Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyzwania 2009 - nasze plany do zrealizowania w nadchodzącym roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:48

Cześć,
Mamy dzisiaj ostatni dzień starego roku. Czas na zrobienie listy celów na następny, 2009r. Co planujecie - wyprawy, sprzęt, ryby? Chętnie posłuchamy a ... w końcu roku powrócimy do tego wątku.

Zacznę tym razem od siebie :D Na początek pstrągi. Traktuję je przede wszystkim jako dobrą rozrywkę - odpoczynek, spokój i ... dobrą zabawę. W tym roku nie planuję wielkiego przeskoku jeśli chodzi o wielkość ryb - raczej na luzie a ilość wizyt nad wodą podyktowana będzie ilością czasu wolnego.

Później wiosna - w tym roku chciałbym porządnie wygiąć wędkę muchową, którą zrobił mi Daniel z xRods. W zeszłym roku nie miałem okazji jej sprawdzić. Będą to pewnie szczupaki.

Chodzi mi po głowie musky ... trochę większy niż poprzedni :D Na razie tylko chodzi ... bo realizacja tego planu jest uzależniona od wielu czynników, których przewidzieć na razie nie sposób. Gdyby to jednak wyszło ... byłbym super zadowolony.

Sprzętowo? W tym roku nie zamierzam poszerzać swojego sprzętu. Kupię tylko jakiś fajny kołowrotek pod wędkę muchową i to wystarczy.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 31 grudzień 2008 - 10:07

Bardzo bym chciał poprawić swój PB w pstrągu :D bo tak jeżdżę i tylko średniaki mi się wieszają. Pierwsza próba już jutro...
Zaczynam posługiwać się echem, więc chcę w tym roku trochę się go nauczyć czytać. Może przy łowieniu szczupaków, które stały się drugą rybą która wzbudza we mnie zainteresowanie. Oczywiście z wielką ochotą będę je łowić na jerki.
Jeżeli wiele okoliczności pozwoli to może uda mi się w końcu pojechać gdzieś na wyprawę wędkarską za granicę naszego kraju, ale to daleka myśl.
Na jesieni chciałbym w końcu trochę pobawić się z sandaczami.
No i woblery :D - tu chciałbym wszystkie pomysły dopowadzić do końca :D

I oczywiście życzę wszystkim zrealizowania swych planów :D

#3 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 31 grudzień 2008 - 10:31

2009 to dla mnie przedewszystkim wyjazd na Półwysep Kola tej czerwcowej wyprawy już się nie moge doczekać.
W nadchodzącym roku chcę ostro zabrac się za sumy. To dla mnie ryba nr. 1 sezonu.
Co do sprzętu to pojawi się u mnie tylko 1 nowy kij. Czyli moja szczupakowa potworka. Ma współpracować z Daiwą Luną i przynetami +20cm.
Generalnie chciał bym utrzymać w 2009 ilość wyjść nad wode z tego roku :D

#4 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 31 grudzień 2008 - 10:35

Plany na rok 2009 mam ogromne. Chce spedzic jak najwiecej czasu nad woda, co bedzie niestety bardzo trudno bo od 1.4.2009 ide do wojska. Chcialbym w nastepnym roku polowic duzo boleni. Wiecej mi chyba nie trzeba do szczescia :D

#5 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 grudzień 2008 - 10:38

Cóż. Jeszcze raz, chciałbym mieć szansę spotkania z pstrągiem, który trzykrotnie, w odstępie 4-5 dni, wygrywał ze mną na przełowmie lutego i marca tego roku.
Znam jego zwyczaje, miejsce żerowania i siedzibę mieszkalną.
Nie wiem tylko.......czy jeszcze tam jest :(
Tym samym, miałbym szansę, znacząco pobić swój życiowy rokord ;)

#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 grudzień 2008 - 10:57

W nadchodzącym roku zamierzam skupić się na dostosowaniu połowów do rytmu żerowania poszczególnych gatunków ryb. Wczesna wiosna będzie należała do okoni, maj i czerwiec do szczupaka, lipiec, sierpień i wrzesień do suma, a październik i listopad ponownie do zębatego. Acha, mam również zamiar celowo połowić na ZZ bolenie na trolling – zobaczymy, co siedzi w tej wodzie...

W planach mam jedną wyprawę zagraniczną – Szwecja lub Norwegia. Może być ciężko, ze względu na dzieci, ale co tam, trzeba spróbować :D


#7 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 31 grudzień 2008 - 11:22

moje plany : sprzęt-1lub 2 kije z pracowni + co najmniej 1 multi (core101 :D ).co do rybek to mam zamiar w dalszym ciągu uczyć sie bolenia oraz powrót do regularnego łowienia kleni i jazi(ostatnie kilka sezonów jakoś o nich zapominałem :wacko: ).no i mam nadzieje że praca nie pokrzyżuje planów na spotkania z super ekipą poznaną w tym roku na wszelkich zlotach i spotkaniach B) mam nadzieję że za rok o tej porze będę mógł z czystym sumieniem napisać że udało mi się ten plan wypełnić w 100% :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 grudzień 2008 - 11:38

Czyta się bardzo dobrze Wasze plany. Ja do planów dorzucę coś jeszcze - dokończenie kilku relacji :D

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 31 grudzień 2008 - 11:48

W 2009r zamierzam sobie zamówić kij spinningowy mocy 25lb, długość od 275 do 300cm,blank Batson nowy XST do 28 gr. w pracowni FC.Oprócz tego, moim marzeniem jest odwiedzić Park Narodowy Yellowstone, a przy okazji zrobić zakupy w sklepach Cabela's i Bass Pro Shop.Te bardziej przyziemne to uganianie się za boleniami nad Bugiem i poprawić wynik tegoroczny... lecz nie będzie to łatwe,wiem gdzie ich szukać, mniej więcej pojecie o tym mam, lecz..no właśnie nie zawsze boleń ma ochotę połknąć przynętę,chciałbym też połowic bolenie w rz. Wisła ,jeśli kolega mnie zaprosi i czas na to pozwoli :D.Zapewne nie obejdzie się od zakupów przynęt boleniowych.

Oczywiście życzę wszystkim aby Wasze i moje marzenia wędkarskie się spełniły w 2009r.

Załączone pliki

  • Załączony plik  16.gif   22,55 KB   581 Ilość pobrań


#10 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 grudzień 2008 - 11:54

Mam w planie w 2009 roku przyłożyć się porządnie do łowienia kleni i jazi, potem chciałbym jeszcze poganiać za boleniem. Ze względu na różne czynniki rok 2008 był dla mnie wędkarsko słaby, nie często bywałem nad wodą, oby 2009 był lepszy, czego wszystkim życzę!

#11 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2008 - 12:06

1.Będzie mi się chciało chodzić na ryby, tak jak przez ostatnie miesiące mi się nie chce

2. Złowię pstrąga

3. Poświęcę więcej uwagi fotografowaniu podczas wypadów

4. Zakończę ostatecznie roszady sprzętowe i przestanę myśleć o nowym sprzęcie



#12 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 grudzień 2008 - 12:07

Pod względem wędkarskim to :
-kupić nowy kij
-pobić PB w bolku
-pobić PB w pajku
-częściej jeździć na ryby
-nauczyć się w końcu łowić sandacze
I to chyba wszystko, bo jak bym miał wymieniać to w roku bym nic nie robił tylko na ryby jeździł .

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 grudzień 2008 - 12:12

plany na 2009 - nie kupować więcej sprzętu, bo te zestawy co mam są już dobrane i raczej nic nie potrzeba. Podobnie zestaw łódź i silnik, nie podejrzewam większych zmian.
Rybowo - pstrąg, sandacz i sum.
Może się uda Szwecja, może kilka wyjazdów do IE.
Może się uda bałtyk z brzegu za trocią
Chcę zaliczyć większość zlotów
I najważniejsze - więcej niż w tym roku być nad wodą. 1-2 razy w tygodniu to trochę mało...

I zapomniałbym o najważniejszym - musze się w tym roku przeprosić z muchówką - ostatnie 3 lata to tylko kilka wypadów na sezon (nie licząc pierwszego roku i szczupaków). Chcę popróbować tam gdzie wcześniej na korbę muchówką, połazić za głowatką...

#14 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 31 grudzień 2008 - 12:15

W nowym roku na pewno bedę dalej rozpracowywał swoje niedawno odkryte dzikie łowiska pstrągowe. Mam nadzieje że jeszcze długo nie spotkam tam wedkarza :lol: Wypuszczane pstragi pewno jeszcze podrosły, więc wrażeń przybędzie.
Może uda sie poprawić rekord w łosośkach. Coraz wiecej ładnych ryb wchodzi do pomorskich rzek. Co prawda przy keltach ciężko bedzie złowić coś większego niż 97cm i 10,40kg , no chyba że dłuższego. Na te poważne ryby trzeba poczekac do Św.Jana :mellow:
Jak zwykle w sylwestra jestem już napalony na jutrzejsze otwarcie jak Arab na kurs pilotażu ;)
Wyprawa pod koło podbiegunowe na obce łososie to numer 1 na liście wypraw zagranicznych.
Sprzętowe plany to dojrzewajaca myśl o jeszcze jednym spinningu łososiowym, tym razem o parametrach przemyślanych po latach doswiadczeń,oczywiście do wykonania w pracowni.

#15 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 grudzień 2008 - 12:49

Ja chciałbym złapać kilka grubych ryb i wypatroszyć je za wywołanie kryzysu finasowego. Załatać dziurę ozonową co by się klimat oziębił i abyśmy mieli druga Irlandię bo na Donka Tuska i Bufetową nie ma co liczyć. Po za tym zdrowia i kondycji, a resztę się zrobi samemu :D

#16 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 31 grudzień 2008 - 15:30

Przede wszystkim spędzać jak najwięcej czasu nad wodą bo ostatnie dwa lata były dla mnie bardzo kiepskie jeśli chodzi o częstotliwość wyjazdów.
Złowić w końcu metrowego szczupaka na jerka :D
Chociaż raz wyjechać nad jakąś pomorską rzekę poganiać za trocią.
Zmontować zestaw castingowy UL i kupić nowy silniczek do łajby.
To chyba tyle jeśli chodzi o plany wędkarskie na 2009 :D
pozdrawiam

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 15:46

...Zmontować zestaw castingowy UL ...

pozdrawiam



poczekaj adasio do marca moze sie pojawi jakiś nowy multik do UL castingu..

Ja mam tylko jedne marzenie wedkarskie na 2009 rok.

Złowić wreszcie GT B)

pozd JW :D


#18 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 grudzień 2008 - 15:51

GT=tarpon?

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 15:58

GT=tarpon?



GT to Giant Trevally .. Podobno najsilniejsza ryba na świecie jaką mozna mieć na wedce. Bierze z powierzchni na topwatery lub z dużych głebokości na spore pilkery.


w Omanie jak wiem ryby te występują i sa do złowienia nawet z brzegu :o :huh:

tu masz więcej info :D

http://www.giant-trevally.com/

#20 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:02

Spore to marzenie :D Życzę powodzenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych