Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oklejanie woblerów tkaniną - jaką? Jak? Jakie kleje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 październik 2015 - 09:09

koledzy, a powiedzcie mi jeszcze czy są jakieś przeciwwskazania do malowania grzbietu bezpośrednio na materiał (bez warstwy lakieru?) 



#62 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 13 październik 2015 - 09:20

jeśli nie masz na grzbiecie łączenia materiału próbuj - efekt zależy głównie od farb, czy nie wsiąkają w materiał i rozłożą się równomiernie... dodatkowo warstwa lakieru, a zwłaszcza kilka warstw przeszlifowanych, wyrównuje powierzchnię...



#63 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 październik 2015 - 09:20

A czy nie lepiej poszukać w sobie odrobinę z odkrywcy?

Masło można nakładać nawet palcem. W niczym to nie szkodzi.


  • woblery z Bielska lubi to

#64 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 październik 2015 - 09:54

ok dzięki kolego Michale za odp, co do odkrywcy - pewnie że można, ale jeśli można skorzystać z pomocy życzliwych kolegów, to po co wyważać otwarte drzwi...



#65 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 13 październik 2015 - 10:14

Koledzy tasiemki to nie łatwy temat Lecz lata praktyki dowiodły że można też z powodzeniem kleić na lakier np.Domalux a jedynie końcówki po naciągnięciu łapać jakimś cjanopodobnym.DOBRY byłby do pół.elastycznych.KOŃCÓWKI odciąć nożyczkami np.do paznokci.DLACZEGO takie a no dlatego że ostre końce docierają do trudnych niedostępnych miejsc zcinając idealnie do czoła naciągniętą tasiemkę.

#66 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 październik 2015 - 10:59

ok dzięki kolego Michale za odp, co do odkrywcy - pewnie że można, ale jeśli można skorzystać z pomocy życzliwych kolegów, to po co wyważać otwarte drzwi...

Żeby zdobyć nowe doświadczenia i rozwiązania. To jest podstawa postępu i rozwoju. Bez tego będziesz tylko powtarzaczem.



#67 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 13 październik 2015 - 14:12

Żeby zdobyć nowe doświadczenia i rozwiązania. To jest podstawa postępu i rozwoju. Bez tego będziesz tylko powtarzaczem.

zgadza się, to co dostajesz to drobna pomoc na początek... do własnych sposobów sam będziesz dochodził (albo będziesz jednym z wielu klonów)... ale "kto pyta, nie błądzi" - masz ułatwiony start... malowanie czy oklejanie nie ma większego wpływu na skuteczność... tyle, że ładny wobler częściej jest w wodzie:)



#68 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 październik 2015 - 14:43

Żeby zdobyć nowe doświadczenia i rozwiązania. To jest podstawa postępu i rozwoju. Bez tego będziesz tylko powtarzaczem.

nie inaczej, ale co do metody oklejania to i tak się "koła na nowo nie wynajdzie", można używać różnych materiałów farb itp...,ale nie wydaje mi się żeby było to jakieś szczególne pole do popisu. Generalnie oklejanie traktuje bardziej jako ciekawostkę, urozmaicenie, jako że do tej pory 99% swoich wobków malowałem, teraz też nie sadzę żeby miało się to zmienić choćby z powodu większej czasochłonności oklejania. Myślę że w życiu każdego "twórcy" jest parę etapów: najpierw się człowiek cieszy że to w ogóle przypomina wobler, po jakimś czasie że w dodatku jakoś chodzi, później przychodzi pierwsza ryba, potem wobki wyglądają jeszcze przyzwoiciej i chodzą "jak trza" ;) , aż wreszcie po którejś, którejś, którejś...tam rybie już człowiek "nie ma na co czekać" :) , stąd właśnie chęć czegoś nowego...  Mam akurat "na warsztacie" 9 wobków, jednego spróbuje okleić, jeśli mi nie będzie wychodzić raczej metodę zarzucę (choć pewnie przy następnej serii próbę znów powtórzę) :P . 



#69 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 październik 2015 - 10:33

Łatwo się okleja. Na grzbiecie jak za dużo to w miarę na równo ostrymi nożyczkami odetnij a potem lutownica czyni cuda. W moim przypadku po potraktowaniu gorącym grotem nie musiałem nic szlifować. Wcale nie jest to bardziej pracochłonne. Dłużej mi schodziło nad położeniem 2 warstw podkładu niż oklejenie szmatą.

 

Co do samego malowania od razu na materiał nie wiem nie testowałem ale obawiam się że część farby wsiąknie bądź zrobią się jakieś zacieki.



#70 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 14 październik 2015 - 13:04

dzięki koledzy za odp, wczoraj wieczorem pierwsza próba oklejania, generalnie jak narazie i pierwszy raz wyszło w miarę ok,  choć klej zaskoczył mnie swą gęstością i szybkością wiązania :( , co oczywiście pracy nie ułatwiło, wręcz był moment że miałem ochotę pier...olnąć  :angry: wobka o podłogę razem z tą "szmatą" :lol:, która zaraz nasiąkła , a nierówno położony, gęsty klej wychodził mi z każdej strony. Dziś przygładziłem wypalarką i jestem w miarę zadowolony (jak na ten etap), spróbuje pomalować delikatnie grzbiet "na surowo" zobaczymy jak wyjdzie - jak nie wyjdzie to następnym razem będę malował na lakier. Konkludując na filmiku wszystko wyglądało prościej, ale pewnie wystarczy trochę praktyki i powinno iść...


  • trout master lubi to

#71 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 15 październik 2015 - 08:04

A spróbuj na sam lakier z cjanopanem na grzbiecie do łapania końcówek też jest OK.Warunek lakier lepiej jest jak jest troszkę ciut gęsty maczasz przez zatopienie.Jak spłynie to wtedy wcześniej dopasowaną tasiemkę lub materiał z otworkiem na oczka(drut) naciągam na kadłubek.Końcówkę na grzbiecie przyłapuję na cjanopano pochodny klej do poł.elast.Nadmiar odcinam ostrymi nożyczkami i lakieruje ....Kilka lub w sumie kilkanaście może być tych warstw ,wszystko zależy od faktury tasiemki i jej grubości..... Efekt wart mozolnej pracy :) .



#72 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 październik 2015 - 10:04

no może rzeczywiście lepiej byłoby na sam lakier...,spróbuje następnym razem



#73 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Napisano 27 grudzień 2015 - 21:08

A jakiego kleju używacie do wobków z piany? Klej dragon skóra-guma zupełnie odchodzi z pianki. Polimer też lipa, nie trzyma wcale. Macie z tym jakieś doświadczenie? Tracę cierpliwość powoli, póki co kilka udało mi się na cyjanoakryl modelarski gęsty okleić, efekt całkiem, całkiem, ale to z pewnością nie to.

#74 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3947 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 29 grudzień 2015 - 15:51

A jakiego kleju używacie do wobków z piany? Klej dragon skóra-guma zupełnie odchodzi z pianki. Polimer też lipa, nie trzyma wcale. Macie z tym jakieś doświadczenie? Tracę cierpliwość powoli, póki co kilka udało mi się na cyjanoakryl modelarski gęsty okleić, efekt całkiem, całkiem, ale to z pewnością nie to.

Witam

Ja oklejałem piankowe klejem szewskim-może Twoje trzeba dobrze odtłuścić



#75 OFFLINE   flygobius

flygobius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Majchrzak

Napisano 29 grudzień 2015 - 17:29

Tak, odtłuściłem porządnie, ale mam tak gładką powierzchnię korpusu, że klej się jej nie ima. Hahahaha.
A tak naprawdę dziś użyłem kolejnych 3 klejów i ... każdy ok. To są jaja. Techicol do miękkiego pvc, dłużej wiąże ale super, polimerowy jakiś zwykły za 3 zł w miebieskiej tubie - bardzo fajny, i taki do klejenia kasetonów styropianowych też ok. No to się temat wyczerpał. Pozdrawiam

#76 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 grudzień 2015 - 17:30

Klej szewski (polimerowy) powinien trzymać. Trzeba odtłuścić korpus, można drobnym papierem zmatowić powierzchnię (jak jest lustro po formie). Można jeszcze "zagruntować" powierzchnię polimerowym rozcieńczonym w alkoholu.



#77 OFFLINE   Mateusz1997

Mateusz1997

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Wilczyński

Napisano 30 grudzień 2015 - 17:46

ciekawe patenty z tym oklejaniem :)



#78 OFFLINE   Extensa

Extensa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaTuchów

Napisano 26 styczeń 2016 - 17:31

Próbował może ktoś oklejać takim materiałem? Koleś ma jeszcze na swoich aukcjach srebną i złotą bez brokatu. 

http://allegro.pl/ma...5920269582.html



#79 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 28 styczeń 2016 - 13:41

Witaj, nie polecam.To nie jest tasiemka lecz sztywna taśma na jakimś polimerze ....Nie da się chyba jej ponaciągać na krzywizny i wypukłości .Widziałem coś takiego u mnie w sklepie i odpuściłem zakup.Jeśli natomiast chcesz nakleić to na płaską powierzchnię to może się nadać.Materiał czy tzw.tasiemka posiada w swej strukturze nić wątku i osnowy a tu jest jednolita sztywna masa.Więc nie nadaje się :( .



#80 OFFLINE   Tomik

Tomik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjapłock
  • Imię:tomek
  • Nazwisko:tomala

Napisano 30 styczeń 2016 - 13:16

witajcie nie czytałem całego wątku być może ktoś już wrzucał ten link jeśli nie będę pierwszy:)) jeśli ktoś ma problem z oklejaniem wobka tkaniną to ten film pokazuję idealnie krok po kroku jak to się robi


  • eRKa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych