Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Najlepszy kołowrotek muchowy - subiektywny ranking użytkowników


  • Please log in to reply
2012 replies to this topic

#1721 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,099 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 27 October 2018 - 19:10

Nie nabijajcie się z Shenzen. To nie chiński wywiad szuka w ichniejszych ministerstwach chipów zainstalowanych w superkomputerach pochodzących z USA.  :D



#1722 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,194 posts
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Posted 27 October 2018 - 19:11

Już bardzo dawno temu wspominałem o tym że przeszedłem na europejskie konstrukcje dziwiąc się ich nie docenianiu.

tomaszek11

Konstrukcje może i europejskie, ale wykonane w dobrej, starej Korei...

Edited by mack, 27 October 2018 - 19:12.


#1723 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,099 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 27 October 2018 - 19:23

Nie sądzę żeby firma która z amerykańskości zrobiła religię swojego przekazu marketingowego i na każdym młynku wiesza metkę w formie amerykańskiej flagi, ryzykowałaby ordynarne ładowanie klientów w trąbę, zamawiając towar zagranicą. Zbyt dużo do stracenia.
A że Chińczyk podrobi wszystko... to jest tylko kwestia wielkości zamówienia...

Mack, przy nadwyżce jaką mają Chiny w handlu z USA i zaprzestaniu kupowania bezwartościowych amerykańskich obligacji rządowych,  ta amerykańska flaga może szybciej zamienić się w czerwoną z żółtymi gwiazdami niż to się niektórym wydaje. 



#1724 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,194 posts
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Posted 27 October 2018 - 19:32

No na razie kurs dolara wskazuje że to USA mają w tej wojnie więcej argumentów. Gdzieś czytałem, że całe linie smartfonów stoją w Chinach, bo Intel nie dostarczył procesorów, po tym jak Trump wprowadził embargo na przepływ wysokich technologii.

#1725 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 27 October 2018 - 19:38

Sorry Mack, ale procki do smartfonow to bardzo nielicznie Intel.
Snapdragony to samsungowy Qualcom produkowany w Korei

#1726 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,194 posts
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Posted 27 October 2018 - 19:54

Nie znam się na procesorach, na walutach owszem, mówię co wyczytałem ;)

#1727 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 27 October 2018 - 19:58

Jak już tak "wjechaliśmy| na Chiny, to na filmiku take porównanie, co prawda nie kołowrotków ale też ciekawe 

 



#1728 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 posts
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Posted 27 October 2018 - 20:03

Trzymajmy się Panowie tematu :) Nowy Ross Animas... Całkowicie zmieniona konstrukcja. Zapowiada się interesująco:

http://www.rossreels...nimas-2019.html



#1729 OFFLINE   Włodzimierz Janowicz

Włodzimierz Janowicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 posts
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Włodzimierz
  • Nazwisko:Janowicz

Posted 27 October 2018 - 20:26

Nowy Animas bardzo ładny. Teraz ROSS i ABEL pod jednym dachem w Colorado. Na zdjęciu mój LTX model 3/4.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Attached File  DSCN0118.JPG   55.65KB   10 downloads                                                                                


  • Krzysiek Dmyszewicz, marian-56 and Grzegorz78 like this

#1730 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 posts
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Posted 27 October 2018 - 20:28

Piękny


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Włodzimierz Janowicz likes this

#1731 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 27 October 2018 - 20:49

wracajac do lamsonow na chwilke, wystarczy zerknac na strone producenta zeby sie dowiedziec ze wszystko poza szpulami i ramami do liquida i remixa jest produkowane i skladane w us.

ja juz pisalem o tym na forum o ubraniach simmsa z aliexpress, ale napisze raz jeszcze.

fakty sa takie ze chinskie podrobki sa identyczne ( opakowania, metki ect) i nie bedziemy w stanie odroznic ich w wielu przypadkach od produktow orginalnych.

wybor nalezy do nas, albo wspieramy ulubionego producenta kupujac oficjalnymi kanalami, albo  kupujmy podrobki czesto za ulamek ceny i plawimy sie w samozadowoleniu ile zaoszczedzilismy - tudziez z politowaniem patrzymy na kolegow ktorzy oszczedzali pare miesiecy azeby nabyc wyrob orginalny.

ja tego problemu nie mam, jakoz ze  mnie nie stac na nowki kupuje wedziska i mlynki uzywane. uzytkowo nie ustepuja nowym, a pare rysek nie robi mi roznicy.

pozdrowka


  • Krzysiek Dmyszewicz, Włodzimierz Janowicz and Richi55 like this

#1732 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 posts

Posted 27 October 2018 - 20:59

Peresada,

Racja z tymi ryskami, to nieistotny detal, choć mój kolega ma starego Batenkilla, który wciąż pomimo wielu wypraw wędkarskich wygląda jak nowy. Ryski nawet nie widziałem... :) Z obecnie produkowanych najpiękniejszym wydaje mi się Hardy Dutchess, jeden z ostatnich prawdziwie muchowych kołowrotków, przypominający stare czasy, rybne rzeki i obfite rójki...


  • peresada and sierżant like this

#1733 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 27 October 2018 - 21:09

jasna sprawa, mi to wogole nie robi roznicy szegolnie tu w BC, lowi sie tu duze ryby ktore ciezko okielznac, brzegi rzek to grivel, kij kladzie sie byle gdzie. zdrowie ryby jest wazniejsze stad rysky uszkodzenia ect.

tego nie mozna uniknac. moje lamsony i daniellsony sa mocno poobijane ale wole chyba takie.

do hardego jeszcze sie nie przekonalem, ale kto wie?

 

ps.

dla mnie najladnieszy lamson to stary velocity (chyba pierwszy model)

prezentowalem go watku kiedys. mialem okazje kupic uzywana 3.5 i 4.

zdecydowalem sie tylko na 3.5 i do teraz pluje sobie w brode


Edited by peresada, 27 October 2018 - 21:14.


#1734 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 27 October 2018 - 21:28

Skoro Simms produkuje duży asortyment swoich wyrobów w Chinach, tak jak Apple, to niekoniecznie towar na Ali to podróbki, choć wykluczyć tego nie można, jednak wydaje się mało prawdopodobne.  Kiedyś, w końcu się dowiemy  ;)   


  • Grzegorz78 likes this

#1735 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 posts
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Posted 27 October 2018 - 21:53

Nie chcę zaśmiecać Autorowi wątku... ale...pisałem już że mam koszulę "Simms'a" z Ali. Zawiozłem ją do sklepu Farlow's i razem ze sprzedawcami porównywaliśmy ją do "oryginalnej". Nie było ani jednej różnicy- tak w detalach, jak i w wykonaniu... A powracając do kołowrotków, wystarczy że producent składa u siebie z zamówionych i wyprodukowanych części np. w Chinach finalny produkt i już ma prawo opatrzyć go napisem np.: Made in USA :)  To samo sie tyczy każdego innego towaru. Zapewne oczy by nam zbielały gdybyśmy poznali zabiegi marketingowe niektórych szacownych firm :)

Pozdrawiam


Edited by Grzegorz78, 27 October 2018 - 21:56.


#1736 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,194 posts
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Posted 27 October 2018 - 22:35

A powracając do kołowrotków, wystarczy że producent składa u siebie z zamówionych i wyprodukowanych części np. w Chinach finalny produkt i już ma prawo opatrzyć go napisem np.: Made in USA :) 


Ale wtedy nie pisze na swojej stronie tak:

WHERE ARE YOUR REELS MADE?
Our reels are all designed in-house. All of our machined reels (Guru Series II, Guru HD Series II, Speedster, Speedster HD, Litespeed Micra5, Force SL Series II, Arx and Cobalt) use components manufactured by our U.S.-based machining partners. Liquid and Remix use both U.S. and overseas manufactured component parts. Components integral to the drag system are U.S.-Manufactured. All reels are assembled and quality controlled at our facility in Boise, Idaho.
  • randomrodmaker likes this

#1737 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 posts
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Posted 27 October 2018 - 22:39

Pisząc swojego posta nie miałem na myśli żadnej konkretnej firmy. Od tak uogólniłem


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1738 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 28 October 2018 - 20:54

Skoro Simms produkuje duży asortyment swoich wyrobów w Chinach, tak jak Apple, to niekoniecznie towar na Ali to podróbki, choć wykluczyć tego nie można, jednak wydaje się mało prawdopodobne. Kiedyś, w końcu się dowiemy ;)

Janusz, w poście o simmach jeden z kolegów napisał że kontaktował się z tą firmą Simms i przedstawiciel tejże wyraźnie zaznaczył że nie rozprowadza swoich produktów na Ali. Więc albo są tam podróbki, albo wyroby pochodzące z nielegalnego źródła ( może w jakiś sposób wyniesione z fabryki) czyli na jedno wychodzi. Tak jak pisalem wcześniej, decyzja należy do nas samych.
Pozdrówka

Edited by peresada, 28 October 2018 - 21:00.

  • Janusz Wałaszewski, Krzysiek Dmyszewicz and randomrodmaker like this

#1739 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,099 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 28 October 2018 - 21:48

Janusz, w poście o simmach jeden z kolegów napisał że kontaktował się z tą firmą Simms i przedstawiciel tejże wyraźnie zaznaczył że nie rozprowadza swoich produktów na Ali. Więc albo są tam podróbki, albo wyroby pochodzące z nielegalnego źródła ( może w jakiś sposób wyniesione z fabryki) czyli na jedno wychodzi. Tak jak pisalem wcześniej, decyzja należy do nas samych.
Pozdrówka

Nie wyparli się w Simmsie, że znają Ali? :) Napisz do nich, że chcesz kupić tysiąc kamizelek i tysiąc gaci i, czy Twój chiński przedstawiciel może je odebrać bezpośrednio z fabryki, no i jaka wtedy będzie cena? Założę się, że nawet nie zapytają jaką drogą masz zamiar to sprzedać.


  • Grzegorz78 likes this

#1740 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 28 October 2018 - 21:52

mysle ze nei warto dluzej zasmiecac watku o kolowrotkach.

pogadajmy o tym w odpowiednim.

pozdrowka


  • Grzegorz78 likes this