Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

RANKING PRZYNĘT BOLENIOWYCH 2008


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#81 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,391 posts
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Posted 22 January 2009 - 10:06

Ssamer
Czytajac art z linku podanego przez Ciebie, wnioskuje ze rozpracowałes wielkie bolenie 80-90cm - respect.. Czy jest szansa abys nam wrzucił fotke takich okazów.

#82 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 22 January 2009 - 10:56

Cześć.
Fotek na forum nigdy nie wystawię z bardzo prostej przyczyny. Nie będę tu wielkich teorii tworzył bo powiem szczerze i uczciwie. Regulamin j.pl przewrócił by się a chłopaki z j.pl wsadziliby mnie na pal. (Marcel jedno widziałeś - mówiłeś ze oczy zabolały;)) Widział je TomCast i jeszcze kilku chłopaków.
Mam nadzieję ze całkiem niedługo spotkam się z Remkiem i Friko to przy okazji zabiore je ze sobą.
A jeszcze jedno nad Odrą takie bolenie to nie jest jakaś rewelacja. Poznałem kiedyś wędkarza (łowiliśmy ryby kilka lat razem, którego okrzyknąłem boleniowym ojcem. Możecie mi wierzyć albo nie - na własne oczy widziałem jak złowił bolenia ponad metr. Popytajcie tez chłopaków z Sulechowa jakie łowią bolki. Zapytajcie @Smaczka, Mańka wiedzą dużao o kabanach z Odry

#83 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,488 posts

Posted 22 January 2009 - 11:00

A jeszcze jedno nad Odrą takie bolenie to nie jest jakaś rewelacja...


Też jakiś czas temu byłem zszokowany jak znajomych odwiedziłem.
Oprócz rozmiarów ryb, bardzo zdziwiony byłem w jaki sposób są łowione. Jakby zupełnie inna ryba niż boleń mazowiecki :D


#84 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,391 posts
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Posted 22 January 2009 - 11:06

Luzik...sadziłem ze masz na mysli Wisłe. Temat wielkosci Odrzanskich boleni jest ogolnie znany.

#85 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 22 January 2009 - 11:16

Luzik...sadziłem ze masz na mysli Wisłe. Temat wielkosci Odrzanskich boleni jest ogolnie znany.


W tym roku biorę się za wiślane rapki. Ale juz dziś wiem ze nie będzie łatwo. W zeszłym roku nie złowiłem nic więcej niż 70 cm.
Inna ryba.
Z chęcią Marceli (dużo o tobie słyszałem dobrego) połowiłbym razem. Ja opowiem o zachodnich boleniach a ty o wschodnich rapach...

#86 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 posts
  • LokalizacjaSłubice

Posted 22 January 2009 - 11:43

Smaczek (pozdrawiam Cię)!!! Dawaj namiary na te wielkie odrzańskie kabany, bo jakoś w rejonie słubicko-kostrzyńskim nie słychać o tak wielkich rybskach. Sulechów a Słubice to właściwie jedna „rodzina” i gdyby coś się tam działo (padałyby te wielkie ryby) to u nas było by coś wiadomo, ale jak wiem to jest cisza. Chłopaki nie przesadzajmy, bo niedługo okaże się, że złowiony boleń 80+ na Odrze to tak jak 60+ na Wiśle. Prawdą jest to, że po niemieckiej stronie nie łowi się tak boleni (czy Oni w ogóle umieją łowić te Bolki) i dlatego może u nas być ich trochę więcej (Odra w Sulechowie jest po dwóch stronach nasza). Szpiegu, gdzie ty te swoje metrówki schowałeś? Po niemieckiej stronie łowią je niemieccy wędkarze, ale to nie są Niemcy rodowici, bo zaciągają trochę po rosyjsku. Ktoś kiedyś widział jak na zimowisku wyłożyli na piasku 80 szt. boleni – wszystko do lodówy :( .
Co do wielkości i ilości Bolków w Odrze, to były dwa zloty i nie było rewelacji (pogoda też nie była rewelacyjna?.

Ssamer będą foty – będzie wielki (mój) szacun dla Ciebie, ale nie ma.
PS. Chyba uciekamy od tematu (Ranking…).


#87 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,391 posts
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Posted 22 January 2009 - 11:56

W tym roku biorę się za wiślane rapki. Ale juz dziś wiem ze nie będzie łatwo. W zeszłym roku nie złowiłem nic więcej niż 70 cm.
Inna ryba.


Uwierz mi...bedzie bardzo trudno :D


#88 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 22 January 2009 - 12:11

Marcel, mam nadzieję, że oczy Cię nie bolała tak bardzo, że aż nic nie widziałeś :D i opiszesz chociaż to monstrum. Smaczka i resztę kompanii poznałem i pogadaliśmy o bolkach. Jak by to ująć delikatnie? Mam teraz lekki dysonans poznawczy :wacko:

#89 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,391 posts
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Posted 22 January 2009 - 12:15


Ssamer napisał:
Masz racje - niewiele widac. Zatem wywalam.


:wacko: Nie do mnie takie pytanie, do autora zdjecia prosze



#90 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 22 January 2009 - 12:33

(Marcel jedno widziałeś - mówiłeś ze oczy zabolały;))

Czasem wieczorem zrobię sobie drinka, ale dziś nawet herbaty nie piłem :D



#91 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 posts
  • LokalizacjaZielona Góra

Posted 22 January 2009 - 12:35

Zostałem wywołany do tablicy więc ... chciałbym nade wszystko serdecznie pozdrowić Roberta i JAZ-a.
Co do samych bolków odrzańskich to czasami słyszy się o złowionych 80+. W tamtym roku nie miałem wiarygodnej informacji aby ktoś złowił jakąkolwiek 90+ w moich okolicach.
Znam ludzi, którzy w miarę regularnie łowią 80+ lecz pod warunkiem, że takie chcą brać ;) .
W swoim życiu widziałem tylko raz odrzańskiego bolka o rozmiarach zbliżonych do 1m, ale w momencie gdy ujrzałem go w pełnej krasie (całego nad wodą) przestał być końcówka mojego zestawu.
Więcej grzechów nie pamiętam.
W rankingu przynęt nie będę uczestniczyć bo ja mam taką przypadłość, że po prostu boleni łowić nie lubię Embarassed
Ale pomimo tej przypadłości ponoć jestem całkiem sympatyczny :lol: , tylko ponoć

#92 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 22 January 2009 - 12:42

Ale pomimo tej przypadłości ponoć jestem całkiem sympatyczny :lol: , tylko ponoć

@smaczek, tego nie da się ukryć :D...

#93 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 22 January 2009 - 12:49

@ssamer, również z chęcią obejrzę zdjęcia rap 80-90+...


#94 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 22 January 2009 - 14:26

U mnie na przystani gosciu twierdzil, ze kiedys tam wstecz lowil sztuki (czyli liczba mnoga) 120-130cm... :D
Powiedzial mi nawet gdzie... B)
Teraz juz tylko pozostaje mi dokladnie przesledzic w/w ranking przynet, zaopatrzyc sie w nie i ....do boju!
Przedtem bede musial sie jeszzce czyms przywiazac, zeby mnie monster nie wciagnal. B)

Gumo
p.s. Jakiekolwiek insynuacje, jakoby wypowiedz powyzsza byla skierowana do kogos personalnie sa bezpodstawne.
To takie przemyslenia zwiazane z lektora calego watku.

#95 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 22 January 2009 - 15:19

@Marcel
Napisałeś: “Uwierz mi...bedzie bardzo trudno ”

- Marcel proszę nie straszyć kolegi. :lol: :lol: :lol:

@Ssamer

Nie buj żaby Kolo, tylko „wywal graty” (tzn. zdjęcia – te różowe zachowaj dla „kobitek” :mellow: ) – większość z nas to umie odróżnić bolenia od „pier…lenia”, a jak kogoś oczy bolą to cytuję z filmu „Miś”: „niech idzie do lekarza, od oczu” :mellow: . Zanim się na mnie obruszysz, to powiem Ci, że to, co napisałeś o opaskowych boleniach to ma sens. B)
A po za tym to witaj w Wawie. U nasz w Wawie to sze normalnie łowi: idziesz, rzucasz i łowisz. :lol:

@JAZ i @Smaczek
Dzięki koledzy, bo po tych wieściach znad zachodniej granicy to już walize spakowałem, by jechać nad Odrę. :o :o :o

@Smaczek
Napisałeś: „bo ja mam taką przypadłość, że po prostu boleni łowić nie lubię”
- no i już Cię kurna gościu nie lubię (oczywiście żart). Napisz na co masz smaczek, bo ja też mam smaka, a gdybyśmy pili nie herbatę tak jak biedny @Robert, to łatwiej przyjęlibyśmy wieści o 120-130 cm boleniach :lol: :lol: – pozdrawiam @Gumofilca, wiesz Gumo w mojej przystani to takie okonie podobno łowili, tylko nie chciałem głowy zawracać. :lol: :lol:



#96 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaPaczków

Posted 22 January 2009 - 15:35

Witam. Powiem z doświadczenia - boleń 80cm to trudny przeciwnik. W zeszłym roku w październiku miałem taką sztukę na haku (Nysa Kłodzka). Hol trwał 20 minut i spiął się pod brzegiem (wyleciała kotwica od wirówki) - był zahaczony jednym grotem. Bierze delikatnie (wrażenie zaczepu), a po zacięciu można powiedzieć, że jest to zetknięcie z pędzącym parowozem (duża siła).
Pozdrawiam Wojtek

#97 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 22 January 2009 - 16:19

Imienniku, Ty ze mnie drinkera nie rób bo ja na wypicie średniej krajowej potrzebuje 9 lat :blush: Widzę, że każda woda ma swojego bajkopisarza który zdecydowanie szybciej się rozprawia ze średnią krajową :lol: Pozostałym kwestiom dam spokój B)
Pozdrawiam Samcza i jeśli można to wpadnę na 7 dni w maju pod oczyszczalnie :D Będzie okazja pogadać o starych Polakach na emigracji :D

#98 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 22 January 2009 - 16:59

@Robert

Nie doczytałeś!!! :lol: :lol: :lol:

To ja, a nie Ty mam smaka. :mellow:
A to, że dla mnie średnia krajowa to jak puścił „bąka” to też prawda niezaprzeczalna. ;)

Ale nie wtedy, gdy idę na bolenie – co innego po, zwłaszcza gdyby było co świętować – obiecuję, że jak złowię takiego „harpagana” jak Ty w zeszłym roku to z „małżowinką” czyt. małżonką, szampana wychylę.





#99 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 22 January 2009 - 18:05

Witam. Powiem z doświadczenia - boleń 80cm to trudny przeciwnik. W zeszłym roku w październiku miałem taką sztukę na haku (Nysa Kłodzka). Hol trwał 20 minut i spiął się pod brzegiem (wyleciała kotwica od wirówki) - był zahaczony jednym grotem. Bierze delikatnie (wrażenie zaczepu), a po zacięciu można powiedzieć, że jest to zetknięcie z pędzącym parowozem (duża siła).
Pozdrawiam Wojtek


Spoko,

Ale dzięki, że podzieliłeś się doświadczeniem. Powiadasz Pan jak parowóz - daj Pan spokój. :huh: :huh: :huh:

Ale nic to – jak to mówią: pierwsze śliwki – robaczywki. :D

P.S.
Bez urazy Koledzy, ale lubię trochę pointrygować, aby sprowokować więcej wypowiedzi – szczególnie w ten poza sezonowy czas.


#100 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 22 January 2009 - 18:11

Sezon 2009 zapowiada się szampańsko :D U nas gdzie niegdzie już bolki sią ganiają.