Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyzwania 2009 - nasze plany do zrealizowania w nadchodzącym roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 16:05

mnie wystarczy taki średniak 4-6 kg na szczupakowym sprzęcie. Jazda może być nieziemska. Jeden z bardzo doświadczonych omańskich wedkarzy opowiadał nam, że ogromne GT czasami pływają 5-8m od plaży :huh:

Jednak łatwiej je dorwać w bardzo głebokim trolingu. @Kuba złowił takiego w indonezji może powie cos wiecej na ten temat :D

#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 grudzień 2008 - 17:30

Chyba masz szansę bo na Wielkiej Rafie i chyba na Hawajach je łowią z plaż, brodząc. w Końcu GT jest częścią Grand Slamu, w zależności od miejsca albo z marlinem, albo z tarpoonem, bonefishem itp wybrykami natury :D
Czytałem kiedyś ciekawy wywiad z jednym z przewodników - metoda jest taka że przewodnik idzie i nieuzbrojonym w kotwice castem śmiga na głęboką wodę. Wędkarz gotowy z muchówka w garści czeka na to co może z błękitnych głębi wyjść za przynętą, i na miejsce nieuzbrojonej przynety podkłada muchę. Tak łowią GT i kilka podobnych gatunków. Ponoć problem jest jak wyjdzie za przynętą 10-12 stopowy Mako albo inny rekin. Ponoć kopanie i bicie po łbie wędką pomaga :unsure: Takie ciekawe opowieści można w brytyjskich gazetach wyczytać :unsure: , w sam raz coś dla ludzi znudzonych cywilizacją, pracą 8-5 i deszczem za oknem przez 3/4 roku <_<

#23 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 grudzień 2008 - 17:46

Moje plany na 2009 Jak Bóg da i Partia pozwoli to :

1) Zakup Pływadełka wybór padł na ponton
2) Majowy wyjazd do Szwecji
3) Bolenie ,bolenie i jeszcze raz bolenie .

To tylko do wakacji potem chyba szlaban , bo rodzinka się powiększy :mellow: i dojdzie więcej obowiązków i wydatków jak wyrwę sie kilka razy na ryby to będzie dobrze .



#24 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 31 grudzień 2008 - 17:51

Czytałem kiedyś ciekawy wywiad z jednym z przewodników - metoda jest taka że przewodnik idzie i nieuzbrojonym w kotwice castem śmiga na głęboką wodę. Wędkarz gotowy z muchówka w garści czeka na to co może z błękitnych głębi wyjść za przynętą, i na miejsce nieuzbrojonej przynety podkłada muchę. <_<

Widziałem kiedyś w hiszpańskiej tv film jak grupa mafiozów zabawiała się w coś takiego. Mieli za, luksusowym oczywiście jachtem, wypuszczone kilka wabików powierzchniowych które kontrolowali na bieżąco. Jak pojawiała się za nimi ryba to ją ścigali pod jacht, a tam już czekał mafiozo z potężną muchówka. Miał jakiegoś „chlapaka” na końcu i czarował nim marlina lub żaglicę. Po holu facet miał dosyć i oddawał się w ręce specjalistki od „odnowie biologicznej”. „cysorz to ma klawe życie ...” :lol:

#25 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 31 grudzień 2008 - 18:36

Plany to mam ambitne a co wyjdzie to zobaczymy bo czuję na plecach oddech naszego mega kryzysu :D .
Od lutego pstrągi na Wiśle ,Dunajcu i Sanie.
Długi majowy weekend na Słowenii tydzień później Syrsan.
Początek czerwca San na dokładkę Vag.
Lipiec Kamczatka
Sierpień jak mnie nie zjedzą niedźwiedzie na Kamczatce to pstrągi na Dunajcu.
Wrzesień Mongolia
O reszcie roku nie myślę bo muszę przeżyć najpierw to co zaplanowałem.
O sprzęcie nawet nie myślę bo będzie tego trochę :unsure: /
Byle do 2 stycznia bo trzeba na to zacząć zarabiać :angry: :(

#26 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 31 grudzień 2008 - 18:40

Będę w 2009r. próbował zrealizować następujący plan:
ryby:
- złowić irlandzkiego szczupaka ponad metr długości
- złowić przynajmniej jednego irlandzkiego łososia
- złowić sea bassa powyżej 80 cm
- wybrać się w końcu z Tomaszkiem na blue sharka
sprzęt:
- zastanawiam się nad spinningiem na łososie
- posiadam już trzy multiki Shimano, chyba przyszedł czas na przetestowanie jakiejś Daiwy

#27 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 31 grudzień 2008 - 19:12

Mam bardzo skromne ...poznawac rzeczki pstragowe ...spotkac znowu Krola z Pod Drzewa ...nadal szukac kontaktow z Muskie ...nie spasc na psy z powodu pracy ktora jest zagrozona ...

#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 21:44

Witam,

Moje plany na 2009 rok jak na razie wygladaja tak sobie. W nocy mial byc wyjazd nad Drwece ale nie ma sensu ze wzgledu na kre. Wielki minus bo targalem przez pol Europy caly sprzet oprocz wedki jaka mialek przyjemnosc obserwowac w trakcie zbrojenia.

Dwa wyjazdy do Szwecji i mocne postanowienie skoncentrowania sie na wielkich pstragach ( ponad 80 cm ryba dalej mi sie sni)

Szczupaki i brzany z UK, ktore strasznie zaniedbalem przez ostatni rok ganiajac pstragi i lipienie.

Wyjazd w maju nad tajna rzeke w Polsce, skad pochodza piekne zdjecia pstragow moich kolegow.

Marzec, jesli RP zdecyduje mi sie wydac paszport , wakacje w Meksyku i polowy bonefishow i tarponow.

@ Standerus- wlasnie zdecydowalem sie apropo sierpnia- jedziemy na tydzien :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 grudzień 2008 - 21:49

Jak tak czytam to zastanawiam się gdzie ta recesja :D ale to dobrze - będzie kolorowo.

Pozdrawiam
Remek

#30 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 grudzień 2008 - 21:52

Git, odkładam siekę i bookuję w swoim busy terminarzu :mellow:
Muchówkę jeno musze ukręcić wcześniej u kogoś :mellow:

Daj znać jak będziesz miał dostęp netowy

#31 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 21:53

Witam,

@Remek- recesja jest ale wszystkie poswiecenia sa warte wspanialych chwil spedzonych w super towarzystwie :D :D :D

@Standerus- muchowek troche sie naogladalem. Mam pare typow jakie ci wkrotce podesle :D

Bujo

#32 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 31 grudzień 2008 - 21:57

Ja baaardzo skromnie - być na rybach znacznie częściej niż w tym roku, szczególnie pływając po Wiśle! wystarczy B)
ps. no i pstrągi, choć niestety nie już jutro :angry:
przy okazji - życzę wszystkiego najlepszego w Nowy Roku użytkownikom jerkbait.pl, miło przebywać w towarzystwie Wędkarzy :D

#33 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 31 grudzień 2008 - 22:58

Moje marzenia i plany na rok 2009 - jeśli chodzi o rybki

1. Złowienie suma - w sezonie 2008 przegrywam z nimi 0:5 :angry:

2. Świadome złowienie brzany :mellow:

3. Przekroczenie magicznej cyferki 8 w długości bolenia a może pobicie Rekordu Polski B)

4. Uganianie się za jazio - kleniami

5. na jesień chciałbym dokopać koledze @hlehle :lol: bo normalnie do szczęka opadła co narobił z tymi fotkami mamusiek na forum :mellow:

Jeśli chodzi o sprzęt:

1. Złożenie porządnego kijka, tzw. uniwresału na Wisełkę

2. Zakup pływadła z silnikiem

3. Wykonanie własnych kilerków

No i szukanie wędkarskiego szczęścia nad Odrą, Wartą, Bugiem, Wisłą, Kwisą, Bobrem i innych dziurach z wodą...

Najważniejszym będzie zdrowie pociech, bo od tego w dużej mierze zależy realizacja w/w marzeń i planów..........

#34 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 03:55

- po remanencie moich przynęt szczupakowych mieć czas i okazję je przetestować (że o sukcesie wędkarskim nie wspomnę :D ). Związane z tym jest złożenie kijka pod ciężki szczupakowy spinning / trolling;
- złożyć (wreszcie) kijek na ciężkie castingowe łowienie sandacza, no i oczywiście mieć okazję go przetestować (że o sukcesie wędkarskim nie wspomnę :D );
- mieć tyle samo okazji co w 2008 r. na jaziowanie;
- połowić bardziej niż w tym roku wiślane nocne sandałki (że o sandaczach nie wspomnę :D );
- odwiedzić jeszcze raz Deltę Dunaju;
- jeśli się uda na wiosnę wyskoczyć na okonie lub klenie w zaprzyjaźnione zaklęte rewiry :D , to w ogóle będzie ekstaza;
- spotkać się parę razy przy ww. okazjach z wędkarskimi i życiowymi sybarytami jakich miałem okazję spotkać w 2008 :D , jak również z innymi, nie mniej pozytywnie zakręconymi, co lubią knuć i niuchać po okolicznych wodach :D ;

Biorąc pod uwagę moje niewędkarskie plany na 2009, powyższe jest baaardzo ambitne. Ale tego mierzenia sił na zamiary i wylatywania ponad poziomy sobie i wszystkim na rok 2009 życzę - sky is the limit :D !!!

#35 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 15:25

- dokończenie kilku relacji :D

Pozdrawiam
Remek




How nice !! how wonderful !!
czekamy z niecierpliwoscia, na artykulu przyblizajace casting tez





#36 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 styczeń 2009 - 18:59

Moje założenia na ten Nowy Rok w obszarze wędkarstwa są następujące:
- uczestniczyć w kilku zlotach wędkarskich nad rzekami Polski Zachodniej.
-zorganizować castingowy zlot okoniowy nad dużym jeziorem w Wielkopolsce we wrześniu.
- poświęcić więcej czasu na testowanie najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych w zakresie wędek castingowych na wodach Dolnego Śląska i Pomorza
- powrócić na wiele łowisk pstrągowych z przed lat z castingiem lub muchówką w ręku w nadzieji spotkania z dużymi rybami wypuszczonymi przed laty
- w dalszym ciągu ograniczć bytność na forum j.pl ( ku zadowoleniu niektórych)
- dalej dokumentować fotograficznie nasze spotkania z kolegami forumowymi nad wodą.
- uzupełnić miejsce za szafą o kilka nowych wędek castinkowych i nowy kij do wędkarstwa odległościowego f. Daiwa. :D

#37 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 07:23

Jak czas pozwoli to w 2009 planuje:
- Rozwinąć temat kleni i jazi warszawskich raf i nie tylko.
- Od maja ostro ruszyć z Boleniami, na Wiśle raczej płytko i na bardzo nietypowe przynęty, na Narwi po Robertowemu z dna (tu mam nadzieje na spotkanie z rekordem którego długo nie poprawie)
- W lato dalej rafowo ale z brzanami w tle.
- Jesień to już przeplatanka wisła i poszukiwania zapomnianych szczupaczych miejscówek z metrówkami.

Jakiś zlot też trzeba zaliczyć, może spróbować zorganizować ponownie jakiś pod kątem Bolenia.
Miło by było gdyby udało się zebrać w jednym miejscu Marcela, Wujka, Roberta...
:unsure:

#38 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 styczeń 2009 - 12:13

Gdy zejdzie śnieg, zrobi się cieplej chce w końcu zacząć przerabiać żaglówkę na łódkę :D Plany mam ambitne, nawet ma mieć czysto wędkarski kolor - moro :D

A co do rybek... Chciałbym namierzyć miejscówkę czerwcowych i listopadowych sandaczy, bo wiem tylko gdzie stoją we wrześniu i październiku. Jeśli udało by mi się je namierzyć to myślę, że ze skuszeniem nie byłoby problemu

Nie życzę sobie nowych PB, rekordów itd. Chciałbym w tym sezonie spędzić tyle dni nad wodą co w poprzednim, a nawet więcej :mellow: Życzę sobie i Wam przede wszystkim regularnych połowów, a REKORDY - traktuje jako miłe niespodzianki ;)

#39 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 styczeń 2009 - 14:06

Złowić wreszcie GT B)

pozd JW :D


o widzę ze nie jestem sam :lol:

ja w nowym roku jak wszyscy chyba chce byc jak najwiecej nad wodą,sprzet zminimalizować by było jak najwygodniej łazić kilometrami nad rzeką.dokonczyc montowanie trawelka u XRodsa i bedzie super.


#40 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 14:30

Moje plany 2009:
1. halibut
2. halibut
3. halibut
4. jak zrealizuję punkty powyżej to poszukam kongerów... :huh:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych