Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

RANKING PRZYNĘT BOLENIOWYCH 2008


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#141 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 posts
  • LokalizacjaOslo

Posted 24 January 2009 - 13:19

Dla mnie z zawodniczego punktu widzenia, czyli takiego żeby łowic jakiegokolwiek bolka najlepszym woblerem a w zasadzie HITEM jest dla mnie wobler pewnego wedkarza ze Słubic, niestety nie pamiętam jego imienia oraz nazwiska dlatego wklejam zdjęcia, może ktoś rozpozna :( Ale naprawde na tego wobka złowiłem mnóstwo rybek, bolków, kleni, jazi jest b skuteczny.


czyli tak:

1. 3cm wobler z słubic - 7pkt
2. Gloog Hermes - 2pkt
3. Salmo Thrill - 1 pkt


http://img518.imageshack.us/img518/9001/wobkien2.png



#142 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaPaczków

Posted 24 January 2009 - 13:32

Andrew przepraszam, trochę się rozpisałem. Powinien to być wątek pogoda a branie bolenia. Embarassed

Moim zdaniem z przynęt najlepsze są woblerki (bezsterowe) i poppery,które da się poprowadzić po powierzchni.

Pozdrawiam Wojtek

#143 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,813 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 24 January 2009 - 14:53

Nie wszędzie jest tak malinowo z tym tarłem. U nas woda skacze i to czasem bardzo ostro. Jedna z wielu zaporówek robi + - 1m w kilka godzin i ikra schnie. Dziury w rocznikach obserwowałem kilka razy, a na takie zjawisko składa się kilka lat z nieudanym tarłem. Ale to nie nowina, że człowiek wsadzi swoje łapy to spieprzy co się da. Kto by tam na „kapitolu” się martwił o jakieś ryby. Jest komenda ze stolicy „puszczać wodę”, to puszczają. Tylko raz się zdarzył cud kiedy to energetycy zapłacili za wybicie ryb na Sanie przez swoje radosne kręcenie korbką. Da się bez problemów godzić interes przyrody i ludzi tylko trzeba chcieć.


U nas na szczęście nie ma w pobliżu zaporówek i w okresie zimowym i wczesnej wiosny są średnie, albo wysokie stany wody.


#144 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 24 January 2009 - 15:01

Im bardziej stabilne warunki tym łowienie bardziej przewidywalne. U nas od totalnej nędzy :wacko: , do totalnego szaleństwa :lol: Tzw. ciekawy odcinek :D

#145 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,813 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 24 January 2009 - 16:41

Im bardziej stabilne warunki tym łowienie bardziej przewidywalne. U nas od totalnej nędzy :wacko: , do totalnego szaleństwa :lol: Tzw. ciekawy odcinek :D


Ale im większe zmiany tym też lepiej można połowić szczególnie latem. Wiosną i jesienią gdy ryby dobrze żerują stabilne warunki są lepsze, ale latem wszelkie zmiany działają na korzyść.


#146 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,534 posts
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Posted 24 January 2009 - 16:54

Dla mnie z zawodniczego punktu widzenia, czyli takiego żeby łowic jakiegokolwiek bolka najlepszym woblerem a w zasadzie HITEM jest dla mnie wobler pewnego wedkarza ze Słubic, niestety nie pamiętam jego imienia oraz nazwiska dlatego wklejam zdjęcia, może ktoś rozpozna :( Ale naprawde na tego wobka złowiłem mnóstwo rybek, bolków, kleni, jazi jest b skuteczny.


czyli tak:

1. 3cm wobler z słubic - 7pkt
2. Gloog Hermes - 2pkt
3. Salmo Thrill - 1 pkt


http://img518.imageshack.us/img518/9001/wobkien2.png


no to Marysia będzie lekko w szoku tzn Jacek Zwolski
toż to wobler naszego forumowego J.A.Z-a mam ich paręnaście w pudelku mi pasują na moje odrzańskie wody


ps. warto wywalić dolną kotwiczkę

#147 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 posts
  • LokalizacjaOslo

Posted 24 January 2009 - 17:41

mhmm jeżeli ktoś mógłby mi sprzedać pare sztuk tych najmniejszych boleniówek kolegi JAZ'a to byłbym bardzo szczęsliwy :D, jak coś to prosze pisać na priv.

Sory za offtopa!

#148 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaPaczków

Posted 24 January 2009 - 18:05

Witam. Ja dołączę zdjęcie mojego bez sterowca.
Łapię na niego bolenie, ale bierze też kleń.
Producent firma RAPA.
Pozdrawiam Wojtek

#149 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaPaczków

Posted 24 January 2009 - 18:16

Oto mój wobler.
Wojtek

Attached Files



#150 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 24 January 2009 - 18:43

Ale im większe zmiany tym też lepiej można połowić szczególnie latem. Wiosną i jesienią gdy ryby dobrze żerują stabilne warunki są lepsze, ale latem wszelkie zmiany działają na korzyść.

Nie chce ważyć co lepsze a co gorsze. Wiem, że jak człowiek nie zna odcinka do wyobraża sobie Bóg wie co. To coś jak z przysłowiem, że „najlepsze są obce żony”, tylko ich mężowie tego entuzjazmu najczęściej nie podzielają. To tak jak ja teraz się podniecam odcinkiem 50 km powyżej. Mam nadzieję, ze ta zdrada będzie warta grzechu. Ciągłe zmiany poziomu wody to dobrodziejstwo i przekleństwo. Przybór w środku lata mile widziany ale ich nie ma, za to są ekstremalne niżówki. Bolki snują się zaspane wydłuż piachu na wodzie 30 cm i ruszają się jak w zwolnionym tempie. Jak ja to „kocham”. Nawet rzucać się nie chce. 60% przyborów jest w nocy ale nawet jak są w dzień to trwają 2-3 godziny. Nie zliczę ile razy słyszałem jak gdzieś tam bolki waliły a ukleja fruwała. Kiedyś pędziłem na złamanie aby zobaczyć jak miejscówkę okupują mewy albo śladu po niej nie ma. Trzeba mieć nieustannie rękę na pulsie. Pewnie dlatego najwięcej łowiłem w latach 90-ych ja zajmowałem się tylko łowieniem. Bardzo bym chciał aby znowu tak było. Na razie wrócę do łowienia samemu bo to sprzyja łapaniu dużych ryb. Tak sobie teraz przypomniałem, że kiedyś nie było problemów złej pogody i poziomu wody. Zawsze gdzieś coś tłukło. I komu to Q... przeszkadzało :angry:
  • eRKa likes this

#151 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 posts
  • LokalizacjaPaczków

Posted 24 January 2009 - 19:07

Wujek z tym wahaniem poziomu wody masz rację. U mnie jest zapora i idąc nad wodę nigdy nie wiem jaki jest stan (wahania dochodzą do 1m). Otwierają zaporę i woda idzie równo z brzegiem, a za dwie godziny jest w korycie. Jest tak też, że zatrzymują stan wody w lecie - ośrodki rekreacyjne (woda 0.50m). Boleń u mnie wychodzi zazwyczaj jak woda wzbiera (idzie w rzekę), jak woda spada schodzi do jeziora (głębiej).Tak wiec łapanie boleni na takiej wodzie nie jest proste - zawsze zostaje okoń i kleń.
Pozdrawiam Wojtek.

#152 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 posts
  • Imię:Jacek

Posted 24 January 2009 - 19:53

Życzyłbym sobie choć jeden sezon, kiedy Dunajec pluje większą wodą w lato. W naszych stronach jest to albo na wiosnę, albo na jesieni i wczesną zimą. Dlatego tak krotko trwają jesienne eldorada:(
Pamiętam jeszcze kilka lat temu(7-8), jak bolki siadły na przykosę to siedziały przez miesiąc, ale wtedy stan wody wahał się +- 5cm. Dziś to jest nierealne, no chyba, że kupię Czorsztyn i Rożnów :mellow:

#153 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 24 January 2009 - 20:43

Ginel, trzeba jechać na tamę z flaszką i będzie git. Mój rekord to przykosa od 28 sierpnia do 1 listopada i tylko ja i grubo ponad 100 bolków. Bardzo często zamiast łowić obserwowałem co wyrabiają. Raj

Attached Files

  • Attached File  raj.jpg   95.29KB   1081 downloads


#154 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 posts
  • Imię:Jacek

Posted 24 January 2009 - 20:57

Obok tego Hotelowca pod nazwą Raj kilka razy się zdrzemnąłem kilkanaście lat temu :D Nigdy nie mogłem trafić kluczem:)

#155 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 February 2009 - 17:19

[quote title=patu napisał(a) dnia Fri, 23 January 2009 07:43][quote]


Wyobraź sobie, że jeden z nich na taki kijas wyczesywał bolki powyżej 6 kg.

@Robert2, dla mnie paranoją jest uzywanie 15-gramowego kijka na grube rapy. Powyzej szóstki to już gruba odpasiona 80-tka + lub samiec pod 90cm... Na cholerę uzywać takiej witki i zajeżdżać ryby zbyt długim holem. Ja łowiąc z wody używam uncjowego kija i łowiąc w nutrowych miejscach, równolegle do nurtu czasami mam wrażenie, że przydałby się oczko wyżej...

P.S jak dedykujesz mi jakis text, to pisz po Polsku,oki? Wszak w tym kraju żyjemy...Powiem szczerze, nie chce mi się tego tłumaczyć, a znajomość języka zachowam na inne, bardziej ścisłe okazje...
Pozdro
[/quote]

@Patu

Też uważam używanie takich witek i na takie okazy za nieporozumienie.

Jak ktoś zna język angielski to sobie mój tekst po prosu przeczyta w pięć minut, a tłumaczyć to będą musieli „elokwenci”, co to szpanują na poliglotów.

Choć umiem się porozumieć w innych językach, to język polski uważam za najpiękniejszy na świecie i zarazem najtrudniejszy ze wszystkich języków.

Od dzisiaj wychodząc na przeciw Twojej prośbie będę się zwracał do Ciebie tylko po polsku, ale nie w Twojej wersji języka polskiego - oki? - za bardzo szanuję mowę ojczystą miszczu.




#156 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 04 February 2009 - 17:42



Wyobraź sobie, że jeden z nich na taki kijas wyczesywał bolki powyżej 6 kg.

@Robert2, dla mnie paranoją jest uzywanie 15-gramowego kijka na grube rapy. Powyzej szóstki to już gruba odpasiona 80-tka + lub samiec pod 90cm... Na cholerę uzywać takiej witki i zajeżdżać ryby zbyt długim holem. Ja łowiąc z wody używam uncjowego kija i łowiąc w nutrowych miejscach, równolegle do nurtu czasami mam wrażenie, że przydałby się oczko wyżej...

P.S jak dedykujesz mi jakis text, to pisz po Polsku,oki? Wszak w tym kraju żyjemy...Powiem szczerze, nie chce mi się tego tłumaczyć, a znajomość języka zachowam na inne, bardziej ścisłe okazje...
Pozdro


@Patu

Też uważam używanie takich witek i na takie okazy za nieporozumienie.

Jak ktoś zna język angielski to sobie mój tekst po prosu przeczyta w pięć minut, a tłumaczyć to będą musieli „elokwenci”, co to szpanują na poliglotów.

Choć umiem się porozumieć w innych językach, to język polski uważam za najpiękniejszy na świecie i zarazem najtrudniejszy ze wszystkich języków.

Od dzisiaj wychodząc na przeciw Twojej prośbie będę się zwracał do Ciebie tylko po polsku, ale nie w Twojej wersji języka polskiego - oki? - za bardzo szanuję mowę ojczystą miszczu.



@Robert2, miszczu Polszczyzny, ale p. Miodek...

Na naście Twoich postów w wątku, żaden wg mnie nie wnosi żadnej konkretnej treści . Więc albo pisz na temat, z głową, albo przestań spamować, bo to Ci niestety najlepiej wychodzi.
Koniec O.T.

#157 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 February 2009 - 18:04

@Patu

To Ty sprowokowałeś tę wypowiedź - była ona odpowiedzią na Twojego „off-topa”.

Ale było warto, bo poprawiłeś Swój styl wypowiedzi, poza drobnym wyjątkiem, bo nie chodziło Ci zapewne o wyrażenie „ale p. Miodek...”

W każdym bądź razie wiedz, że takie porównanie ujmy mi nie przynosi – wręcz przeciwnie.

A wracając do tematu: sam autor wątku zauważył - moim zdaniem słusznie, że teraz to są wypowiedzi na temat tego co kto myśli na temat łowienia boleni. Jakoś nie miałeś obiekcji, gdy inni pisali o pogodzie.

Nawiązując do boleni: słyszałem, że sk…łeś się udziałem w zawodach – powiedz Patu ile zawodów wygrałeś boleniami? Czy zamordowane okonki (na filmie to były owieczki) śnią Ci się jeszcze po nocach „miszczu”?






#158 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 04 February 2009 - 18:30

@Patu

To Ty sprowokowałeś tę wypowiedź - była ona odpowiedzią na Twojego „off-topa”.

Ale było warto, bo poprawiłeś Swój styl wypowiedzi, poza drobnym wyjątkiem, bo nie chodziło Ci zapewne o wyrażenie „ale p. Miodek...”

W każdym bądź razie wiedz, że takie porównanie ujmy mi nie przynosi – wręcz przeciwnie.

A wracając do tematu: sam autor wątku zauważył - moim zdaniem słusznie, że teraz to są wypowiedzi na temat tego co kto myśli na temat łowienia boleni. Jakoś nie miałeś obiekcji, gdy inni pisali o pogodzie.

Nawiązując do boleni: słyszałem, że sk…łeś się udziałem w zawodach – powiedz Patu ile zawodów wygrałeś boleniami? Czy zamordowane okonki (na filmie to były owieczki) śnią Ci się jeszcze po nocach „miszczu”?





Pogoda akurat ma wiele wspólnego z łowieniem boleni... Ty może tego nie wiesz, ale wszystko przed Tobą...
O jakim filmie piszesz człowieku?? Mam wrażenie, że sam nie wiesz o co Ci chodzi...Masz jakiś problem z psychiką??

P.S ,,a za tekst sk...łeś powinieneś dostać bana... ale ode mnie :angry: ...

#159 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 February 2009 - 19:06

@Patu napisał:
Pogoda akurat ma wiele wspólnego z łowieniem boleni... Ty może tego nie wiesz, ale wszystko przed Tobą...
O jakim filmie piszesz człowieku?? Mam wrażenie, że sam nie wiesz o co Ci chodzi...Masz jakiś problem z psychiką??



@Patu

Wiesz chłopcze, koszule w zębach nosiłeś jak ja bolenie łowiłem.

Poza tym to chyba coś z Twoją psychiką jest nie tak i percepcją, bo zatraciłeś obiektywizm – może za dużo szampana wypiłeś?

A z tymi tekstami: „off-topy” i „bany” to chyba minąłeś się z powołaniem, a film „Milczenie owiec” to pewnie za młody byłeś, by obejrzeć w kinach – nic straconego kup sobie DVD (naprawdę warto).

P.S.
Ładna czapka na tym zdjęciu, na lato zafunduj sobie beret – też będzie Ci pasował.
A przy okazji jestem z rocznika 1968 – tak jak Dydak, Michalczewski i Gołota – pewnie te nazwiska niewiele Ci mówią, ale to był dobry rocznik dla polskiego boksu.





#160 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,756 posts
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Posted 04 February 2009 - 19:11

Proponuje aby moderator to przerwał bo samo się nie skończy.