Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Burza nad wodą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 lipiec 2014 - 15:54

Inna burza. Inny czas.

Jesteśmy z kolegą nad Odrą. Burza napierdziela w naszym kierunku. Błyskawice walą tuż, tuż.

Odrzucam wędkę daleko, w krzaki. Kolega również, jak oszczepem, śmiga swoim 3 metrowym powerloopem, w dalekie trawy.

Zamykamy się w seicento i czekamy, długo, aż przez szybę będzie cokolwiek widać.

Chyba nie przesadziliśmy z ostroźnąścią zważywszy, że dość blisko biegła linia wysokiego napięcia  ;)



#22 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 27 lipiec 2014 - 16:02

Miałem podobną przygodę nad rzeką, wędki ustawione pionowo, jak przywalił piorun w odległości może 100m. Tylko zdążyłem przewrócić wędkę i w ciągu kilku sekund siedzieliśmy z kolegą w samochodzie



#23 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 27 lipiec 2014 - 18:28

Rozróżniacie jakoś czy burza idzie w Waszą stronę ? Np liczycie między piorunem a grzmotem ? Zawsze jak widze chmury i słysze pierwszy grzmot to generalnie uciekam, ale nie omieszkałbym spróbować wyczekać do tego ostatniego momentu :P



#24 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 28 lipiec 2014 - 06:52

Liczysz między błyskiem, a grzmotem. Prawie zawsze działa. Ale bywa i tak ze burza gwałtownie przeskakuje (nie chmury i deszcz tylko wyładowania) i nagle wali nad głową. Do tego często widać ruch chmur (chyba że jesteś bezpośrednio pod).

BTW pod linia WN jest całkiem bezpiecznie, raczej walnie w słup niż w ziemie ;)



#25 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 23:26

Cześć, jeśli wiatr wieje od nas pod burzową chmurę to ta chmura przyjdzie do nas
  • karuzo27 lubi to

#26 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 19 sierpień 2014 - 21:37

Rozróżniacie jakoś czy burza idzie w Waszą stronę ? Np liczycie między piorunem a grzmotem ? Zawsze jak widze chmury i słysze pierwszy grzmot to generalnie uciekam, ale nie omieszkałbym spróbować wyczekać do tego ostatniego momentu :P

Takie liczenie to dobre dla harcerzy bardziej ,  a do ''ostatniego momentu'' to są lepsze miejsca a bardziej okoliczności gdzie takie wyczekiwanie się przydaje :lol: .Z burzą nigdy na 100 % nie wiadomo, w pewnej nadwarcianej wsi kiedyś piorun zabił człowieka kiedy już było niebieskie niebo nad głowami a burza była niby daleko.

Może to ekstremalne przypadki, ale pioruny mogą osiągać w pewnych sytuacjach długość kiludziesięciu kilometrów , a z ciekawostek najdłuższy zanotowany miał ich ... 150 - wyobraźnia działa...Ja stosuje jednak zasadę jak tylko lekko mruczy to jeszcze idzie łowić , ale i tak modlitwy na ustach nie zaszkodzą , a jak mruczenie idzie w dudnienie to spinningowanie w tym momencie jest tylko i wyłącznie igraniem z losem.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 19 sierpień 2014 - 21:45


#27 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 20 sierpień 2014 - 08:45

Ponad 2 tygodnie temu nad Bugiem zaplanowałem sobie nockę. Byłem nad wodą od 16:00 ale gdzieś ok. 20:00 nadciągneła burza ale łaziła po drugiej stronie rzeki, tak się zastanawiałem czy już spieprzać czy jeszcze poczekać. I w pewnym momencie błysk i huk prawie jednocześnie, walneło w przeciwny brzeg, nie wiem czy 100 czy 1000m ode mnie ale pod stopami poczułem jak ziemia drży. Dobrze że mam kombi bo powrzucałem wszystko luzem i wróciłem do domu. 



#28 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 04 wrzesień 2014 - 14:56

w zeszłym tygodniu burza złapała mnie i kolegę na Turawie..

Jeszcze nigdy nie widziałem tak szybko pomykającej łódki na wiosłach, prawie w ślizg weszliśmy.... :ph34r:

(elektryk był wolniejszy niż kolega!) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych