Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   red tag

red tag

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjaorle

Napisano 06 styczeń 2009 - 21:22

@Szymel dzieki za dokładne informacje,bo jak widać że po przekazywanych informacjach ryby przybieraja na wadze.Byłem równiez 4.01.2009 na redzie odcinek Reda Pieleszewo koledze zeszła 70-siątka a ja złowiłem potoka 31cm,dalej pływa sobie w redzie,obie ryby wzieły na 6cm dynamiki w koloże oranż.pozdrawiam! :mellow:

#22 OFFLINE   Arek Gdańsk

Arek Gdańsk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 styczeń 2009 - 21:34

Gratulacje !

Mam pytanie odnośnie woblerów. Otóż w pierwszych dniach sezonu prawie wszyscy wędkarze mają na końcu zestawu wobka w kolorach fluo, potocznie zwanego 'oczojeba'. Czy łowiliście na woblery w naturalnych kolorach np. potok. Jeżeli tak, to z jakim wynikiem ?

Pozdrawiam :D


Osobiście łowię tylko woblerami w naturalnych kolorach, nie raz jeden kolor bardziej wyeksponuje ale fluo nigdy nie używam. Moi koledzy również i efekty mamy bardzo dobre. Może i na pierwsze 3 dni ostre kolory są prowokujące , moim zdaniem później bardziej płoszą niż kuszą.

#23 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Napisano 12 styczeń 2009 - 14:36

01.01.2009 zameldowałem się na Wierzycy k/Gniewa.
Wędkarzy raczej mało, ryb także. Troci padło chyba tylko, a może aż 5 szt. Moja była chyba największa - 48 cm. Ze względów oczywistych fotki nie mogę zamieścić. Czyli rozpoczęcie udane!
Następne wyjazdy na próżno - lód!

#24 OFFLINE   Szymel

Szymel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 12 styczeń 2009 - 15:59

Rzeka Reda - 79cm. Wzięła na woblera własnej produkcji :D


EDIT: zdjęcie zostalo usuniętę gdyż ryba została zabrana z łowiska ( zgodnie z regulaminem obowiązującym na portalu mogą być przedstawiane tylko zdjęcia ryb ktore zostały wypuszczone ). Przy okazji gratuluję @Szymelowi pierwszej ryby ale również, a może przede wszystkim uczciwości w wyjaśnieniu sprawy na priv :D Friko

#25 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 12 styczeń 2009 - 17:01

Piękna trotka ,musi cieszyć,a tym bardziej za na wlasny wyrób. Gratulacje :D

#26 OFFLINE   Szymel

Szymel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 12 styczeń 2009 - 17:53

Piękna trotka ,musi cieszyć,a tym bardziej za na wlasny wyrób. Gratulacje :D


Tak, a zwłaszcza, że to ta pierwsza :D Oby teraz worek się rozwiązał ... ;)

#27 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 styczeń 2009 - 00:04

@Szymel, skoro wstawiles fotke na tym forum to rozumiem, ze ryba wrocila do jej naturalnego srodowiska. Jesli tak, to gratuluje i zycze srebrniaka podobnej wielkosci.

@Tomass, czy mozesz wyjasnic mi twoja definicje pieknej trotki? Bo ja na zdjeciu widze wymeczonego kelta z brzuchem przyklejonym do kregoslupa :wacko:

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 styczeń 2009 - 00:15

@Szymel, skoro wstawiles fotke na tym forum to rozumiem, ze ryba wrocila do jej naturalnego srodowiska. Jesli tak, to gratuluje i zycze srebrniaka podobnej wielkosci.

@Tomass, czy mozesz wyjasnic mi twoja definicje pieknej trotki? Bo ja na zdjeciu widze wymeczonego kelta z brzuchem przyklejonym do kregoslupa :wacko:

Pozdrawiam


Luko, obawiam się, że ani jeden ani drugi nie wie o co chodzi. Niestety jestem w tym względzie pesymistą, co do określenia piękna trotka w pełni się z Tobą zgadzam. <_< Tym bardziej, że jak się przyjżeć fotce, to jest to raczej łosoś, a raczej łosośka. :wacko:


#29 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2420 postów

Napisano 13 styczeń 2009 - 00:27

Kurcze, wegorz normalnie. Ino glowa jakas zmutowana... :wacko:

#30 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 13 styczeń 2009 - 10:11

Bez urazy proszę, ale czy koledzy swoją pierwszą troć/łososia wypuśćili?? dodatkowo łowiąc ją w wieku szkolnym?? Rozumiem że jest na tym forum jakiś regulamin, nie muszę się z nim zgadzać, i tak jest. Proszę tylko o trochę szacunku i wyrozumiałości, dla naszego kolegi, który zaczyna łowić ryby, zniechęci się chłopak... Co innego gdyby wyrósł w kraju gdzie nie kilim ryb (którego do troci ja osobiście nie stosuje) jest na porządku dziennym, i łowi się tylko srebrne rybki a kelty chroni, ale to Polska i tyle...
pozdrawiam serdecznie
Paweł nizinny

#31 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 13 styczeń 2009 - 12:49

Czegoś tu nie rozumiem.Co prawda nie jestem ekspertem od odróżniania ryb łososiowatych więc mogę być w błędzie, ale wydaję mi się że napisanie gratulacji pod adresem tej ryby i dla jego łowcy nie jest czymś złym.Nie chcę prowadzić tu dochodzenia co stało sie po wykonaniu tego zdjęcia, oczywiście że kolega miał prawo zabrać rybę do domu i ze lepiej by było gdyby tego nie zrobił.Myślę jednak że niema też co oczerniać chłopaka tylko udzielić mu rad na przyszłość. W sumie to mnie również przydała by się lekcja by móc w przyszłości bez problemowo wiedzieć co jest na zdjęciu lub na kiju :mellow: :mellow:

#32 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18617 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2009 - 13:44

Panowie, z regulaminem obowiązującym na tym forum nie musicie się zgadzać - ale tak długo jak tu jesteście musicie się niestety do niego stosować.
Gratuluję udanego rozpoczęcia sezonu trociowego - ale jeśli ryba nie wróciła do wody to zdjęcie powinno zostać usunięte.

Pozdrawiam

#33 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 styczeń 2009 - 16:09

KOlego @Szymel.

Gratuluję rybki i nie przejmuj się komenatrzem. Ot taki czasem zimny klimat tu panuje. Regulamin to regulamin, takie prawo właściciela portalu i jeśli chcemy tu bawić, do czego Cię gorąco zachęcam, to wypada się stosować. jest tu jednak sporo wartościowej informacji i szkoda się zniechęcać od początku. Tymczasem łów jak największe ryby i wstawiaj piękne foty...

Tak przy okazji, to jeśli dobrze pamiętam mieliśmy okazje się poznać rok temu nad Redą. Byłeś z młodszym kolegą, a ja z całą ekipą salmo. Piotrek nawet w geście sympatii dał wam kilka wobków Salmo. Pamiętasz?

#34 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 13 styczeń 2009 - 16:24

Kurcze dlaczego ja nigdy nie mogę spotkać ekipy Salmo :mellow: :mellow: :mellow:
Parę wobków by się przydało :mellow:

#35 OFFLINE   Szymel

Szymel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 13 styczeń 2009 - 17:05

KOlego @Szymel.

Gratuluję rybki i nie przejmuj się komenatrzem. Ot taki czasem zimny klimat tu panuje. Regulamin to regulamin, takie prawo właściciela portalu i jeśli chcemy tu bawić, do czego Cię gorąco zachęcam, to wypada się stosować. jest tu jednak sporo wartościowej informacji i szkoda się zniechęcać od początku. Tymczasem łów jak największe ryby i wstawiaj piękne foty...

Tak przy okazji, to jeśli dobrze pamiętam mieliśmy okazje się poznać rok temu nad Redą. Byłeś z młodszym kolegą, a ja z całą ekipą salmo. Piotrek nawet w geście sympatii dał wam kilka wobków Salmo. Pamiętasz?


Witam !

Tak, tak pamiętam !
Spotkaliśmy się na górnym odcinku Redy. Mieliśmy okazje wymienić parę zdań. Ekipa bardzo miła. Jeden pan dość obficie nam opowiadał o łowieniu keltów na Stinga. Zrobiliśmy sobie nawet fotką grupową :D Ponownie zapraszam Was nad Redę !

P.S Jak sama nazwa mówi kelt jest to ryba po tarle, która wchodząc do rzeki nie pobiera pokarmu. Trudno więc, aby była gruba, jak w przypadku srebrniaka, który jest dużo cięższy ...

#36 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 styczeń 2009 - 17:41

NO to sami swoi. :lol:

Póki co zima. Może jak zaczną wchodzić wiosenne sreberka to uda się skrzyknąć chłopaków. Czekam zatem na wieści...

#37 OFFLINE   Szymel

Szymel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 13 styczeń 2009 - 17:49

NO to sami swoi. :lol:

Póki co zima. Może jak zaczną wchodzić wiosenne sreberka to uda się skrzyknąć chłopaków. Czekam zatem na wieści...


@Baloo

Sreberka teraz w rzece są od razu po większym huraganie. Ostatnio będąc w okoloicach Rekowa napotkałem kilku wędkarzy, w tym jeden miał ładego srebrniaka ok. 80cm

Pozdrawiam

#38 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 13 styczeń 2009 - 18:47

P.S Jak sama nazwa mówi kelt jest to ryba po tarle, która wchodząc do rzeki nie pobiera pokarmu. Trudno więc, aby była gruba, jak w przypadku srebrniaka, który jest dużo cięższy ...

Po pierwsze gratuluję. Pierwsza to pierwsza.
Po drugie- kelty rzeczywiście to ryby po tarle, ale one właśnie z rzeki spływają (a nie wchodzą) i do tego jedzą.


#39 OFFLINE   Szymel

Szymel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 13 styczeń 2009 - 19:08

[quote]


P.S Jak sama nazwa mówi kelt jest to ryba po tarle, która wchodząc do rzeki nie pobiera pokarmu. Trudno więc, aby była gruba, jak w przypadku srebrniaka, który jest dużo cięższy ...
[/quote]
Po pierwsze gratuluję. Pierwsza to pierwsza.
Po drugie- kelty rzeczywiście to ryby po tarle, ale one właśnie z rzeki spływają (a nie wchodzą) i do tego jedzą.

[/quote]

@Mysha napisałem, że trocie są to ryby, które wchodząc do rzeki nie pobierają pokarmu. Dopiero po tarle zaczynają normalnie żerować.

#40 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 styczeń 2009 - 19:38

[quote]
@Szymel, skoro wstawiles fotke na tym forum to rozumiem, ze ryba wrocila do jej naturalnego srodowiska. Jesli tak, to gratuluje i zycze srebrniaka podobnej wielkosci.

@Tomass, czy mozesz wyjasnic mi twoja definicje pieknej trotki? Bo ja na zdjeciu widze wymeczonego kelta z brzuchem przyklejonym do kregoslupa :wacko:

Pozdrawiam
[/quote]

Luko, obawiam się, że ani jeden ani drugi nie wie o co chodzi. Niestety jestem w tym względzie pesymistą, co do określenia piękna trotka w pełni się z Tobą zgadzam. <_< Tym bardziej, że jak się przyjżeć fotce, to jest to raczej łosoś, a raczej łosośka. :wacko:

[/quote]
Przede wszystkim gratulacje dla Łowcy Nie roszeczę sobie prawa do bycia ekspertem, choć zdarzało mi sie złowic trocie. Chciałbym jednak dowiedziec sie na jakiej podstawie Kolega klasyfikuje to trofeum jak łososia a nie troć? Ten prosto scięty ogon... Oko też wydaje się ..?
U.
P.S.: Dla Łowcy jeśli jest pierwsza będzie najpiękniejszą na zawsze