Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do okoniówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 00:06

...i dlatego piszę o tym otwarcie i bez wstydu :D Płytka szpula (4 kg) powinna startować znacznie łagodniej.



#122 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 22:02

Panowie, trochę narozrabiałem w temacie...w sumie to jakoś mi umkło, że to korba "pod okoniówkę", a nie do UL :D

 

Przyznaję, że gdybym szukał zestawu typowo okoniowego, zapewne poszedłbym w kierunku kołowrotka 2000, linek typu żyłka 0,12 mm czy plećka PE 0.3 oraz kijeczków do 5 gramów. Mój UL uwzględnia jednak inne gatunki i poniżej PE 0.6 nie zejdę, cienkich żyłek nie stosuję, 8 funtowa pała to minimum. Dlatego bronię 2500/C3000 :)

 

Wydaje mi się, że mimo wszystko jakiś pożytek z tego mojego pisania jest, bo o najnowszym Stradicu nie powiedziano jeszcze zbyt wiele. A ja go właśnie testuję...może będzie trzeba wydzielić do nowego tematu te moje spostrzeżenia i przemyślenia, tu się zrobi większy porządek, a zainteresowani łatwiej odnajdą. Ciekaw jestem opinii innych użytkowników.

 

Póki co ostatnie uwagi tutaj, wybaczcie. Wspominałem o mało precyzyjnym hamulcu, podejrzewałem to już po wyjęciu z pudełka. Nie ma jednak tragedii, to przecież 9 kg, zakładam, że płytka szpula (4 kg) zachowa się lepiej, nie mówiąc o zamiennie pasującej od Vanquisha...tam raczej wszystko jest na najwyższym poziomie.

 

Na filmiku zaczep i Stradic Ci4+ C3000. Podpięty do Varivasa Violente VLL-86-PT, nawinięta Sea Bass Max 0.6 PE plus Mebaru Gate 4lb...tragicznie, czy mimo wszystko można zaakceptować?

 

 

A tutaj nauczka dla potomnych, żeby plecionkę nawijać ściśle, może nawet na mokro...odcinek rzutowy schodzi bezproblemowo, ale głębiej zdarzają się delikatne zakleszczenia, na szczęście zupełnie niegroźne. Kilka godzin miotania lekkimi przynętami, do tego w wietrzną pogodę, ani jednej brody, wynik broni się sam...ale zawsze trzeba uważać i dbać o najdrobniejsze szczególiki B)

 

 

Sorry za jakość, wszystko nagrywane telefonem z ręki ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 19 listopad 2016 - 22:11


#123 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 22:11

Wstawiać do niego szpulki od Vańka chyba sie nie opłaca, bo bedzie kosztowała polowe tego co kołowrotek.

#124 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 22:17

Opłaca się o tyle, że vańkowa kosztuje złotówkę mniej od oryginalnej...ale rzeczywiście, prawie połowę tego co za kołowrotek trzeba wydać. Mimo wszystko rozważam tę opcję, na razie Stradic robi na mnie naprawdę dobrze wrażenie, jestem nieco zaskoczony. Dziś pierwszy dzień nad wodą, oczywiście za wcześnie na ochyiachy, można jednak z czystym sumieniem stwierdzić - jest to konstrukcja bardzo przyzwoita i o ile nie dostanie za chwilkę luzów, jeśli przeżyje ze mną ze trzy intensywne sezony (przy lajtowym kijku chociażby) i po tym czasie wciąż zachowa jakiś tam urok, będę musiał przyznać, że w budżecie 700 zł nie ma konkurencji B)


Użytkownik cristovo edytował ten post 19 listopad 2016 - 22:19

  • ktm777 lubi to

#125 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 22:52

Ja celuje m.in. w Stradica Ci4 1000. Jak nie znajdę nic innego ciekawszego, to wezme wlasnie ten model.

#126 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 22:58

Ja nawet nie mam pomysłu, co innego z nowych kołowrotków w tym budżecie można by kupić...oczywiście myślę o lekkich konstrukcjach, bo taki przykładowo Biomaster 1000FB waży 205 gramów, przy 160 stradickowych ;)



#127 OFFLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 23 listopad 2016 - 06:26

Mam Biomastera 1000 FB, bo chciałem metalowy kołowrotek, a jak do tego jeszcze dodać dobrą cenę to nie ma co marudzić na te 205 g,tym bardziej, że zastąpił klocka Zaubera 1000 - 280 g :)
Biomaster podpięty do starego Dragona HDC 5g dobrze wyważa zestaw.

#128 OFFLINE   Fly^Fishing

Fly^Fishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaKotlina Kłodzka

Napisano 24 listopad 2016 - 16:18

Szukam najlepszej opcji wyboru kołowrotka do okoniówki Konger Paladin CX Thekilla 270 (1-10).

Zaczynam dopiero przygodę ze spinningiem,więc będę wdzięczny za wszelki głos w tym temacie.



#129 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 24 listopad 2016 - 19:21

 

Zaczynam dopiero przygodę ze spinningiem

Grubo zaczynasz...



#130 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 listopad 2016 - 10:39

Według mnie dobry młynek do łowienia okoni powinien posiadać:

 

- małą wagę (oczywiste z racji komfortu i potrzeby nieustannego operowania wabikiem gdzie niska waga pozwala oszczędzić nadgarstek)

 

- bardzo płytką i szeroką szpulkę (dobre, cieniutkie plecionki są drogie i nie ma sensu nawijać na szpulę więcej niż 50m, podkład nie polepsza układania a tym samym niekorzystnie wpływa na parametry rzutowe)

 

- kołowrotek musi w miarę szybko nawijać linkę, okonie często łowi się na znacznych głębokościach a techniki prowadzenia wabików wymagają szybkiego kasowania luźnej linki (nie kupił bym miniaturki)

 

- precyzyjny i niezawodny hamulec (osobiście stosuję przypony z cienkiej żyłki, którą łatwo porwać kiedy hamulec jest słabej jakości)

 

 

Biorąc pod uwagę obciążenia jakie występują podczas manewrowania okoniowymi przynętami nie trzeba zbytnio martwić się o trwałość kołowrotka

Mało plecionki ! Dokładnie mam takie samo zdanie !



#131 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 listopad 2016 - 10:41

Jakieś opinie dotyczące Nasci ?



#132 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 15:37

Jakieś opinie dotyczące Nasci ?


http://jerkbait.pl/t...pinie/?hl=nasci

#133 OFFLINE   s2kza

s2kza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Kozielewski

Napisano 21 luty 2019 - 11:30

Witam, mam pytanie. Jaki polecacie kołowrotek pod wędkę DAM effzett microflex 2-10cw. Szukam jakiegoś nie drogiego zestawu pod okonie, spodobała mi się ta wędka ale nie za bardzo wiem co do niej dobrać. Może macie jakieś inne propozycje co do wędki? Kwota jaką chciałbym wydać to 350zł - 450zł za zestaw.  Z góry dzięki za porady ;)


Użytkownik s2kza edytował ten post 21 luty 2019 - 11:39


#134 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2019 - 11:41

Zobacz sobie Dam Quick 2 budżetowy ale bardzo płynny, dobrze nawija plecionka. Cena ok 120 - 130 zł z przesyłką. Mam z microflexem 210 1-7 g - idealnie wywaza kij.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#135 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2019 - 13:57

Ninja A 2000 - 2500 - można kupić za 150 PLN (duży plus to dodatkowa szpula). Ma swoje wady ale do lekkiego okoniowania się nadaje IMO.



#136 ONLINE   Michal86GDA

Michal86GDA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdansk
  • Imię:m
  • Nazwisko:B

Napisano 22 luty 2019 - 05:35

Poszukaj sobie shimano technium 2500 uzywka w bdb stanie powinienes dostac , uzywalem kiedys i chwale sobie.

#137 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 22 luty 2019 - 11:57

Ja polecam Daiwa fuego lt 2000S-XH waga 185gr.Mały mocny kołowrotek!

#138 OFFLINE   pomidor babinicz

pomidor babinicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa Wawer - Otwock
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2019 - 12:29

Ja polecam Daiwa fuego lt 2000S-XH waga 185gr.Mały mocny kołowrotek!

 

i ja mogę polecić. Po roku używania, jestem Bardzo na plus zaskoczony Fuego LT.



#139 ONLINE   Michal86GDA

Michal86GDA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdansk
  • Imię:m
  • Nazwisko:B

Napisano 22 luty 2019 - 15:21

Jesli chodzi o daiwa to jestem milo zaskoczony seria Lt. Uzywam od zeszlego sezonu caldia 2500LT i moim zadaniem stradic slabo przy niej wyglada a pieniedze podobne

#140 OFFLINE   byku121

byku121

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2019 - 07:36

Ja tam używam Stelle 1000FE i jestem bardzo zadowolony :)