Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kormorany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
585 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 20 lipiec 2024 - 09:35

Do roku 2022 nie istniały przepisy o odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkody wyrządzone przez ptaki będące pod ochroną
Znalazłem informację o projekcie poselskim z 2022r umożliwiającym wypłatę rekompensat rolnikom i hodowcom za szkody spowodowane przez ptaki (kormorany, żurawie, dzikie gęsi, łabędzie oraz krukowate )
Niestety puki co nie znalazłem informacji gdzie i czy ten projekt utknął

Znalazłem
Projekt poselski (opozycyjny )poszedł do kosza a uwczesny rząd zajął się rzeczoną ustawą która miała obowiązywać od 2024r
Niestety zajął się na tyle późno że nie zdążył a przynajmniej nic o tym nie znalazłem

Co do szacowania strat miał być jakiś rodzaj ryczaltu

To bardziej skomplikowana sprawa. Ale coś w temacie się dzieje.

 

 

 

Prosty rachunek 1 kg ryby 20 pln/kg straty z jednej pary rocznie  to około 3 000 pln .

Niestety cena wyrwana z kosmosu, nie pisz takich rzeczy bez oparcia na danych.

 

 

Moim zdaniem problemem jest to ze i my i kormorany chcemy lowic te resztki ryb jakie zostaly.
Kormoranow jest wiecej nie przez to ze ryb mielismy w ostatnich latach wiecej, a przez to bo zimy cieple. I one te resztki ryb juz chyba zastaly. Gdyby ryb bylo normalnie duzo, to kormoran bylby takim samym ptakiem rybozernym jak bielik, rybolow, mewa, rybitwa, zimorodek, czapla, perkoz.
 

To są zupełnie inne związki przyczynowo-skutkowe.

Jest coraz więcej danych na ten temat, ale to długa opowieść.

 

 

Te kormorany uwziely sie na Polskę. Na zachodzie i północy europy ich nie ma, to i ryb pełno.

 

Bzdury piszesz.

Informacje o rozmieszczeniu kolonii kormoranów, ich liczebności etc są od wielu lat dostępne.

I wbrew pozorom, Polska nie została wyznaczona jako ofiara tego ptaka, bo przyczyny są inne.

Ale brak wiedzy wielu wędkarzy, powoduje, że nie widzą/szukają nic więcej, niż winnego poza sobą.

 

 

 

Żaden naukowiec nie ruszy dupy bez kasy .

Będzie kasa na napisaniu poematu o szkodliwym wpływie kormorana na środowisko naturalne będzie tylu chętnych brać wybierać .

Jakby UE dała jeszcze dotacje za odstrzał rok i po kormoranie . 

Mylisz się okrutnie i obrażasz tych, którzy pracują w temacie ryb i kormoranów.

Niewiedza nie usprawiedliwia pisania idiotyzmów.
 



#582 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2024 - 12:08

@Kotwic mógłbyś coś więcej napisać, albo podlinkować, pokierować gdzie szukać?
Sam już głupi jestem. Łowię ostatnio sporo na Mozie na granicy Belgii i Holandii. Kormoranów nie brakuje, a na wyniki nie narzekam. Jeszcze mam taką obserwację, że ani razu nie widziałem, żeby tam kormoran zjadał coś dużego, a w Polsce już owszem. Wiadomo,zim tam nie ma takich jak u nas, Moza, to nie lipieniowa rzeczka i tak dalej i tak dalej. Wędkarzy też nie wielu i większość wszystko wypiszcza. Takie mam po prostu obserwację. U nas to nawet na sporym Wieprzu widziałem jak kasują w zimie klenie 40+. Osobiście uważam, że przy naszym zniszczonym rybostanie nie ma miejsca na tyle czarnuchów. Tylko jak temu zaradzić?
  • mtvmata lubi to

#583 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 983 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2024 - 12:33

Bzdury piszesz.
Informacje o rozmieszczeniu kolonii kormoranów, ich liczebności etc są od wielu lat dostępne.
I wbrew pozorom, Polska nie została wyznaczona jako ofiara tego ptaka, bo przyczyny są inne.
Ale brak wiedzy wielu wędkarzy, powoduje, że nie widzą/szukają nic więcej, niż winnego poza sobą.


Kolego Kotwic, a wiesz, co to jest “ironia”? Patrząc na Twoj wpis, to chyba nie…. Ale za to wygląda na to, że wszystko wiesz najlepiej i jesteś najmądrzejszy - gratuluję! (Jak by co, to moje ostatnie zdanie to również jest ironia).
  • elmo lubi to

#584 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 20 lipiec 2024 - 13:43

@Kotwic mógłbyś coś więcej napisać, albo podlinkować, pokierować gdzie szukać?
 

To nie takie proste. Nie znam procedur legislacji i nie wiem gdzie w tym momencie są dokumenty, w których są zawarte wytyczne o kormoranach.

Ale od kilku lat, podejmowane są próby uregulowania tej sprawy i gdzieś tam, swoje łapki maczałem. :lol:

 

Kolego Kotwic, a wiesz, co to jest “ironia”? Patrząc na Twoj wpis, to chyba nie…. Ale za to wygląda na to, że wszystko wiesz najlepiej i jesteś najmądrzejszy - gratuluję! (Jak by co, to moje ostatnie zdanie to również jest ironia).

Dobrze wiem, czym jest ironia, a jeszcze lepiej wiem, czym błyszczy niewiedza. Więc nie spierajmy się o to, czy ja nie zrozumiałem słów autora czy autor nie ma pojęcia co pisze. :D

 

I nie uważam się za najlepiej wiedzącego i najmądrzejszego. Jeno od ponad 20 lat zajmuję się tym tematem. Ale skoro tak wiele wiesz w tym temacie, to chętnie oprę się na Twym doświadczeniu i zacytuję dane które pewnie posiadasz.

Wiele osób wie czym się zajmuję, więc o kontakt nie będzie trudno.  :lol: 
 



#585 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 983 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2024 - 15:02

To nie takie proste. Nie znam procedur legislacji i nie wiem gdzie w tym momencie są dokumenty, w których są zawarte wytyczne o kormoranach.
Ale od kilku lat, podejmowane są próby uregulowania tej sprawy i gdzieś tam, swoje łapki maczałem. :lol:

Dobrze wiem, czym jest ironia, a jeszcze lepiej wiem, czym błyszczy niewiedza. Więc nie spierajmy się o to, czy ja nie zrozumiałem słów autora czy autor nie ma pojęcia co pisze. :D

I nie uważam się za najlepiej wiedzącego i najmądrzejszego. Jeno od ponad 20 lat zajmuję się tym tematem. Ale skoro tak wiele wiesz w tym temacie, to chętnie oprę się na Twym doświadczeniu i zacytuję dane które pewnie posiadasz.
Wiele osób wie czym się zajmuję, więc o kontakt nie będzie trudno. :lol:


Słuchaj, uważasz, że wiesz, ale jednak nie załapałeś, zatem tak, nie spierajmy się. A ja nigdzie tu nie twierdziłem, że znam świetnie temat kormoranów, zatem daruj sobie proszę 😀

#586 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 908 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 20 lipiec 2024 - 20:19

  Kotwic.

Żaden z tych poprawnych naukowców nie zna tematu i oczywiście jest bezsilny .

 Nie robię nikomu krzywdy tak pisząc .

Kotwic podaj choć jedno opracowanie poważne nie gryzmoły bez badań z ostatnich 20 lat na temat wpływu kormorana czarnego na środowisko  może lepiej na rybostan  .

 Ostatnio przeczytałem że kormoran jest sprzymierzeńcem rybaków .

Zamknijcie lepiej temat .

Kotwic podważa cenę 1 kg ryb napisałem 20 pln/kg . w detalu 40 pln .

Mam stawy pod nosem to znam cenę szczupak okoń .Węgorz sum 100  pln /kg 

Napisz coś konkretnego  podpartego prawdziwymi danymi i nie pisz byle czego ..

Może co zrobiłeś żeby ich było mniej i że pomogłeś rybakowi uzyskać odszkodowanie spowodowane żerowaniem na stawach hodowlanych kormorana .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych