Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij kleniowo-jaziowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
303 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 czerwiec 2022 - 15:51

Mówisz o tym HM 282/2-10 gr?

#262 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 13 czerwiec 2022 - 18:46

Nom. Chciałem go przerabiać ale jak wyżej napisałem. Zachorowałem na tego FA i sobie sprawiłem.

#263 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 03 listopad 2022 - 12:16

Witam
Poszukuję kijka na małą rzekę max 7m szerokości, (przeważnie ok 5m) ryby  Kleń/Pstrąg na woblerki 2-4cm, smużaki, obrotówki 0-1 oraz mikro wahadełka do 3 g, raczej bez ryzyka większego przyłowu. Dodam że nigdy w zasadzie nie łowiłem na rzekach, zacząłem dopiero w tym sezonie więc moje doświadczenie w tym temacie jest raczej znikome.
Rzeki w których zamierzam łowić poza tym że są niewielkie, są też miejscami dość mocno zakrzaczone, dlatego też wybór padł na kije ok 2 m długości, moje typy to Paraballum 2.15m 2-6g  lub Microflex 1.9m 1-7g. Mam jedynie obawy co do smużaków, ponieważ niektóre z nich ważą po 1-1.5g i łowiąc dotychczas okoniowym Streeto 0.5-6 g miałem problem z ich zarzuceniem na sensowną odległość (w górę rzeki). Jednak z tego co tutaj wyczytałem tego typu kije ładują się pod ciężarem samego blanku więc powinno się udać. Który z wymienionych sprawdzi się lepiej Waszym zdaniem? A może coś innego w budżecie 200-250? Kołowrotek to Vanford masie 180g i plecionką PE 0.5  na końcu ok 2-3 m przezroczystej żyłki lub miękki FC 0,14 lub 0,16



#264 OFFLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 03 listopad 2022 - 12:37

Ja używam Dragona MS-X 2,23 cm, 2,5-16g, med-fast. Taki mój uniwersał na klenia, jazia i pstrąga. Rzuca się nim naprawdę nieźle. Smużaki o podanej masie na jakieś 15 metrów polecą, na plecionce może nawet dalej. Wprawdzie nowy kosztuje ponad 400 zł, ale na giełdzie zdarzają się używki w dobrym stanie znacznie tańsze;) Są w tej serii również kije nieco krótsze i lżejsze (chyba też wolniejsze), nie używałem, ale pod jazia i klenia pewnie nawet lepiej się sprawdzą.


  • drChlubicz lubi to

#265 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 03 listopad 2022 - 14:12

Witam
Poszukuję kijka na małą rzekę max 7m szerokości, (przeważnie ok 5m) ryby Kleń/Pstrąg na woblerki 2-4cm, smużaki, obrotówki 0-1 oraz mikro wahadełka do 3 g, raczej bez ryzyka większego przyłowu. Dodam że nigdy w zasadzie nie łowiłem na rzekach, zacząłem dopiero w tym sezonie więc moje doświadczenie w tym temacie jest raczej znikome.
Rzeki w których zamierzam łowić poza tym że są niewielkie, są też miejscami dość mocno zakrzaczone, dlatego też wybór padł na kije ok 2 m długości, moje typy to Paraballum 2.15m 2-6g lub Microflex 1.9m 1-7g. Mam jedynie obawy co do smużaków, ponieważ niektóre z nich ważą po 1-1.5g i łowiąc dotychczas okoniowym Streeto 0.5-6 g miałem problem z ich zarzuceniem na sensowną odległość (w górę rzeki). Jednak z tego co tutaj wyczytałem tego typu kije ładują się pod ciężarem samego blanku więc powinno się udać. Który z wymienionych sprawdzi się lepiej Waszym zdaniem? A może coś innego w budżecie 200-250? Kołowrotek to Vanford masie 180g i plecionką PE 0.5 na końcu ok 2-3 m przezroczystej żyłki lub miękki FC 0,14 lub 0,16


Od siebie bardzo polecę Progressive 3-16g, 2,30m. Niby opisany od 3g, ale w praktyce ładuje wszystko. Smużak leci z tego niesamowicie. Jedyne co to ten Vanford nie wyważy go zbyt dobrze, z Legalisem 2500 leciał na pysk, choć przy tak lekkiej łącznej masie zestawu nie ma to większego znaczenia…
  • drChlubicz i Streetart90 lubią to

#266 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 492 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 listopad 2022 - 16:03

Od siebie bardzo polecę Progressive 3-16g, 2,30m. Niby opisany od 3g, ale w praktyce ładuje wszystko. Smużak leci z tego niesamowicie. Jedyne co to ten Vanford nie wyważy go zbyt dobrze, z Legalisem 2500 leciał na pysk, choć przy tak lekkiej łącznej masie zestawu nie ma to większego znaczenia…


A czemu nie Progressive 2-10?

#267 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 03 listopad 2022 - 17:23

A czemu nie Progressive 2-10?


A czemu nie 3-16? :)

#268 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 04 listopad 2022 - 23:02

Ja bym polecił Parabellum do 14 gr 243 cm. Świetny kij na małe rzeki. U mnie współgra z żyłką i przynętami typu wobler, obrotówka. Każda ryba na kiju daje frajdę. Droższy będzie wspomniany msx od dragona mam 213 i 2-14 gr. Do tego plecionką i każdy typ przynęt z nim współgra. Ostatni sezon mocno zżyłem się z Shimano sedona chub specjalist 299 i 5-15. Miota już od 2 gr. Pięknie rzuca. Na wysoki brzeg, krzaki gdzie się wychylasz jest świetny. Ja stosuję głównie nad Odrą. W twoim budżecie będzie dragon słów lite lub chubhunter ale to dłuższe kije. Osobiście na rzekę bym nie brał niskiego cw. Prąd będzie działał na przynęty i mocno gibał wędkami które wymieniłeś. Pozdrawiam
  • drChlubicz lubi to

#269 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 492 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 listopad 2022 - 07:19

A czemu nie 3-16? :)


To akurat prosta sprawa. Prędzej się przyda lepsza zdolność rzucania lżejszą przynętą (wiele wobków kleniowych i przy okazji przynęt na okonia czy pstrąga, waży poniżej 3g), niż ten górny zakres i dodatkowy power, no chyba, że ktoś bardziej chce mieć kij kleniowo-boleniowy niż okoniowo-klenipwy.

#270 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 listopad 2022 - 09:25

Witam
Poszukuję kijka na małą rzekę max 7m szerokości, (przeważnie ok 5m) ryby  Kleń/Pstrąg na woblerki 2-4cm, smużaki, obrotówki 0-1 oraz mikro wahadełka do 3 g, raczej bez ryzyka większego przyłowu. Dodam że nigdy w zasadzie nie łowiłem na rzekach, zacząłem dopiero w tym sezonie więc moje doświadczenie w tym temacie jest raczej znikome.
Rzeki w których zamierzam łowić poza tym że są niewielkie, są też miejscami dość mocno zakrzaczone, dlatego też wybór padł na kije ok 2 m długości, moje typy to Paraballum 2.15m 2-6g  lub Microflex 1.9m 1-7g. Mam jedynie obawy co do smużaków, ponieważ niektóre z nich ważą po 1-1.5g i łowiąc dotychczas okoniowym Streeto 0.5-6 g miałem problem z ich zarzuceniem na sensowną odległość (w górę rzeki). Jednak z tego co tutaj wyczytałem tego typu kije ładują się pod ciężarem samego blanku więc powinno się udać. Który z wymienionych sprawdzi się lepiej Waszym zdaniem? A może coś innego w budżecie 200-250? Kołowrotek to Vanford masie 180g i plecionką PE 0.5  na końcu ok 2-3 m przezroczystej żyłki lub miękki FC 0,14 lub 0,16


Panowie u mnie identyczna sytuacja z wyborem wędki na bardzo podobną rzeczkę,zakres przynęt ten sam, ale trafiają sie klenie dobrze ponad 40cm-tylko że ja szukam kija max 210cm dł,bo lowi się tylko brodząc,może polecić ktoś taki kijek do 200 max 250zł.
Cw tak myślę 10-12gr to max

#271 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 listopad 2022 - 12:38

@Bury knives, z własnego doświadczenia mogę polecić seryjny Savage Gear Custom UL Spin 2.2m/1-10g (jest chyba wersja 2.0m). Bardzo udany kij, odpowiednia dynamika i praca, lekki, ładnie wykonany. Nowy powyżej Twojego budżetu ale można trafić używane w rozsądnych pieniądzach. 


  • Bury knives i Polspin lubią to

#272 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 listopad 2022 - 19:03

Na plecionie pojawiają się w promocji za 250 zł , nowe . Dokładnie 221 3-10 g.

#273 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 listopad 2022 - 20:44

Na plecionie pojawiają się w promocji za 250 zł , nowe . Dokładnie 221 3-10 g.


Mówisz o tych SG??
A wiesz orientacyjnie kiedy,bo jak znam siebie,to nie będę na bieżąco na ich stronie

#274 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 listopad 2022 - 22:34

Promocja trwa już jakiś czas , na dniach jeszcze były w hot deals na ich stronie. Jest tam duży asortyment z serii Custom , bywa aktualizowany , warto obserwować.
Sam dosłownie kilka dni przed promocją dałem 400 z alledrogo uznając to za uczciwą cenę jak na tak fajny kij.Jest jeszcze krótsza i delikatniejsza wersja - warto ją rozważyć.
  • Bury knives lubi to

#275 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 06 listopad 2022 - 03:14

Czy ten Custom UL poradzi sobie ze smużakami 1-1,5g ? pytam bo jest opisany jako fast, a jak już pisałem fastem nie bardzo to szło.



#276 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 06 listopad 2022 - 11:13

Rzucić pewnie rzuci ale nie będzie to komfortowe łowienie. Lepsza seria od SG na klenie to Parabellum które polecałem kilka postów wyżej. Pod woblery i obrotówki super. Można rozważyć jeszcze Kongera world champion dancer.

#277 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 06 listopad 2022 - 13:09

Czy ten Custom UL poradzi sobie ze smużakami 1-1,5g ? pytam bo jest opisany jako fast, a jak już pisałem fastem nie bardzo to szło.


Smużaki 1 g na tym do 10 g raczej słabo... to na serio mocny kij , dla mnie bardziej taki light... dobrze opisany . Te 3 g to minimum - komfortu.
  • drChlubicz lubi to

#278 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 listopad 2022 - 13:33

Używam przy takim łowieniu starej Parabelki do 7g-215cm, czasami dragona chubhuntera, ale parabelka zdecydowanie bardziej uniwersalna, obskoczysz nią też małe gumeczki, itd. Przy rzucaniu nielotami i malutkimi woblerkami nie ma szalu na parabelce, choć kij miękki i ładuje się dobrze, zyleczka 0,14 lub plecionka PE 0,6 / 0,5 zdecydowanie poprawia odległość. Ale wyciągnie tym i bolka 70cm.
Z tych które podałeś, chyba ta nowa Parabellka będzie najlepszym rozwiązaniem, ewentualnie taka sama tylko do 10g, przynajmniej nic z niej nie spadnie. Custom costal jest szybszy i sztywniejszy od parabellum, ale ma lepsze czucie. Z tańszych kijków jeszcze white bird

Test customa 3-10 masz na stronie fishinandhunting.pl
http://fishingandhun...custom-ul-spin/
  • drChlubicz lubi to

#279 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 492 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 listopad 2022 - 17:47

Witam
Poszukuję kijka na małą rzekę max 7m szerokości, (przeważnie ok 5m) ryby Kleń/Pstrąg na woblerki 2-4cm, smużaki, obrotówki 0-1 oraz mikro wahadełka do 3 g, raczej bez ryzyka większego przyłowu. Dodam że nigdy w zasadzie nie łowiłem na rzekach, zacząłem dopiero w tym sezonie więc moje doświadczenie w tym temacie jest raczej znikome.
Rzeki w których zamierzam łowić poza tym że są niewielkie, są też miejscami dość mocno zakrzaczone, dlatego też wybór padł na kije ok 2 m długości, moje typy to Paraballum 2.15m 2-6g lub Microflex 1.9m 1-7g. Mam jedynie obawy co do smużaków, ponieważ niektóre z nich ważą po 1-1.5g i łowiąc dotychczas okoniowym Streeto 0.5-6 g miałem problem z ich zarzuceniem na sensowną odległość (w górę rzeki). Jednak z tego co tutaj wyczytałem tego typu kije ładują się pod ciężarem samego blanku więc powinno się udać. Który z wymienionych sprawdzi się lepiej Waszym zdaniem? A może coś innego w budżecie 200-250? Kołowrotek to Vanford masie 180g i plecionką PE 0.5 na końcu ok 2-3 m przezroczystej żyłki lub miękki FC 0,14 lub 0,16

Nie wiem, skąd się biorą te legendy o Microflex, ale nie oczekuj cudów. To nie jest specjalnie czuły, ani delikatny, ani daleko rzucający kij.
Weź sobie Katsudo Slim do 5g, całkiem fajna wędka, która naprawdę ci małą przynętą rzuci daleko.
Ewentualnie weź wklejkę, typu Perfect Jig do 5g, albo Ebisu Gold II do 5g - małym wobkom dadzą radę, a przy tym rzucą ci 1g relatywnie dobrze.
Facet w UK na Ebisu Gold do 3g łowi 50cm klenie i pstrągi na rzece i wędka absolutnie daje radę, więc od wersji do 5g oczekiwałbym naprawdę niezłego komfortu, a jak trzeba, to do bocznego troku i 8g rzuci.

Aha i jeszcze jedno 1g słabo lata nawet wyrzucany ze sprzętu, który się do tego nadaje, o ile nie stosujesz odpowiedniej linki. Musi być cieniutka, więcej niż 0.4 PE nie wchodzi w grę moim zdaniem.

Użytkownik Andżej edytował ten post 08 listopad 2022 - 17:49

  • drChlubicz lubi to

#280 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2022 - 19:55

Koledzy szukam kija dl. 260 - 275cm który realnie obsłuży przynęty od. 1-1,5g - 12g (maleńkie wobki i mikro-wahadełka..)

W akcji (najlepiej..) Fast

Najchętniej (wiadomo jak najmniej..,) powiedzmy do kwoty ok. 800-1000 zł

Ktoś może coś sprawdzonego polecić..?


Użytkownik ubot edytował ten post 04 grudzień 2022 - 19:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych