Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kormorany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
543 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 luty 2024 - 21:41

Ale miało być o kormoranach. Masz jakiś pomysł na szacowanie przez nie strat? No i wprowadzenie przepisów analogicznych do tych dotyczących zwierzyny?



Do roku 2022 nie istniały przepisy o odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkody wyrządzone przez ptaki będące pod ochroną
Znalazłem informację o projekcie poselskim z 2022r umożliwiającym wypłatę rekompensat rolnikom i hodowcom za szkody spowodowane przez ptaki (kormorany, żurawie, dzikie gęsi, łabędzie oraz krukowate )
Niestety puki co nie znalazłem informacji gdzie i czy ten projekt utknął

Znalazłem
Projekt poselski (opozycyjny )poszedł do kosza a uwczesny rząd zajął się rzeczoną ustawą która miała obowiązywać od 2024r
Niestety zajął się na tyle późno że nie zdążył a przynajmniej nic o tym nie znalazłem

Co do szacowania strat miał być jakiś rodzaj ryczaltu

Użytkownik jajakub edytował ten post 05 luty 2024 - 21:58


#542 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 05 luty 2024 - 22:22

Z tego co się orientowałem to państwo wypłaca odszkodowania tylko za ptaki pod ochrona ścisła, a za te objęta ochrona częściowa już nie,ta ochrona częściowa została wprowadzona niejako w tedy kiedy problem z czarnuchem zaczął się pojawiać..
Niechce mi się szukać teraz ale jest to gdzieś rzeczowo opisane w jakiś przepisach

#543 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 luty 2024 - 22:51

Pomijając trudność w oszacowaniu strat, na chwilę obecną brak jest chyba przepisów na podstawie których można by się zwrócić o rekompensatę za szkody wyżądzone przez kormorana

#544 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 06 luty 2024 - 00:19

Pomijając trudność w oszacowaniu strat, na chwilę obecną brak jest chyba przepisów na podstawie których można by się zwrócić o rekompensatę za szkody wyżądzone przez kormorana

Przepisy niestety powstają finalnie w Sejmie. Tu inicjatywa leży po stronie właściwego ministra. Dlatego wcześniej wspomniałem o tym. My wędkarze o te odszkodowania raczej nie walczymy, w naszym interesie są rybne wody i wyparcie szkodliwego oddziaływania kormoranów na nasze wody i co jeszcze w nich pozostało. Bo jak nie będzie dostatecznie ryb do odbycia tarła to nic niestety się nie zmieni.

Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 06 luty 2024 - 00:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych