Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o pomoc w wyborze samochodu! Volkswagen Passat B5 1997 1.6 100km


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 29 maj 2014 - 18:29

Cayenne w gazie to marzenia ubrudzone rzeczywistością :-)
  • Tomy i TomekSudety lubią to

#122 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 29 maj 2014 - 18:38

przypomniało mi się odbiegając od tematu że Pudzian jako jedyny człowiek na świecie ma....zagazowanego Hammera ;) kiedyś powiedział że 4 stówki tygodniowo mu w kieszeni zostają. Wiec dlaczego ma nie zaoszczędzić jak można ;)



#123 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 maj 2014 - 18:52

A ja wszystkim życzę, żebyśmy zaczęli jeździć, jak Pan Bóg przykazał, na benzynie i przestali podniecać się pełnoletnimi samochodami... ;)

Może kiedyś do tego dojdzie. :P



#124 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 maj 2014 - 18:58

...no w naszym kochanym kraju nieprędko.... :angry:


  • Wojtek B. lubi to

#125 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 29 maj 2014 - 19:53

Zazwyczaj wyższe spalanie gazu wiąże się z brakiem bariery ekonomicznej. Czyli benzyna wiecej kosztuje jadę oszczędniej.......... LPG odwrotnie. Już kilka aut mialem z lpg i nigdy problemów nie miałem.

 

Fakt jest taki, że poważniejsza awaria turbo/wtryski/dwumas kosztuje praktycznie tyle ile kosztuje instalacja.

 

 

 

Kto szuka kompromisu polecam silnik Volviaka 2.4 benzyna nie wysilony 140 koników, 5 cylindrów jeździ się elastycznie jak dieslem. Jazda mieszana wychodzi mi 8.6 czyli nie dużo. Silniki pancerne bardzo polcem. Co prawda nie jestem stały w uczuciach do aut i zaraz pewnie i volviaka sie pozbędę, ale bardzo milo go będe wspominać.


  • Wojtek B. lubi to

#126 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 29 maj 2014 - 20:49

A ja wszystkim życzę, żebyśmy zaczęli jeździć, jak Pan Bóg przykazał, na benzynie


W którym fragmencie Biblii lub w innej świętej księgi można to przeczytać? ? ;)
  • rózgaś lubi to

#127 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 29 maj 2014 - 21:21

.

Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 29 maj 2014 - 21:22


#128 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 29 maj 2014 - 22:30

Tylko sekwencja nawet nie myśl o czymś innym. Gazowanie "amerykańców" to tylko u nas takie "chłyty"  :P , pamiętam jak kilka dni temu gość tankował takie cudo przede mną. Jak zapalił, żeby odjechać obsługa uciekła ja zresztą też  :huh: , śmiechu nie było  :D . Gazem waliło wszędzie, kazali mu jak najszybciej opuścić stację. Mówił, że ma jakieś wycieki bokiem i chyba zezłomuje ten sprzecik bo sprzedać nie może, ale jeszcze troche pojeżdzi. Trochę już jeżdzę, ale cos takiego przeyżlem pierwszy raz. 



#129 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 30 maj 2014 - 01:33

W którym fragmencie Biblii lub w innej świętej księgi można to przeczytać? ? ;)

 

W wersji amerykańskiej ;)



#130 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 17:49

kolego oglądnij i na przyszłość passatem daleko nie zajedziesz uwierz mi, kumpel 2 razy na rybach miske olejowa uwalił, tutaj kolesie mieli fuuukkkksssaaaa

 

 



#131 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 czerwiec 2014 - 18:06

Octavia miskę ma jeszcze niżej i też się da ;)



#132 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 czerwiec 2014 - 18:08

Panowie, samochód ma służyć jako auto miejskie. Ewentualny dojazd nad wodę tylko po asfalcie :)

 

Aktualnie jestem na etapie ubezpieczeń i przerejestrowywania. Dzisiaj dostał gazem po oczach. Niedługo zdam relację.



#133 ONLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 03 czerwiec 2014 - 18:42

kolego oglądnij i na przyszłość passatem daleko nie zajedziesz uwierz mi, kumpel 2 razy na rybach miske olejowa uwalił, tutaj kolesie mieli fuuukkkksssaaaa

 

 

 

Sory, ale większością aut w takim syfie daleko się nie zajedzie albo coś urwie. Trzeba myśleć.

 

Wojtek to jest auto dla Ciebie, Ty je kupujesz. Oby pasek służył Ci jak najdłużej. 


  • popper i Wojtek B. lubią to

#134 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 czerwiec 2014 - 19:01

Wojtek, ten niebieski z foty, miał obniżone zawiesie.

Załączony plik  ryby 233.jpg   100,07 KB   8 Ilość pobrań

Z trudem ale w większości dawał radę chociaż, raz ze @szpiegiem na Dychowie, niski krawężnik przejechaliśmy z mocnym zgrzytem.

Teraz mam innego, w standardowym zawiesiu. Jest o niebo lepiej.

Z myślenia, przy jeździe na podmokłej łące, czy trudniejszym terenie nic nie zwalnia ;)


Użytkownik popper edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 19:01

  • Wojtek B. lubi to

#135 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 czerwiec 2014 - 22:17

Panowie, mam do Was dodatkowe pytanie. Czy ubezpieczyciel/pośrednik załatwiający ubezpieczenie OC/AC może zaniżyć wartość ubezpieczonego samochodu ze względu na przydzielony ubezpieczającemu rabat? Czy takie zachowanie jest zgodne z prawem? :)

 

Czy miał ktoś z Was do czynienia z AC w opcji kosztorysu?

 

W.



#136 OFFLINE   TriMack

TriMack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Aleksander

Napisano 05 czerwiec 2014 - 09:00

z doświadczenia wiem, że pośrednicy (zwłaszcza tacy mający w swojej ofercie multum firm ubezpieczeniowych) nie dość, że są drożsi (ok 5-10%) niż autoryzowany punkt konkretnej ubezpieczalni to lubią ubezpieczać na niższa wartość całkowitą pojazdu. O różnych bajkach wciskanych w stylu braku utraty ulg przy zdarzeniach powodowanych u jednej osoby przy małżeństwach bez rozdzielności majątkowej nie wspominam...

 

Malo eleganckie rozwiązanie ale zdrowe dla portfela - wstępne rozpoznanie w agencji typu multi (wartość pojazdu-koszt ubezp) i udanie się do 2-3 wytypowanych autoryzowanych agend.



#137 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 17:25

yyy to Ty chcesz AC sobie wykupić ? oj pociągnie ciebie po kieszeni. Jesli chodzi o  OC to posrednik moze ci dac tam jakąś zniżke tylko musi on byc z twojej rodziny, jak nie jest to jego 10% wiecej bedzie dla ciebie tą niby fajną zniżką.



#138 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 18:38

Ac tylko opcja serwisowa

#139 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 06 czerwiec 2014 - 17:58

z doświadczenia wiem, że pośrednicy (zwłaszcza tacy mający w swojej ofercie multum firm ubezpieczeniowych) nie dość, że są drożsi (ok 5-10%) niż autoryzowany punkt konkretnej ubezpieczalni to lubią ubezpieczać na niższa wartość całkowitą pojazdu. O różnych bajkach wciskanych w stylu braku utraty ulg przy zdarzeniach powodowanych u jednej osoby przy małżeństwach bez rozdzielności majątkowej nie wspominam...
 
Malo eleganckie rozwiązanie ale zdrowe dla portfela - wstępne rozpoznanie w agencji typu multi (wartość pojazdu-koszt ubezp) i udanie się do 2-3 wytypowanych autoryzowanych agend.


A gdzie kolega nabył takie doświadczenie? ;)Ja mam zupełnie inne. Dobra multiagencja ma możliwość dobrania najlepszego produktu jaki potrzebujesz, w koropracji "upchną ci kolanem" co mają ;) Produkty się dość dynamicznie zmieniają (taryfy, stawki, bonusy), warto więc porównywać. Ale niech każdy ubezpiecza gdzie chce, choć sugeruje wystrzegać się directów przy AC. Bywają niespodzianki przy ewentualnych likwidacjach szkody :)

#140 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1829 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 czerwiec 2014 - 09:35

Ac tylko opcja serwisowa

 

W przypadku takiego samochodu, większość uszkodzeń i tak będzie sprowadzała się do opcji "kosztorys". Taką odpowiedź otrzymałem :)

 

Jeśli samochód jest wyceniony na 6 000 zł, to szkoda całkowita wynosi 4 200 zł.

 

A gdzie kolega nabył takie doświadczenie? ;)Ja mam zupełnie inne. Dobra multiagencja ma możliwość dobrania najlepszego produktu jaki potrzebujesz, w koropracji "upchną ci kolanem" co mają ;) Produkty się dość dynamicznie zmieniają (taryfy, stawki, bonusy), warto więc porównywać. Ale niech każdy ubezpiecza gdzie chce, choć sugeruje wystrzegać się directów przy AC. Bywają niespodzianki przy ewentualnych likwidacjach szkody :)

 

 

Ubezpieczenie na współwłaściciela wykupione :)

 

OC + AC + NNW + mały assistance + ubezpieczenie szyb = 1 200 zł

 

W poniedziałek załatwiam przerejestrowanie :)