Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

wybór stałoszpulowca


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 posts
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Posted 22 November 2008 - 23:39

Z C4 na pstrągi?? Nie za duży?? :unsure:


No C-4 to kołowrót idealny na troć i szczupaka ( raz mi się zdarzyło łowić dorsze i dał radę - a wyjąłem 35 bolków :mellow:), natomiast C-3 to kiedyś był niedościgniony ideał.



#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,497 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 23 November 2008 - 07:41

[quote]
Z C4 na pstrągi?? Nie za duży?? :unsure:
[/quote]

No C-4 to kołowrót idealny na troć i szczupaka ( raz mi się zdarzyło łowić dorsze i dał radę - a wyjąłem 35 bolków :mellow:), natomiast C-3 to kiedyś był niedościgniony ideał.


[/quote]
Tutaj nie mogę opublikować fotek (regulamin). Zapewniam jednak, że z żyłką 0,20-0,22 mm, z odpowiednim wędziskiem (łowiłem X86MTS Lamiglasa), zestaw doskonale spisywał się, nawet w takich przypadkach, jak na pierwszej fotce stąd. Jak zauważycie, łowiłem czasami pstrągi nawet na Stradic 3000GT (zbyt ciężki).
Pewnie do dzisiaj, właśnie z C4, chodziłbym na pstrągi, gdyby nie uległ uszkodzeniu nie do naprawy.


#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 November 2008 - 12:49

Na tak postawione pytanie Autora watku odpowiedz mize byc tylko jedna: Slammer 360. Opedzi lowienie srednie a w razie potrzeby, (byle mu zalozyc cos kolo 30LB) powinien sobie poradzic z naprawde ciezkim kalibrem ryb.
No i jest on tez w klasie old style.

Co do kolowrotka Abu C4 to nie moge sie absolutnie zgodzic, co do tego ze byl to ideal. Dosc kiepski hamulec, cofajacy sie rotor, za mala korbka powodujaca tłuczenie palcami po obudowie.
Ponadto trudnosci podczas lowienia pod silny prad - duze opory.

Nadmieniam, ze posiadam ten kolowrotek, kupilem go nowego, lowilem na niego, wymienilem w nim korbke na wieksza..posiadam go w dalszym ciagu w celach kolekcjonerskich. Na ryby nie zabieram go bo sa duzo lepsze od niego konstr.
To tez taki old style, ale w zupelnie innym wydaniu.

Gumo

#24 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 posts
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Posted 23 November 2008 - 13:07

Co do kolowrotka Abu C4 to nie moge sie absolutnie zgodzic, co do tego ze byl to ideal. Dosc kiepski hamulec, cofajacy sie rotor, za mala korbka powodujaca tłuczenie palcami po obudowie.
Ponadto trudnosci podczas lowienia pod silny prad - duze opory.
Gumo


Do tego pękająca sprężynka, nie znasz dnia ani godziny... <_<. Dość szybko sprzedałem c4(x), a nabywca kręci teraz slammerem 360 :lol:


#25 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LokalizacjaOtwock

Posted 23 November 2008 - 13:17

[quote]


Co do kolowrotka Abu C4 to nie moge sie absolutnie zgodzic, co do tego ze byl to ideal. Dosc kiepski hamulec, cofajacy sie rotor, za mala korbka powodujaca tłuczenie palcami po obudowie.
Ponadto trudnosci podczas lowienia pod silny prad - duze opory.
Gumo
[/quote]

Do tego pękająca sprężynka, nie znasz dnia ani godziny...

[/quote]

Co fakt to fakt. Trzeba zawsze mieć zapasową. :wacko:


#26 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 posts
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Posted 23 November 2008 - 13:45

Zatem mocne „bebechy” to nie wszystko...
Nie zapomnę dnia, kiedy znalazłem stadko przyzwoitych sandaczy. Pierwszy rzut i pstryk, drugi rzut i na końcu zestawu buja 60, odhaczam rybę i szykuje się do kolejnego rzutu, a tu sprężynka... Mimo tego, że „bez sprężynki” wyholowałem jeszcze jedną rybę, było to moje pożegnanie „legendy”... Co z tego, że sprężynki miałem w plecaku, by jednak dokonać zmiany musiałbym wyjść z wody (dobre 30 metrów) odszukać w plątaninie wikliny jakieś „bezpieczne” miejsce do operacji itd. A brania trwały jakieś 30 minut...


#27 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 posts
  • LokalizacjaSverige

Posted 23 November 2008 - 14:34

Witam,
Tradycyjnie podepnę się pod temat i też poproszę o pomoc w wyborze kołowrotka.
No to od początku: Miałem zamiar kupić albo:

Shimano Aspire 4000RA http://www2.normark.se/public/zoom2.jsp?pic=user/prodimages/ garp/04070.jpg

albo Shimano Twin Power XT 4000RB
http://www2.normark.se/public/zoom2.jsp?pic=user/prodimages/ garp/04098.jpg

ale kiedy dowiedziałem się, że nie są one już produkowane w Japonii i że mogą być z nimi kłopoty, to postanowiłem je sobie odpuścić.
Podstawowe założenia są takie:
-stałoszpulowiec
- hamulec z tyłu
- jeziorowy spinning dużymi i średnimi woblerami (w granicach c.w. kija), gumy 15cm
- przedział cenowy mniej więcej tych wymienionych wyżej Shimano
- kijek do niego, to Shimano BeastMaster AX 270H, 20-50 g

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam



#28 OFFLINE   Robcyk

Robcyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Posted 23 November 2008 - 17:39

Abbore moim zdaniem jeśli nie chcesz kołowrotka z przednim hamulcem to będziesz miał problem z zakupem dobrego sprzętu. Jedyne co ci mogę doradzić to poszukać starego (czarnego) Shimano typu AERO 4010 GT lub GTM. Może na aledrogo znajdziesz. Doradzałbym ci model GT który ma mniejsze przełożenie 5,2:1 i model 4010 który będzie pasował do tej wędki.Poza nimi nic innego nie przychodz mi do głowy (z tylnym hamulcem). Daiwy z tylnymi hamulcami nie są dobrymi kołowrotkami. A te nowe Shimano nie mają dobrej opinii.Aha jeszcze stare modele Shimano Stradic i Twin Power dadzą radę które mają tylne hamulce. Jak widzisz oprócz Shimano nic innego (dobrego) raczej nie znajdziesz.


#29 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LokalizacjaOtwock

Posted 23 November 2008 - 22:05

Wiecie, tak od piątku co ciągnie się ten i bliźniaczy wątek analizuje tą moją C4. I dochodzę do wniosku, ze podczas kilku ostatnich wypraw za sandaczem kilku delikatnych brań nie zaciąłem. Wydaje mi się, że właśnie przez brak tej natychmiastowej blokady wstecznej. Jutro nad Wisłę wezmę Stradika. Może czas pożegnać legendę jak ktoś wyżej stwierdził. A przynajmniej przy łowieniu sandaczy. Bo bolki mi się nim świetnie łowiło.

#30 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 24 November 2008 - 11:51

dochodzę do wniosku, ze podczas kilku ostatnich wypraw za sandaczem kilku delikatnych brań nie zaciąłem. Wydaje mi się, że właśnie przez brak tej natychmiastowej blokady wstecznej.


Cześć. Myślę, że nie ma co demonizować faktu czy kręcioł posiada taką blokadę czy też blokadę starszego typu. Moim zdaniem na zacięcie nie ma to żadnego wpływu.


#31 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 06 December 2008 - 16:58

Cześć. Ciągnę dalej wątek Slammera :D
Byłem z nim dzisiaj nad rzeką. W celach ekpsperymentalnych oczywiście :D Kołowortek (kupiony od jednego z Kolegów z Forum) jest w porządku. Ten Kolega też jest w porządku :D Model kołowrotka 260. Do kijka 6- 25 gram, 15lb, pasuje bardzo dobrze. Ładnie pracuje. Jego wygląd troszkę odmienny od najnowszych superprodukcji. Jest ładny. Dla zainteresowanych przesyłam kilka zdjęć. Można sobie porównać jego wielkość z przedmiotami ogólnie znanymi- Alga 2 i Cardinal 44.

Attached Files

  • Attached File  2.JPG   66.73KB   603 downloads
  • Attached File  1.JPG   65.11KB   604 downloads


#32 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 06 December 2008 - 17:00

Attached Files

  • Attached File  4.JPG   75.13KB   596 downloads
  • Attached File  3.JPG   66.48KB   591 downloads


#33 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,024 posts
  • LokalizacjaSulejówek

Posted 06 December 2008 - 17:03

Cześć. Ciągnę dalej wątek Slammera :D
Byłem z nim dzisiaj nad rzeką. W celach ekpsperymentalnych oczywiście :D Kołowortek (kupiony od jednego z Kolegów z Forum) jest w porządku. Ten Kolega też jest w porządku :D Model kołowrotka 260. Do kijka 6- 25 gram, 15lb, pasuje bardzo dobrze. Ładnie pracuje. Jego wygląd troszkę odmienny od najnowszych superprodukcji. Jest ładny. Dla zainteresowanych przesyłam kilka zdjęć. Można sobie porównać jego wielkość z przedmiotami ogólnie znanymi- Alga 2 i Cardinal 44.


Jakiś znajomy ten kołowrotek B)


#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,497 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 06 December 2008 - 17:27

Ładny, ładny :D i dobry sprzęcik Sławku. A ten 6-25g to Lamiglas aby?

#35 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 06 December 2008 - 19:26

Composite Developments XLS :D Fajny kijek, lekki, czuły, szybki, ugięcie szczytowe. Pracownia XRods. Miał być na wiślane bolenie. Ale nie będzie bo ja już nie jestem nad Wisłą, ale z powrotem nad Bugiem :D

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   75.85KB   551 downloads


#36 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,945 posts
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Posted 06 December 2008 - 19:33

@Herman,jak się postarasz to i z Buga tym kijkiem wyciągniesz bolenia.Połamania :D.

A tym slammerem to kusisz oj kusisz :D.

#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 06 December 2008 - 19:35

no jakoś tak wlasnie jak tylko ujrzalem dolnik to wiedalem ze to dzieło daniela :D

#38 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 07 December 2008 - 20:02

na Allegro pojawił się Slammer 260 w genialnej cenie, hm

#39 OFFLINE   Le_Frog

Le_Frog

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 posts
  • LokalizacjaŁomża

Posted 09 December 2008 - 23:07

Kołowortek (kupiony od jednego z Kolegów z Forum) jest w porządku. Ten Kolega też jest w porządku :D

Cześć Herman.

Cieszę się, że kołowrotek w porządku. :mellow:
Jeszcze bardziej się cieszę, że ...Kolega też jest w porządku. Dzięki za miłe słowa. :mellow:
Życzę zadowolenia z kołowrotka oraz powodzenia nad wodą. :mellow:

Pozdrawiam.