Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konger World Champion mikros


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 06:53

Zobacz kolego na dział giełda forum Pomorski Przewodnik Wędkarski.Nie dalej jak dwa dni temu był jeden do ogarnięcia.
Można też rozważyć zakup wędki troutizmo od savagera.Są w wersji 0-7 i 0-5 gram wyrzutu i naprawdę za niewielkie pieniądze (200-250PLN).

#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 wrzesień 2012 - 07:13

Swojego equsa sprzedałem za 300zł-nówka kilka razy używany ;) .

#23 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 03 wrzesień 2012 - 20:10

Ja mikrosa się pozbyłem, łowiłem nim 2-3 razy i jakoś mi nie podchodzi, akcja i grubaśny dolnik mi nieodpowiada w tym kijku. Mam jeszcze Tango, też mi nie podchodzi, ale lepszy jest od mikrosa. To prawda, obskoczy tez trochę cęższe przynęty.

Z Kongera WC mogę polecić Elvisa, bez porównania kijek. Tego to się nie pozbędę :mellow:

#24 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 03 wrzesień 2012 - 22:23

Elvisa mam i potwierdzam, kij świetny delikatny czuć na nim wszystko każdy patyk kamyk ździebełko no i ładnie amortyzuje rybki.




#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 wrzesień 2012 - 05:31

To fakt konger zrobił to jak kołek do płotu.
Tak do 2/3 długości kija - patrząc od góry jest w porządku, delikatna wklejka, przyzwoite przelotki,im dalej tym gorzej, cały foregrip jak od jakiegoś kija uncjowego, totalna porażka.
Powiem szczerze, że nawet chodziło mi po głowie przezbrojenie bo nie mogłem patrzeć jak to masakrycznie wygląda <_< .

#26 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2604 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 12 wrzesień 2012 - 09:35


Można też rozważyć zakup wędki troutizmo od savagera.Są w wersji 0-7 i 0-5 gram wyrzutu i naprawdę za niewielkie pieniądze (200-250PLN).


Szkoda tylko,że ten do 5gr występuje tylko w długości 190cm...
Dla mnie za krótki...

Minimum te 2,1m muszę mieć...

Jakie znacie jeszcze kijki maks 5gr długości min 210cm???
Wiem,że był jakiś Cormoran nie??
Tylko nie wiem czy to nie by ł też jakiś stary model już niedostępny...

#27 OFFLINE   jasku10

jasku10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 437 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Marcin

Napisano 12 wrzesień 2012 - 12:24

spójrz na Mitchella PRIVILEGE PRO 212 2-6g ,
z Cormorana to jedynie model ULX jest zblizony.



#28 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 wrzesień 2012 - 13:17

ULX to 9g a ponieważ bez wklejki to nie poddaje się tak jak Mikrosik.

#29 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2604 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 12 wrzesień 2012 - 13:22

spójrz na Mitchella PRIVILEGE PRO 212 2-6g ,




A to jest wklejka??


#30 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 wrzesień 2012 - 13:36

Dragon Millenium 2.30 1-7gr. Też ciekawy kijek, no ale nie do 5gr;)

#31 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 12 wrzesień 2012 - 14:12

Jest przecież Elvis 220 cm. ja takiego mam i polecam. 60 cm szczupak na tym kiju to prawdziwe big game.

#32 OFFLINE   spinningista_odrzański

spinningista_odrzański

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 19 wrzesień 2012 - 19:38

a ja kolegom mogę polecić

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/5745-Konger-Paladin-Coli ber-Jig-215-5

mialem ta wedke w dloni i kazdemu komu pokazuje jest w szoku ze mozna cos takiego wyprodukowac, wedzisko jest na prawde bajkowe...

poprostu dla fanatykow mikro-przynet, i na prawde nie do polamania czy to na zaczepie czy holu wiekszej ryby...

warto obejrzec i wziac w dlon ta wedeczke jezeli szukamy super delikatnej okoniowki

pozdrawiam

#33 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 20 wrzesień 2012 - 05:05

Ten paladin jest godny uwagi, godny uwagi jest też diaflex robinsona do 7g-fantastyczna szybka i delikatna wklejanka,wysoki moduł węgla kapitalnie przenosi drgania i mocy w dolniku jest wystarczająco.
Jeśli kolega szuka kijka do rzucania przynetami ,gdzie główką jigowa to mormyszka,to tylko mikros albo coś z pracowni.

#34 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 20 wrzesień 2012 - 16:29

Kiedy decydowałem się za zakup czegoś pod okonia miałem podobne dylematy, cena a jakość. Miałem jednak to szczęście ze trafiła mi się używka Konger Equs Rapier 225 w bdb stanie za 240zł. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze zdarza mi się łowić okonie (30+) a nie okonki i na dodatek muszę przeciągać je niejednokrotnie przez gąszcz traw. Zapas mocy i komfort jaki daje mi ten kijek przekonał mnie do tego, ze gdybym jeszcze raz musiał kupować kij okoniowy to zrobił bym wszystko aby odłożyć/uzbierać kasę właśnie na Equs-a.

Nadmienię tylko ze miałem przyjemność łowienia i modelem tango i mkrosem to gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami wybrał bym Tango. Więc skoro w tej chwili nie stać Ciebie na nowy kijek pomyśl o używkach. Kupiłem sporo wędek z aukcji i a forach, jak na razie każdy mój zakup był udany czego i Tobie życze.

#35 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 wrzesień 2012 - 16:45

A jeżeli mówimy o Tango to polecam coś podobnego a tańszego: Mikado Lexus. Jest wersja 220cm także już bardzo blisko Mikrosa. Tylko lekko sztywniejszy. No i cena. Ok 120-140zł nówka.

I Mikado Black Draft również ciekawe:)

#36 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 22 wrzesień 2012 - 06:57

złamalem szczytowke od mikrosa/zielony/ ,może ktos ma do odstąpienia ?

#37 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 07:01

ja jednak polecam wersje equs na jezozwierzu maja w dobrych cenach zarowno chempiony jak i equsy i zawsze mozna do nich przedzwonic i poprosic o jakis maly rabacik

#38 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 22 wrzesień 2012 - 17:41

Używa ktoś może Mikado Lexus Sapphire 2,20 do 7 gram?
Jeśli tak - i byłby w stanie parę słów o paproszeniu tym kijem, byłbym wdzięczny :D

#39 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 00:32

Podbiję temat, bo potrzebuję wsparcia posiadaczy Mikrosa.

 

Już prawie podjąłem decyzję o zakupie Lexusa Sapphire do 7g aż tutaj trafił się używany (ale w idealnym stanie) Mikros za niewiele więcej niż Mikado. Wiadomo - waga na plus dla Mikrosa, bo 109 gram vs 140 gram. Dolnik krótszy w Mikrosie, więc zostaje więcej odcinka czynnego - znów wygrywa Mikros. Blank smuklejszy w Mikado, więc punkt honorowy. I na koniec rewanż - Mikado z IM9 vs Mikros z IM7 oraz gwarancja na Mikado. Ale do rzeczy...

 

Interesuje mnie ugięcie przy podwieszonej główce o wadze 2,5 grama (wędka ustawiona praktycznie poziomo). Robiłem porównanie swojego Sapphire do 13g ze sklepową wersją do 7g i ta druga była odczuwalnie delikatniejsza. Sądziłem, że Mikros będzie jeszcze delikatniejszy, ale dzisiaj zobaczyłem zdjęcia, które mnie zdziwiły - nie było praktycznie żadnego ugięcia szczytówki pod taką gramaturą. Nie wiem, czy to kwestia tych konkretnych zdjęć, a może jeszcze mniejszej główki, ale nie chciałbym kupić kijka delikatniejszego tylko według wskazań producenta.



#40 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:06

W Mikrosie szczytowka pracuje na całej długosci tez jest minimalnie grubsza sama wklejka ,w innych ononiówkach czesto jest tak ze sama wklejaka jest bardzo czuła potem wchodzi w wieksze przesztywnienie w dolnik.Cos jakby porownac do ugiecia podwieszonego ww ciezarka 2,5 gr to w mikrosie ugina sie 1/3 kijka a w Mikado 1/4 od szczytu.

 

Mikrost to specyficzny kij taka "witka" niby jest delikatny ale ma spoory zapas mocy i przyłowy w postaci szczupaka 2 kg czy sandacza 3 kg nie stanowi wyzwania ,nwet czasem wyholuje spory zaczep na nim i az sie dziwie ile on moze chociaz ryzykuje do  granic wytrzymałosci :o






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych