Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Slammer 260 / 360 wasze opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
440 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 25 sierpień 2013 - 21:36

Tu niestety nie da się tego zrobić. Gdyby nie ten nawój by był dla mnie kołowrotkiem idealnym, teraz mnie tylko ciekawi SSV, miałem w ręku i mam chęć go kupić...



#82 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 26 sierpień 2013 - 09:09

Jak bardzo ciężki ten Twój spinning?


70% to 6 calowe kopyta relaxa plus główki big game.Reszta mepps aglia 4-5 i jerki.

#83 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 14 październik 2013 - 23:36

Panowie czy Slamer 260 bedzie dobrym mlynkiem  do spina na sandacza ,szczupaka,

Wedka to Konger World Champion Zander 285, 10-35gr.

Czy moze macie inna propozycje kreciola do 200-300zl



#84 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 15 październik 2013 - 04:03

Będzie bardzo dobrym młynkiem :)


  • Przemek_M lubi to

#85 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2013 - 16:37

Znalazłem takie info:
260 - drag 4,9kg
360 - drag 4,5kg

Nie chodzi mi o to, żeby ktoś mierzył tę różnicę ;)

ale wynika z tego opisu, że jakaś różnica jest i to na korzyść mniejszej szpuli.
Czy ktoś ma porównanie między tymi dwoma wielkościami jeśli chodzi o moc i płynność hamulca?
 



#86 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 08 listopad 2013 - 16:46

Pewnie błąd w druku, powielany, przepisywany i kopiowany ze sto razy i tak zostało...

Tak jak te legendy o tytanowych częściach w pewnej stelli... :rolleyes: :rolleyes:



#87 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2013 - 16:50

W stelli nie ma żadnych części, jest tylko jeden silny zwieracz ;)
Wydawało mi się to nielogiczne, ale zdjęli byli Slammera ze strony.

 

Dziękuję i pozdrawiam
Grzesiek



#88 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 08 listopad 2013 - 16:55

Wydawało mi się to nielogiczne,

WItam,

Niekoniecznie nielogiczne. Zdaje się, że szpulki są podobne, różnią się pojemnością, więc teoretycznie ta głębsza ma podkładki hamulca mniejszej średnicy a płytsza większej, a to może powodować różnicę siły hamulca na korzyść płytszej szpulki. Oczywiście reguł nie ma, jak na przykładzie płytkich szpulek dawniejszej Daiwy np. 2506, ale już dzisiejsze płytkie shimano i daiwa mają potężne moce hamulca.

Pozdrawiam

Arek



#89 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 08 listopad 2013 - 17:33

Może i tak być ale w sumie te "moce hamulca", to taki hipotetyczno-hipnotyzerski parametr... :rolleyes: 

Jak się, kurna, dokręci pokręcaję "na fest", to chyba w każdym młynku "moc hamulca" ma wtedy wartość "z pińcet" i prędzej człowiek łapy sobie potnie linką niż wysnuje choćby centymetr...



#90 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2013 - 17:40

A właśnie te "moce hamulca" to parametr jak najbardziej niehipnotyzerski, ale pytam użytkowników, a nie szukam opisów na pudełkach. Mnie właśnie interesuje jak zachowuje się to to, jak się zakręci "prawie na fest" (blisko pińcet) i żeby to zechciało odawać linkę płynnie, a nie że albo nas wciągnie albo urwie albo odda skokiem z metr-dwa i znowu beton.



#91 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2013 - 17:48

@Maynard - nie mam 260-tki, więc nie porównam, ale 360 ma naprawdę bardzo dobry hamulec.

Przy jesiennym łowieniu, plecionką 30lb dokręcam go dosyć mocno, można powiedzieć, że prawie na beton, jednak nie do samego końca, tak by móc zacinać z dużej odległości pokonując opór silnego nurtu i ciężkich przynęt.

Nigdy nic się nie zapiekło, nie kaszlało plecionką, nigdy też nie straciłem ryby z winy hamulca w tym kołowrotku. Jeśli w mniejszym modelu działa on podobnie, ale rzeczywiście jest mocniejszy, to nic tylko brać.


Użytkownik Dagon edytował ten post 08 listopad 2013 - 17:51


#92 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 18:15

W życiu nie zajechałem dwóch rzeczy. Passata 1,8 1990r i penna slamera 360. Ten drugi przeżył chyba więcej. Zalanie morską wodą na brzegu. Stanął i amen. Wsadziłem w morze kilka razy  i zastartował. Moja Żona wkręcała sumy w przelotki samym kołowrotkiem. Wyjeżdżały nim ryby 180+ zwijane przez ludzi, którzy nie wiedzą o co chodzi. Nie mówię o topionych sesjach z sumami. Głowki 40g i wyrywanie wobków z trolla. Polecam.


  • Mirek* lubi to

#93 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2013 - 18:31

Miło posłuchać takich rzeczy :) Wiem, że jest mocny i skoro polecany do sumowania, to i hamulca nie może mieć z otrębów. Ciekawiła mnie tylko różnica na korzyść mniejszego, ale Sz.P. Zorro sądzę że ma rację i to taki chochlik. Jeśli w granicznym obszarze działa płynnie to najważniejsze, o to mi chodziło. Dzięki Panowie.

Pozdrawiam
Grzesiek



#94 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 09 listopad 2013 - 12:56

260-360 jeden czort:-)
Te same bebechy tylko pojemność szpul inna.
Jak miałbym zostawić sobie tylko jeden kołowrotek to spośród moich twinpowerów i gtm-ów slammerek byłby na czele!
Jakoś czyje pewność jak na niego łowie!

#95 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 09 listopad 2013 - 16:27

Znalazłem takie info:
260 - drag 4,9kg
360 - drag 4,5kg

Nie chodzi mi o to, żeby ktoś mierzył tę różnicę ;)

ale wynika z tego opisu, że jakaś różnica jest i to na korzyść mniejszej szpuli.
 

 

 

Wg mnie różnica w sile hamulca wynika z tego, że przy jednakowej średnicy tarcz ciernych, model 360 ma większą nieznacznie szpulę. Czyli większy promień... który jest ramieniem działania siły koniecznej do jej obrotu! Ramię działania siły  jest więc większe w modelu 360. Siła użyta do jej obrotu jest mniejsza! Tak umiem to wyjaśnić...może trochę nieudolnie, ale ja z ochrony zdrowia jestem tylko :)

 

A slammerka mam... Koguty 32gr, duże gumy (15cm +20gr), trolling szczupakowy w Szwecji nie sprawiły mu żadnego problemu.

 

Pozdrawiam Slammerowców! :)


Użytkownik homax edytował ten post 09 listopad 2013 - 16:30

  • Wojtek B., Blue i Przemek_M lubią to

#96 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 22:27

Moim zdaniem te 400gr zbyt mała różnica, żeby ktoś to zauważył. Jeśli to prawda, bo może to być jakiś zonk. 

 

Wg mnie różnica w sile hamulca wynika z tego, że przy jednakowej średnicy tarcz ciernych, model 360 ma większą nieznacznie szpulę. Czyli większy promień... który jest ramieniem działania siły koniecznej do jej obrotu! Ramię działania siły  jest więc większe w modelu 360. Siła użyta do jej obrotu jest mniejsza! 

 

 

Też tak kiedyś dumałem. Tylko, że siła hamulca zależy od powierzchni tarcia, czyli promienia tarczy hamulcowej, niezależnie od średnicy szpuli. Trudniej przesunąć szybę ważącą 1kg o wymiarach 100x100cm niż szybę 1kg o wymiarach 10x10cm. 



#97 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 listopad 2013 - 23:04

Sławek - ramię, siła, tarcie, promień, średnica i Krzysiek, te 400 groszy różnicy...  ;)  Panowie, przestałem nadążać, mi nie chodziło o teorię z zakresu fizyki, tylko o praktyczne obserwacje co do modeli 260 i 360, że jeden z nich zakręcony na "prawie beton" działa nieco lepiej niż drugi, a jeśli tak, to który. Ale dziękuję również za takie obserwacje, bo są chyba słuszne :)



#98 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 23:21

W praktyce, jak masz wystarczająco mocny kij to dokręcony do końca hamulec w 360 ruszysz. Siły nie mierzyłem. 260 nie miałem. 


  • Maynard lubi to

#99 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 11 listopad 2013 - 18:19

Moim zdaniem te 400gr zbyt mała różnica, żeby ktoś to zauważył. Jeśli to prawda, bo może to być jakiś zonk. 

 

 

Też tak kiedyś dumałem. Tylko, że siła hamulca zależy od powierzchni tarcia, czyli promienia tarczy hamulcowej, niezależnie od średnicy szpuli. Trudniej przesunąć szybę ważącą 1kg o wymiarach 100x100cm niż szybę 1kg o wymiarach 10x10cm. 

 

:) Tak już czysto teoretycznie! To: Siła tarcia nie zależy od pola powierzchni tylko od rodzaju powierzchni i siły nacisku! I tego jestem pewien! I obie szyby przesuwa się z jednakową siłą.


  • Wojtek B. lubi to

#100 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 listopad 2013 - 09:21

Właśnie szukałem Slammera od kilku tygodni ale ani w BassPro ani w innych sklepach nie znalazłem, koniec produkcji?

Ja nieśmiało zapytam o co innego:

od ilu lat producenci wpadli na pomysł podawania siły hamulca? może nie zwróciłem uwagi ale kupując kilka lat temu 2 Daiwy  w BassPro a wcześniej i inne nie przypominam sobie żeby były takie dane.

Czy każdy z Was zwraca uwagę na te dane? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych