Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przypony szczupakowe, co i jak robić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 12 październik 2012 - 09:12

Załączony plik  Zdjęcie0176.jpg   34,06 KB   201 Ilość pobrańZałączony plik  Zdjęcie0181.jpg   24,06 KB   212 Ilość pobrańsłabe zdjęcia ale myślę że wiadomo co i jak.można kawałek cienkiej rurki termokurczliwej ok1cm zgrzać w miejscu gdzie się skrętka kończy dla pewności żeby końcówka linki się nie zadzierała.

#62 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 październik 2012 - 10:56

@busz231

Z czego wykonana jest linka jubilerska? :)

Pozdrawiam, Wojtek

#63 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 12 październik 2012 - 12:13

to jet zwykła linka stalowa w otulinie.nie liczyłem z ilu drucików się składa zapewne więcj niż 7 bo jest bardziej miękka niż wędkarskie.zdjęcie po prawej to linka przyponowa na szczupaki 22kg.jetst sztywniejsza i bardiej się nadaje do jerków.

#64 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 październik 2012 - 16:10

co oznacza 'zwykla linka stalowa'? stal niklowa? stal schlachetna? stal ... stal ... stal? :)

#65 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2012 - 20:25

Przy tej cenie to jest rewelacja. Oczywiście jeżeli jakość taka jak np. wyroby AFW.

Robiłeś testy na zrywanie?

Użytkownik godski edytował ten post 12 październik 2012 - 20:25


#66 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 13 październik 2012 - 13:25

jestem ślusarzem ale na rodzajach stali się nie znam.nie rdzewieje to jest pewne.testów nie robiłem ale przez 2 lata mnie nie zawiodły moje przypony.

#67 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 październik 2012 - 16:43

Zamówiłem wspomnianą linkę z ciekawości. Dzisiaj na szybko skręciłem przypon
Załączony plik  554.JPG   15,29 KB   135 Ilość pobrań
i......... do testów statycznych.
Testy obciążeniowe wskazały, że daje radę 4 kg bez najmniejszego problemu, natomiast podwojenie ciężaru (do 8 kg), powoduje jego natychmiastowe zerwanie.
Załączony plik  556.JPG   19,57 KB   149 Ilość pobrań
Załączony plik  555.JPG   72,63 KB   114 Ilość pobrań
Niestety nie miałem pod ręką dogodnego obciążnika o masie 6 kg by sprawdzić co by było gdyby...
Na pocieszenie pozostaje fakt, że 8 kg nie wytrzymuje również popularna "stalka" no name, w zielonej otulinie, dostępna w większości sklepów.
Załączony plik  557.JPG   62,79 KB   81 Ilość pobrań
Wniosek, jak dla mnie.
Niezła i niedroga linka, chociaż trzeba zauważyć, że jest w stanie nieuzbrojonym /krętlik+agrafka/.
Miękka i łatwa w montażu.
Moc bez szaleństw ale jeśli wszystkie odcinki są o podobnej /wyrównanej/ mocy, na pewno warta jest zachodu :)

Oczywiście, to tylko jedna statyczna próba ale może dać jakiś wstępny obraz, o czym mowa.
Na metrówki bym się z nią nie wybierał ale....są chyba grubsze linki "jubilerskie" ;)

Użytkownik popper edytował ten post 15 październik 2012 - 16:44


#68 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 15 październik 2012 - 17:07

Dzięki za test. Również przymierzam się do zakupu 0.45mm oraz na próbę 0.7 lub 0,8mm dla cięższych zastosowań.

#69 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 październik 2012 - 20:46

0.7mm wygląda solidnie.może trzeba poprzebierać w firmach które ją produkują.fajne zdjęcia bynajmniej dokładniejsze.jedno co mogę zaproponować to nie owijać linki powrotnej o główną tylko skręcić obie.

#70 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2012 - 23:53

Juz zamówiłem 0,45 0,70 0,80 i 1 mm . Testy na zrywanie statyczne i lekko dynamiczne wkrótce... . Podnoszenie aku 30 kilo na wadze. Linka zgrzana.

Porównam to do linek AFW.

Użytkownik godski edytował ten post 16 październik 2012 - 23:53


#71 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2012 - 22:07

Zaczałem testy i lipa. Linki kupiłem takie jak @Popper

Pierwsze 2 próby z linką 1,00 mm i dwa razy linka przy około 20-25 kilo wysunęła sie ze zgrzewu. Może za mało razy splotłem linki a może za mało zgrzałem? Nie poddaję się. Spróbuję teraz z najcieńszą 0,45 mm.
Ciekawe czy wyniki będą porównywalne do testu kolegi.

#72 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 październik 2012 - 22:09

Nie jest źle. Kto wyrywa sumy na klatę?

#73 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2012 - 22:12

Za 1-2 godziny bedą kolejne wyniki. W ostateczności zatulejkuję. Ta 1 mm to juz jest dość sztywna. I splot składa sie z 7 drucików.

#74 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2012 - 23:54

Na gorąco: w porównaniu z linkami AFW to szrot. Linka - mierząc bez otuliny - AFW 0,44 mm wytrzymuje 24-25 kg przy deklarowanych 27 kg a chińska linka jubilerska 0,38 mm 9-9,5 kg a 0,61 20-21 kg.
Wkrótce cały test. w nowym watku.
A myślałem, że bardzo tanio może być dobrze bo ta jubilerska kosztuje niecałe 5 zł. za 1 mm/13 m lub 0,8 mm/28 m lub 0,45 mm/100 m.
A AFW kilka razy więcej.
Mimo to na 100% pozostaje przy linkach American Fishing Wire. Tym bardziej, że trzymają deklarowana wytrzymałość.

@Popper, twoja 0,45 mm trzymała sie przy 4 kg a była bez szans przy 8 kg bo faktycznie wytrzymuje 5-5,5 kg.



@Busz231 - ten pomysł na zgrzewanie linek w otulinie jest bardzo dobry. Rurka termokurczliwa wskazana.

Test pod tym adresem:

http://jerkbait.pl/t...wych-by-godski/

Użytkownik godski edytował ten post 21 październik 2012 - 00:43


#75 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 październik 2012 - 08:07

@Popper, twoja 0,45 mm trzymała sie przy 4 kg a była bez szans przy 8 kg bo faktycznie wytrzymuje 5-5,5 kg.



Analizując różne "przyłowy", do których przytroczone były przypony, w zasadzie mój osąd był trafny. Na metrówki bym tego nie zabrał, natomiast jako podręczny, tani i na krajowe standardy i owszem. Patrząc na stronki Allegro widać, jak wielką podaż (i pewnie popularność) mają tanie(? ;) ) przypony o wytrz. około 5 kG

Użytkownik popper edytował ten post 21 październik 2012 - 08:07


#76 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 21 październik 2012 - 20:04

zgrzewam różne linki jubilerskie jak i wędkarskie.dla mnie ważna jest otulina jej grubość i kleistość.ja np.nie trafiłem z linką jubilerską 1mm otulina nie chciała się kleić sama linka była dość miękka.wydaje mi się że warto poprzebierać w jubilerskich różnych producentów,kumpel ostatnio kupił jakąś w czarnej otulinie i jest lepsza pod względem rozerwania zgrzewu od moich.

#77 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2012 - 20:14

Ja po testach zdecydowanie odpuszczam. Za 10 metrów bardzo dobrej , pewnej linki wychodzi od 15- do 25 zł. I mam jakośc jak trzeba.

A na przebieranie to już nie mam ochoty. Wyleczyłem się.

#78 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 październik 2012 - 15:54

Ja po testach zdecydowanie odpuszczam. Za 10 metrów bardzo dobrej , pewnej linki wychodzi od 15- do 25 zł. I mam jakośc jak trzeba.

A na przebieranie to już nie mam ochoty. Wyleczyłem się.

dobrze napisane :)
wiekszosc osob, niestety, chcialaby jak najtaniej, bez kosztow, za darmo najlepiej ... z tym , ze tak calkiem za darmo sie nie da ... ale, takze niestety, proby sa ciagle podejmowane i czesto koncza sie porazka i ... stracona ryba, czasami ryba zycia lub najczesciej, na cale szczescie, tylko zerwanym wabikiem ... co dziwne i sprzeczne jest same w sobie, poniewaz tak czesto gesto trabimy i glosimy po calym forum i z podniesionym palcem wskazujacym, ze tzw. terminal tackle to nie zwykle drobiazgi a bardzo czesto decydujace elementy montazu (SIC!) ... ja osobiscie, sobie nie wyobrazam lowenia zebatych (i nie tylko esoxow) na wabiki wyposazone w slabe kolka lacznikowe, tepe kotwice, agrafki jak z plasteliny, przypony z drutu 'byle jakiego' i to wystko przywiazane do linki 'od slopowiazalki' ...
panowie, nie tedy droga :)

#79 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 23 październik 2012 - 10:54

Brrrr.... nie polecam brrrr.....

Sprobuj wytrzymalosci tego wynalazku, mi rwalo sie zarowno 20 jak i 40 lbs, rozciaga sie to jakos, pozniej dupa :(

masz na mysli tego tytanowego drennana? uzywam tylko 40 i jeszcze mnie nie zawiodla (kazdy zrobiony przypon testuje na 10-12kg wiecej i tak plecionka mi nie wytrzyma ani wedka).
mam do niej tylko 2 uwagi:
jak w trakcie zaciskania uslyszysz zgrzyt to jest szansa ze przy probie strzeli 1-2 druciki (moze mam zly rozmiar tulejek?).
przydalo by sie cos na zagiecie "oczko" na koncach - bo po duzym obciazeniu (+-10kg) na tak malym luku jednak sie zagina i lubi 1 wlosek strzelic.
Jakis pomysl? myslalem o czyms ala ta rynienka wygieta w krople co to sie ja do linek stalowych np do ogrodzenia uzywa.. - mysli byc metalowa bo plastik to sie polamie...
Ps dzisiaj na probe chyba kupie 20lbs i sprobuje zacisnac na "0" zobaczymy co bedzie....

#80 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 październik 2012 - 17:20

co masz mysli z tym oczkiem?