Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Thrill versus Hermes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 17 listopad 2008 - 13:02

Jeżeli chodzi o bolki to Hermes jest moim zdaniem najlepszym woblerem dostępnym w naszych sklepach.

Na Thrilla można w niektórych warunkach coś złowić ,ale przy Hermesie wypada mizernie.

#22 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 17 listopad 2008 - 14:13

No generalnie rzecz biorąc na jednego i drugiego można coś złowić, z tym że ze znaczną przewagą dla Hermesa.Ale najlepsze boleniówki wychodzą spod rąk takich ludzi jak ja B) (ja nie wykonuję boleniówek-no narazie :mellow: )Chodzi mi o rzeczy wykonywane ręcznie.Najlepszym przykładem może być tutaj mój kumpel po fachu Matusiak,producent najłowniejszych boleniówek.Jego cacka biją na łeb , szyję i co tylko jeszczę możliwe obydwa wyienione w wątku wobki.

#23 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 listopad 2008 - 14:58

[quote]
a ja na thrilla nie złowiłem, zadnego Bolenia. Zato kilka toniowych grubych garbusów na jeziorach poj. Lubuskiego. Thrill idealnie imituje uciekajaca do powierzchni sielawkę i jak słyszę na tafli jeziora cmokanie, to oznacza, zę grube garbusy robią sobie wyrzerkę. Wówczas Thrill okazuje się bardzo skurteczny. :D

JW :D
[/quote]

@Jerzy - zapomniałeś dodać, że thrill doskonale się sprawdza podczas morskich łowów. Koledzy z Irlandii jeśli dobrze pamiętam, też mieli niezłe wyniki. Ja w tym roku także doskonale połowiłem w Venezueli. Choć muszę przyznać, że Hermes spędził w wodzie zdecydowanie mniej czasu.
Bolków złowiłem więcej na thrilla.

[/quote]


Dokładnie Baloo. W przyszłym roku zamierzam przetestować 9 cm.

#24 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 listopad 2008 - 15:41

Najlepszym przykładem może być tutaj mój kumpel po fachu Matusiak,producent najłowniejszych boleniówek.


@judo 1988,a gdzie można pooglądać woblery twojego kumpla??.

#25 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 15:54

Biosteron jesli chodzi o @matusiaka z naszego forum to z tego co pamiętam były te wobki w wątku woblerowa wariacja


pzdr

#26 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 17 listopad 2008 - 16:04

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2220& ;prevloaded=1&&start=460

a dokładnie tu :D

#27 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 17 listopad 2008 - 16:12

Teraz już wiem ,mam dwie sztuki w pudelku, są oznaczone literami MP,powiem krotko żadna rewelacja,ale już nie zaśmiecam wątku bo temat jest całkiem inny.

#28 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 listopad 2008 - 16:22

[quote title=tpe1 napisał(a) dnia Mon, 17 November 2008 02:58][quote title=Baloo napisał(a) dnia Mon, 17 November 2008 11:23][quote]



Dokładnie Baloo. W przyszłym roku zamierzam przetestować 9 cm.
[/quote]

@tpe1 - jestem pewien, że się sprawdzą. Są bardziej krępe, cięższe... Rdzawce i inne czarniaki powinny je pokochać!

#29 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 listopad 2008 - 16:51

...mam matusiaki, leżą w pudełku z wobami używanymi najczęściej...szczególnie jeden lekko stunningowany <_<

#30 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 17 listopad 2008 - 17:13

To dwa różne woblery tej samej wagi(12gr) Jeśli chodzi o mój odcinek Wisły to Thrillowi brakuje dwóch rzeczy.Lekkiej pracy ogonowej i myszkowania. Takiego odskakiwania na boki podczas szybkiego ściągania. Jeszcze lepiej, jakby to było nieregularne.
Myślę, że jakby producent się postarał o taki tuning był by to bardzo dobry wobler na bolenie. I w jednym i w drugim można by trochę obniżyć opór. Hermes najlepiej sprawdzał się na prowadzeniu w poprzek nurtu, szczególnie za przelewami.W opadzie też kilka rybek skusił.


#31 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 listopad 2008 - 18:05

a ja powiem tak: na 9 bolków (pierwszych w życiu) 6 sztuk trafiłem na thrilla(oliwkowego), na hermesa 2 sztuki i wynik byłby łatwy do wytypowania gdyby nie......SIERPIEŃ..... w tym właśnie miesiącu hermes okazał się kilerem na przelewowe SZCZUPACZKI(50-60CM) więc daję 1:1

#32 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 listopad 2008 - 18:11

@Tofik, nie byłbym tego taki pewien (wyniku).
Podejrzewam, że te dyżurne przelewowce, zdjąłbyś każdą dowolną przynnetą, która swobodnie przeszłaby po kamieniskach ;)

#33 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 17 listopad 2008 - 18:54

Na temat Hermesów się nie wypowiem bo nie posiadam żadnego. Natomiast pierwszy Thrill którego użyłem(a było to w tym roku) przyniósł mi trzy bolki w 27 minut.Dwa na wobek prowadzony z prądem, jeden pod prąd.Potem juz nie było tak różowo jednak złowiłem na niego jeszcze kilka rybek-również klenie , szczupaka i okonie.

#34 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 listopad 2008 - 19:07

@Tofik, nie byłbym tego taki pewien (wyniku).
Podejrzewam, że te dyżurne przelewowce, zdjąłbyś każdą dowolną przynnetą, która swobodnie przeszłaby po kamieniskach ;)

no Waldku nie było tak łatwo,kilka z nich odpuściło sobie kilka rzutów obrotówką rozmiar 2i3 i właśnie thrilla. coś te hermesy w sobie mają <_<

#35 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 17 listopad 2008 - 19:53

a ja powiem tak: na 9 bolków (pierwszych w życiu) 6 sztuk trafiłem na thrilla(oliwkowego), na hermesa 2 sztuki i wynik byłby łatwy do wytypowania gdyby nie......SIERPIEŃ..... w tym właśnie miesiącu hermes okazał się kilerem na przelewowe SZCZUPACZKI(50-60CM) więc daję 1:1

Tak o przynęcie można mówić, że jest dobra sprawdzona jeśli się ją przetestuje w każdych warunkach i przez długi czas.Co roku poświęcałem w 70% łowienie nową przynętą. Wtedy daje to jakiś obraz.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych