Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Slammer 260 / 360 wasze opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
467 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 marzec 2023 - 01:08

mam penna i tez jest taki ciemny. Co do smarow ja zwykle uzywalem resztek z tuby smaru do lozysk (mialem przyczepe z kalamitkami i z taki uszczelnieniem, ze wywalalo smar w trakcie jazdy i co wodowanie go uzupelnialem).


  • Darek_W lubi to

#442 OFFLINE   Leszczyk12_3

Leszczyk12_3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 maj 2024 - 13:24

Wznawiając wątek, chciałem zapytać czy orientujecie się może w istotnych różnicach między "zwykłym" pennem slammerem, a slammerami z oznaczeniem 24 classic, classic, limited edition itp. Wszystko to wygląda podobnie, choć w niektórych z tych modelów penn podobno poprawił hamulec (jest teraz prawdopodobnie tak mocny, że bali się podać klientom informację o jego sile, żeby konkurencja się nie zainteresowała ich innowacyjną technologią - innego wytłumaczenia nie widzę;)). Tak bardziej poważnie, jeśli mieliście do czynienia z wymienionymi przeze mnie modelami, może nawet pokusiliście się, żeby zajrzeć im prosto w bebechy, to będę niezmiernie wdzięczny za najcenniejszą dla mnje informacje - mianowicie czy modele slammera z tymi wszystkimi fikuśnymi nazwami, wyglądające jak wersja pierwotna, funkcjonują przynajmniej na poziomie wersji podstawowej.

#443 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 10 maj 2024 - 22:48

No według mnie największa różnica to stopka kołowrotka. Ta standardowego mieściła się „inaczej” w uchwyty w wedziskach ta w Classicu wygląda jak inne Penna. Ja starego kupowałem za 260PLN cena w granicach 390PLN to już sporo. Jeżeli chodzi o konstrukcje to według mnie bez spektakularnych zmian  :) A za tą cenę z Penna to chyba bym dołożył trochę i wziął Spinfishera VII różnica w Plecionie była 80PLN

Załączone pliki


  • Leszczyk12_3 lubi to

#444 OFFLINE   wojciechnmr

wojciechnmr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 17 maj 2024 - 07:01

Czy w obecnej dystrybucji dalej są takie jaja z nawojem na szpulę? Czy Firma coś zadziałała w temacie ? Chodzi mi o 360-tkę.



#445 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 maj 2024 - 07:10

Jako posiadacz 2x260, 3 czy 4x 360 i 1x560 powtarzam, ze nigdy tego nie doswiadczylem. Jedyne co zauwazylem to to, ze szpule mozna zalozyc za plytko - zwykle zanim zaczne dokrecac nakretke robie szpula kilka obrotow dociskajac ja do osi tak by wskoczyla glebiej. Inaczej faktycznie nawoj moze byc kiepski. Po prawidlowym osadzeniu szpuli nie ma "jaj".
  • wojciechnmr i sneyks123 lubią to

#446 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 17 maj 2024 - 17:23

Ja mam dwie 360 kupione w tym samym czasie i w obu dociskanie szpuli nic nie dawało, musiałem delikatnie szlifować. Mało tego to po przeczytaniu uwag ze czasem wystarczy docisnąć zasialiście ziarno wątpliwości i dokupiłem jedną dodatkową szpule i jest dokładnie to samo. 


  • wojciechnmr lubi to

#447 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Napisano 17 maj 2024 - 19:05

U mnie w 360 kupionej rok temu, również musiałem szlifować szpulę. Bez tego przy wypełnieniu jej powyżej połowy, leciały brody.
  • wojciechnmr i Darek_W lubią to

#448 OFFLINE   Leszczyk12_3

Leszczyk12_3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 21 maj 2024 - 10:48

@Darek_W niestety z tego co się dowiedziałem z tematu o doborze kolowrotka do wędziska, to potrzebowałbym spinfishera w rozmiarze 3000/3500 do cw 40g (takich też gum używam). Taki spinfisher z kolei, biorąc pod uwagę wersje VI i VII to wydatek już rzędu co najmniej 450zł, do ok. 520zł za VII. Niestety slammery też już podrożały i zwykły 360 kosztuje najtaniej jak znalazłem 340zł, classic dokładnie 355zł. Różnica cenowa między slammerami, a spinfisherami jest dla mnie spora. Odpowiadaloby mi zamknięcie się w tych 350zł. Jeśli slammer classic ma lepiej dopasowaną stopkę to super. Chętnie bym wybrał właśnie ten model. Z tym, że jednak widzę też inną różnicę - mianowicie w budowie korpusu. Obawiam się, że może wiąże się to ze zmianami w "bebechach". I tu są pewnie dwie możliwości - albo będzie lepiej i będzie nawijał równiutko, pracował przyjemniej, albo niestety będzie klapa i będzie miał wady zwykłego slammera z jakimiś dodatkowymi "niespodziankami" (może jednak korpus nie ma znaczenia i jest dokładnie taki sam, jak oryginał?). Miałeś @Darek_W jakąś bliższą styczność z tym classiciem? Może ktoś inny miał? Chciałbym mieć trwałą maszynkę i jeśli uniknąłbym piłowania stopki slammera, a wiedziałbym, że classic jest równie dobry, to bym go wybrał.

#449 OFFLINE   wojciechnmr

wojciechnmr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 21 maj 2024 - 11:04

Próbny nawój wygląda nieźle. 360 -tka. Stopkę musiałem deczko zeszlifować ale to minuta roboty mini szlifierką 76mm.

Załączone pliki


  • Darek_W lubi to

#450 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 21 maj 2024 - 14:26

Moje Slammery też nawijają bardzo dobrze po małej poprawce

 Załączony plik  IMG_7790.jpeg   44,28 KB   7 Ilość pobrań

Do uchwytu Shimano SpeedMaster musiałem sporo zeszlifować. Jeżeli chodzi o budowę no to musiłabym sprawdzić ale w dalszym ciągu jest to podparcie osi na końcu korpusu więc raczej wykluczam „spektakularne” zmiany. Jak ktoś ma tego Classic’a to niech wrzuci fotkę złożeniówki to będziemy wiedzieć. Do takich zadań można jeszcze FinNor LT40 też pancerny kołowrotek ale on wyjdzie drożej.

W niektóre uchwyty 360 wchodzi bez problemu, wstaw fotkę wędki jak już masz?

Załączony plik  IMG_7586.jpeg   46,66 KB   7 Ilość pobrań

a do niektórych musiałem kawał szlifować 

Załączony plik  IMG_7568.jpeg   52,73 KB   7 Ilość pobrań

to jest chyba właściwy diagram zwykłej 360

Załączony plik  IMG_6447.gif   15,21 KB   7 Ilość pobrań

 


Użytkownik Darek_W edytował ten post 21 maj 2024 - 14:50


#451 OFFLINE   Leszczyk12_3

Leszczyk12_3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 maj 2024 - 00:16

Tak wygląda ten uchwyt, na szerokość zmieści maksymalnie 15mm. Pewnie by były problemy z zamocowaniem. Chyba po prostu kupię tego classica z nadzieją, że penn nie zrobił bubla. Może nawet poprawili osadzenie szpuli i nawój, kto wie?

Załączone pliki


Użytkownik Leszczyk12_3 edytował ten post 22 maj 2024 - 00:18


#452 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 maj 2024 - 07:59

Ale tu na focie to chyba cast  :wacko:



#453 OFFLINE   Leszczyk12_3

Leszczyk12_3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 maj 2024 - 08:42

Ale tu na focie to chyba cast  :wacko:


Ach, rzeczywiście! Nie mam teraz wędki przy sobie, więc musiałem szukać zdjęcia z internetu. Na swoje usprawiedliwienie mam, że było już późno🥴

Załączone pliki


  • Darek_W lubi to

#454 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 maj 2024 - 12:10

Znalazłem diagram, widzę że w tym Classic jest dodatkowe podparcie osią tego wodzika posuwu szpuli. No to jednak coś zmienili…

Załączone pliki


  • wojciechnmr i Leszczyk12_3 lubią to

#455 OFFLINE   Leszczyk12_3

Leszczyk12_3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 maj 2024 - 23:51

Znalazłem diagram, widzę że w tym Classic jest dodatkowe podparcie osią tego wodzika posuwu szpuli. No to jednak coś zmienili


Niestety nie znam się na tych mechanizmach. Jedyna różnica, jaką dostrzegam na schemacie jest między elementem nr 98 na starym slammerze, a na classicu (tam jest inny element nr 21). O tą różnicę chodzi? Jaki wpływ na pracę i wytrzymałość kołowrotka może mieć to dodatkowe podparcie? Jeśli da się to jakkolwiek określić w tych kategoriach, to jest raczej lepiej czy gorzej?

#456 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 23 maj 2024 - 06:09

Aż ciekawy jestem tego slammera. Mimo, że mam młynki z najwyższej półki to chętnie sięgam po slammera - też mam ich kilka. Mam na zapas ze dwa nawet 🙂 Jeśli nawija teraz jak nowe penny a przekładnia się nie zmieniła to będzie super młynek w tej klasie cenowej.

Biorąc pod uwagę spinfishera sprawdź przełożenie. Mi wybitnie nie pasuje to wysokie, kilka pennów zajechałem już w swojej karierza ale żadnego starego slammera.

Użytkownik Lucas edytował ten post 23 maj 2024 - 06:10


#457 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 maj 2024 - 16:48

Tutaj 100% zgody trzeba sprawdzić, chyba tylko 6,2:1



#458 OFFLINE   Leszczyk12_3

Leszczyk12_3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 24 maj 2024 - 17:04

Panowie, kupiłem tego classica. Troszkę rzęzi, ale to chyba standard? Chodzi raczej okej. Bez rewelacji, ale rewelacji też nie oczekiwałem. Jedyne co, to pokręciłem nim trochę i wylatuje z niego smar, ewentualnie oliwka - ze środka rotora lub z hamulca. Wyglada to, jak poniżej. Przejmować się tym?

Załączone pliki



#459 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 24 maj 2024 - 17:40

Tak ma być.


  • Umbra lubi to

#460 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 24 maj 2024 - 20:27

Proszę wstaw zdjęcie jak nawiniesz plecionki. Ma on miejsce na podkładki do regulacji nawoju? Czy ewentualnie są w zestawie?
  • wojciechnmr lubi to