Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty Ubik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 19 kwiecień 2016 - 22:33

Łączę się z Wami w bólu...mam podobnie ;)

 

Nic się nie poradzi, jest rękodzieło a nie fabryka. Ile wyjdzie tyle wyjdzie. Plany zawsze większe niż realne możliwości.  ;)



#302 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 21 kwiecień 2016 - 21:31

Miałem coś wrzucić, minęły dwa dni i nadal nic. Czas to jest w ogóle jakaś dziwna sprawa. Byłem dzisiaj na takiej małej rzeczce. Zacząłem szwendać o 8.50. Po godzinie z małym haczykiem zerknąłem na zegarek, potem na komórkę i na obu ta sama godzina: 11.40. Na moje oko wcięło mi jakieś 1,5 godziny. Do tej pory nie wiem gdzie to się podziało! Wyraźnie ktoś kradnie mi czas.

 

Swoja drogą z rzeczką też ciekawa sprawa. To taka z pozoru nijaka miejscówka, ale lubię tam zajrzeć, bo zawsze jestem jedynym łowiącym. Psy szczekają, koguty pieją, przejdzie jakiś rolnik w kapeluszu. Płytka i zwykle dobrze naświetlona woda. Wystarczy wychylić łeb z krzaków i przez okularce widać jak na dłoni co i gdzie pływa. Odejść kawałek, przycupnąć i można rozpoczynać kombinacje na odległość. Łowiłem tam jazie, okonie, trafił się jakiś pstrąg. Było tak 3-4 lata wstecz. Od dwóch lat coraz słabiej, ostatni wypad ubiegłoroczny i obchód dzisiejszy to już czysty smutek. Nie widziałem ani jednej ryby. I jeśli nie widziałem to na tej akurat wodzie oznacza wybitnie, że ich tam po prostu nie ma. A były zawsze - wiosna, lato, jesień. Podejrzliwe i ostrożne, ale pływały. Nawet 50-tki. Maleńkich płoteczek nie liczę, ale z nimi też już licho. Pojedyncze przestraszone czmychały dzisiaj gdzieś tam boczkiem, po całych ławicach ani śladu. Przy problemach z jaziami sytuację ratowały zawsze okonie. Po nich też została jeno pustka. Nie wiem co się stało?  :(


  • cyprys19 i eRKa lubią to

#303 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 kwiecień 2016 - 06:58

Miałem coś wrzucić, minęły dwa dni i nadal nic. Czas to jest w ogóle jakaś dziwna sprawa. Byłem dzisiaj na takiej małej rzeczce. Zacząłem szwendać o 8.50. Po godzinie z małym haczykiem zerknąłem na zegarek, potem na komórkę i na obu ta sama godzina: 11.40. Na moje oko wcięło mi jakieś 1,5 godziny. Do tej pory nie wiem gdzie to się podziało! Wyraźnie ktoś kradnie mi czas.

 

(...)

U mnie grasuje ten sam złodziej. Wchodzę na pięć minut na miejscówkę, parę rzutów, a gdy kończę, okazuje się - godzina minęła... 

Mam silne przekonanie, że ten sam złodziej wchodzi do łazienki, gdy niewiasta wchodzi do niej "na pięć minut" by poprawić mejkap. Jego (złodzieja) działanie widać wszędzie, choć samego nigdy nie dostrzegłem. Nawet teraz - o siódmej wszedłem "na pięć minut" na jerka - i co!? Już prawie ósma! Spadam :D


  • Ubik i Sebalos lubią to

#304 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 22 kwiecień 2016 - 16:25

 

Mam silne przekonanie, że ten sam złodziej wchodzi do łazienki, gdy niewiasta wchodzi do niej "na pięć minut" by poprawić mejkap. 

 

To już jest głęboka recydywa złodziejstwa czasu, nie da się zresocjalizować żadnym sposobem. ;)


  • woblery z Bielska lubi to

#305 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 25 kwiecień 2016 - 20:41

Nic ciekawego na razie nie mam, ale tak dla podtrzymania życia wątku kilka sztuk z ostatnich partyjek. Szukając matowej opcji dla folii przypomniałem sobie jak to się kiedyś oklejało sreberkiem z pudełka po fajkach albo po czekoladzie, czasami  z jakiegoś masła czy serka jeśli trafiła się ciekawa fakturka. Teraz pełno tego na różnych margarynach itp, zacząłem odkładać i porobiłem pierwsze matowe serie. Proste woblerki bez szału, ale takie miały być, po prostu do łowienia i mniej bolesnego rwania. Krąpiki mikro i Płoteczki, te wydały mi się najodpowiedniejsze. W Krąpikach pocudowałem trochę z kształtem, w efekcie mam już ze 4 wersje, choć w miarę podobne do siebie. Najnowsze najbardziej przypadły mi do gustu - takie troszkę mniejsze gabarytowo i spryciarze z wyglądu. Niestety na ten moment nie mam żadnej fotki takiego, więc trochę bez sensu pierniczę.

 

IMG_6991.JPG

 

IMG_6993.JPG

 

IMG_6996.JPG

 

IMG_7059.JPG

 

 

- To już wszystko? Tylko tyle?

- Co zrobić, tylko tyle.

- No szału, panie, ni ma.

- No ni ma, co zrobić.

- Obijasz się, panie. Znaczy: leniwisz się.

- Eee tam, przecież zrobiłem coś.

- Tylko tyle?

- Tylko tyle, co zrobić.

- No więcej zrobić, coś ładniej jakoś!

- Dobrze, postaram się coś więcej i ładniej.

- To rozumiem. I żeby to było ostatni raz, bo jak nie to szukaj se pan nowego forum. Tutaj już sie nie pokazuje byle czego.

- No ale to może nie jest aż tak źle??

- Co źle, co? No jest do kitu, do bani! Panie, przeglądał żeś pan ostatnio jakieś wątki?

- No ba, przeglądam jak czasu starczy i...

- ... I dupa, nic żeś pan nie przeglądał skoro wstawiasz takie prostactwo. Weź no se przeglądnij co nieco, polukaj oczodołem i przemyśl sprawę na poważnie, bo zaniżasz pan poziom.

- Przepraszam, ja niechcący.

- Te tutaj z góry to niechcący?

- Hmm...

- Osłabiasz mnie pan. Weź no się ogarnij, poprzeglądaj, popraw się. Ja tu jeszcze wrócę i inaczej sobie pogadamy!



#306 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 kwiecień 2016 - 21:11

Cudne woblerki fajna łuska na wcześniejszych woblerach
Gratulacje dla wykonawcy

Użytkownik Fishmaker edytował ten post 25 kwiecień 2016 - 21:12

  • Ubik lubi to

#307 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 28 kwiecień 2016 - 07:13

Dziękuję panowie, mocno doceniam te miłe słowa, dodają pozytywnej motywacji do działań. Dzięki raz jeszcze.

Zostały mi ostatnie dziwadła z tej seryjki. W standardzie 4,5cm, balsa, zdaje się każdy lekko tonący, po usterzeniu dostaną pracę lusterkująco-zamiatającą. Każdy inny, bo pierwsze próby w temacie, więc trzeba się wyszaleć.

 

IMG_6144.JPG

 

IMG_6140.JPG

 

IMG_6150.JPG

 

IMG_6146.JPG

 

IMG_6172.JPG

 

IMG_6181.JPG

 

IMG_6190.JPG

 

IMG_6271.JPG

 

IMG_6272.JPG

o kurde ... pięknie to jest zrobione , siedzę i zastanawiam się jak ............ i dalej nie wiem :(


  • logun74 i cyprys19 lubią to

#308 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 28 kwiecień 2016 - 16:04

Powiedziałbym, bo nie w tajemnicy rzecz, warto sobie pomagać, ale odarłbym temat zdobienia z uroku. Bo najfajniejsze jest w tym wszystkim właśnie dochodzenie do różnych rozwiązań metodą prób i błędów, bez gotowych recept. Tak uważam :)

Ale jak by cokolwiek, to zawsze chętnie pomogę w innych szczegółach, na ile mi starczy wiedzy w temacie. ;)


  • kacper524, Santiago i muddler lubią to

#309 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 28 kwiecień 2016 - 17:23

Swoją drogą rozmyślałem ostatnio (po raz enty) nad szybkim i równym wycinaniem rowków pod stery. Próbowałem już różnych prostych metod. Do robienia specjalnych form pod ten cel nie mam serca. Umieszczenie woblera w imadle i jazda brzeszczotem lub multiszlifierką nie za bardzo mi wychodziło. Testowałem też jakieś inne prowizoryczne metody, ale wszystko do kitu i zwykle kończyło się na piłce, brzeszczocie, równaniu papierem ściernym. Pracochłonna, ręczna robota. Średnia partyjka woblerków pożerała spory kawałek czasu.

 

Wymyśliłem sobie banalny i zarazem skuteczny sposób.

 

Wybrałem sobie dwie deski o tej samej grubości (mogą to być jakiekolwiek równe powierzchnie, niekoniecznie deski).

Układam na równym blacie.

Podłączam do gniazdka Proxxona z giętkim rękawem.

Uchwyt kładę na jednej desce, woblerka lub wycięty korpus na drugiej.

Jedną ręką dociskam mocno uchwyt i włączam sprzęt, drugą ustawiam woblerka pod odpowiednim kątem i również dociskam.

Korpusy wycinam z deseczek, więc siłą rzeczy mają przynajmniej częściowo płaskie boki, co pozwala im równo leżeć.

Woblerka / korpus przesuwam wolno po desce w stronę ostrza i nacinam rowek. Można też odwrotnie - przesuwać ostrze - jak komu wygodniej.

Delikatnie cofam i po robocie.

Akcja szybka, większość rowków nie wymaga juz poprawek, a ewentualne drobne nierówności koryguję papierem ściernym. Metoda prosta i skuteczna. Tradycyjnie przy takiej robocie zalecana ostrożność, tarczka zasuwa i tnie wszystko.

 

IMG_7172.JPG

 

IMG_7175.JPG

 

Można to jeszcze usprawnić. Np. odrysować na deseczce kształty woberków, pod kątem z jakim mają być nacinane stery, pamiętając aby głowa odrysowanego woblerka "wystawała" na zewnątrz deski. Równe ułożenie woblerka na odrysowanym kształcie powinno dać jakąś tam powtarzalność nacięcia. Na drugiej deseczce można jakoś oznaczyć ułożenie giętkiego rękawa pod odpowiednim kątem lub wyżłobić rowek pod uchwyt itd itd. Idąc dalej można usprawnić przesuwanie, ustabilizować uchwyt itp tą drogą do coraz bardziej skomplikowanego patentu.

 

Oczywiście metoda jest dość prowizoryczna i nie dla fabryki, ale na umiarkowane potrzeby wystarczy. Czasu zaoszczędza się naprawdę dużo, kilkadziesiąt rowków leci w taśmowej robocie jeden po drugim. Kilkanaście trwa niemal chwilę.



#310 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 czerwiec 2016 - 16:32

Trochę ostatnio porobiłem wieczorkami, pokażę co nieco.

Kombinowane Meteory, czyli 4,5cm, ok. 4g. Dekoracyjnie luźna robota, bez jakichś tam szablonów itp, więc nie są identyczne, ale też nie muszą. Domyślnie ze sterami, ale chcę jeszcze je wypróbować bez, nie zaszkodzi. Tym razem z jedną kotwicą.

 

IMG_7456.JPG

 

IMG_7510.JPG

 

IMG_7533.JPG

 

IMG_7542.JPG

 

IMG_7545.JPG

 

IMG_7558.JPG



#311 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 05 czerwiec 2016 - 00:42

A ja bym z chęcią przytulił tych kilka maluchów, podobają mi się .



#312 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 08:00

ten ostatni zielono czarny jest urokliwy..chętnie go przetestuje:)



#313 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 06 czerwiec 2016 - 13:00

W pierwszej kolejności sam je przytulę i przetestuję :rolleyes: , ale strugam następne to pewnie zrobię kilka podobnych.

Tymczasem coś jeszcze w zbliżonych klimatach. Lubię ten model, jest przy nim dużo frajdy.

 

IMG_7560.JPG

 

IMG_7583.JPG

 

IMG_7633.JPG

 

IMG_7746.JPG

 

IMG_7688.JPG

 

IMG_7638.JPG


Użytkownik Ubik edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 13:01


#314 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 12 czerwiec 2016 - 19:24

Uff, dali nasi radę z Irlandią, dobry początek :)

Zagrali na medal, okazyjnie więc nieco złota  :)

 

IMG_7603.JPG

 

IMG_7627.JPG



#315 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 23:33

To bardzo poważna propozycja, testy przeprowadzę w Bajkale i jego dopływach, po wszystkim zdam relację na forum.

Daj mu szansę, niech trochę popływa:)



#316 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 27 czerwiec 2016 - 18:51

To bardzo poważna propozycja, testy przeprowadzę w Bajkale i jego dopływach, po wszystkim zdam relację na forum.

Daj mu szansę, niech trochę popływa:)

 

Bajkał super sprawa, nie wspominając o dopływach. Ale sam rozumiesz - na jerku jest ze sto pięćdziesiąt chłopa chętnego do testowania przynęt. A ja nie fabryka, nie potrzebuję :)



#317 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 11 lipiec 2016 - 20:11

Małe ogłoszenie parafialne...  ;)

 

Jest taki temat na fb: https://www.facebook...26838241081492/

 

Kolegów z jerka, których prac jeszcze nie prezentowałem na tej stronie, zapraszam do czynnego udziału. A wszystkich do głosowania, gdy już przyjdzie czas.

Tekst po obcemu, ale myślę, że wszystko jest mniej więcej zrozumiałe.

 

W konkursie jest też mowa o rozlosowaniu wśród głosujących kilku rękodziełek... Może ktoś z Was zechce uświetnić "imprezę" i wspomoże jakimś woblerkiem czy blaszką ze swojego warsztatu? W ramach podziękowania trochę reklamy ekstra, kilka słów w notce o sponsorach oraz wdzięczność kolegi.  :)

W razie zainteresowania czymkolwiek z powyższego piszcie śmiało tutaj albo na priv, pogadamy.

 

 

 

Przy okazji coś z warsztatu.

Nowy maluch, może z 3 cm. Ma być okonek w różnych wariantach. Po testach domowych zrobiłem dosłownie jednego już z obciążeniem "na gotowo", zdobienie zupełnie nieokoniowate, coś tam sobie kombinowałem korzystając z okazji, że testowy. Garść oszlifowanych korpusików już czeka. Po ustaleniu odpowiedniej pracy zrobię seryjkę pasiaczków. Jeszcze tylko kwestia wymyślenia jak pomalować i jaką techniką. Pewnie wymyślę na 5 minut przed.

 

IMG_7670.JPG



#318 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:05

Chyba już nieco przynudzam, ale co zrobić  ;) Wklejam kolejne foty, zawsze to mimo wszystko jakieś archiwum własnej robocizny.

Kilka mniej lub bardziej przekombinowanych sztuk wiadomego modelu (są na tyle dziwaczne i rozpoznawalne, że coraz częściej słyszę na ich widok "ooo, meteorek?" ;) - samo w sobie przyjemne), dalej kilka sztuk ze stadka najnowszych Krąpików - leciutko zmodyfikowałem kształt, teraz jakoś bardziej mi się podobają, olałem też oczka 3d na rzecz takich nieco wyłupiastych białych (fosforyzujących po naświetleniu, ale to bardziej przypadek niż zamierzony efekt). Tu jeszcze bez uzbrojenia, ale już dostały usterzenie i kotwy. Na końcu kilka plenerowych zdjęć z ustawki i prób w terenie.

 

Na suszarce, w pudełeczkach i woreczkach czekają kolejne na różnych etapach. Chwilowo przystopował mnie brak lakieru. Wczoraj babrałem się z mikrusami w rozmiarze 0,8cm, masakra nie robota. Nie polecam!

 

IMG_7821.JPG

 

IMG_7716.JPG

 

IMG_7766.JPG

 

IMG_7742.JPG

 

IMG_7799.JPG

 

IMG_7823.JPG

 

IMG_7841.JPG

 

DSC09617.jpg

 

DSC09809.JPG

 

DSC09812.JPG



#319 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3949 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 14 lipiec 2016 - 21:27

Oby wszyscy przynudzali w taki sposób ,jak TY w swoim wątku... Jak zwykle piękne i dopracowane.

Fajnie się mienią na fotkach w plenerze.Jednak dzienne światło jest najlepsze do robienia fotek.

Czekam na kolejne.



#320 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 15 lipiec 2016 - 15:57

Dzięki Marcin, ale też nie ma co przesadzać. Poziom na jerku jest ogólnie bardzo wysoki, wielu chłopaków robi piękne przynęty, ale tylko niektóre wątki są naprawdę ciekawe. W jakim sensie? Sam nie wiem. Coś się na forum zmieniło, temat do przeanalizowania. Może czas robi swoje. Na początku każdy zerkał w różne wątki, podpatrywał, znajdował inspiracje, patenty, brał coś dla siebie - taki naturalny ciąg zdarzeń. Teraz każdy już wszystko wie :) Twórcy doszli już tak wysoko, że nie sposób wspiąć się jeszcze wyżej. Pewnie znajdziemy też takich, których dopadł przesyt i gdzieś poznikali, a jeszcze inni hobby zamienili w pracę i skończył się wolny czas jakim niegdyś dysponowali  ;) No i jest nas tutaj bardzo dużo luda, z podziałami jak w każdej społeczności. Jedni się lubią, inni mniej, zdarzają się sprzeczki. Samo życie :)