Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BRASIL 2014


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1081 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 10 lipiec 2014 - 07:14

Dla mnie obydwie drużyny grały tak jakby ........nie chciały w finale trafić na Niemców  :P , widocznie nikt im nie powiedział że innej opcji nie ma. 



#982 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 lipiec 2014 - 08:30

Widac, ze Holandia duzo blizsza sercom naszych Forumowiczow .
Pozostaje miec nadzieje zatem, ze w "finale pocieszenia" bedzie im sie chcialo zagrac. Bo Brazylia w meczach o 3miejsce to ...  :unsure:

 

 

Od siebie dodam, ze Argentyna pokazala co to znaczy "druzyna turniejowa". Z niedajacych sie ogladac zagubionych grajkow (z Gago w srodku pola i irytujacym Kunem) w trakcie Mundialu przeistoczyli sie w monolit z Biglia, Mascherano, Enzo Perezem i Rojo.

 

Do tego sprowadzony do Europy przez Van Gaala (!!!) niejaki Romero. 

I "Albiceleste" maja szanse na rewanz za 1990 ...


Użytkownik Guzu edytował ten post 10 lipiec 2014 - 09:15


#983 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:09

Panowie wierzycie w tego Krula jakby to jakas gwiazda była, a to zwykły przecietniak bez podjazdu do połowy bramkarzy na mundialu. To, że wyprowadził z rownowagi Kostarykanczykow to błąd sędziego, a on nie jest żadnym specjalistą od karnych.
Van Persi znowu tylko spalone łapał, Robbena zamknęli tak jak Messiego i już sobie nie radzili.

może i przecietniak.. a mógł zostać gwiazdą, wiesz jak się rodzą gwiazdy piłkarskie? własnie na takich imprezach? Czy nie pokazał że jest dobrym bramkarzem na meczu z Kostaryka?  lis - nie bramkarz   ;) nie wystawiajać go popełnił bład, zwłaszcza że, to dzieki niemu grali w półfinale  :)



#984 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:29

no i po co ta poranna zlosliwosc? goraca kawa po jajkach, przy sniadaniu, pociekla, czy jak?

wole analizowac zamiast gdybac ale ... ale moge tez sie nie odzywac :)


  • tibhar lubi to

#985 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:38

..na dżółkach sie nie znasz ;) ...co tak smutno w tej Helvetii??



#986 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:45

no i po co ta poranna zlosliwosc? goraca kawa po jajkach, przy sniadaniu, pociekla, czy jak?

wole analizowac zamiast gdybac ale ... ale moge tez sie nie odzywac :)

racja   :highfive:

 

no ale ten Krul - mógł chodzić w koronie  ;)  :D  :D


Użytkownik tibhar edytował ten post 10 lipiec 2014 - 10:05


#987 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 10 lipiec 2014 - 14:05

Panowie wierzycie w tego Krula jakby to jakas gwiazda była, a to zwykły przecietniak bez podjazdu do połowy bramkarzy na mundialu. To, że wyprowadził z rownowagi Kostarykanczykow to błąd sędziego, a on nie jest żadnym specjalistą od karnych.
Van Persi znowu tylko spalone łapał, Robbena zamknęli tak jak Messiego i już sobie nie radzili.

 

Tu w ogóle nie chodzi o gwiazdorstwo Krula...... tylko umiejętne wykorzystania jego potencjału i zasianie niepokoju w głowach Argentyńczyków...

bo w karnych jest element loteryjny, a do ich egzekwowania trzeba wyjść maksymalnie skoncentrowanym z chłodną głową. Skoro na ławie ma się bramkarza okrzykniętego niemal mistrzem od karnych, który sprawdził się w boju, a wiadomość poszła w świat i zapewne była znana wszystkim Argentyńczykom....... to dlaczego nie powtórzyć manewru, choćby po to by lekko wyprowadzić z równowagi wykonawców. Huntelar nie dał żadnych podstaw do traktowania go jak "asa z rękawa", w przeciwieństwie do Krula. Tymczasem z chwilą wprowadzenia Huntelera na boisko przeciwnik otrzymał jasny komunikat, że w przypadku karnych mogą mieć lżej niż Kostaryka..... Dla mnie decyzja trenera Van Gaala jest kompletnie irracjonalna, pozbawiona logiki i konsekwencji........ No chyba, że w meczu z Kostaryką zrobił sobie jaja i na karne wstawił nieudacznika, który miał niebywałego fuksa - tylko kto w to uwierzy ? 


  • Dagon i tibhar lubią to

#988 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 10 lipiec 2014 - 14:34

 Niestety pitt ma rację cała wina spada na trenera który zagrał zbyt zachowawczo a to się zemściło. 

To nie była ta sama drużyna co wcześniej bez polotu,wigoru bez jaj.

Oczywiście bufon i zarozumialec LvG tego nie dostrzeże i dlatego nie osiągnie sukcesu


  • pitt lubi to

#989 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8000 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 lipiec 2014 - 14:35

434039.jpg
 



#990 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 10 lipiec 2014 - 15:13

Tu w ogóle nie chodzi o gwiazdorstwo Krula...... tylko umiejętne wykorzystania jego potencjału i zasianie niepokoju w głowach Argentyńczyków...

bo w karnych jest element loteryjny, a do ich egzekwowania trzeba wyjść maksymalnie skoncentrowanym z chłodną głową. Skoro na ławie ma się bramkarza okrzykniętego niemal mistrzem od karnych, który sprawdził się w boju, a wiadomość poszła w świat i zapewne była znana wszystkim Argentyńczykom....... to dlaczego nie powtórzyć manewru, choćby po to by lekko wyprowadzić z równowagi wykonawców. Huntelar nie dał żadnych podstaw do traktowania go jak "asa z rękawa", w przeciwieństwie do Krula. Tymczasem z chwilą wprowadzenia Huntelera na boisko przeciwnik otrzymał jasny komunikat, że w przypadku karnych mogą mieć lżej niż Kostaryka..... Dla mnie decyzja trenera Van Gaala jest kompletnie irracjonalna, pozbawiona logiki i konsekwencji........ No chyba, że w meczu z Kostaryką zrobił sobie jaja i na karne wstawił nieudacznika, który miał niebywałego fuksa - tylko kto w to uwierzy ? 

Zauważ, że Kostaryka fatalnie wykorzystała swoje karne, zaś Holandia waliła tam bez szans dla bramkarza - gdyby tak wczoraj strzelali to byłyby kolejne kolejki karnych. Argentyna pewnie strzelała karne, oprócz ostatniego, który poszedł po rękach - choć strzał był silny. 

W wywiadzie ten cały Krul powiedział "czekałem aż oddadzą strzał wtedy się rzucałem", gdyby piłka była dobrze uderzona to nie obroniłby. Wczoraj Romero też obronił dwa karne, czy od razu należy go nazywać specjalistom od karnych ? Nie, po prostu kiepskie strzały holendrów + wyczucie/szczęście i tyle :)

 

Co do zabiegu psychologicznego to owszem, mogłoby zadziałać na niektórych słabszych psychicznie Argentyńczyków. 

 

Jaki futbol zagrała Holandia? Beznadziejny - 2 x karne bez jakichś większych sytuacji bramkowych, no chyba tak się mundialu nie wygrywa ;)

 

Argentyna zaś postawi poprzeczkę Niemcom, którzy są faworytem. Oby trenerzy nie zabili widowiska jak miało to miejsce wczoraj. 



#991 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 10 lipiec 2014 - 18:00

Robert, kto Twoim zdaniem Krula okrzyknął mistrzem od karnych? Bo ja takich głosów nie słyszałem. Bohaterem owszem, ale nie mistrzem.

Nie chce mi się powtarzać. Krul to żaden majster i specjalista. Raczej lekko ociężały bramkarz typu Boruca, taki typowy z Premier Leauge. A piszecie tutaj o nim jak o jakimś geniuszu. Kacper dobrze pisze, obronił dwa karne i tyle. Romero też obronił. A karny wyjęty przez Krulaw meczu z Kostaryką, mam na myśli ten bity przez Bryana Ruiza, był wykonany fatalnie, myślę że większość bramkarzy by go wyjęła.

Taki numer nie miał prawa wyjść dwa razy. I dlatego LVG tego nie zrobił. No i już widzę jak Messi drży przed Krulem...

A najlepszym bramkarzem turnieju są moim zdaniem ex aquo Neuer i Keylor Navas.

Sebalos77, LvG bufon i zarozumialec? Czemu niby? Ekscentryk - owszem, ale tak? Coś w stylu wypowiedzi Tomasza Wołka...

#992 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8000 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 lipiec 2014 - 18:49

funny_picdump_731_640_high_09.jpg
 



#993 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8000 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 lipiec 2014 - 19:00

the_funniest_brazil_vs_germany_memes_to_
 

 

 

the_funniest_brazil_vs_germany_memes_to_


Użytkownik DelTor0 edytował ten post 10 lipiec 2014 - 19:05


#994 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2014 - 19:06

Justyna Bober to chyba od wielu już lat wdziewa biało czerwoną koszulkę. :lol:



#995 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 10 lipiec 2014 - 20:01

Robert, kto Twoim zdaniem Krula okrzyknął mistrzem od karnych? Bo ja takich głosów nie słyszałem. Bohaterem owszem, ale nie mistrzem.
 

 

Nie uważam go za geniusza bramki, bo dla mnie absolutny numer 1 na świecie jest jeden - Manuel Neuer.

W ocenie Krula po prostu sumuję fakty i wyciągam wnioski :

 

1/ w 119 minucie dogrywki trener, któremu nikt nie może omówić wiedzy wystawia go na rzuty karne, wywalając z bramki podstawowego reprezentacyjnego bramkarza - zakładam, że Van Gaal nie jest szaleńcem, który rzuca między słupki ociężałego osiłka po to tylko by przeciwnik zbaraniał.......zapewne wcześniej dostrzegł jakąś różnicę w karnych między nim, a Cillesenem, 

 

2/ facet broni dwa rzuty karne - podobno każdy wyłapany jest źle wykonany bo w teorii bramkarz jest bez szans - jednak jednym bramkarzom idzie lepiej innym gorzej,

 

3/ media i kibice kreują go na bohatera........dlaczego ? - dlatego, że obronił te karne, a więc wykonał dobrze powierzone mu zadanie - przez dobę na wszystkich serwisach w wiadomościach sportowych widziałem Krula i słyszałem o jego wyczynie......wynikał on tylko z obrony tych karnych, bo do tej pory facet był na turnieju anonimowy....... skoro został tym bohaterem to dlaczego ?  ...... - może jednak z powodu tych dwóch karnych - czy nie ?..... bo już skołowany się robię jak ten chłop za sanacji...... 

 

Więcej powiem - w zasadzie wszyscy zgodnie byli zachwyceni pokerową, bezprecedensową zagrywką Van Galla z Krulem w meczu z Kostaryką i za diabła nie jestem w stanie zrozumieć twierdzeń niektórych Kolegów, że w identycznej sytuacji w meczu z Argentyną nie miało to szans powodzenia. 

 

Ale dobra...... Holendrzy przegrali i nie ma co się spierać i zaklinać rzeczywistości.



#996 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 10 lipiec 2014 - 20:16

Robert może uwierzył van Gaal że nic dwa razy sie nie zdarza..... z rzędu. Ja tam bym chciał żeby w meczu Brazylia - Holandia po regulaminowym czasie było 3-3 i o medalu zadecydowały karne.  I niech trener Oranje wstawi Krula i sam sie przekona czy popełnił błąd w meczu z Argentyną. Chociaz  i to nie byłoby w pełni miarodajne ale pozwoliłoby w jakims sensie ocenić postawę Krula :) i jego możliwy wpływ na awans Holandii do finału.



#997 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 10 lipiec 2014 - 20:27

Robert może uwierzył van Gaal że nic dwa razy sie nie zdarza..... z rzędu. Ja tam bym chciał żeby w meczu Brazylia - Holandia po regulaminowym czasie było 3-3 i o medalu zadecydowały karne.  I niech trener Oranje wstawi Krula i sam sie przekona czy popełnił błąd w meczu z Argentyną. Chociaz  i to nie byłoby w pełni miarodajne ale pozwoliłoby w jakims sensie ocenić postawę Krula :) i jego możliwy wpływ na awans Holandii do finału.

 

Jakaś forma weryfikacji by to była - oby tylko Holendrzy i Brazylijczycy poważnie podeszli do tego meczu. Jednak jeśli tak będzie to raczej w czasie skończy się wynikiem 3:0 dla Oranje.



#998 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 lipiec 2014 - 13:02

934751_920993747927192_22599537983855419nieaktualne ale fajnie to wygląda 


Użytkownik tibhar edytował ten post 11 lipiec 2014 - 13:04


#999 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8000 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 lipiec 2014 - 13:13

No urzad podatkowy w Hiszpanii to swietego z niego by nie zrobil :lol:

W tamtym miesiacu chlopak musial doplacic, do poprzednich kar, chyba z 27mln euro za hmmm... kreatywna ksiegowosc :lol:

 

Normalny czlowie by siedziel za kratami dlugie lata  :blink:

 

934751_920993747927192_22599537983855419nieaktualne ale fajnie to wygląda 



#1000 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 11 lipiec 2014 - 15:01

No urzad podatkowy w Hiszpanii to swietego z niego by nie zrobil :lol:

W tamtym miesiacu chlopak musial doplacic, do poprzednich kar, chyba z 27mln euro za hmmm... kreatywna ksiegowosc :lol:

 

Normalny czlowie by siedziel za kratami dlugie lata  :blink:

Zacznijmy od tego, że normalny człowiek tyle nie zarabia :D