Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 13 styczeń 2009 - 22:07


nie noooo.... Panowie fachowcy Lukomat i J.Walaszewski chyba zapomnieliście wasze pierwsze trocie!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? :angry:
Szacunku i Wyrozumiałości już było w tym wątku, dodam tylko do jednego z kolegów LUKO, OBAWIAM SIĘ ,ŻE ANI JEDEN ANI DRUGI NIE WIE O CO CHODZI że proponuje wiecej skromności :mellow: !Oczywiście gratki Szymel, sam czekam na pierwszą.

pozdrawiam



#42 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 14 styczeń 2009 - 05:38

Nikt nikogo tutaj nie oczernia. Wrecz przeciwnie wyszedlem z gratulacjami, pod warunkiem, ze ryba spelnia wymagania portalu.
Pozwolilem sobie rowniez wyrazic opinie, ze fotka jest malo atrakcyjna. Rozumiem, ze to pierwsza w zyciu @Szymela, ale uczmy mlodziez od samego poczatku nowoczesnego podejscia do wedkarstwa.

Tez pamietam swoja pierwsza. Nie wrocila do wody, a ja nie mialem pojecia co to c&r. Obecnie srednio zaawansowany w czytaniu ze zrozumieniem urzytkownik internetu zetknal sie z tym podejscie nie raz.

@pawel nizinny, wolny wybor, chcesz to bierzesz i nie ma sie czym chwalic. Ciekaw jestem tylko co bedziesz bral za pare lat z trociowych rzek, cierniki czy strzeble?

A tak juz zupelnie ponad to, niech mi ktos odpowie po co brac kelta skoro jego mieso smakuje jak stara podeszwa moczona w tranie. Jadlem tylko raz. Bylem calkowicie zdegustowany i powiedzialem sobie nigdy wiecej.

Pozdrawiam

#43 OFFLINE   partyka1

partyka1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • Lokalizacjaw bloku

Napisano 14 styczeń 2009 - 08:52

Będzie dobrze ?????????????

Rozumiem przeslanie, ale to zdjecie nie pasuje na tym portalu (ryba na tle siaty).

Gumo


#44 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 14 styczeń 2009 - 09:27

Większość wędkarzy korzystających z tego forum, zabiera trocie. Widać to bardzo dobrze po ich ilości wstawionej w ten wątek. A mimo kiepskiego rozpoczęcia, złowiono ich troche...
Każde forum ma swoje zasady, i tak byc powinno. Można się z nim nie zgadzać ale można zarazem akceptować, i kożystać z dobrodziejstw internetu.
Co do ryb, jeśli o mnie chodzi, to prawie wszystkie wracają do wody, wiedzą to Ci którzy mnie znają, część kolegów też tu zagląda.
A tak ponad to, nie wiem jak smakuje stara podeszwa moczona w tranie więc tym samym nie znam różnicy w smaku. Widzę, że kryzys mocno sięgnął polaków na emigracji...

#45 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2009 - 11:28

Proponuje skupic sie na temacie Troć 2009 C&R. Kontynuowanie pogawedek w podobnym stylu jak mozna przeczytac powyzej zaowocuje ich usunieciem.

Gumo


#46 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 14 styczeń 2009 - 11:40

Szymel-Gratulacje!
Pierwsza to...pierwsza :D Całkiem inaczej się o niej wspomina.
A z tym panem co opowiadał o łowieniu na Stinga to już się w tym sezonie spotkałeś. Dzięki za uwolnienie wobka z korzeni na twoim brzegu. Do zobaczenia nad Redą B)

#47 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 14 styczeń 2009 - 13:38

Byłem wczoraj ,jedno trącenie,było piknie.

#48 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 22:40

Witam,

oczywiście GUMO koniec z zimnymi słowami! Mam pytanko do wszystkich kolegów bedących na bierząco w temacie , z racji braku czasu w pierwszej połówce stycznia przymierzam się w najbliższym okresie do kilkudniowego wyjazdu na pomorze. Napiszcie proszę jak wyglądają w tej chwili poszczególne rzeki,między innymi jak wygląda oblodzenie po ostatnich mrozach, na którą z rzek warto zajrzeć?Może jakieś małe podsumowanie pierwszej połówki miesiąca?!

Pozdrawiam

#49 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 15 styczeń 2009 - 08:35

Wejdź na: www.fors.com.pl masz tam tematy poświęcone poszczególnym rzekom.


#50 OFFLINE   kamspin

kamspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 17:04

Podziękował Serdecznie Mysha !

pozdrawiam

#51 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:27

@pawel niezinny, wydawalo mi sie, ze dosyc jasno sprecyzowalem pytanie o to co bedziesz zabieral z rzek trociowych jak juz skoncza sie te niedobitki.
Musze cie rozczarowac, ale nie bede sie z toba kopal po jajach, kelt byl zjedzony w Polsce jakies 6 lat temu.

Pisalem o Szkocji kilkanascie razy na jerku i na forsie tez i powtorze jeszcze raz: w krajach cywilizowanych wedkarsko kelty sie bezwarunkowo wypuszcza. Co to wogole za tlumaczenie, ze u nas taka tradycja i tak juz musi byc. Rownamy w gore czy w dol? Chcemy, zeby bylo lepiej to uczmy sie od tych ktorzy wiedza jak dbac o wody.

Ktos podal rowniez argument, ze w okresie zimowym nie ma alternatywy dla keltow (nie pamietam czy to na tym forum). Oczywiscie, ze jest: trocie z plazy. Temat zaczyna sie dynamicznie rozwijac i mysle, ze jest tylko kwestia czasu kiedy dogonimy inne kraje nadbaltyckie.

Pozdrawiam

#52 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 16 styczeń 2009 - 22:13

Luko, nie będziemy nic zabierać bo nie będzie co łowić :(
Nasi włodarze już dawno wymyślili, że najbardziej IM się opłaca wpuszczać betonowe smolty w ujściach rzek i odławiać srebrniaki też w ujściach oraz do tarła na punktach odłowu żeby czasem se te pojedyncze co przemkną zapory z sieci gniazd nie rozkopały :angry:
Najgorsze jest to , że w tym temacie niewiele od nas zależy.

Ale w temacie.
Dziś wzięłem urlop, żeby zaznać w spokoju przygody nad Redą , i rozdziewiczyłem się w końcu trociowo w 2009 :mellow:
Pięknie było! Do 9-tej sam nad rzeką. Pochmurno, ok.zera ,cichutko, czasami śnieżek B) Woda niska i przejrzysta. Mogłem łowić powoli i starannie ,jak na trociach trzeba.
Wyjęłem 65cm w przyzwoitej kondycji. Druga nieco mniejsza odprowadziła mi wobka pod nogi na żółciutki piaseczek. Z odległości 2 metrów popatrzyliśmy sobie w oczy przez chwilę i wróciła w zwałkę. Zmieniłem wobka, pierwszy rzut i łup!-nie zacięta :angry:
Widziałem jeszcze jedną niewielką(ok.45cm) z pleśniawką na ogonie, odpoczywającą przy brzegu.
A na trociowe wahadło złowiłem lipienia ok. 42-43cm. Łupnął zaraz po poderwaniu z dna w dołku pod korzeniami :huh:
Kotwicy nr 4 na szczęście nie zdołał połknąć i zahaczył się nazewnątrz pyska.
Mimo stosowania C&R zdjęć nie zamieszczę. Oszczędzę niektórym dylematów. Takie mam prawo na szczęście <_<

P.S. Kto ze znajomych chce zobaczyć zdjątka podajcie maila na priv

#53 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 16 styczeń 2009 - 23:51

@lukomat, uważam że to pytanie raczej do rybaków i kłusowników (czyli także PZW). Jestem na trociach kilka razy w roku, bo mam niestety kilkaset kilometrów w jedną stronę... Biorąc pod uwagę jak często łowi się trocie, niewiele mogę złego narobić. Natomiast jeśli łowił bym je np kilka w miesiącu (daj Boże :D ) to większość by wracała do wody, nie mam zamiaru karmić sąsiadów czy kota z piwnicy.

By coś w wątku na temat powiedzieć :D , to Drwęca w większości zamarzięta, jest kilka metrów wolnej wody płynącej środkiem, łowić można z nawisów ale polecam kamizelkę asekuracyją.

pozdrawiam
Paweł niznny



#54 OFFLINE   adzio

adzio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • Lokalizacjarzeczki warmii

Napisano 18 styczeń 2009 - 19:32

Dzisiejsza trotka, z malo docenianej trociowej rzeki.

Dzis pierwszy raz w zyciu poszedlem na troc i sie udalo dopasc jedna 59 cm, /mam nadzieje ze moderator nie usunie tego zdjecia, bo rybka nie ma rowno 60 cm brakuje jej tylko 1 ;) tym bardziej ze to ta pierwsza :mellow: / a druga tez byla, ale byla sprytniejsza i sie spiela po krotkiej walce:d i obydwie capnely na wlasnego woblerka wiec radocha byla ogromna :mellow: :mellow:

tylko zdjecie slabe bo czas byl wazny a i rybcia nie chciala zbytnio pozowac i poskakala po sniegu troszke ;)

rybka:
http://img502.imageshack.us/img502/8536/obraz013ea8.jpg


tu capnela
http://img502.imageshack.us/img502/778/obraz017in9.jpg

a tu druga mi sie wypiela podczas holu.
http://img72.imageshack.us/img72/4268/obraz011cl1.jpg

to wszystko dzialo sie na ok 300 metrach rzeki,
juz sie nie moge doczekac soboty :mellow:

EDIT: możemy przymknąć oko na ten 1cm gratuluję ryby, tym bardziej że pierwsza i do tego na własnego woblera - zdolną mamy młodzież :mellow: Następnym razem zdjęci może będzie lepsze, ale rozumiem że przede wszystkim chciałeś rybę jak najszybciej wypuścić do wody, co jest w sumie ważniejsze. Pozdrawiam Friko


#55 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 18 styczeń 2009 - 20:24

Friko :mellow: odzyskalem wiare zes jeszcze wedkarz... i nie zamieniles sie w urzednika :lol:

#56 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18617 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2009 - 21:10

dziwie sie Jurku, ze kiedykolwiek ja straciles :unsure:

#57 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 18 styczeń 2009 - 21:33

gratuluję @adzio pierwszej trotki i życzę ci żebyś następnym razem miał tak samo nie zaludnioną miejscówke jak na fotkach :D

#58 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 styczeń 2009 - 21:37

Adzio brawo! I do tego szczerość - mogłeś napisać, że rybka miała 61, ale wolałeś szczerość - super!

I powodzenia w sobotę

#59 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 18 styczeń 2009 - 21:43

adzio -gratuluje niejadalnego .

#60 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 18 styczeń 2009 - 22:48

Gratulacje!
Możesz się na razie cieszyć ,że miasto na kresach, a i odcinek rzeki chyba nadal jest nizinny, więc ci nalot trockistów nie grozi. To,że troć tam jest wie kilku zainteresowanych, bo w zarybieniach pstrągiem na górnych odcinkach zawsze trafiała się nam domieszka wędrującego :mellow:
A przepławka działa dobrze?