Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Matagi Tr76 SuperShore LL 10lb - w co ubrać?

tech-rb blank spacing matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 31 lipiec 2014 - 21:20

Piotrek masz rację.

Minimy mają stopki jak łopaty od piachu i albo by wystawały na boki albo ostry szlif byłby grany. Poza tym jeśli kasa nie robi wielkiej różnicy to jakość nieporównywalna.

W minimach często są ramki skręcone względem stopki czego nie widać przed montażem co u takiego estety jak Ty będzie je dyskwalifikowało.



#22 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 lipiec 2014 - 21:52

To jeszcze dla porównania T-ATSG 8 i matchowa Minima 10 i ich stopeczki.

 

Załączony plik  stopki.jpg   30,06 KB   22 Ilość pobrań



#23 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2014 - 22:44

W sumie dla mnie jeżeli aspekt finansowy nie byłby istotny to może również myślałbym o tytanach, ale póki jest inaczej to zadowolony jestem z minim. W moim M szczyt ma 1,31mm więc różnica 0.1mm w stosunku do LL, ubrany w minimy i jakoś stopka się zmieściła, uzbrojony kij w stosunku do blanku nie stracił nic.

#24 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2014 - 22:47

Inna jeszcze sprawa to zbroić kij z zamiarem posiadania na dożywocie, a inna z zamiarem poznania blanku, ocenienia czy pasuje czy nie i ewentualnej odsprzedaży. W takiej sytuacji wybór tańszego wariantu ma sens.

#25 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 sierpień 2014 - 07:31

Marcin, przeczytaj swój ostatni post i zastanów się nad jego sensem;-)



#26 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:10

Dzięki za podpowiedzi.Temat przelotek klaruje się w kierunku Tich 16M do 3.Na tytany Fuji nie będę się napinał do kijka który bedzie miał najwyżej 30% obłożenie w czasie sezonu,Minimy uważam za udane i wystarczające do UL(urzywam Tich oraz Hard i nic się złego nie dzieje).Wędek na tzw. dożywocie nie wymyślam,szkoda czasu,może za miesiąc zakocham się w plecionce wiklinowej lub innej cepelii i co wtedy z japan czy clasic style? :) Skoro "Pstrągman" ma tak uzbrojony ten blank to doskonale poradzi sobie ze stopkami , zresztą sam mnie w dużym stopniu nakierował na Matagi.Przepraszam,są kije na dożywocie(nieplanowane),spojrzałem na ściane na piękny polski klasyk Wigry-klejonka tonkinowa,uchwyt alu,nienaganny korek(bialutki) i prawie 40 omotek nowych już niestety które kręciłem na kolanie.Gotowy do boju, :wub: ,starszy niż wielu rodbuilderów


  • PiECIA lubi to

#27 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2014 - 19:05

Marcin, przeczytaj swój ostatni post i zastanów się nad jego sensem;-)

Dokładnie to co miałem na myśli. Jeżeli bym wiedział, że na blanku powstanie kij mojego życia ;) to ubrałbym go na bogato. Jeżeli buduję kij aby zobaczyć czy spełnia moje oczekiwania to robię go w wariancie podstawowym, albo budżetowym.

 

Jak uzbroję kij na pełnym wypasie i okaże się, że trafi na giełdę to w większości wypadków oddam go poniżej ceny komponentów i stracę kilkaset pln, niewykluczone wcale, że będzie to cena komponentów budżetowych - nie każdemu pasuje uchwyt, rękojeść, omotki, tipety etc. Tak ja uważam. I tyle.



#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 sierpień 2014 - 19:21

Dokładnie to co miałem na myśli. Jeżeli bym wiedział, że na blanku powstanie kij mojego życia ;) to ubrałbym go na bogato. Jeżeli buduję kij aby zobaczyć czy spełnia moje oczekiwania to...................... 

Za każdym razem, jeśli buduję, to na "dożywocie"  ;)

Czasami jednak, łaskawy sędzia, jakim jest tzw. "trafność wyboru", udziela amnestii   :lol:  :lol:  :lol:



#29 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2014 - 20:29

Waldku, to całkiem odwrotnie jak ja. ;)

#30 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 sierpień 2014 - 20:39

Dokładnie to co miałem na myśli. Jeżeli bym wiedział, że na blanku powstanie kij mojego życia ;) to ubrałbym go na bogato. Jeżeli buduję kij aby zobaczyć czy spełnia moje oczekiwania to robię go w wariancie podstawowym, albo budżetowym.

 

Marcinku, budujesz kijek zakładając przetestowanie blanku ubierając go w coś, co być może nie pozwoli go dobrze ocenić;-)
"W wariancie podstawowym, albo budżetowym" chcesz go miarodajnie oceniać? A co jeśli pazur w innym dopiero pokaże? O to mi chodziło, imho założenie z tyłka delikatnie ujmując;-)
No chyba, że przewaliłeś już setki blanków w dziesiątkach wariantów uzbrojenia i potrafisz przewidzieć jak gotowy kijek zachowa się w innym uzbrojeniu, to zwracam honor:)



#31 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2014 - 20:48

Ja akurat nie rozdrabniam się nad milionem wariantów bo nie wierzę, że dostrzegę różnice ułamków grama w wadze przelotek na kiju, w sumie do tego to się sprowadza.
Nie trzeba też przerzucić wielu kijów, żeby w miarę ogarnąć blank i opcje uzbrojenia - oczywiście nie mam namyśli ubierania dragonfly'a w forecasty, ale pomiędzy minimami i tytanami, JA różnicy bym nie zobaczył i nie poczuł.
Oczywiście jakby budżet nie miał dla mnie żadnego znaczenia to ubierałbym wszystko w tytany bo podoba mi się kolor ramki ;)

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 04 sierpień 2014 - 20:49

  • Apioo lubi to

#32 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 sierpień 2014 - 20:50

Ok, rozumiem, mnie Pana zeznania satysfakcjonują, jest Pan wolny :D


  • mdziam_78 lubi to

#33 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2014 - 20:55

A tak na marginesie to mój Matagi się rozlatuje....
Jakbym wyje....ł do wody górny skład z przelotkami za kilkaset pln to bardzo by bolało, a tak minimy są warte jakąś 100, więc ujdzie.

#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 sierpień 2014 - 20:56

A tak na marginesie to mój Matagi się rozlatuje....
Jakbym wyje....ł do wody górny skład z przelotkami za kilkaset pln to bardzo by bolało, a tak minimy są warte jakąś 100, więc ujdzie.

Nie brałeś pod uwagę, że właśnie TO jest przyczyną? No chyba, że "rozlatuje" wziąłem zbyt dosłownie. ;)


Użytkownik popper edytował ten post 04 sierpień 2014 - 20:58


#35 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 sierpień 2014 - 20:57

O aspekcie finansowym w ogóle nie pomyślałem, to przecież wędka a nie nowa sukienka żony! :D



#36 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2014 - 22:11

Akurat pojawiło się niewielkie pęknięcie lakieru na omotce przy złączu - jakieś 2mm, mogę albo zobaczyć co będzie dalej i ryzykować pęknięcie i rzut szczytem do wody, albo wysłać element w podróż do Azji za kilkadziesiąt $$ i mieć nadzieję, że uznają reklamację.

Gdybym miał na tym elemencie kilka stów pewnie już bym wysyłał, a takto poczekam i zobaczę.

 

To oczywiście odejście od tematu uzbrojenie optymalne vs. fukncjonalne w kierunku budżetowe vs. kosztowne.



#37 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 05 sierpień 2014 - 22:12

Ileż przyjemności bym stracił mając nieograniczony budżet, same tytany,borony,matagi i stelki do tego,ohyda ;),a tak mam miesiąc frajdy w wymyślaniu jak w założonym skromnym budżecie np.1,2tyś osiągnąć maximum wartości urzytkowych w dużym kompromisie z aktualnymi upodobaniami estetycznymi.Zmiany,poszukiwania,poznawanie nowości to lubie i choć niektóre kije darze senytmentem to odpuszczam wydumane" ideały "i tak wylądują za szafą wyparte przez te nowe.Taka choroba i już :) Tak mi wychodzi że najlepsze są średnie cenowo projekty już dość przyzwoite jakościowo i nie żal w razie W ,a ładnie i z pomysłem zrobiona omotka bardziej mnie cieszy niż tytan który trzyma.Dzisiaj jeszcze Matagi niezaczęte a umnie w glowie juz coraz głośniej się dobija myśl Blaas F Nano i pewnie się wykluje taki projekcik bo niema innej rady :rolleyes:


  • mdziam_78 i madmatt lubią to

#38 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 28 sierpień 2014 - 08:17

Ten sam blank chce ubrać w KR, od KL16H na wejściu do KT4 w tunelu.

Pod plecionkę głównie PE 0.8

Będzie dobrze? :)



#39 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 28 sierpień 2014 - 16:47

Ten sam blank chce ubrać w KR, od KL16H na wejściu do KT4 w tunelu.

Pod plecionkę głównie PE 0.8

Będzie dobrze? :)

NIEEEEE rób tego.

 

Jakie KL i jakie KT? przecież to najcięższe z możliwych przelotek. Przemyśl to jeszcze bo "zabijesz" wędkę.

 

Widzę, że na chłit maketindodi pana z pewnej pracowni łapią się ludzie jak muchy na lep.


  • PiECIA lubi to

#40 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 28 sierpień 2014 - 16:50

NIEEEEE rób tego.

 

Jakie KL i jakie KT? przecież to najcięższe z możliwych przelotek. Przemyśl to jeszcze bo "zabijesz" wędkę.

 

Widzę, że na chłit maketindodi pana z pewnej pracowni łapią się ludzie jak muchy na lep.

 

ciekawe ciekawe  :lol:

nawet odwazne stwierdzenie  :lol:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, blank, spacing, matagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych