Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wpadli kłusownicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2009 - 12:22

Wpadli kłusownicy

http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/16328/60/Wpadli%20K%B3 usole

#2 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 luty 2009 - 12:26

Ciekawe co dalej, 200zł grzywny? <_< Widać kara za pierwszym razem musiała być bardzo dotkliwa jak dalej kłusuje :wacko:

#3 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4844 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 luty 2009 - 12:40

Kurde, no normalnie ręce i nogi opadają - to już nie jest kłusownictwo, tylko odłowy przemysłowe. Przy czymś takim, to nawet 5000 od łepka mało, bo jak tak trzepią to mogą to po prostu traktować jak koszt.

Pozdrawiam

Paweł


#4 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 19 luty 2009 - 12:48

Pewnie są dla sądu będą niewypłacalni :wacko: ,ale samochód mogliby im skonfiskować.

#5 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2009 - 13:47

Wszystko w rekach sądu(dowody są i to 100%),szkoda tylko że dla większość sądów taki proceder traktuje za czyn o znikomej szkodliwości społecznej.

#6 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 luty 2009 - 14:31

Wszystko w rekach sądu(dowody są i to 100%),szkoda tylko że dla większość sądów taki proceder traktuje za czyn o znikomej szkodliwości społecznej.

Bo gospodarz wody też tak podchodzi...

#7 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 luty 2009 - 15:01

Oko za oko, prądem ich po jajach... :angry:

#8 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 luty 2009 - 15:28

Powinni do...ć im po 5000zł grzywny, konfiskata aut, i solidny wpierd.... tak pro publico bono.

W ubiegłym roku na rzece Jutrzence, ten sam patrol ujął ojca Sebastiana G. z 931 szt. pstrągami.

Masakra ! :angry:

#9 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 19 luty 2009 - 16:17

[quote]
Wszystko w rekach sądu(dowody są i to 100%),szkoda tylko że dla większość sądów taki proceder traktuje za czyn o znikomej szkodliwości społecznej.
[/quote]
Bo gospodarz wody też tak podchodzi...
[/quote]

Brawo Pablom... Wreszcie jakiś rozsądny głos...
Aczkolwiek wydaje mi się, ze to się zmienia i gospodarz wody potraktuje sprawę z należytą powagą..


#10 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 19 luty 2009 - 16:19

Ciekawe co dalej, 200zł grzywny? <_< Widać kara za pierwszym razem musiała być bardzo dotkliwa jak dalej kłusuje :wacko:



Czy jak Tobie ktoś ukradnie jabłka z sadu, to czekasz spokojnie, aż sąd orzeknie o znikomej szkodliwości społecznej, czy będziesz przed sądem starał się udowodnić swoje straty i żądał ich pokrycia??

#11 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 luty 2009 - 16:34

[quote]
Wszystko w rekach sądu(dowody są i to 100%),szkoda tylko że dla większość sądów taki proceder traktuje za czyn o znikomej szkodliwości społecznej.
[/quote]
Bo gospodarz wody też tak podchodzi...
[/quote]

Brawo Pablom... Wreszcie jakiś rozsądny głos...
Aczkolwiek wydaje mi się, ze to się zmienia i gospodarz wody potraktuje sprawę z należytą powagą..

[/quote]

Zmienia się i się nie zmienia.
Sytuacja z ostatnich dni. W wątku o pstrągach napisałem że dwie rzeczki, gdzie pływają\pływały ryby w kropki, koparki sobie pojezdziły i wyprostowały kawałek rzek (na obu po około 3km). Więc wysłałem maile do zainteresowanych okręgów. Okręg Mazowiecki odpowiedział mi w ciągu 0,5h!!!!!!!!! Po kolejnych 2 h skontaktował się ze mną ichtiolog, pojechaliśmy następnego dnia przeprowadzić wizję lokalną itd. Niesamowiata szybkość działania - za co władzą okręgu należą się słowa uznania.
Z drugą rzeką,nie było już tak pięknie. Okręg Siedlecki, po prostu olał moje maile, telefony zresztą też. Dopiero dzwonienie koleiny dzień z rzędu uzmysłowiło że nie odpuszczę. Gdy przez telefon podałem nazwę rzeki X, padło pytanie - a gdzie to jest??? Zostawie to bez komentarza. Gospodarz (Okręg Siedlce) nie stwierdził występowania ryb łososiowatych w tej rzece :huh: Sprawa jest w toku.
Niebawem więcej informacji

#12 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2009 - 16:43

@Pablom dobra robota ,czekam na ciąg dalszy tej sprawy.

Załączone pliki



#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 luty 2009 - 17:02

[quote]
Ciekawe co dalej, 200zł grzywny? <_< Widać kara za pierwszym razem musiała być bardzo dotkliwa jak dalej kłusuje :wacko:
[/quote]


Czy jak Tobie ktoś ukradnie jabłka z sadu, to czekasz spokojnie, aż sąd orzeknie o znikomej szkodliwości społecznej, czy będziesz przed sądem starał się udowodnić swoje straty i żądał ich pokrycia??
[/quote]

Dlatego ciekawi mnie jak sprawa się skończy?


#14 OFFLINE   gajda696

gajda696

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 19 luty 2009 - 21:49

SZOK!!! z piatke bym takim dal!!! poco im pstragi wielkosci palca w sloiki beda wkladac jak parówki?

#15 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 19 luty 2009 - 21:58

Nie od razu Rzym zbudowano.. Początek był na południu kraju. potem kolejne okręgi szły po rozum do głowy i zaczęły walczyć o swoje.. Mazowsze, Pomorze.. Myślę, że i w Siedlcach też skończy się czas Panów Kolegów, a zacznie czas działaczy-menadżerów.. To w dużej mierze od nas zależy..

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 luty 2009 - 01:01

Nie od razu Rzym zbudowano.. Początek był na południu kraju. potem kolejne okręgi szły po rozum do głowy i zaczęły walczyć o swoje.. Mazowsze, Pomorze.. Myślę, że i w Siedlcach też skończy się czas Panów Kolegów, a zacznie czas działaczy-menadżerów.. To w dużej mierze od nas zależy..

Ja bym nie ulegał złudzeniom. Fakt, jest kilka osób które wiedzą co robią, ale w większości przypadków dział mechanizm obronny. To już nie są czasy, kiedy się znało redaktorów gazet (każdy z nich się podpisuje imieniem i nazwiskiem pod artykułem) i jak zadzwonił np.p Szymański to wiadomo było że trzeba tyłek ruszyć bo w gazecie obsmarują. Coraz więcej osób liczy się z internetem. Tu większość podpisuje się nickiem. Co z tego że koleś w rozmowie przedstawi się jako np. Janusz Panasewicz ( i tak 95% osób nie będzie wiedziało o kogo chodzi ) to w necie podpisze się np. szczerbaty szerszeń :lol: i opisze zastaną sytuacje. A nie daj Boże, koleś zna jeszcze kogoś z Rady Ochrony Przyrody,jakiegoś Towarzystwa Przyjaciół Tego czy Owego, jakiegoś dziennikarza, najlepiej z Faktu czy SE to może być niezły dym. Jak na razie większość chroni swoje 4 litery. Jeśli to jest chodzenie po rozum, to i owszem.

Dużą zasługę mają w tym sami wędkarze, bonie siedzą cicho jak dotąd, ale coraz więcej osób ma odwagę głośno mówić że coś tu jednak śmierdzi.

#17 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 20 luty 2009 - 13:05

[quote]
Ciekawe co dalej, 200zł grzywny? <_< Widać kara za pierwszym razem musiała być bardzo dotkliwa jak dalej kłusuje :wacko:
[/quote]


Czy jak Tobie ktoś ukradnie jabłka z sadu, to czekasz spokojnie, aż sąd orzeknie o znikomej szkodliwości społecznej, czy będziesz przed sądem starał się udowodnić swoje straty i żądał ich pokrycia??
[/quote]


Wycena strat dokonana przez PZW Słupsk.

#18 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 luty 2009 - 13:59

[quote]
Ciekawe co dalej, 200zł grzywny? <_< Widać kara za pierwszym razem musiała być bardzo dotkliwa jak dalej kłusuje :wacko:
[/quote]


Czy jak Tobie ktoś ukradnie jabłka z sadu, to czekasz spokojnie, aż sąd orzeknie o znikomej szkodliwości społecznej, czy będziesz przed sądem starał się udowodnić swoje straty i żądał ich pokrycia??
[/quote]


Wycena strat dokonana przez PZW Słupsk.
[/quote]

No i co z tego wynika? Mnie interesuje jaki będzie finał tej sprawy, czyli wyrok i czy ten wyrok będzie wyegzekwowany.


#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 20 luty 2009 - 15:59

Jak rozumiem, jest to proces z powództwa zo pzw a nie karny. No to zapadnie wyrok a skazani nie zaplaca. Jak zwiazek uzyska tytul wykonawczy, pójdzie do komornika. I wtedy sie okaze czy jest z czego sciagac...mamy tu nadredaktora fachowca, niech sie wypowie.
Moze chociaz agregat im zabrali, to kosztuje pare zlotych. Swoja droga, niezle w ciagu jednego dnia narzneli, 109 potoków :huh:

#20 OFFLINE   farti

farti

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 20 luty 2009 - 18:43

W ubiegłym roku na rzece Jutrzence, ten sam patrol ujął ojca Sebastiana G. z 931 szt. pstrągami.


Synek musi jeszcze sporo ćwiczyć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych