Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mercury 3,5 KM - gaśnie podczas pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4369 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 październik 2019 - 12:15

Wszystko się zgadza paliwo będzie lecieć przez rurkę przelewową jak zapchana jest dysza .Producent celowo zaślepił tą śrubę z dyszą żebyś kupił drugi gażnik. W serwisach rozwiercaja zaślepkę i wtedy jest dojście do śruby z dyszą.Mycie czyszczenie całego gażniku nic nie da .Dalej będzie to samo .Trzeba rozwiercić otwór i wyczyścić dusze.

_______
A co dalej z rozwierconym otworem (zaślepką)? Może tak zostać? Nie przeszkadza w niczym?

#62 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 29 październik 2019 - 13:30

Załączyłem schemat gażnika gdzie
to się znajduje. Trzeba delikatnie rozwiercić zaślepkę pod którą znajduje się śruba, a pod nią dysza.Po usunięciu zaślepki odkręcić śrubę i wyjąć dysze przemyć i wydmuchac. Chronologicznie w odwrotnej kolejności złożyć i to wszystko.Poz

#63 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 29 październik 2019 - 13:31

Załączyłem schemat gażnika gdzie
to się znajduje nr 5. Trzeba delikatnie rozwiercić zaślepkę pod którą znajduje się śruba, a pod nią dysza.Po usunięciu zaślepki odkręcić śrubę i wyjąć dysze przemyć i wydmuchac. Chronologicznie w odwrotnej kolejności złożyć i to wszystko.Poz

Załączone pliki


  • jkos lubi to

#64 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 29 październik 2019 - 13:47

Wkręcić i wyregulować gaznik

#65 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4369 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 październik 2019 - 20:15

Dziękuje @Robert.Bart
Gdybys mógł mi podrzucić tu czy na priv opis poszczególnych części z tego schematu. Jeżeli jest w innym języku niż polski też nie ma problemu.

Pozdrawiam.

#66 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 29 październik 2019 - 21:01

Witam wejść musisz na stronę
www.marineengine.com
wpisz model oraz moc wyskoczy Ci lista części zaznacz (calbulator)
do tego gażnika jest schemat oraz
wszystkie części które możesz kupić pojedynczo z numerami części komtatybilnymi w polskich
servisach oni korzystają z tych samych numerów katalogowych .Poz
  • thug lubi to

#67 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4369 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 październik 2019 - 21:26

Dzięki. :)

#68 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 maj 2020 - 18:19

Mam bliźniaczy 2 letni Tohatsu 3.5. Nie jest już na gwarancji ponieważ w poprzednim roku sam wymieniłem sobie oleje. Paliwo przed zimowaniem było wypalone, silnik cały czas leżał sobie na boku na którym teoretycznie powinno się go przewozić. Przy wymianie oleju wykręciłem również świecę i wkręciłem ją ponownie.
Dziś pierwszy raz go odpalałem na wodzie i jest problem. Pali jak palił a jedyna różnica jest taka że gaśnie na niskich obrotach, musi być przynajmniej na około 15% odkręconej manetki. Pływałem dziś 2,5 godziny i za każdym razem to samo. Jeśli odejmę gazu do minimum lub troszkę powyżej minimum gaśnie. Ktoś wie co może być przyczyną?

#69 OFFLINE   prometeusz16

prometeusz16

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 maj 2020 - 19:24

Mam bliźniaczy 2 letni Tohatsu 3.5. Nie jest już na gwarancji ponieważ w poprzednim roku sam wymieniłem sobie oleje. Paliwo przed zimowaniem było wypalone, silnik cały czas leżał sobie na boku na którym teoretycznie powinno się go przewozić. Przy wymianie oleju wykręciłem również świecę i wkręciłem ją ponownie.
Dziś pierwszy raz go odpalałem na wodzie i jest problem. Pali jak palił a jedyna różnica jest taka że gaśnie na niskich obrotach, musi być przynajmniej na około 15% odkręconej manetki. Pływałem dziś 2,5 godziny i za każdym razem to samo. Jeśli odejmę gazu do minimum lub troszkę powyżej minimum gaśnie. Ktoś wie co może być przyczyną?

Proszę przeczyścić gaźnik a dokładnie dysze od wolnych obrotów.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • wicher_dziki_koń lubi to

#70 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 maj 2020 - 19:52

Spróbuję tylko się nie znam więc pytanie na pewno głupie. :) Czym to przeczyscic i gdzie to znajdę?

#71 OFFLINE   prometeusz16

prometeusz16

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 maj 2020 - 20:11

Spróbuję tylko się nie znam więc pytanie na pewno głupie. :) Czym to przeczyscic i gdzie to znajdę?

Rozebrać gaźnik do ostatniej śrubki. wszystko przedmuchać sprężonym powietrzem, każdą dyszę obejrzeć dokładnie i można też przeczyścić cienkim drucikiem miedzianym np z jakiegoś kabla. Niektórzy moczą też w nitro lub w innych specyfikach. Wszystko zależy od Ciebie.
Natomiast jeżeli nie czujesz się na siłach to proponuję oddać to komuś kto się trochę zna na mechanice.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • wicher_dziki_koń i GrzesM lubią to

#72 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 maj 2020 - 11:16

Rozebrać gaźnik do ostatniej śrubki. wszystko przedmuchać sprężonym powietrzem, każdą dyszę obejrzeć dokładnie i można też przeczyścić cienkim drucikiem miedzianym np z jakiegoś kabla. Niektórzy moczą też w nitro lub w innych specyfikach. Wszystko zależy od Ciebie.
Natomiast jeżeli nie czujesz się na siłach to proponuję oddać to komuś kto się trochę zna na mechanice.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

A po dokładnym czyszczeniu mechanicznym, można zastosować ten środek

 

https://sklep.texper...3,p3261,pl.html

 

Wlewam go do pierwszego zbiornika w sezonie i do ostatniego oraz wypalam paliwo z gaźnika. Nowy sezon zaczynam bez niespodzianek.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych