Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowa technologia rękojeści zza oceanu - wątek wyłączony z tematu Pracownia budowy wędzisk RODMAS.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 listopad 2008 - 20:49

@Pablom

Przy spinningu nie ma to znaczenia . Przy castingu i muchówce twardość materiału ma znaczenie . Pomachaj kijem z twardym uchwytem uczciwą dniówkę i bomble murowane .

@Friko

Chyba trochę przesadzasz z tym polskim art. :mellow:

@Sith
o.k ja też wyraziłem swoją prywatną opinię .


Pozdrawiam

Łukasz

#22 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 listopad 2008 - 21:00

Już niedługo będę miał okazję muchówką (jak odbiorę i sobie połowię to oczywiście zdam relację). Spinningiem też macham cały dzień ( nie cierpię wypadów na 2 -3 ). Ja trzymam wędzisko za reel seat i jest to kij wielkorzeczny 9,6ft. Ale nie jest ten uchwyt wykonany na bazie uchwytu muchowego tylko właśnie DPSu. Gwarantuje że nie ma żadnego dyskomfortu.


#23 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 listopad 2008 - 14:57

Ohoho, miała być szybka odpowiedz a tu rozmowa na całego :D
Wczoraj byłem na etapie wyboru blanku i rękojeści i mi się osobiście bardzo spodobało ale po rozmowie z Łukaszem zrezygnowałem z powodów wcześniej wymienionych :D dzięki chłopaki za odpowiedzi, szkoda że nie będę mieć Wooven na rekojeści. Kojaże, że niektóre modele Lamiglasa chyba z serii Stelhead mają takie rękojeści :mellow:
pozdrawiam

#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2008 - 15:40

W przypadku niektórych modeli lamiglasa XMG mówimy jednak chyba o czymś innym. Wydaje mi się że tam rękojeść zamontowana jest na rurze - tubie rezonansowej z woven graphite (rekojesc pusta w srodku), natomiast to co wkleiłeś i o czym tu rozmawiamy to skarpeta z maty grafitowej naciągnietą na kształtkę rękojeści wykonaną z pianki poliuretanowej (rękojeśc pełna w środku).



#25 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 listopad 2008 - 16:32

aha takie buty ( rękojeści :lol: )
wszystko rozumie już :D

#26 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 listopad 2008 - 22:17

Do nas taka rękojeść w muchówce także nie przemawia, łagodnie mówiąc. Woven w spinn/cast jako materiał na gryfy okazjonalnie stosujemy.. oczywiście tu kluczową rolę odgrywa uchwyt, bo na nim spoczywa większość dłoni.. całość działa fajnie pod warunkiem właśnie bezkolizyjnego przejścia z uchwytu na woven. W spinie pozostaje zastosować DPS downlocking, albo jak np. w fabrycznych Lamiglasach XMG - AERO AmTak.

#27 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 21 listopad 2008 - 20:51

Ten typ rękojeści ma coś w sobie , ale na litość boską NIE NA MUCHÓWCE.To tak jakby babcia zgwałciła wilka.
ale w spinie czemu nie.

#28 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 listopad 2008 - 22:08

Ten typ rękojeści ma coś w sobie , ale na litość boską NIE NA MUCHÓWCE.To tak jakby babcia zgwałciła wilka.
ale w spinie czemu nie.


spokojnie Bohors, mnie się podoba akyrat, nie mówie tego z ironią czy z przekory ale z własnego gustu. Napewno sie znajdzie amator wooven fly rod :mellow:

#29 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 listopad 2008 - 23:04

To tak jakby babcia zgwałciła wilka


:lol: :lol: :lol:

#30 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2008 - 11:16

Totalna klapa i upadek wszystkich tradycji... proponuje do tego strój z tego samego materiału , na pewno w komplecie lepiej będzie się sprzedawało.

#31 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 listopad 2008 - 13:03

Totalna klapa i upadek wszystkich tradycji... proponuje do tego strój z tego samego materiału , na pewno w komplecie lepiej będzie się sprzedawało.


Wiesz, gdyby nie takie wymysły nic do przodu by nie szłó i nadal bylibyśmy w erze kamienia :unsure: Ten pomysł ma wiele możliwości, wystarczy poczekać aż zaczną się klony pojawiać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych