Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
698 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 styczeń 2009 - 22:54

Nie ma problemu - pytaj a na pewno pomożemy w miarę swoich możliwości :D

#122 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 styczeń 2009 - 22:57

Remek, nie wiem jaka masz koncepcje na kalendzarz - styczen - wg mnie ta fotka oddaje cała istote tematu. Nie jakies same krajobrazy. Krajobrazy sa w kazdym lepszym kalendarzu z Empiku.
TU jest cos wiecej...ja bym sobie Takiego zimowego Frika ,, powiesił ,, na scianie. Z całym szacunkiem :D



Marcel,
Koncepcja jest jedna i podstawowa - wędkarskie klimaty. Wiadomo co nas kręci. Fajne widoki, wędki i (może przede wszystkim) ryba.

Pozdrawiam
Remek

#123 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 styczeń 2009 - 00:11

@remek super zdjęcie, @friko super ryba, dla mnie bomba :huh:

#124 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 16:58

No cóż, pstrągów nie łowię i nie sądzę żeby to się zmieniło. Jakoś niespecjalnie kręcą mnie te ryby i mówiąc szczerze, nadal nie wiem co ludzie widzą w nich takiego że gotowi są przedzierać się przez najgorszy mandżur albo skakać sobie do gardeł na forum

Ale rewanżyk od Remka chętnie przyjmuję - w każdej chwili - bo bardzo lubię nasze wspólne wędkarskie wyprawy :D w których samo łowienie schodzi zresztą często na dalszy plan.

Ryba jak ryba, żaden okaz przecież, ale dziękuję wszystkim za miłe słowa :D A przede wszystkim Remkowi za wspólną wyprawę i piękne fotki, w których potrafił zatrzymać czas...

Miłośnikom pstrągowania życzę połamania kija w sezonie 2009!

Pozdrawiam

#125 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 styczeń 2009 - 16:59

Dałeś czadu :lol:
Poczekamy zobaczymy ... :D

#126 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 17:07

nie wiem o co chodzi z tym czadem ale ta fotka w temacie zdjęcia na styczen to Ci chłopie wyszła akuratna. Nawiązując do wczorajszej rozmowy nie wiem czy by była ciekawsza z drugiej strony, czy jakby jakaś akcja na niej byłą itp. Ona jest taka chłodna jak zimowy dzień dzięki temu że bardziej statyczna moim zdaniem, dobrze oddaje klimat :D sorki za OT.

ps. żeby był wsad merytoryczny do całej tej historii, informacyjnie podaję że ryba została złowiona za zwałką, na tonący wobler 7cm typu minnow w ubarwieniu pstrąga, po wcześniejszym - bezskutecznym - obłowieniu zwałki od strony napływu. Mówiąc obrazowo, jak wpuszczałem pod pień woblera to nie chciał, ja jak rzuciłem na łeb to się odwinął i zagryzł.



#127 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 styczeń 2009 - 18:54

Friko mozesz tu nawijki tworzyc :lol: ...Twoja mina na zdieciu mowi wszystko :lol: ...

#128 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 19:12

he he, no faktycznie - jak się teraz spojrzałem :lol: ale wierz mi że chciałem się tylko uśmiechnąć do zdjęcia - jakie to banalne, nie

#129 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 11 styczeń 2009 - 19:12

Ja bym w skrócie to określił pitu, pitu

PS Pitt to przypadkowa zbieżność brzmieniowa :D i niezamierzona

#130 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:10

tak z ciekawości ile miał centów ten pstrążek, bo nigdzie się nie doszukałem?

Gratuluję rybki i nie sądziłem, że rzeczki północy są wolne od lodu, bo tu u nas niemal wszystko pomarzło...

#131 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:10

Friko :D prosze zebys podal co to za wobler ...dla mnie zawsze jest oczywiste ze podaje wszystkie dane ; dlugosc ryby , C i R , nazwe przynety . okolicznosci polowu .nie prosze o miejsce bo wiemy o co biega ...cieszy mnie gdy moge sie pochwalic chwila szczescia . Czy tu zawsze trzeba sie o TE szczegoly wiekszosc forumowiczow prosic ? ....

#132 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:24

Może to nie ja powinienem :D, ale to Salmo minnow 7 tonący :D

#133 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:45

Tak mi sie wydawalo Slawku ze to Minnow koloru pstraga Salmo . Moj ulubieniec :D. Nie rozumiam tej animowosci .... :unsure:

#134 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 21:00

ps. żeby był wsad merytoryczny do całej tej historii, informacyjnie podaję że ryba została złowiona za zwałką, na tonący wobler 7cm typu minnow w ubarwieniu pstrąga, po wcześniejszym - bezskutecznym - obłowieniu zwałki od strony napływu. Mówiąc obrazowo, jak wpuszczałem pod pień woblera to nie chciał, ja jak rzuciłem na łeb to się odwinął i zagryzł.


czyli rzeczy które wydały mi się najistotniejsze, ale jak potrzebujesz więcej szczegółów, to nie ma sprawy:

-wobler firmy Salmo model Minnow 7S w kolorze pstraga (najwieksze znaczenie mial fakt ze przyneta byla tonaca, mialem rowniez wyjscie do wahadlowki malej)
- 45cm
- C&R - gdyby ryba nie była wypuszczona zdjecie nie zostalo by opublikowane bo naruszałoby regulamin więc oczywiste jest że ryba została wypuszczona

Nastepnym razem jak złowie jakas rybe z wysypka postaram się do fotki o wystarczajaco ponury wyraz twarzy oraz wyglad lichy i durnowaty :lol: żebyś nie miał wątpliwości że uparcie trwam przy swoich pogladach odnośnie pstragowania - dzieki za zwrocenie uwagi <_<

Pozdrawiam


#135 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 styczeń 2009 - 21:27

Friko,
W PhotoShopie da się zrobić i na tym zdjęciu operację plastyczną :lol:

Pozdrawiam
Remek

#136 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 11 styczeń 2009 - 21:50

gratulacje Friko B)

#137 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 11 styczeń 2009 - 22:25

Rewelacja @Friko,
Gratuluję przechytrzenia pięknego Potoka :unsure:
W takich warunkach to ciężkie do wykonania,
ale co mistrz to mistrz :mellow:

orion B)

#138 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 styczeń 2009 - 03:41

@Friko, wsrod moich znajomych krazy anegdota o tym jak to moj staruszek zabral swojego szwagra w styczniu pierwszy raz na pstragi na Pasleke w latach '90. Sceneria jak na twoim zdjeciu. Papcio poinstruowal wuja gdzie isc i co wrzucic do wody. Spotykaja sie po paru godzinach przy samochodzie. Ojciec na zero. Pyta sie wuja jak wyniki. Ten wyciaga dobrego piedziesiataka z torby i zdegustowany mowi: szczupak to by walczyl... :lol:
Oczywiscie nie skonczylo sie na tej wyprawie, wuja wciagnal sie w pstragi na calego, ale nigdy juz magicznej 50-tki nie przekroczyl, a kilka ladnych wiosennych ryb potargalo go po krzaczorach.

Przepraszam, ze nie na temat, ale przypomnialy mi sie warminskie rzeczki. Takze kolego proponuje nastepne podejscie kwietniu/maju, jak sie potoki troche odpasa B)

Pozdrawiam

#139 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 styczeń 2009 - 08:20

..ano nie bo sufixa mam tylko 20lb ... a to by była lekka przesada na pstrągach (przyszli by obrońcy praw pstrąga i oprotestowali zmniejszenie szans na wygraną ryby, albo zaczepu)

Jest zaczepka , jest i odpowiedż ..
Jest w Twoim wywodzie Remku , mój uprzejmy gospodarzu , logika charakterystyczna dla stylu obowiązującego ostatnio i silnie lansowanego . Ten styl to yuppies łowiący pstrągi ..
W roli głównej braid , najlepiej Power Pro , rozmiarami kompatybilny z mono 10 lb , czyni z nas prosto pana stworzenia i mastera holu .
Braid panujący i miłosierny . I ekonomizer . Zero niuansów , skuteczność .
Miłość skrócona do zaruchać ..



#140 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 styczeń 2009 - 09:16

Sławku ... pisząc swoje słowa ... żartowałem :D Podsumowując plecionka, którą kupiłem i założyłem jako nówkę na złotą szpuleczkę była ... dziadowska :D (pod względem jakości - nawet nie była przyzwoita).

Pozdrawiam
Remek