Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spro Red Arc - jak naprawić?

spro kołowrotek naprawa tuning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2014 - 23:13

Jak chcesz tanio to 5-10 złotych. Jak drogo to 30-40 za nierdzewne japońskie Ezo.



#262 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 05 marzec 2014 - 13:54

Są jak najbardziej łożyska typowo do kołowrotków,

Typowo do kołowrotków, to są np. plastikowe tulejki o wymiarach niespotykanych wśród łożysk kulkowych (np. konia z rzędem temu kto znajdzie metryczne 3x7x2,5 mm )... Łożyska mają tysiące zastosowań, a nasze kołowrotki, to akurat jedno z tysięcy... :lol: :lol: :lol:

 

A co do tego Reda, to niekoniecznie samo łożysko jest rozchrzanione... "Szumienie" może pochodzić np. z luzików w spasowaniu między rolką, a łożyskiem, rolką a "tą mosiężną tulejko obudową", łożyskiem, a ośką-gniazdem śrubki, lub wszędzie gdzie to możliwe... A jeśli owe luzy są wypełnione powietrzem z odrobiną brudu, to i dziesięć nowych łożysk nie pomoże... Ja bym tam zaczął od "kontroli czystości" i przyzwoitego posmarowania elementów rolki... Bardzo często po takim zabiegu maszyny cichną.. :)



#263 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 marzec 2014 - 15:00

Pisząc że są łożyska typowo do kołowrotków użyłem skrótu myślowego.Miałem na myśli np.łożyska lepszej jakości,takie jak wymienione wyżej EZO,o  których było wiele na forum.W dyskusję na temat kołowrotków z Panem,Panie Tomaszu nie mam zamiaru się wdawać,moja wiedza w porównaniu do Pańskiej jest żadna :) (to nie wazeliniarstwo, czy ładniej pisząc kurtuazja).Wypowiedziałem się na temat Reda bo posiadam trzy,w każdym był ten sam problem-hałasujące łożysko w rolce.Zadne smarowanie nie pomagało,spasowanie łożyska jest moim zdaniem ok.Po wymianie łożysk(o rozmiarach takich jak oryginalne) we wszystkich trzech moich kołowrotkach problem znikł.Pozwoliłem sobie na tej podstawie założyć że po prostu oryginalne łożysko w rolce jest nędznej jakości.Zresztą,wydaje mi się że wielu innych posiadaczy tych kołowrotków ma podobne doświadczenia :) .

Pozdrawiam :)



#264 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 11:55

witam,chciałbym się dowiedziec czy istnieje mozliwosc wymiany knobów z kołowrotków spro np. red arc zalt arc gold arc itp. na knob w kształcie litery T który jest np. w slammerach lub blue arc


  • Lukaszmarki lubi to

#265 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:23

Owszem można wymienić w Spro.
Zapytaj użytkownika @Krystek, on wymieniał knoba w RA - link.
Zapewne motylka również da się dopasować.

#266 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:53

z blue  arca do red arca cała rączka pasuje bezproblemowo



#267 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 19:28

i własnie o to mi chodziło,dzięki panowie



#268 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2014 - 13:29

Witam

Mam problem z nowo zakupionym młynkiem Spro Red Arc w rozmiarze 10400. Podczas wolnego zwijania przynęty występuje w nim stukotanie które jest wyraźnie odczuwalne na uchwycie kołowrotka i dalej na ręce. Wystepuje w dwóch skrajnych punktach osi obrotu korbki. Podczas mocnego zwijania pod obciążeniem wada nie występuje. Kolega Qowax001 wyjaśnił mi że te kręciołki mogą tak pracować ale nie jestem do końca przekonany czy jednak nie jest to wada materiałowa. Kołowrotek był w serwisie na smarowaniu i pukanie występuje nadal. Czy jest na forum może ktoś ze Szczecina kto ma taki sprzęt aby móc porównać pracę? 

 

I jeszcze jedna rzecz - czy ktoś doliczył się tych 9+1 łożysk w tym sprzęcie? Bo patrząc na schemat części łożysk kulkowych jest 7+1 (w szpuli jedno, na pinionie jedno, na rolce kabłąka jedno, łożyskowanie korby 2 i łożyskowanie wałka wormshafta 2).

 

Pozdrawiam 

Paweł


Użytkownik Pawgas edytował ten post 20 maj 2014 - 13:33


#269 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 20 maj 2014 - 14:36

A może w uchwycie korby są ze dwa "ukryte"?



#270 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 20 maj 2014 - 14:39

A dokladales smalcu jak ustaliliśmy ? Z tymi serwisami to tak jest że nawet ten kołowrotek mógł nie być tam rozbierany.
  • Wojtek B. lubi to

#271 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1584 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 maj 2014 - 14:53

Mam dwa Red Arc 10400 - jeden stuka , drugie nie stuka :) uroki masowej chińskiej produkcji.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 20 maj 2014 - 14:53


#272 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 20 maj 2014 - 15:08

Ja bym proponował przesmarować i obejrzeć bebechy.



#273 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 20 maj 2014 - 16:24

Jak nie minelo 10 dni i kupowany w sklepie internetowym to oddaj bez podania przyczyny.

#274 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 maj 2014 - 16:41

A może w uchwycie korby są ze dwa "ukryte"?

 Dokładnie  :)

 Ja właśnie w tym miejscu mam delikatny luz tzn uchwyt delikatnie ''chodzi'' prawo-lewo i przy wolnym zwijaniu  czuć stukotanie/pyknięcie jak zwał tak zwał.

 Sam uchwyt,korbka i cała reszta chodzi super ale jest delikatny luz i mam właśnie podobne objawy :angry:



#275 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2014 - 09:32

Dzięki za odpowiedzi. Smaru dodałem i znów nieco stukanie ustało. Kupię jakiś gęstrzy smar na wałek worma to może się uspokoi. Co do łożysk w uchwycie korbki to oczywiście wiedziałem że jest tam jedno (mam tak w team dragonie) ale żeby dali tam dwa to szok. Połowię nim jeszcze i zobaczy się czy nie wyrobi się. W razie co to będzie kręciął pod sandacza bo przy podbiciu na główkach do 25 g spisuje się super a i stukania nie czuć.



#276 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 maj 2014 - 13:11

w team dragonie odkręciłem dupkę i dokręciłem blaszkę stopującą wałek posuwu. była lekko niedokręcona stąd lekki stuk w skrajnym położeniu wodzika. jak ręką odjął

#277 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 maj 2014 - 21:08

Podejrzewam, że kręcisz młynkiem "na sucho" w domu i... dlatego słyszysz stukanie.

"Wystepuje w dwóch skrajnych punktach osi obrotu korbki." - położeniach korbki czy położeniach szpuli?



#278 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 23 maj 2014 - 08:48

Podejrzewam, że kręcisz młynkiem "na sucho" w domu i... dlatego słyszysz stukanie.

"Wystepuje w dwóch skrajnych punktach osi obrotu korbki." - położeniach korbki czy położeniach szpuli?

Stuknięcie czuć zarówno na sucho jak i przy łowieniu. Występuje w skrajnych punktach obrotu korbki. W skrajnych punktach posuwu szpuli test delikatne dygnięcie szpulki.



#279 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 23 maj 2014 - 08:52

Dygniecie jest normalne......bo wózek robi tył zwrot :D

#280 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 maj 2014 - 11:59

Dokladnie - dygniecia przy max min polozenia szpuli to norma. Stuki jakie opisales to faktycznie dziwne.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spro, kołowrotek, naprawa, tuning