Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz wędkowania z łodzi w porze nocnej PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 czerwiec 2014 - 19:13

Jak mam interpretować taki zapis:

 

"Obowiązuje zakaz wędkowania z łodzi w porze nocnej, tj. w okresie od jednej godziny po zachodzie słońca, do jednej godziny przed wschodem słońca"

 

1. Czy patrze na horyzont, za godzinę będzie wschód to już mogę  B)  - mało wiarygodne.

2. Zachmurzenie całkowite, chmury czarne opadowe - czekam czekam i za nic wyczaić kiedy wschód będzie. :wacko: - czarna rozpacz.

3. Najlogiczniej i chyba najłatwiej, drukuję sobie taki kalendarz, zaglądam że 7 czerwca wschód jest o 4.27, godzinę odejmuję i zaczynam wodę biczować o 3.47. A może dopiero o 3.47 mogę zwodować łódź. A co jak mnie straż zatrzyma o 3.30 że sobie płynę swoją skorupką pełną wędek, albo czekam zacumowany na 3.47 żeby zacząć?   :ph34r:

 

Macie jakieś swoje pomysły?


  • suhhar lubi to

#2 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 czerwiec 2014 - 19:26

Obowiazuje czas wschodu i zachodu slonca

jezeli jest o4.30 to od 3.30 mozna lowic i w druga strone jesli zachod 20.30 to lowic mozna do 21.30

Użytkownik loktok - cardiamu edytował ten post 05 czerwiec 2014 - 19:27


#3 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 20:50

A czas jaki? z kalendarza? którego? bo co kalendarz to jest po kilka minut różnicy. A w telefonie mogę sobie moją aplikacje tak zmodyfikować że wschód będę miał o 2. Czy mam liczyć godzinę wg długości i szerokości geograficznej na której będę łowił. Bo co innego na Bugu a co innego na Odrze - pewnie kilka minut różnicy jest. Czy mam korzystać z jakiegoś kalendarza lub rozpiski wydanego przez PZW. Ale doświadczenie uczy że tam wyjątkowo często trafiają się błędy ...

I nie pisze tego złośliwie ... ale na podstawie spotkania z Państwową strażą w zeszłym roku nad Sanem.

Parkujemy na kempingu w Lesku. Chwile gadamy z miejscowym  znajomym. I miedzy innymi opowiadał jak kilka dni wcześniej kilku jego klientów dostało mandaty za to ze zeszli z wody po zachodzie słońca/ na górskim Sanie obowiązują godzina wschodu i zachodu a nie godzinne przed i po/.

No to przed wejściem do wody sprawdzam w kalendarzu godzinę zachodu i idę łowić.

Skończyłem z 2-3 minuty przed czasem, przechodzę na drugą stronę rzeki na parking - a tam czeka już Państwowa.

No i witają mnie tekstem ze za późno zszedłem z wody o 5 czy 7 minut i tym razem będzie upomnienie, ale jak się to powtórzy to dostane co najmniej 100 mandatu. Ja mu an to że wg mojej wiedzy skonczyłem łowić o czasie. I się wtedy zaczęło a Pan się zaczą denerwować.

No to pokazuje mu mój zegarek, poszedłem po kalendarz i tłumacze. Wg mojego kalendarza i zegarka zszedłem o czasie. Ustaliliśmy ze na naszych zegarkach jest 3 minuty różnicy pomiędzy moim a jego czasomierzem i kalendarz przy tej samej dacie ma różnice 5 minut. W sumie różnica wynosi 8.

No to problemem nie był już moj czas tylko ze jak przechodziłem przez rzekę to nimfa mi dyndała i wyglądało jak bym łowił po drodze.

Koniec końców każdy pojechał w swoją stronę. Ale nie dowiedziałem się wg jakiego kalendarza mam łwic i wg której wieży kościelnej synchronizować zegarek.

Dodam ze był to wrzesień .. czyli już po pstrągach a i zakaz zabierania lipienia obowiązywał. Na wodzie - piękna słoneczna sobota- widziałem 3 osoby przez caly dzień łowiąc w okolicach mostu.

Tak wiec PZW chyba znowu coś nie do końca opisało jak należy.

Chyba że ktoś wie jak to jest i  co jest podstawą do oznaczania czasu i z czym sie synchronizować. Chętnie się dowiem.



#4 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 czerwiec 2014 - 21:08

Obowiązuje nas CET czyli czas środkowo europejski aczkolwiek różnica pomiędzy krańcem wschodnim i zachodnim to ponad 30 minut. Zawsze można na telefonie odpalić stronę i sprawdzić a w razie potrzeby uświadomić strażnika na jakiej szerokości geo się znajduje ;) Dla przykładu

 

Szczecin

http://calendar.zozn...hp?city=3083829

 

Augustów

http://calendar.zozn...hp?city=3083829



#5 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 czerwiec 2014 - 21:11

Nie mowiac o tym ze jesli czatuja i chca zlapac kogos za 5 lub 10 min opoznienia, to pokazuje jak malutkimi ludzikami sa

#6 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 czerwiec 2014 - 21:17

HDS 5 pobiera czas z GPS -  czyli w sumie powinien być aktualny.

A czy jest w niej również wschód zachód słońca, osobiście sprawdzę dopiero w weekend, może komuś wcześniej się uda lub wie z pamięci?



#7 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 czerwiec 2014 - 21:20

Jak mam interpretować taki zapis:

 

"Obowiązuje zakaz wędkowania z łodzi ... A może dopiero o 3.47 mogę zwodować łódź. A co jak mnie straż zatrzyma o 3.30 że sobie płynę swoją skorupką pełną wędek, albo czekam zacumowany na 3.47 żeby zacząć?   :ph34r:

 

Macie jakieś swoje pomysły?

 

Łódź wodować możesz o każdej dowolnej porze, możesz stać na miejscówce ze stoperem w ręku przez całą okrągłą noc :) Wędkowanie zaczyna się dopiero wtedy kiedy uzbrojona przynęta ląduje w wodzie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych