Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o pomoc w wyborze samochodu! Volkswagen Passat B5 1997 1.6 100km


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 25 maj 2014 - 19:53

Ja właśnie jeżdżę takim starym VW . Co prawda nie Passatem a Golfem ale muszę przyznać że to dość niewymagający samochód.
Jednak stare VW mają jedną zasadniczą wadę - w tym wieku lubią już zardzewieć i to jest koszmarne. Trudno łatać te dziury mając w głowie że każda poważniejsza " operacja " kosztuje tyle ile wynosi wartość całego samochodu.
Trudno też jeździć takim gratem. Na szczęście używam go przedewszystkim do wożenia stali i narzędzi.
Dlatego planuję już eutanazję mojego VW a na jego miejsce planuję zakupić innego staruszka ; Volvo 850 lub Volvo V70. I te samochody wszystkim polecam. Blachy generalnie zdrowe aż do śmierci , a jak się dobrze trafi to będzie jeździł bez usterki aż ci się znudzi.
Poza tym , wrażenia z jazdy - bezcenne.
  • Wojtek B. lubi to

#22 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 25 maj 2014 - 21:33

Siemka ja napisze cos od siebie, kolega miał takiego passka dawno temu i z lpg i sprzedał bo ani to ekonomiczne ani to nie jezdzilo jak ktorys z kolegow pisał ze dla 1 osoby w sam raz pozniej słabo jedzie. Nie wiem czy to motor 1.6 8v 100km ? bo teraz moja panna jezdzi 1.6 16v 105km seatem wiadomo ze to to samo co VW ale nie ma wielowahaczy tansze czesci i wozek gondola wchodzi z kołami do bagaznika. Na twoim miejscu bym sie wstrzymał z zakupem bo jednak napakujesz maneli i auto nie bedzie jechało i paliło z 8l/100.


  • Wojtek B. i krzychun lubią to

#23 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2300 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 25 maj 2014 - 21:38

Ja właśnie jeżdżę takim starym VW . Co prawda nie Passatem a Golfem ale muszę przyznać że to dość niewymagający samochód.
Jednak stare VW mają jedną zasadniczą wadę - w tym wieku lubią już zardzewieć i to jest koszmarne. Trudno łatać te dziury mając w głowie że każda poważniejsza " operacja " kosztuje tyle ile wynosi wartość całego samochodu.
Trudno też jeździć takim gratem. Na szczęście używam go przedewszystkim do wożenia stali i narzędzi.
Dlatego planuję już eutanazję mojego VW a na jego miejsce planuję zakupić innego staruszka ; Volvo 850 lub Volvo V70. I te samochody wszystkim polecam. Blachy generalnie zdrowe aż do śmierci , a jak się dobrze trafi to będzie jeździł bez usterki aż ci się znudzi.
Poza tym , wrażenia z jazdy - bezcenne.




To już inna bajka. Inne lepsze zawieszenie.
Na tej płycie co golf robione są bory. Z motorem diesla 90km to doskonałe auta...

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
  • Tomasz eS lubi to

#24 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 25 maj 2014 - 21:41

Nie istnieją passaty 97r z przebiegiem 70000. Chyba, że 70tyś powyżej 200000. Wsadzić w takiego gaziwo i się lata ekonomicznie. wyjeździłem się takim na ryby i ponton woził na relingu. miło wspominam.


  • Marcelino, suhhar i Kaemel lubią to

#25 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 maj 2014 - 22:02

Samochód został sprowadzony przez mojego brata ciotecznego z Niemiec. Chłopak sprowadza samochody już kilka ładnych lat (dla siebie, rodziny i do odsprzedaży).Ma szerokie pojęcie o motoryzacji. Teraz trafił się rodzynek.Auto bezwypadkowe.Autentyczny przebieg 67 000.Numer VIN.Książka serwisowa.Rozrząd wymieniony po 55 000.Blacha, tłumiki-wszystko w świetnym stanie.Filtry, oleje również.W środku bardzo zadbany.Oryginalne szyby. Samochód kupiony od Niemca (70-letniego). Źródło zakupu zaufane i sprawdzone.Teraz szukam opinii użytkowników :)


P.S cena dla mnie wynosi 7 000 zł.

#26 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 25 maj 2014 - 22:26

Widziałem zbyt wiele, żeby wierzyć. Przyślij mi nr Vin na priv :-)

 W Niemcach każde auto to rodzynek. A właściciel to emeryt, dziadzio. A sprzedawca ma ma imię Siergiej albo Ali :-) przyślij


Użytkownik rózgaś edytował ten post 25 maj 2014 - 22:28

  • peresada, krzychun i Kaemel lubią to

#27 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 maj 2014 - 22:38

Dziadki swoich bryk tanio sprzedać nie chcą,taka prawda.

Troche badałem rynek i faktycznie kolorowo nie jest,ale jak masz Wojtku pewny strzał to kupuj i wpadaj na rybki ;)


  • Wojtek B. lubi to

#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2014 - 23:03

Samochód został sprowadzony przez mojego brata ciotecznego z Niemiec. Chłopak sprowadza samochody już kilka ładnych lat (dla siebie, rodziny i do odsprzedaży).Ma szerokie pojęcie o motoryzacji. Teraz trafił się rodzynek.Auto bezwypadkowe.Autentyczny przebieg 67 000.Numer VIN.Książka serwisowa.Rozrząd wymieniony po 55 000.Blacha, tłumiki-wszystko w świetnym stanie.Filtry, oleje również.W środku bardzo zadbany.Oryginalne szyby. Samochód kupiony od Niemca (70-letniego). Źródło zakupu zaufane i sprawdzone.Teraz szukam opinii użytkowników :)


P.S cena dla mnie wynosi 7 000 zł.

Gdyby tak jeszcze miał najlepszy motor 1,8T.....



#29 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 maj 2014 - 23:03

Siemka ja napisze cos od siebie, kolega miał takiego passka dawno temu i z lpg i sprzedał bo ani to ekonomiczne ani to nie jezdzilo jak ktorys z kolegow pisał ze dla 1 osoby w sam raz pozniej słabo jedzie. Nie wiem czy to motor 1.6 8v 100km ? bo teraz moja panna jezdzi 1.6 16v 105km seatem wiadomo ze to to samo co VW ale nie ma wielowahaczy tansze czesci i wozek gondola wchodzi z kołami do bagaznika. Na twoim miejscu bym sie wstrzymał z zakupem bo jednak napakujesz maneli i auto nie bedzie jechało i paliło z 8l/100.

 

Tak. To właśnie ten motor. 

 

 

Widziałem zbyt wiele, żeby wierzyć. Przyślij mi nr Vin na priv :-)

 W Niemcach każde auto to rodzynek. A właściciel to emeryt, dziadzio. A sprzedawca ma ma imię Siergiej albo Ali :-) przyślij

 

Jasne, że podeślę. Zapytam i dam znać. Ty za to obiecaj, że napiszesz mi czego się o nim dowiedziałeś. Może być publicznie :)



#30 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 26 maj 2014 - 12:43

Matko Boska w marcu 2013 w serwisie, przebieg 60000+km. serwisowany. drugi w kolejce po niego. przepraszam publicznie wszystkich handlarzy i niemieckich emerytów!!!!



#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 maj 2014 - 12:58

Dobre dobre :) jakis czas temu tez byl rodzynek z Niemiec od znajomych za 1500 euro, passat z bardzo malym przebiegiem nie pamietam silnika, rok cos kolo 98-99

zdarza sie zdarza :)


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 26 maj 2014 - 12:58


#32 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2014 - 13:08

Matko Boska w marcu 2013 w serwisie, przebieg 60000+km. serwisowany. drugi w kolejce po niego. przepraszam publicznie wszystkich handlarzy i niemieckich emerytów!!!!

 

A jednak :)

 

Na 90% się zdecyduję na zakup. Zaczekam jeszcze chwilę. Może wyjdzie jeszcze jakaś ciekawa opinia.

 

W.



#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9501 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 maj 2014 - 16:31

Z tytułu postu, już to wynikało. Na 100% ;)  No, można by się zawahać nad kolorem lakieru, tapicerki itp. drobiazgów :)



#34 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2014 - 19:16

Z tytułu postu, już to wynikało. Na 100% ;)  No, można by się zawahać nad kolorem lakieru, tapicerki itp. drobiazgów :)

 

 

Nie nie. Nie podjąłem decyzji, żeby potem Was zapytać i utwierdzić się w swoim wyborze. Cały czas myślę i się zastanawiam. Są też inni konkurenci :)



#35 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 26 maj 2014 - 19:45

Wojtek - a ja na Twoim miejscu bym sie mocno zastanowił nad jednym - czy nie będziesz miał niedosytu mocy i rosnącą frustracje. Mailem kiedy omege 2.0 16 v - za slaby silnik - ciągle cisnąłem aby jechała i w rezultacie palił mi więcej niż 2.5 V6 :P Teraz przesiadłem sie na volvo v70 2.5 tdi ( 5 cylindrów - silnik nieśmiertelny z transportera a nie audowskie 2,5 tdi v6 ktore sypie sie z prawa na lewo )  z 1999r zachowany w idealnym stanie i powiem ze jak będzie następny samochód to na pewno coś z podobnym silnikiem - jeździ się bezstresowo na trasach i w miare tanio - teraz byłem w Białymstoku przerejestrowac - na trasie warszawa Białystok (186 km) spalil mi okolo 10 l.

Ale jak auto pewne - a o to najtrudniej - to bierz :)

P.S.

Ja swojego szukałem 2 miesiace :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 26 maj 2014 - 19:55

  • Wojtek B. lubi to

#36 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 maj 2014 - 19:51

Wojtku,jeśli masz ograniczony budżet a auto jest pewne..to nie kombinuj :) . Jedynym mankamentem będzie moc auta,i pomimo Twojego spokojnego usposobienia po pewnym czasie zacznie przeszkadzać,poza tym same plusy. Niskie koszty utrzymania,dostępność części zamiennych,znana konstrukcja


  • Wojtek B. lubi to

#37 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 maj 2014 - 19:53

Dal mnie tak ciężki samochód z tak małym silnikiem to nieporozumienie. I nic do rzeczy nie ma, że więcej niż 120 nie jeżdżę.

Oczywiście bym go kupił i sprzedał za 10000.


  • Wojtek B. lubi to

#38 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 maj 2014 - 20:08

..a kto Ci da 10.000 za b5 w benzynie z motorem 1.6..dołóz dwa i masz b5FL z 2001+...

P.S mam takiego, i oprócz wahaczy które katowane są przez niskoprofilowe 17tki nic, a nic się nie dzieje ( 1.9TDi 101KM, 241.000km) ;)



#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2014 - 20:09

Teść miał takiego z silnikiem 1,8 125 koni. Żarł sporo paliwa i demon prędkości z niego nie był. Te 100 koni do takiej ciężkiej budy to masakra.



#40 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 maj 2014 - 20:16

..koleś właśnie w takim B5 1.6 wymienił silnik ;) ...też wędkarz ;)


  • popper lubi to