Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka jest proporcja między catch and release?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 03 lipiec 2014 - 17:30

Moja rada ( niekoniecznie musi być trafna ) dla wszystkich zabijających ryby, dla tych mordujących tylko trochę i dla tych którzy hołdują zasadom C&R, tylko czasami, na chwilę schodzą na manowce i raz w roku zabiorą jedną, góra dwie rybki: może pora zobaczyć w rybie żywe stworzenie? Stworzenie które nie ma głosu i tylko dlatego przeraźliwie nie krzyczy w męczarniach. Może pora okazać litość?

Też kiedyś zabijałem. Kiedyś, dawno temu. Pokolenie już od tamtej pory weszło w dorosłe życie. Ale ilekroć dawałem rybie w łeb, zawsze gdzieś na dnie duszy czułem odrobinę żalu. Kiedyś odrobiny połączyły się większą całość...

Hmm.. czyli trzeba przejść na najwyższy etap rozwoju i zakończyć tak: http://gryonline.one...pl/gra/na-ryby 

 

Innej opcji nie widzę.



#62 OFFLINE   Halny

Halny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁodź

Napisano 03 lipiec 2014 - 17:38

Hmm.. czyli trzeba przejść na najwyższy etap rozwoju i zakończyć tak: http://gryonline.one...pl/gra/na-ryby 

 

Innej opcji nie widzę.

404! Page not found.

:)



#63 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 lipiec 2014 - 17:41

Moja rada ( niekoniecznie musi być trafna ) dla wszystkich zabijających ryby, dla tych mordujących tylko trochę i dla tych którzy hołdują zasadom C&R, tylko czasami, na chwilę schodzą na manowce i raz w roku zabiorą jedną, góra dwie rybki: może pora zobaczyć w rybie żywe stworzenie? Stworzenie które nie ma głosu i tylko dlatego przeraźliwie nie krzyczy w męczarniach. Może pora okazać litość?

Też kiedyś zabijałem. Kiedyś, dawno temu. Pokolenie już od tamtej pory weszło w dorosłe życie. Ale ilekroć dawałem rybie w łeb, zawsze gdzieś na dnie duszy czułem odrobinę żalu. Kiedyś odrobiny połączyły się większą całość...

 

 

Bez podtekstow, z czystej ciekawosci. Po tym co napisales to rozumiem ze jestes wegetarianinem?



#64 OFFLINE   Halny

Halny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁodź

Napisano 03 lipiec 2014 - 18:03

Bez podtekstow, z czystej ciekawosci. Po tym co napisales to rozumiem ze jestes wegetarianinem?

Żalu z powodu zarzynanego wieprzka nie odczuwam, polędwiczki uwielbiam. Dzisiaj jadłem piersi kurzęsze, podwójnie obtaczane w bułce, jajku i parmezanie. Na ostro. Reszta jadłospisu niebawem.

Tak, wiem o co naprawdę pytasz.



#65 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 lipiec 2014 - 18:09

Od samego początku narastała we mnie ochota napisania tego, czego w tym temacie brakowało a co nierozerwalnie związane jest z niezrozumiała banicją zdrowego rozsadku, ale i czytania ze zrozumieniem. Oto ujście: gdzie ten, obecny tu, wg przedmówców, fanatyzm? Gdzie tu licytacja, kto więcej wypuszcza? Gdzie? Bo na moje oko, powstał tu hydepark dla, ciemiężonych, w ich chorym mniemaniu, amatorów rybiego miecha, którzy publicznie leczą swe sumienie, ale i biją w to, na czym to forum powstało. To miejsce usprawiedliwień i relatywizowania a nie agresywnej agitacji na rzecz poprawy rybostanu, który, nawiasem pisząc, winien być równie istotny dla wędkarza, co i rybaka.

kolego nie rozumiem Cię....

Po pierwsze - nikt tu nie leczy swojego sumienia.Uważam że temat był bardzo potrzebny.Mam wrażenie że dzielisz ludzi na dobrych tzn. tych 100% C&R i tych bardzo złych bo raz na ruski rok zabiorą jedną rybę.Mnie osobiście bardzo cieszy to że w naszej społeczności powoli wzrasta świadomość że o ryby trzeba dbać.Nie od razu w końcu Rzym zbudowano.Jeżeli myślisz że obudzisz się jutro w świecie 100% C&R.to jesteś w dużym błędzie.To bardzo długotrwały proces.Trzeba zmienić mentalność ludzi a tego nie robi się w 5 minut.....

 



#66 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 lipiec 2014 - 18:35

Żalu z powodu zarzynanego wieprzka nie odczuwam, polędwiczki uwielbiam. Dzisiaj jadłem piersi kurzęsze, podwójnie obtaczane w bułce, jajku i parmezanie. Na ostro. Reszta jadłospisu niebawem.

Tak, wiem o co naprawdę pytasz.

 

No to masz jakies dziwne podejscie. Jakbys napisal ze lowie bo lubie i wypuszczam, bo to tylko hobby dla mnie, no to rozumiem. Ewentulnie, wypuszczam bo jest malo ryb w PL.

A tak to takie wybiorcze te cierpienie zwierzat dla Ciebie jest, widac ze sa rowne i rowniejsze :lol:  :lol:  :lol:



#67 OFFLINE   Halny

Halny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁodź

Napisano 03 lipiec 2014 - 19:33

 

A tak to takie wybiorcze te cierpienie zwierzat dla Ciebie jest, widac ze sa rowne i rowniejsze :lol:  :lol:  :lol:

To chyba oczywiste że są. Zwierzęta hodowlane ( w tym ryby ) jemy i to normalne. Nie da się żyć bez białka zwierzęcego. Ale te żyjące dziko, należy ze wszech miar chronić. Jest ich już bardzo mało. Gdyby populacja sandacza albo jelenia, była stukrotnie większa, niech tam sobie ludziska żrą i niech im idzie na zdrowie. Ale nie jest. Rzekłbym nawet że jest dramatycznie niska.



#68 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 03 lipiec 2014 - 19:38

Z tego biadolenia wynika że tego sandacza co ,,zamordowałem" w zeszłym sezonie - jedna ryba prawdę mówiąc na pięć lat a może i dłużej to powinienem się co najmniej wyspowiadać a za pokutę do Częstochowy śmigać czy też zgłosić się dobrowolnie na policję i przyznać się do popełnienia morderstwa niczym za człowieka!?!?! ŻENADA  :angry:


  • TOMI803 lubi to

#69 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 lipiec 2014 - 20:15

To chyba oczywiste że są. Zwierzęta hodowlane ( w tym ryby ) jemy i to normalne. Nie da się żyć bez białka zwierzęcego. Ale te żyjące dziko, należy ze wszech miar chronić. Jest ich już bardzo mało. Gdyby populacja sandacza albo jelenia, była stukrotnie większa, niech tam sobie ludziska żrą i niech im idzie na zdrowie. Ale nie jest. Rzekłbym nawet że jest dramatycznie niska.

 

 

Cos z cierpienia szybko zeszles na zwierzeta hodowlane :D To co zwierzeta hodowlane nie cierpia?

 

Cos juz druga osoba z Lodzi z jakimis dziwnymi teoriami ostatnio  :ph34r:



#70 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 lipiec 2014 - 20:18

Z tego biadolenia wynika że tego sandacza co ,,zamordowałem" w zeszłym sezonie - jedna ryba prawdę mówiąc na pięć lat a może i dłużej to powinienem się co najmniej wyspowiadać a za pokutę do Częstochowy śmigać czy też zgłosić się dobrowolnie na policję i przyznać się do popełnienia morderstwa niczym za człowieka!?!?! ŻENADA  :angry:

 

Wystarczy tylko, że się nie będziesz tym "chwalił" na tym forum. ;)



#71 OFFLINE   Halny

Halny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁodź

Napisano 03 lipiec 2014 - 20:41

Cos z cierpienia szybko zeszles na zwierzeta hodowlane :D To co zwierzeta hodowlane nie cierpia?

 

Cos juz druga osoba z Lodzi z jakimis dziwnymi teoriami ostatnio  :ph34r:

Cierpią, ale nie ja im to cierpienie zadaję. To o cierpieniu było osobiste, w dyskusji natomiast chodzi o zaprzestanie ubożenia rybostanu. Także o to że albo trzymamy pion, w rozumieniu C&R oraz no kill, albo leżymy w błocku. Nie ma stanów pośrednich. Kilka postów wyżej napisał o tym Dienekes.

Jeżeli natomiast w Łodzi jest jeszcze jedna osoba z takimi poglądami, wypada się tylko cieszyć. EOT.


Użytkownik Halny edytował ten post 03 lipiec 2014 - 20:42


#72 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 20:46

Dobrze. Dałem się wypuścić. Na Jerku jest 11500 wędkarzy. Licząc że jeden złowi i wypuści 50 ryb w sezonie, drugi tylko 5 bo tyle złowi. Srednią przyjmę 10 ryb na głowę. To 115000ryb., Ale najważniejsze, że 100procent nołkil, rilas itp. itd. Wedkarzy jest 600000+ w PZw. niech każdy wypuści 1 RYBĘ W SEZONIE. Jest to 600000ryb. Czy KTOŚ NIE WIDZI RÓŻNICY??


Użytkownik rózgaś edytował ten post 03 lipiec 2014 - 21:33

  • spy, Majo i kacperek993 lubią to

#73 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 03 lipiec 2014 - 21:30

Panowie, wypuszczajcie te ryby, popieram was w 100%.. zmienicie w ten sposób proporcje pomiędzy catch, a relase. Jest założony wątek w którym można wklejać zdjęcia odpływających ryb, tam możecie dawać świadectwo waszej 100% C&R-owości. Tylko nie kończcie sesji na zdjęciu ryby trzymanej - ryba musi odpływać i wtedy jest 100% relase. Tamten wątek odsieje ziarno od plew.  :D


Użytkownik Iras1975 edytował ten post 04 lipiec 2014 - 07:11

  • Maciej1979 lubi to

#74 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 lipiec 2014 - 21:42

.....  ryba musi odpływać i wtedy jest 100% catch ....

 

a może jednak wtedy jest 100% release?



#75 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 03 lipiec 2014 - 21:43

Panowie, wypuszczajcie te ryby, popieram was w 100%.. zmienicie w ten sposób proporcje pomiędzy catch, a relase. Jest założony wątek w którym można wklejać zdjęcia odpływających ryb, tam możecie dawać świadectwo waszej 100% C&R-owości. Tylko nie kończcie sesji na zdjęciu ryby trzymanej - ryba musi odpływać i wtedy jest 100% catch. Tamten wątek odsieje ziarno od plew.  :D

 

Takie dokumentowanie o niczym nie świadczy - trzeba być po prostu szczerym wobec samego siebie - proste nie?


  • TOMI803 lubi to

#76 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 03 lipiec 2014 - 23:01

Takie dokumentowanie o niczym nie świadczy - trzeba być po prostu szczerym wobec samego siebie - proste nie?

O niczym nie świadczy ?

Sens publikowania tych fotografii uzasadniłem w pierwszym poście wątku "Zdjęcia"

p.s.

Kontestowanie c&r w tym dziale portalu uważam za wyjątkowo szkodliwe

kardi


  • Dagon, Dienekes i Halny lubią to

#77 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 lipiec 2014 - 04:35

O niczym nie świadczy ?

Sens publikowania tych fotografii uzasadniłem w pierwszym poście wątku "Zdjęcia"

p.s.

Kontestowanie c&r w tym dziale portalu uważam za wyjątkowo szkodliwe

kardi

 

kardi masz rację :) , każde propagowanie wypuszczania jest bardzo wskazane, ale podstawowe są zachowania wędkarzy w realu nad wodą, gdy nie ma "fleszy".


Użytkownik kacperek993 edytował ten post 04 lipiec 2014 - 04:36


#78 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 04 lipiec 2014 - 04:54

Wystarczy tylko, że się nie będziesz tym "chwalił" na tym forum. ;)

 

No tak, policja na forum czuwa w śród nas - ,,Wam" to wystarczy? Nie oszukuję się i niczego nie ukrywam i będę pisał o tym co myślę - nie noszę różowych ,przyciemnianych okularów  :lol:



#79 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 05:17

panowie, dlaczego tyle obruszenia, o co? :)  jestesmy tutaj na forum C&R, kazdy to wie i kazdy z nas ma trupa we wlasnej szafie, nikt nie zaczal wypuszczac wszystkich ryb od razu i kazdy musi przejsc swoja droge ewolucji, to takie proste ale ... no wlasnie ale :)  jednym z filarow tego portalu jest C&R, my tutaj wiemy, ze C&R jest dobre i nie dyskutujemy 'czy' tylko 'jak' :) dlatego osobiscie uwazam, ze drwiny i jawne torpedowanie C&R nie jest najlepsza postawa i forma propagowania tej metody ... zwlaszcza na tym portalu :)

 

badzmy tez szczerzy wobec siebie i zamiast ciagle wolac: zenada, militantyzm, ortodoksja, forumowa policja itd zastanowmy sie nad prostym faktem, ze kazda jedna (!!!) ryba zabita i zabrana juz nigdy nie wroci do wody, nie rozmnozy sie, i juz nigdy nie da sie ponownie zlapac ... badzmy szczerzy, to nie PZW, nie lesne dziadki, nie klusownicy, nie kormorany morduja ryby zgodnie z dziennymi limitami, tylko wedkarze, ktorzy z rozmyslem jada nad wode aby zlowic rybe :)

 

mam nadzieje, ze nie wezmiecie tego postu jako atak tylko przeczytacie go kilkanascie razy w spokoju i bedziecie mieli inna perspektywe :)

 

no OK, a teraz nad wode, klenie czekaja :P



#80 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 04 lipiec 2014 - 07:12

a może jednak wtedy jest 100% release?

Oczywiście :)  już poprawiłem błąd.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych