Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o pomoc w wyborze samochodu! Volkswagen Passat B5 1997 1.6 100km


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 maj 2014 - 23:29

Jestem już zdecydowany. Po przemyśleniach i namowach chciałbym od razu założyć instalację LPG :)

 

Jest na sali ktoś, kto wie na co się zdecydować (model, marka itp.) Ewentualne ma ktoś z Was namiary na dobrego gazownika? 

 

Jaki może być orientacyjny koszt takiej instalki?

 

 

Miłego wieczoru, 

 

W.


  • Negra lubi to

#82 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 maj 2014 - 04:30

Stag,nie pakuj się w BRC...
  • Wojtek B. lubi to

#83 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 28 maj 2014 - 06:15

W tym wypadku, mimo że to nie wypada   :D  zgodzę się z przedmówcą. Tylko Stag, BRC instalacje sobie daruj.


  • Meme i Wojtek B. lubią to

#84 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 28 maj 2014 - 08:02

tyle że Kowalscy przeklną avensisa nowego szczególnie d4d :-) a passek to passek. niestety auta 2005+ to kicha. Mam passka 1990 i 2005 i temu drugiemu dużo brakuje do 1go. Na szczeście mam ośmiozaworowego 2 litry i 350000km i sprintuje do 190 całkiem żwawo. Sportline obniżone a po krzakach lata az zawiśnie. Zycie. Trasowo okej. Ale gdy wsiadam w pryszcza to jestem u siebie. Brzydki, pordzewiały, dach zmatowiony od pontonu, nie zamykam go, nie myję, nie naprawiam ale wsiadam i nad morze 1500km z pontonemu lece bez oglądania się. i ciągle podtrzymuję że podstawa to ekonomia. Taniość, taniość i taniość. wtedy na nowego avensisa samo się odkłada :-)


  • Wojtek B. i Negra lubią to

#85 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 28 maj 2014 - 08:08

Wojtek LPG rules. Niektórzy zemszczą że na gazie to ziemniaki się gotuje ale współczuję benzyniarzom. Wskazówka wahomierza nie stoi w miejscu. na nową lpg to masz 2 lata gwarancji, potem dbaj i filterek wymieniaj. Od czasu do czasu przerzuć na benzynę i polataj 180km/h. niech wyrzyga syfy wszelkie. Musi wykrztusić. Nie tankuj benzyny po 100zł tylko lepiej lać częściej po 30zł wtedy masz świeżą. i nie gazuj się po jakiś domowych stacjach lpg tylko BP i inne markowe. Zobaczysz jaka jest różnica jak wlejesz lichego gazu. Wiecej grzechów nie pamiętam a Tobie życzę radości z taniej jazdy. Od razu przybędzie Ci kolegów na ryby :-)


  • Wojtek B. lubi to

#86 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2014 - 09:47

Myślę, ze ok. 2500 + -300 pln. Butla w kole, sekwnecja pewnie tak wyjdzie. Ja u siebie wymieniam świece raz w roku i przewody wysokiego nap. warto spr. To nie LPG niszczy silnik tylko montaż i regulacja. Filtr gazu i filtr powietrza to podst. Ludzie nienawidza gazu bo po załozeniu nie dbaja o auto. Tak jak Ci kolego pisałem te 10 tyś/rok dobrze by bylo robić. Mam kolege, ktory ma w sprzecie dobrych kilka tyś zł., a jeździ nad wodę blisko bo auto na PB, paranoja. Wędki z pracowni, ktorych nie użwya, jakies topowe daiwy... Za jedną z tych rzeczy mniej i miał by rodochę z jazdy, są dziwni ludzie na tym świecie.


  • Wojtek B. lubi to

#87 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 maj 2014 - 09:53

@spius83, z tego co się orientuję w tym przypadku nie będzie sekwencji, tylko zwykła instalacja :)



#88 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2014 - 11:23

Wojtek LPG rules. Niektórzy zemszczą że na gazie to ziemniaki się gotuje ale współczuję benzyniarzom. Wskazówka wahomierza nie stoi w miejscu. na nową lpg to masz 2 lata gwarancji, potem dbaj i filterek wymieniaj. Od czasu do czasu przerzuć na benzynę i polataj 180km/h. niech wyrzyga syfy wszelkie. Musi wykrztusić. Nie tankuj benzyny po 100zł tylko lepiej lać częściej po 30zł wtedy masz świeżą. i nie gazuj się po jakiś domowych stacjach lpg tylko BP i inne markowe. Zobaczysz jaka jest różnica jak wlejesz lichego gazu. Wiecej grzechów nie pamiętam a Tobie życzę radości z taniej jazdy. Od razu przybędzie Ci kolegów na ryby :-)

Grzechów gazu jest więcej. Częstotliwość tankowania i brak koła zapasowego albo wożenie go w bagażniku. Co pewien czas też też potrzebną są regulacje.

Za gazem przemawia tylko i wyłącznie jego cena. Poza tym same minusy.

 

Ja mam samochód którego używam głównie na rybki. Moc sporo ponad 200 koni. Tylko benzynka 98. W trasie do 140 bez szaleństw 8-9 l/100.

Ale przejeżdżam nim około 5-6 tys rocznie. Gdyby to było 3-4 razy tyle może bym się zastanowił.


  • Wojtek B. lubi to

#89 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2014 - 11:48

Lepiej dołożyć 1000 zł i kupić dieselka. Mam autko 1.9 Tdi i wiem co mówią, zapominam o tankowaniu, autko ma moc i nigdy jej nie traci.


  • Wojtek B. lubi to

#90 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 maj 2014 - 12:30

Lepiej dołożyć 1000 zł i kupić dieselka. Mam autko 1.9 Tdi i wiem co mówią, zapominam o tankowaniu, autko ma moc i nigdy jej nie traci.

..i potem dołozyć z kolejne 7tys. ma remonty...nie oszukujmy się, TDi z rocznika   - 2000 nie bedzie miało 100tys przebiegu i raczej stanu idealnego. Takich aut sie nie sprzedaje, no chyba - że to mega okazja "one in the milion" ;) ...


  • Wojtek B. lubi to

#91 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2014 - 12:50

Patu nie gniewaj się, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Ja jeżdżę Tdi-kiem 90KM kupiłem 6 lat temu, auto ma 15 lat, chodzi jak zegareczek, oleju nie bierze ani grama, zbiera się jak trzeba przy tak niskiej mocy, ojciec ma starszego TDi-ka z 1998 roku - Audi A4, silnik 110 KM, mogę powiedzieć to samo co o moim. W zeszłym roku byłem na dmorzem, przejechałem 1255 km za 270 zł. Oszczędny jest jak cholera przy dynamicznym silniku, a nie słabym gazowniku. Przez tyle lat niedołożyłem złotówki, po za wymianą filtrów, oleju i klocków hamulcowych - co nie ma nic wspólnego z tym, że est to diesel, bo wymieniać takie rzeczy trzeba i tyle :) . Dodam, że rocznie robię ok 40 tys km.

 

Druga sprawa.... piszesz, że TDi z 2000 roku to już gruz. Każdy szanujący się mechanik czy znawca tematu powie, że stare TDi-ki z roczników "2000" to najlepsze silniki dieslowski. Przejedziesz milion kilometrów, przekręcisz licznik i dalej pojedziesz :) . Nowsze silniki montowane już w G V, małyszówce takiej 01-04, B-szóstce, czy GIV od 02-> można sobie wsadzić d.... biorąc pod uwagę polskie paliwo.  ;) 



#92 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 28 maj 2014 - 13:07

Witam,

Te miliony kilometrów to chyba w oczach wyobraźni. 90 km diesel nie jest za czorta szybszy od 100 w benzynie, może ma lepsze przyspieszenia na wyższych biegach ale po co sa redukcje?

Bujo
  • Wojtek B. lubi to

#93 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 maj 2014 - 13:36

Patu nie gniewaj się, ale nie mogę się z Tobą zgodzić. Ja jeżdżę Tdi-kiem 90KM kupiłem 6 lat temu, auto ma 15 lat, chodzi jak zegareczek, oleju nie bierze ani grama, zbiera się jak trzeba przy tak niskiej mocy, ojciec ma starszego TDi-ka z 1998 roku - Audi A4, silnik 110 KM, mogę powiedzieć to samo co o moim. W zeszłym roku byłem na dmorzem, przejechałem 1255 km za 270 zł. Oszczędny jest jak cholera przy dynamicznym silniku, a nie słabym gazowniku. Przez tyle lat niedołożyłem złotówki, po za wymianą filtrów, oleju i klocków hamulcowych - co nie ma nic wspólnego z tym, że est to diesel, bo wymieniać takie rzeczy trzeba i tyle :) . Dodam, że rocznie robię ok 40 tys km.

 

Druga sprawa.... piszesz, że TDi z 2000 roku to już gruz. Każdy szanujący się mechanik czy znawca tematu powie, że stare TDi-ki z roczników "2000" to najlepsze silniki dieslowski. Przejedziesz milion kilometrów, przekręcisz licznik i dalej pojedziesz :) . Nowsze silniki montowane już w G V, małyszówce takiej 01-04, B-szóstce, czy GIV od 02-> można sobie wsadzić d.... biorąc pod uwagę polskie paliwo.  ;)

 

 

Myślę, że @patu miał na myśli fakt, że kupno TDi z rocznika 2000 w nienagannym stanie i z relatywnie małym przebiegiem jest jak szansa trafienia 6-tki w totka (dobra- 5 :) )



#94 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 maj 2014 - 13:43

Dokładnie jak pisze Wojtek,nigdzie nie napisałem,ze to złom...tylko,ze ciężko o zakup egzemplarza w dobrym stanie. Sam mam 1.9 Tdi z 2001r i poza przeczyszczeniem turbiny przy 200.000km i zwykłych sprawach eksploatacyjnych nic się nie dzieje.
p.s. Każdy szanujący się mechanik I ciut znający ba mechanice ,kupując następcę B5fl szuka B6 z silnikiem...1.9tdi;)..2.0 to juz dziura w kieszeni

#95 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2014 - 13:58

Witam,

Te miliony kilometrów to chyba w oczach wyobraźni. 90 km diesel nie jest za czorta szybszy od 100 w benzynie, może ma lepsze przyspieszenia na wyższych biegach ale po co sa redukcje?

Bujo

Bujo nie wiesz, nie jeździłeś...

 

Wojtek B. nie aż tak ciężko jak wygrać 6 w toka. Bez przesady. Trochę pojeździsz, pooglądasz i kupisz fajne w dobrych pieniądzach.

 

Patu z tym 2.0 masz rację, tak jest. B6 ? Ja bym wolał Octavie II 04-> .


  • Wojtek B. lubi to

#96 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2014 - 13:59

Witam,

Te miliony kilometrów to chyba w oczach wyobraźni. 90 km diesel nie jest za czorta szybszy od 100 w benzynie, może ma lepsze przyspieszenia na wyższych biegach ale po co sa redukcje?

Bujo

Z szybkością będzie pewnie podobnie. W silniku Turbo można spokojnie dodać 20-30 KM bez szkody dla jednostki i płacąc mniej niz tysiaka. W benzynce tego nie zrobisz.


  • Wojtek B. lubi to

#97 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:14

Bujo nie wiesz, nie jeździłeś...
 
Wojtek B. nie aż tak ciężko jak wygrać 6 w toka. Bez przesady. Trochę pojeździsz, pooglądasz i kupisz fajne w dobrych pieniądzach.
 
Patu z tym 2.0 masz rację, tak jest. B6 ? Ja bym wolał Octavie II 04-> .


Witam,

A skąd wiesz, ze ja nie wiem i nie jeździłem?

Widziałem ostatnio te wspaniale dziecko niemieckiej motoryzacji po ponad 600 tys km, jeździe tylko na autostradzie, za ciekawie nie wyglada i non stop cos sie rypie.

Dalej widać jak to silnik niby jest najważniejszy, tylko w takim Passacie wymiana całego przedniego zawieszenia kosztuje wiecej niż tdi w dobrym stanie.

Bujo
  • Wojtek B. lubi to

#98 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:15

Z szybkością będzie pewnie podobnie. W silniku Turbo można spokojnie dodać 20-30 KM bez szkody dla jednostki i płacąc mniej niz tysiaka. W benzynce tego nie zrobisz.


Jak ktoś chce sportowe auto to polecam Porsche, świetne, szybkie, na ryby tez w sam raz tylko potrzebne sa travele, może spalić z 9 litrów na setkę tylko taka jazda to czysta profanacja motoryzacji.

Bujo

#99 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 maj 2014 - 15:30

Jak ktoś chce sportowe auto to polecam Porsche, świetne, szybkie, na ryby tez w sam raz tylko potrzebne sa travele, może spalić z 9 litrów na setkę tylko taka jazda to czysta profanacja motoryzacji.

Bujo

chyba ze cayenne to mozna w jednoskladach wozic i dojezdzac pod wode a nawet w :)



#100 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 maj 2014 - 15:32

http://fahrzeuge.aut...cy=D&ustate=N,U


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 28 maj 2014 - 15:34

  • Wojtek B. lubi to