Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fińskie "Levusy"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 10 sierpień 2014 - 09:25

Świetne efekty i klasyczny handmade, popery żabki godne pozazdroszczenia. Uklejka rewela.


  • Paavo lubi to

#22 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 10 sierpień 2014 - 15:07

Nowe korpusy zostały ''zafoliowane'' :) .

 

6f26455f917b5b0emed.jpg

 

f05b32b629d0d39dmed.jpg

 


  • Ubik, spinnerman, Tomasz Kotarski i 1 inna osoba lubią to

#23 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 11 sierpień 2014 - 09:36

Perfekcyjnie wychodzi te oklejanie, ciekaw jestem efektu końcowego.

Tak jak patrze, to czerwone oczka mi tam pasują niebywale ;)


  • tyczkasport1 lubi to

#24 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2014 - 14:18

Perfekcyjnie wychodzi te oklejanie, ciekaw jestem efektu końcowego.

Tak jak patrze, to czerwone oczka mi tam pasują niebywale ;)

Co do perfekcji to mi sporo brakuje,z drugiej strony to się troszkę do tego nie przykładam,ot już tak kilkakrotnie było,"wymuskany'' woblerek,drugi rzut i zostaje w jeziorze,a ja siny na twarzy.Przez ostatni czas szukałem sposobu jak najbardziej skrócić czas dekorowania woblera,a efekty ażeby były zadowalające,no i wyrobić jakiś swój styl.Na dzień dzisiejszy to folia samoprzylepna alu,faktura wyciskana na pilniku średniej gradacji do metalu,grzbiet i brzuch "zaciapane" farbkami akrylowymi Daley&Rowney + troszkę brokatu wymieszanego z lakierem akrylowym,naniesione pędzelkiem.Ot...jak największa prostota.



#25 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 12 sierpień 2014 - 06:57

A głęboka ta woda gdzie łowisz? bo z tego co mówisz to niezły skarb jest ulokowany na dnie, może wybiore się ponurkować??:)


  • Paavo lubi to

#26 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 sierpień 2014 - 18:02

Pogoda się troszkę ochłodziła i przegoniła amatorów kąpieli z jeziora obok domu,więc postanowiłem wybrać się na chwilkę "podłóbać'' białorybu moimi jigami i potestować nową partyjkę woblerów.Ponad godzinkę ''badałem'' płytką zatoczkę z długim molem,gdzie w cześniej pięknie brały grube wzdręgi na suchą muszkę,ale dzisiaj je gdzieś wcieło.Złowiłem parę okonków a najwiekszymi rybkami okazała się płoć i leszczu.

 

711ffd252dac6a3emed.jpg

 

096a2bad3b48e771med.jpg

 

Potem przeniosłem się na drugą głeboką zatoczkę z małym pomostem,ot...miejsce gdzię wcześniej nie złapałem prawie nic,parę okonków i małych szczupaczków.Przez chwilę poustawiałem woblerki i zacząłem rzucać "trochę"dalej.5-6 rzut i poczułem delikatne przytrzymanie woblerka,zaciąłem i się zaczeło :) ...hamulec wyję,pletka 10lb trzeszczy,kij do 20lb w pełnej paraboli.Kilka odjazdów łacznie z wjazdem pod pomost i już wiem z kim mam przyjemość się zmierzyć...z grubym tęczakiem.Jeszcze chwilka i był już pod nogami,''zeżarł'' moja 7 cm jedno-hakową uklejke którą prowadziłem skokami na dolnym uszku.Odhaczenie,mierzenie,fotka i z powrotem do wody...56cm...dał mi popalić pomyślałem.Zanim jeszcze opadły emocje dostałem telefon od mojej Pani ''Paweł twój potomek postanowił wyjść na świat z mojego brzucha'' no i biegiem wróciłem do domu.

 

4deff69cd21d4ddfmed.jpg


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 12 sierpień 2014 - 19:06


#27 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 12 sierpień 2014 - 19:12

Gratulacje tzn. podwojne gratki ;)



#28 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 28 sierpień 2014 - 08:37

Pół miecha jak w morde strzelił a tu cisza...

zdjęć boleniówek po malowaniu brak, ktoś tu się obija...

 

tak się nie robi, najgorsze co może być baba kusząca,a  ostatecznie mówi, że ją głowa boli :( albo ręka albo wyobraźnia.... więc

Paweł nie karz nam sobie tego wyobrażać ;p


  • Paavo lubi to

#29 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 28 sierpień 2014 - 10:18

Ostatnia partia woblerkow konczy sie lakierowac,czasu mam teraz naprawde malutko,urlop sie skonczyl,synio w domu,wiec troche niedosypiam,ale cos tam dlubie.Na rybkach bylem tylko dwa razy i to doslownie na chwileczke,raz wypubowac sobie nowy kijek,drugi raz przetestowac nowe miko pierzaki,z ktorych jestem zadowolony bo polowily kilkanascie okonkow takich prawie 30 cm i kilka grubych ploci.Jakies zdjecia wstawie pewnie jutro jak ostatnia warstwa lakieru doschnie.Ps.boleni u mnie nie ma wiec woblerki sa docelowo pod szczupaczki,tecze i grube okonie,zobaczymy co z tego bedzie.

Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 28 sierpień 2014 - 10:21


#30 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 28 sierpień 2014 - 10:54

Hej,

fajnie, że wkrótce coś wstawisz, jestem bardzo ciekaw wykończenia tych pike, perch killerów o pracy nie wspomnę.

rozumiem, że z czasem cięzko jak załoga się powieksza :)

 

powodzenia i więcej czasu na hobby życzę :)


  • Paavo lubi to

#31 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 28 sierpień 2014 - 13:59

Bardzo fajne prace , czekamy na więcej.

Pogratulować syna .


  • Paavo lubi to

#32 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 29 sierpień 2014 - 15:49

Malowanie okonia pierwsza klasa  :)


  • Paavo lubi to

#33 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2014 - 18:54

Miałem coś tam wstawić,więc wstawiam.Woblerki świeżutkie jeszcze z "kijami'' :) .Ostatnio zamieniłem pędzelek na gąbke,malowanie...hmm...nazywam je zachowawczym,jak nie pośpiesznym.W ''powierzchniowcach'' trafiły się 2 bardziej ekstrawaganckie kolorki ,mam nadzieje ,że się sprawdzą.

 

''Chlapaki"

429a4100230b7de3med.jpg

 

"Lusterkujące''

ff7a450f1c39cdbamed.jpg

 

Tutaj ''zafoliowane'' korpusy 7cm na wzorku okonia,praca lusterkująca przy szybszym prowadzeniu przechodząca w ogonową.Mają trochę inną wyciśniętą na foli fakturę.

69458572b5022a75med.jpg

 

I ostatni model 6cm na wzorku płoci.Praca podobna do poprzednika tylko ,że bardziej ''gęsta''.

6d8462c3d8ed1c71med.jpg

 

Docelowo mam zamiar skupić prace na tych 3 wzorkach czyli Salakka,Ahven i Särki (ukleja,okoń i płoć) w dwóch wersjach.Z górnym oczkiem do orania dna i lusterkujących do płytszych parti wody.Sterowych nie przewiduje,bo mi się po prostu znudziły :D .Wiekszość będzie okjejana folią,ale na pewno powstanie parę tylko malowanych w "oczojebliwe" kolory pod sandacza.Hmmm...tylko skąd ja wezmę na to czas.... :o


  • Ubik lubi to

#34 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 30 sierpień 2014 - 19:14

"Z górnym oczkiem do orania dna i lusterkujących do płytszych parti wody.Sterowych nie przewiduje,bo mi się po prostu znudziły :D ."

 

o to to to, to właśnie sam mam w planie, już nawet dobrałem wzór do tych potrzeb, gdyby nie dorywcze bizneserie bym dziś nawet je testował ;(

 

świstu gwizdu, a nie pochwaliłem na koniec..... ja nie dobry. Choć po co chwalić, gdy to oczywiste???( nie ma co słodzić, nigdy nie jest tak dobrze by nie mogło być lepiej- tak dla większej produkcji:P)

 

Pozdrawiam


Użytkownik adamekkp edytował ten post 30 sierpień 2014 - 19:16

  • Paavo lubi to

#35 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 01 wrzesień 2014 - 15:19

Oto 6 i 7cm ''zaciapane'' farbkami i po pierwszej warstwie Domalux-u.

 

f9591fe3dcffd870med.jpg

 

Byłem wczoraj z rana na ''przeszpiegach'' w miejskiej części jednego z jezior.Jezoro ma tutaj formę kanału szerokiego maksymalnie na 150m.Wiosną dobra miejscówka na okonie,jesienią wymarzone miejsce na szczupaki,ze wzgledu na kilkanaście płytkich zatoczek.Latem mozna sobie odpuścic łowienie ,ze wzgędu na bardzo duży ruch motorowodny.Gdy dotarłem na najwęższy około 60m odcinek gdzie przebiega most kolejowy,zauważyłem bardzo widowiskowe żerowanie ryb.Najpierw ''plama'' o średnicy 1,5-2m gotujacej się od drobnicy wody,sekundę pózniej przewalenie śię w tym miejscu po powierzchni grubej ryby.Parę razy było widać nawet ogon.Gdy odczekałem chwilę ,zauważyłem,że to nie jedna ryba tylko około 5-6 sztuk,bo ataki występowały praktycznie jednocześnie w kilku miejscach.Czyżby to były bolenie,bo nigdy nie miałem styczności z tą rybą,może jestem w błędzie.Ryby żerowały na 3-5cm drobnicy,kompletnie ignorują moje 6 i 7 cm woblerki.Może ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy dobrze konkluduję.Mam zamiar zrobić 5cm mocno dociążonego woblerka imitującego podrośnietą sieczkę ukleji i spróbować coś złapać ;).



#36 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 02 wrzesień 2014 - 06:46

Hej Paweł podejrzewam, że Twoje przypuszczenia są słuszne. Czytając odrazu pomyślałem o boleniu, mam podobnie na "swoim" zbiorniku. Takiego większego złapiesz raz na 2 miesiące, choć sprobuj połowić je jakąś guma np. ciemny fiolet (mi sprawdziło się kilka razy) Woblery, obrotówki były co najwyżej powąchane, a na gume skusiłem już kilka.

 

Jeszcze piekniejsze żerowanie widziałem gdy rybki od 5-15 cm(głównie płoć) stały w kąpielisku na 10 cm wodzie. Bolenie krążyły i "slizgiem" atakowały. A ja robiłem tak jak TY mówisz stałem na molo obserwowałem i podawałem pod nos.... i na węchu się kończyło:)


Użytkownik adamekkp edytował ten post 02 wrzesień 2014 - 06:54


#37 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2014 - 07:21

Dziekuje za odpowiedz...hmm...na gumy lowie bardzo rzadko...i to glownie uganiajac sie za okoniami,uzywam wtedy praktycznie tylko malutkich gumek Berkley-a do dropshota.Nie mam az takiego parcia aby stac sie lowca boleni,zwlaszcza gdy jest ich niewiele i sa z natury bardzo cwane.Ale jak by tak " siadl" na kija to bym sie nie obrazil :) . 5 centymetrowe wobki i tak sa juz na warsztacie,mam 3 skonczone korpusy przygotowane do oklejenia i malowania.Moga sie sprawdzic na okoniach,ktore teraz biora na potege.Chyba czuja ze w tym roku,lod zetnie jeziora wczesniej niz zwykle.

#38 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 02 wrzesień 2014 - 08:03

kurczę, przez ten net dodają się dwa posty....


Użytkownik adamekkp edytował ten post 02 wrzesień 2014 - 08:09


#39 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 02 wrzesień 2014 - 08:06

Tak, jesień zbliża się szybkim krokiem, już nie mogę się doczekać tych jesiennych okoni i szczupaków ;):) Widzę, że mamy podobnie, jakoś nie leży mi łowienie boleni. To co mam na koncie to jedynie przyłów przy połowie okoni lub szczupaka. Choć probowałem je łowić... z marnymi efektami. Podobnie jest z sandaczami gdy pójde w nocy nic nie złowie, a pójde rano czy wieczorkiem na okonia/szczupaka i pyknę sandacza. A te 5cmtrówki to będa bez sterowce?? kurcze to mogło by i się spisać u mnie na łowisku :)

 

Pozdrawiam



#40 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2014 - 08:40

Ja ''wychowalem sie'' na salmonidach,mialem u siebie w miasteczku pstragowa rzeczke,presji wedkarskiej zbytniej nie bylo.W rzece plywaly potokowce,teczaki uciekinierzy z chodowli,a w gornym biegu zdarzaly sie i dorodne zrodlaki.Lowienie z ''indianskim'' skradaniem,troche mi tego tutaj brakuje.Tutaj tylko duza woda stojaca,brzegowych miejscowek nie za duzo,bez lodzi przewaznie kupa,z drugiej strony tluczenie sie z lodzia lub duzym pontonem z jeziora na jezioro,to nie dla mnie,wole lazenie po przybrzeznych krzaczorach...taka dusza wloczykija.W sumie lowienie szczupaka,okonia czy sandacza to dla mnie nowosc,az wstyd sie przyznac.Wczesniej po prostu nie mialem gdzie spotkac sie z tymi rybami na powaznie.Wracajac do woblerow 5 cm to tak beda bez steru,stylistycznie nie beda zbytnio odbiegaly od poprzednich,czyli nuda.