować to tak jak miało być na forum P4Club ( które niestety zdechło ).
" Katalog Łowisk " był na forum zamkniętym do którego dostęp mieli mieć tylko członkowie klubu.
W wypadku Jerka dostęp musiałby być uwarunkowany odpowiednim starzem na forum lub nawet specjalną awizacją moderatora.
Dla osób postronnych widoczne by były tylko ogólne informacje na temat łowiska.
  • remek i Tomek88 lubią to

#44 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 kwiecień 2014 - 10:53

Poziom przemyślenia tej idei, zważenie pozytywnych i negatywnych aspektów jest... no nie wygląda żeby w hip hip hurra optymizmie ktokolwiek marnował czas na takie sprawy jak zastanowienie się.

Opisywanie miejsc w kraju, na forum ogólnie dostępnym, bez limitowanego dostępu, gdzie ilość wejść w miesiącu przewyższa chyba wszystkie nakłady gazet wędkarskich razem wzięte - jest zwykłą głupotą. Żadna woda ogólnodostępna nie jest w stanie przyjąć strzału zmasowanej presji. Skoro zdarzało się, ze film wędkarski z opisem łowiska potrafił wyeliminować gatunek na kilka lat, to niestety tu będzie podobnie.

Chyba ze info to ma być takie ogólne pitu pitu, z którego nic nie wynika,  z ogólnie dostępnych informacji

Ani jedna, ani druga forma opisywania nie jest dobra raz dla łowisk, dwa dla portalu. Zwiększy liczbę anonimowych klikaczy, zwiększy ruch, więcej internetu zostanie zużyte. 

Pewnie znajdą się tacy którzy stwierdzą że to dołowanie nowej,ciekawej inicjatywy,ale niewiele moim zdaniem można dodać do tego co napisał Kuba.Całkowicie się z tym zgadzam.

Owszem,na pewno jeszcze są w kraju łowiska warte polecenia i odwiedzenia.Z tym,że umieszczając ich rzeczowy,zgodny z faktycznym stanem opis w miejscu tak popularnym jak jerkbait.pl,de facto skazujemy je w naszej rzeczywistości na zagładę,w krotszym lub dłuższym okresie czasu.Chyba trochę nie doceniamy potencjału medialnego jb.pl.Jest naprawdę spora grupa ludzi której głównym celem wizyt(oprócz giełdy),jest chęć wyśledzenia potencjalnych miejscówek.

Tworzyć zaś bazę łowisk tylko po to aby opisać podstawowe dane i cech wody jest moim zdaniem bez sensu.Nie o takie informacje,mające wartość li tylko podstawową,miałoby chodzić aby taka baza trzymała poziom.

Na koniec,bardzo bym się cieszył,gdybym mógł w takiej bazie umieścić opis fajnego łowiska i zaprosić kolegów wędkarzy.Niestety(to z doświadczenia)już coś podobnego popełniłem,i to polecając fajne miejsce ludziom którym,jak sądziłem,mogę zaufać.Rozwój sytuacji skłania mnie ku wnioskowi że zaufanie trzeba limitować,a zabijanie wszystkiego co się wywlecze z wody nadal jest o wiele popularniejsze niż to co staramy się tu promować.



#45 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 kwiecień 2014 - 15:46

(...)

Tworzyć zaś bazę łowisk tylko po to aby opisać podstawowe dane i cech wody jest moim zdaniem bez sensu.Nie o takie informacje,mające wartość li tylko podstawową,miałoby chodzić aby taka baza trzymała poziom.

(...)

Tak. Ale nawet ogólny opis plus możliwość pójścia nad wodę z miejscowym quazi przewodnikiem, znającym specyfikę wody - to już jest wielka sprawa. Moim zdaniem możliwa do ogarnięcia właśnie przez jerkbait.pl i chyba (na dziś) nikogo innego. 

 

 

(...)

Na koniec,bardzo bym się cieszył,gdybym mógł w takiej bazie umieścić opis fajnego łowiska i zaprosić kolegów wędkarzy.Niestety(to z doświadczenia)już coś podobnego popełniłem,i to polecając fajne miejsce ludziom którym,jak sądziłem,mogę zaufać.Rozwój sytuacji skłania mnie ku wnioskowi że zaufanie trzeba limitować,a zabijanie wszystkiego co się wywlecze z wody nadal jest o wiele popularniejsze niż to co staramy się tu promować.

Dlatego o zachowaniu nad wodą powinni móc informować zarówno korzystający z usługi userzy, jak i ich przewodnicy. Osoby nadużywające zaufania powinny być szybko i definitywnie relegowane bez prawa powrotu. Będąc "w gościnie" trzeba umieć się zachować. 

 

Poznałem poprzez forum takie osoby, które spędzają nad "swoją" wodą sporo czasu. Często znają ja na wylot. Jednocześnie wielu z nich ma kłopot ze znalezieniem godnej pracy i taka możliwość "dorobienia" kilku groszy jest czasem bardzo wartościowa. Z kolei dla mnie przyjazd nad wodę, której nie znam, jeśli mam "opiekuna" i nie muszę zastanawiać się, czy miejsce i/lub czas jest odpowiednie, czy mam właściwą przynętę, pozwala zająć się tym, co lubię najbardziej - wędkowaniem. Piszę to jako osoba która onegdaj świadczyła usługi przewodnika, jak i korzystająca z uprzejmości znawców obcej mi wody. Zamiast szczegółowego opisu łowiska widziałbym raczej ogólny plus kontakt ze znającym wodę "opiekunem - przewodnikiem". To naprawdę może przynieść wymierne korzyści wszystkim stronom. Oferującym usługi, korzystającym z nich i jerkbait'owi. 



#46 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 kwiecień 2014 - 16:05

A, i jak zamierzasz ich i ich kolegów relegować?

Słowem przykrym? Miną srogą?

Czy tez jakieś inne sposoby na poradzenie sobie z kilkoma ekipami które zaczną regularnie młócić wodę, oczywiście wg wymiarów i limitów.

W PL przewodnik to słabo się mi widzi, na ogólnie dostępnych wodach. Koledzy robia we 3 zrzutkę, biorą gajda i już dzień później w tych samych miejscach,w  ten sam sposób, samodzielnie wodę kiszą. To nie Szwecja czy Irlandia, gdzie odległość stanowi barierę dla większości nie do ruszenia.

Z resztą, by daleko nie szukać.

Takie informacje były dostępne na temat większości miejsc w IE. Szczupak, mniejsze jeziora pstrągowe, charakterystyczne miejsca na wybrzeżu.

Zgadnijcie co się stało i skąd puszki po piwie i worki po zanęcie najczęściej leżą nad wodą, miedzy łuskami oskrobanych ryb i oberżniętymi łbami....

Tutaj to nie zadziałało, mimo rybności wód dla nas będącej jakimś science fiction - lokalna populacja wieśków z wąsami dała radę praktycznie większości ogólnodostępnych miejsc.

W zasadzie zostały jeszcze rzeki salmonidowe gdzie dostęp jest bardzo trudny, ocean, bo to zupełnie inna bajka (choć i tutaj zatrważająco często mewy sa soczystą k... zagłuszane) i duże jeziora. Małe, łatwo dostępne, do znalezienia w necie - coraz częściej można sobie płotki połapać co najwyżej. 



#47 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 kwiecień 2014 - 16:10

Dzięki za Wasze wypowiedzi. Pozwólcie, że skieruję tok myślenia na trochę inne tory ....

 

 

W jaki sposób jerkbait.pl może pomóc tym łowiskom (wybranym, wpisanym w katalog) rozwinąć się, zachować świetność? Chodzi mi o to, że wpisujemy jakieś łowisko i robimy coś (nie wiem tego jeszcze), że będziecie mogli od tego momentu pozbyć się swoich lęków? :)



#48 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 kwiecień 2014 - 16:17

Na przykład, możemy kliknąć przycisk "zamknij okno" zamiast publikuj. Najlepszy sposób na pozbycie się leków związanych z najazdem hunow

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 kwiecień 2014 - 16:51

Kuba można zamknąć się w piwnicy i z niej nie wychodzić :) Ale tam też niebezpiecznie :)

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 kwiecień 2014 - 16:53

Można tez zostawić laptopa w otwartym aucie, w widocznym miejscu i dziwić się, jak to się stało? :D :D



#51 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 01 maj 2014 - 11:25

W jaki sposób jerkbait.pl może pomóc tym łowiskom (wybranym, wpisanym w katalog) rozwinąć się, zachować świetność? Chodzi mi o to, że wpisujemy jakieś łowisko i robimy coś (nie wiem tego jeszcze), że będziecie mogli od tego momentu pozbyć się swoich lęków? :)


Popuśćmy wodze wyobraźni i zastanówmy się jak powinno wyglądać łowisko któremu Jerkbait mógłby przyznać pięć gwiazdek ?

Powiedzmy że za walory geograficzne , biologiczne i za infrastrukturę przyznajemy max 3 gwiazdki.
Pozostałe dwie powinniśmy przyznać za ochronę łowiska , za przepisy obowiązujące na łowisku i za ceny za korzystanie z łowiska.
Oczywiste jest że takie łowisko misiałoby być łowiskiem komercyjnym i doskonale chronionym.

Łowiska które mają pięć gwiazdek , lub aspirują do pięciu mogłyby liczyć na darmową reklamę na Portalu , co w tym wypadku byłoby dla nich w oczywisty sposób korzystne.
Jerkbait ( siłą swoich 10000 głów )mógłby też pomóc w prowadzeniu takiego łowiska gzieląc się wiedzą w różnych istotnych kwestiach

Na koniec ( jeśli to faktycznie mogłoby być dochodowe ) , Jerkbait mógłby prowadzić własne wzorcowe łowisko które mogłoby być przykładem dla wszystkich sceptyków.

#52 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 maj 2014 - 13:43

Ładnie wpisuje się w C&R! Świetny opis i propozycja!

#53 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 02 maj 2014 - 17:17

Katalog łowisk to moim zdaniem trochę niebezpieczne narzędzie dla tych którzy umiaru nie znają.

No chyba że będzie to taki ogólnikowy, czyli 

Zbiornik x, położenie, wielkość, występujące gatunki, dojazd, i takie tam.

Ale wtedy to szału nie będzie z takim katalogiem. 

Kiedyś gdzieś taki pomysł a raczej marzenie wrzuciłem: łowisko JERKBAIT.

To by było coś.


  • mefik lubi to

#54 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 maj 2014 - 21:59

Łowisko j.pl to mi się podoba :)

#55 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 03 maj 2014 - 08:17

Łowisko j.pl to mi się podoba :)

Czyli co, szukamy wody do wydzierżawienia? :rolleyes:



#56 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 03 maj 2014 - 11:53

Remku ; mam nadzieję że znajdziecie coś na południe od Wa-wy . Będzie bliżej ze Śląska. ;-)

#57 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 maj 2014 - 18:11

Remku ; mam nadzieję że znajdziecie coś na południe od Wa-wy . Będzie bliżej ze Śląska. ;-)

I na zachód :D



#58 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 03 maj 2014 - 19:19

Zgadzam się na Stawy Raszyńskie i zalewy w Rawie Mazowieckiej.

#59 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 maj 2014 - 07:27

Robi się ciekawie, z przewodnika po łowiskach jerkbait awansuje na dzierżawcę wody :)



#60 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 maj 2014 - 21:01


Na koniec ( jeśli to faktycznie mogłoby być dochodowe ) , Jerkbait mógłby prowadzić własne wzorcowe łowisko które mogłoby być przykładem dla wszystkich sceptyków.

Ciekawa konkluzja dyskusji.W razie powodzenia inicjatywy świetne zajęcie dla " opiekujacego się "łowiskiem.Fucha do zdechu :rolleyes: ,chyba,że konkurencja zagra w stylu nadarzyckim :angry:

Kto się teraz załapie,ten za parę lat będzie spokojny.