Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiązanie żyłki na multiplikatorze.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiekzal

krzysiekzal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjazalesie górne

Napisano 25 grudzień 2008 - 17:59

Witam kolegów świątecznie, dostałem od Mikołaja Jaxon casting express CT200, fajny multik, choć psy na nim wieszają i od razu problem. Chciałem poćwiczyć rzuty na ogrodzie(choć teściu mówił, że g... złapię) i nie umiałem zaczepić żyłki na szpulce. Nie umiem tego kołowrotka rozbierać(brak instrukcji), zdjąć szpulki itd, a sposób mocowania zyłki z kołowrotka ze stałą szpulą nie da się zastosować. Proszę o podpowiedź.
Zawiązałem po swojemu i trochę porzucałem ołowiem 30 g(było pare puknięć ale nie zaciętych :mellow: ), ale jak należy wiązać żyłkę a jak plecionkę prawidłowo?
pzdr

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 18:09

tak samo jak na kazdej innej szpuli, kazdego innego kolowrotka :D
przeciagasz linke przez oczko w wodziku, owijasz wokol osi, i wiazesz ... ja uzywam tego wezla
http://www.animatedknots.com/arbor/index.php?LogoImage=LogoG rog.jpg&Website=www.animatedknots.com
do podkladu z zylki dowiazuje plecionke tym, albo podobnym, wezlem
http://www.animatedknots.com/bloodknot/index.php?LogoImage=L ogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com

#3 OFFLINE   krzysiekzal

krzysiekzal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjazalesie górne

Napisano 25 grudzień 2008 - 18:32

Dziękuję bardzo, dla plecionki tak samo?
Może ktoś z szacownego grona ma jakieś materiały o konserwacji CT200. Pisałem do Jaxona, ale mnie olali :wacko: pzdr

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 19:43

hej

myślę, że do czasów konserwacji ta zacna konstrukcja moze nie dotrwać ;) a tak poważnie to sprawdź czy w twoim egzemplarzu działa poprawnie hamulec magnetyczny. W każdym egzemplarzu tego multiplikatora jakim miałem okazję porzucać magnetyk działa wadliwie. Problem najczesciej dotyczył niezbyt płynnie wzrastajacej siły hamowania wraz z podkręcaniem pokrętła regulacyjnego :(

A jak tam zielony Cardinal 304R? działa jeszcze ? :D :mellow:

pozd JW :D

#5 OFFLINE   krzysiekzal

krzysiekzal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjazalesie górne

Napisano 25 grudzień 2008 - 20:13

Oczywiście,304 jest w dobrych rękach, dorobił się pokrowca :lol: , a i nie próżnuje.
Nie przypadkowo pytam o konserwację, tym bardziej,że zabawka jest delikatna (badziewna?). Chciałem zobaczyć jak się tym bawi, a jerki mam własnej roboty, więc jak pogoda pozwoli to jeszcze przed styczniem pobawię się na wodzie. Nie wyczułem jeszcze hamulca magnetycznego, ale widzę, że najlepszym hamulcem rzutowym jest własny kciuk ;). No i te ptasie gniazda są przepierniczone.
Jak daleko rzucacie, moim zestawem lepiej rzuca mi się z boku niż góra dół, a przez to mniej celnie. Czy to kwestia wprawy, czy TTTM ?

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 20:22

Oczywiście,304 jest w dobrych rękach, dorobił się pokrowca :lol: , a i nie próżnuje.
Nie przypadkowo pytam o konserwację, tym bardziej,że zabawka jest delikatna (badziewna?). Chciałem zobaczyć jak się tym bawi, a jerki mam własnej roboty, więc jak pogoda pozwoli to jeszcze przed styczniem pobawię się na wodzie. Nie wyczułem jeszcze hamulca magnetycznego, ale widzę, że najlepszym hamulcem rzutowym jest własny kciuk ;). No i te ptasie gniazda są przepierniczone.
Jak daleko rzucacie, moim zestawem lepiej rzuca mi się z boku niż góra dół, a przez to mniej celnie. Czy to kwestia wprawy, czy TTTM ?


No to się cieszę, ze 304R trafił w dobre ręce. :mellow:

Jak chcesz multik możesz przesmarować, ale nie wpłynie to na jego badziewność jak to trafnie nazwałeś :unsure:

Kciuk owszem jest nieodzowny przy posługiwaniu się castingiem, a co do techniki rzutowej to masz rację, rzuty boczne są najłatwiejsze i w wiekszości wypadków od nich zaczyna się naukę rzucania, niemnie z jerkami moze być kłopot w zwiazku z ich masą. Takie wabiki raczej śmiga się znad głowy.

jak daleko rzucamy? Zawsze jest to odległość zdecydowanie wystarczajaca, choć czasami bardzo daleko. Jednak zdecydowana większość aktywnych na tym forum castingowców używa kijów i multiplikatoró innych niż Jagzon B)

#7 OFFLINE   krzysiekzal

krzysiekzal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjazalesie górne

Napisano 25 grudzień 2008 - 21:18

Kolega mówi na to dżekson :lol: . thx, nara

#8 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 21:22

@Jerzy napisał:

Kciuk owszem jest nieodzowny przy posługiwaniu się castingiem, a co do techniki rzutowej to masz rację, rzuty boczne są najłatwiejsze i w większości wypadków od nich zaczyna się naukę rzucania, niemniej z jerkami może być kłopot w związku z ich masą. Takie wabiki raczej śmiga się znad głowy.

Pozwolę sobie na zwrócenie uwagi na taką oto technikę rzutową:

http://www.swimbaitn...ewmanvideo.html

Punkt 2. How do I cast a bait this big without wearing myself out?



#9 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 grudzień 2008 - 22:39

Z tego co wiem i samemu doświadczyłem to magnetyk w tym multiku nie działa :unsure:

Pozdr.

Salmo

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 01:24

...
do podkladu z zylki dowiazuje plecionke tym, albo podobnym, wezlem
...



#11 OFFLINE   krzysiekzal

krzysiekzal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjazalesie górne

Napisano 26 grudzień 2008 - 13:22

Pozwolę sobie na zwrócenie uwagi na taką oto technikę rzutową:
http://www.swimbaitn...ewmanvideo.html
Punkt 2. How do I cast a bait this big without wearing myself out?

Rzut imponujący, mając wodę dookoła można sobie pozwolić na lekką niedokładność :mellow: w umieszczaniu przynęty, a i sama przynęta jak do trollingu.
Co do hamulca magnetycznego, to przy ciężarku 30g na min, 1/2 i max widać wyraźne przełożenie na długość rzutu, więc chyba jednak coś tam działa.pzdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych