Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o pomoc w wyborze samochodu! Volkswagen Passat B5 1997 1.6 100km


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 27 maj 2014 - 07:41

Przepraszam ale nie rozumiem tekstów tylko Toyota -


Jak kiedyś kupisz dobrą Toyote i pojeździsz to pewnie zrozumiesz ;)@sacha i @tpe wiedzą o czym piszą ;)
 

to tak jak łowić tylko na batsony i nie znać innych marek.


Tak się nie da porównać ...... samochód jest jednak bardziej złożoną i wymagającą konstrukcją :)

#62 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 maj 2014 - 08:29

Jak kiedyś kupisz dobrą Toyote i pojeździsz to pewnie zrozumiesz ;)@sacha i @tpe wiedzą o czym piszą ;)
 
 

Miałem firmowego aurisa i mam porwnanie u znajomych.

Poza tym nie mam zamiaru dyskutować i sie przekomarzać - każdy chwali to co ma :)



#63 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 27 maj 2014 - 08:48

Wojtek jeżeli jesteś pewny osoby, która go chce Ci sprzedać(jeśli nie to weź kogoś kto się zna bo z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach) Jeśli ten samochód trzyma się kupy bierz go, ale grunt to nie napalać się. Nie rozumiem też ludzi, którzy mówią Ci, że ten samochód nie będzie miał jadu i nie będzie zapierdzielał, bo to Ty będziesz nim jeździł a nie oni. Najważniejsze żeby samochód trzymał się kupy, a później możesz wybrzydzać np nad jego mocą. Popatrz co możesz kupić za 7 tysi, później za 12. Podjedź na giełdę na Żeraniu, bo masz blisko. Pooglądaj, porozmawiaj ze sprzedającymi.


  • Wojtek B. lubi to

#64 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2014 - 09:45

Ten Passat ma jeden poważny minus. Jest cholernie nisko zawieszony. A to na rybki nie jest dobre. Teść kilka razy wymieniał osłonę plastikową silnika i chyba też miskę .

Ja miałem kilka lat temu Golfa IV TDI. Również nisko fabrycznie osadzony. Po dwóch wymianach osłony podwyższyłem je poprzez założenie wyższych gum i na zawieszeniu też poszedł do góry ze 2 cm.

Dałem felgi które miały inne odsadzenie i opony były szerzej osadzone niz fabrycznie. Po przeróbce silnika ze 100 koni na 170 auto było idealne na rybki. 5,5-6 w trasie. Po mieście max. 8. Motorek 1,8TDI.


  • Wojtek B. lubi to

#65 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 maj 2014 - 10:09

Samochód będzie przeznaczony do jazdy po asfalcie, ewentualnie dziurawym asfalcie.

 

Dojazd nad wodę również asfaltówką (urban fishing). Cieszę się, że co chwilę wypływają nowe sugestie. Po zakupie nie omieszkam wstawić zdjęcia :)



#66 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 27 maj 2014 - 13:43

Miałem b5 audi z silnikiem 1,8 turbo 150 kucy w benzynie. Plusy to blacha, silnik i komfort. Minusy zawieszenie zmieniane co max 40tys. oryginał lemforder, a zamiennik wytrzymał niecałe 15tys.  Głupie usterki elektroniki tzn. klimatronik, podświetlenie zegarów i kliatronika, sterownik szyb, czujniki ABS itp. Z grubszych to maglownica i skrzynia coś zaczęła szwankować. Po początkowym zachwycie strasznie mnie wkurzał ten samochód, ciągle się coś działo z tą niemiecką technologią ,sprzedałem dziada i wróciłem do japońców tu tylko blacha słaba. Silnik 1,6 trochę słabiutki do tak ciężkiej budy, ja miałem 150 koni i to było oki, tylko spalanie 12-14 litrów w mieście to porażka. A samochód miałem przez 4 lata z przebiegiem 145 do 210 tys. Zastanowiłbym się na Twoim miejscu, bo oryginalne części wcale nie są tanie, a zamienniki są podłej jakości. 


  • Wojtek B. lubi to

#67 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 27 maj 2014 - 14:00

Zastanowiłbym się na Twoim miejscu, bo oryginalne części wcale nie są tanie, a zamienniki są podłej jakości.


Pokaż mi auto z tanimi częściami (poza Matizem i Seicento). Passat i tak jest jednym z tańszych w utrzymaniu, podobnie jak golf czy łopel astra.
  • Wojtek B. lubi to

#68 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 maj 2014 - 14:03

Przy normalnych gumach wahacze tak szybko nie padają...zresztą to sprawy eksploatacyjne, jak w każdym aucie coś pada szybciej...
Passat,jeżeli nie rzeźbiony w międzyczasie,ma jedne z lepszych blach...
  • Wojtek B. i Zwierzu lubią to

#69 ONLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 maj 2014 - 14:38

Jeśli chodzi o części zamienne to VW ma największą dostępność tanich i zupełnie przyzwoitych zamienników.
Silnik benzynowy i do tego z tak małym przebiegiem jest zdecydowanie pewniejszym wyborem niż jakikolwiek diesel.
Oczywiście ze względu na wiek może być problem z różnymi elementami np. instalacją elektryczną,
ale nie jest to żaden wynalazek a auto jakich wiele i bardzo dużo mechaników skutecznie potrafi je naprawiać.

Przy zakupie samochodów używanych najważniejsze jest to jak ktoś eksploatował je przez Tobą.
Wszelkie teorie o wyższości jednej marki nad drugą to najczęściej marzenia właścicieli.
Z pozdrowieniami,
drzejko
  • Wojtek B. lubi to

#70 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 maj 2014 - 14:39

Coś takiego znalazłem ale nie wiem jak ze zdjęciami będzie:

Please be advised the Embassy is putting up for sale the following vehicles:

1.    VOLVO S80  "MOMENTUM", colour: magic  blue pearl, upholstery: soft leather, year 2006,  2500 cm3/200HP (gasoline), 117612 km, ABS, EDB, automatic A/C, automatic transmission, radio/CD player, alarm, immobilizer, central lock, air bags , power steering, two set of alloy wheels, tyres: winter and summer. 

 

2.    TOYOTA AVENSIS  "PREMIUM", colour: silver, upholstery: gray, year 2008,  1998 cm3/126KM (diesel) , 49400 km, ABS+ERD, automatic A/C, radio/CD player, navigation, immobilizer, central lock, air bags, power steering, tyres: winter and summer. 

 

Please be advised of the schedule of the sale below:

Viewing the vehicle at the parking lot of the Embassy - 1/5 Matejki Str., Warsaw (contact person: Rafal Gajek  tel. 5843309)

Placing  secret  bids - bids containing the price, name, address, contact umber of the bidder should be delivered to  the  Canadian Embassy in a sealed envelope marked Volvo or Toyota accordingly to the attention of "MCO only" by 16:30 on Friday, May 30th 2014.

The Embassy will notified by phone only the successful bidder.

If the successful bidder cannot be reached within two working days the vehicle will be offered to the next successful bidder.

The sale is open to public.

The Embassy reserves the right to cancel the sale without incurring any liability. 


  • Wojtek B. lubi to

#71 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 27 maj 2014 - 14:44

Pokaż mi auto z tanimi częściami (poza Matizem i Seicento). Passat i tak jest jednym z tańszych w utrzymaniu, podobnie jak golf czy łopel astra.

Tu nie chodzi o tanie części, a o częstotliwość ich wymiany. Z swojego skromnego doświadczenia wiem, że starą Hanką civic przejechałem około 90tys z wymianą, rozrządu przy zakupie i przebiegu 160tys. Do momentu sprzedaży wymieniłem w niej jeden sworzeń no i eksplantacja klocki i tarcze itp. Wiem, że samochód jeździł dalej miał już ponad 300tys awarii większych nie miał, tylko właściciel zaliczył dzwona. Teraz 1,5 roku już po sprzedaży audi mam mazdę 3 i jak na razie awarii większych i mniejszych brak. Miałem jeszcze kilka innych aut, ale nawet malucha ( mój pierwszy pojazd :) ) wspominam z sentymentem, a po b5 audi mam niesmak. Może źle trafiłem, może i są to dobre i bezawaryjne samochody, ale ja już nie chcę. 


  • Wojtek B. lubi to

#72 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 maj 2014 - 15:00

Tu nie chodzi o tanie części, a o częstotliwość ich wymiany. 

Ano właśnie. Nie wiem jak w innych autach ale w Corolli na 138 tys. km musiałem wymieniać sprzegło a w żadnej Carinie tego nie robiłem. Koszt kompletu z wymianą (firma Aisin polecana przez Toyotę) to ok. 750plz. 

I to jedyna część wymieniona od 2007, oczywiście oprócz klocków ,tarcz i filtrów ale to w każdym aucie się robi.



#73 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 27 maj 2014 - 16:34

Pomijając fakt że auto może być super technicznie i mieć te 60 tyś przebiegu to nie polecam wędkarsko.

 

- Niskie zawieszenie (plastykowa wanna pod silnikiem)

- Wahacze przednie przy wędkarskiej eksploatacji pójdą moment.

- Auto jest ciężkie , niskie popada deszcz to nawet zimówki nie pomogą i będzie siedział.

- Silnik trochę mały jak na taka budę pomimo swych jak domniemam 100 KM będzie się pocił bo kółka też małe nie są w nim.

- Chodliwy model na części po powrocie do auta można już go nie zastać.

 

Plusem jest dużo miejsca i bezpieczeństwo podróży oraz blachy o ile nie ma szyberdachu bo ten rozsypie każdą blachę z czasem.

Sprawdź dokładnie tylna klapę czy nie ma pęcherzy i czy silnik tylnej wycieraczki działa.


  • Wojtek B. lubi to

#74 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 maj 2014 - 17:14

Pomijając fakt że auto może być super technicznie i mieć te 60 tyś przebiegu to nie polecam wędkarsko.

 

- Niskie zawieszenie (plastykowa wanna pod silnikiem)

- Wahacze przednie przy wędkarskiej eksploatacji pójdą moment.

- Auto jest ciężkie , niskie popada deszcz to nawet zimówki nie pomogą i będzie siedział.

- Silnik trochę mały jak na taka budę pomimo swych jak domniemam 100 KM będzie się pocił bo kółka też małe nie są w nim.

- Chodliwy model na części po powrocie do auta można już go nie zastać.

 

Plusem jest dużo miejsca i bezpieczeństwo podróży oraz blachy o ile nie ma szyberdachu bo ten rozsypie każdą blachę z czasem.

Sprawdź dokładnie tylna klapę czy nie ma pęcherzy i czy silnik tylnej wycieraczki działa.

...bez tego ostatniego nie ma co kupować :P :D :lol: ...


  • suhhar lubi to

#75 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 maj 2014 - 17:25

Mowiac o niezawodnych autach to kupilem w 2003 r.  (byl to moj pierwszy samochod) forda fieste z 1996 roku, z silnikiem 1.4, 90cv  zetec.Ta pszczolka miala na liczniku 56000 km (licznik do 99 999) dolaczone byly wszytskie papiery , juz po kupnie zaczalem przegladac papiery i w 99r miala juz 97 000 km :) wiec jak ja ja kupilem to miala conajmniej 156 000 dalem ja bratu jak miala 96 000 czyli (conajmniej 196 000) silnik pracowal pieknie, mialem ja 3 lata przez ten czas jedyna awaria jaka byla to pompka paliwowa, raz zaskoczyla raz nie.Jak sie pozniej okazalo problem lezal w kablach.Moj brat nie jezdzil przez kolejnych kilka lat, nastepnie trafila do kolegi, on przydzwonil nia rok temu.

Bylem tak na nia napalony (cala biala piekna, felgi 15 gumy 195, powinna jezdzic na 13, 155 :) amorki koni, niska sztywna szeroka, gumy wystawaly poza auto :) ) ze nie zauwazylem ze byla po wielkim dzwonie, dalem sie nia kumplowi przejechac i zobaczylem ze zostawia 4 slady :) jezdzilo sie normalie :)

Na pierwszym przegladzie oczywiscie nie prszeszla kola trzeba zmienic (dostalem z nia orginalne alusy), do tego amortyzatory.Po przegladzie wrocila do swojego stanu :)

Do czego zmierzam, silnik zetec 1.4 nie wiadomo ile mial km przejechane napewno w dzien wypadku ponad 300 tys, pracowal igielka, ja ciskalem nia 195km/h z zegarow, w dwie osoby, jak bylo 4 osoby tez sobie pieknie poczynala.Slyszalem wiele dobrego o tych silnikach (zetec) moze rozejrzalbys sie za jakims mondkiem z benzynowym silnieczkiem.Najlepiej od Niemcow .Auto wielkie, pakowne, zawieszenie super, wnetrze rzeklbym bije passata, w kombi mozesz spac.Celowo nie polecam tdci, maja zla opinie ze wzgledu na pompowtryski, ale jakby ci sie takie kombi po 2001 r. udalo zlapac w benzynie, z malym przebiegiem to bylbys bardziej niz zadowolony.


  • Wojtek B. lubi to

#76 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 27 maj 2014 - 17:29

Ja sie nauczyłem ze jedyna cecha auta wędkarskiego to 25zl na 100km :-)
Moze byc kombi
  • Wojtek B. lubi to

#77 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 maj 2014 - 17:32

Jesli ma byc tylko wedkarskie to jak najbardziej, ma byc brudne, brzydkie, sprawne technicznie i najbardziej ekonomiczne jakie moze byc.Ale jesli to ma byc auto do wszytskiego......Jakbym szukal autka tylko na ryby to jakis vw transporter, ford transit czy z mniejszym parnter czy jakis combo.


  • Wojtek B. lubi to

#78 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 27 maj 2014 - 19:52

Mam B5 w kombi przed liftingiem 1.9 tdi i ciutkę więcej kucy, kupiłem od zaprzyjaźnionego importera.

Importer zaprzyjaźniony, ale jako że mój kolega pracuje w serwisie -das auto- to przed zakupem Pasek został przetrzepany.

Co się okazało, praca silnika beautiful, pewne miejscowe mankamenty w lakierze, nie działająca tylna wycieraczka, zawieszenie OK.

Pytam, Marek brać ? Stary ja bym brał, ilość plusów przyćmiewa minusy.

Więc jeżdżę nim ponad 5 lat i pomimo jęku żony że stary i w ogóle że "Kowalscy" kupili nowego Avensisa ... itd to ja na razie zmieniać nie chce.

Praktycznie bezawaryjna jazda, jak do tej pory wymiana standardowych materiałów eksploatacyjnych, spalanie extra, dodam że większość moich tras to A4. Raz miałem małe kuku z winy mojego mechanika, który czegoś tam nie podpiął i samochód zrobił się totalnie mułowaty.

A teraz wędkarskie mankamenty - plastikową osłoną pod silnikiem mam już trzecią <_<, brakuje mi 4 x 4 :lol:.

Przyznam że będę miał duży problem co kupić następnego po -das auto-, aby było równie tanie w użytkowaniu i niezawodne.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 27 maj 2014 - 19:58

  • Wojtek B. lubi to

#79 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9505 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 maj 2014 - 20:07

 

 

Przyznam że będę miał duży problem co kupić następnego po -das auto-, aby było równie tanie w użytkowaniu i niezawodne.

Ja również 


  • Wojtek B. lubi to

#80 OFFLINE   piotrek245

piotrek245

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:T.

Napisano 27 maj 2014 - 23:21

Ja bym brał-auto prawie pełnoletnie ale z takim przebiegiem to...prawie jak w totka trafić :D .Jakieś pierdoły mogą wyłazić bo swoje lata ma,ale jak z dwóch nie sklejony to"będziesz Pan zadowolony".


  • Wojtek B. lubi to