Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty Ubik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 wrzesień 2016 - 18:32

To proszę Cie o cenę na priv i załatwimy sprawę.
Wszystko jedno czy pływające czy tonące. Mogą być jak najjaśniejsze z tych co są na foto.

Dziękuje.
A.P.

Użytkownik trout master edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 18:33


#342 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 wrzesień 2016 - 17:27

Dla odmiany kombinuję coś z blaszkami. Nie mam warunków do klepania, klepać blach nigdy też nie klepałem, skorzystałem więc z fabrycznych i przerobiłem po mojemu. Tak dla uciechy. Trochę problemowy sposób, nie wszystko jeszcze obmyśliłem jak należy, ale coś tam wyszło i nawet działa w wodzie.

 

Załączony plik  IMG_9083.JPG   70,54 KB   5 Ilość pobrań



#343 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 19:49

Dla odmiany kombinuję coś z blaszkami. Nie mam warunków do klepania, klepać blach nigdy też nie klepałem, skorzystałem więc z fabrycznych i przerobiłem po mojemu. Tak dla uciechy. Trochę problemowy sposób, nie wszystko jeszcze obmyśliłem jak należy, ale coś tam wyszło i nawet działa w wodzie.

 

 

A można kilka, kilkanaście ze swoich zapasów podrzucić do przeróbek? Oczywiście w drodze wymiany za jakieś dobra doczesne. Na kropki dopiero w lutym, więc i pośpiechu nie ma :D

Bo te co widać na zdjęciu, wyglądają lepiej niż dobrze. :good:


Użytkownik Kokosz edytował ten post 04 wrzesień 2016 - 19:51

  • Ubik lubi to

#344 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:10

post-51493-0-53765600-1473006371.jpg

 

Jak zawsze, najważniejszy jest pomysł i szczypta artystycznej duszy. 

Rafale, brawo! :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:



#345 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:17

A można kilka, kilkanaście ze swoich zapasów podrzucić do przeróbek? Oczywiście w drodze wymiany za jakieś dobra doczesne. Na kropki dopiero w lutym, więc i pośpiechu nie ma :D

Bo te co widać na zdjęciu, wyglądają lepiej niż dobrze. :good:

 

To nie jest wykluczone, bo czemu nie. Ale najpierw muszę dopracować temat. Mam już jakiś pomysł, myślę że uda się pójść w dobrą stronę. Po prostu muszę znależć rozwiązanie dla okolic dziurek na kółka łącznikowe. Wahadełka są pokryte kilkoma warstwami poliuretanu i przy tych pierwszych próbach musiałem się mocno nakombinować z kółeczkami. Rozwiążę problem to poleci już z górki :)

Swoją drogą - poszukam chyba kogoś, kto nastukałby mi gołych wahadełek z jakiejś matrycy, bo tak przerabiać firmowce rynkowe to nie za bardzo. 

 

O, mała poprawka! Tą najmniejszą na górze sam zrobiłem w całości :)



#346 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:23

 

Jak zawsze, najważniejszy jest pomysł i szczypta artystycznej duszy. 

Rafale, brawo! :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:

 

Dzięki Janusz. Nie będę zaprzeczał. Pomysł i sam proces tworzenia, z choćby szczyptą artyzmu (czy nawet pseudoartyzmu) sprawia chyba największą radość. Bardzo przyjemna robota z tymi blaszkami :)

 

Aaaa, wkleiłeś fotę z odpowiednim rozmiarze i to z jerkbaitowego hostingu, muszę się temu lepiej przyjrzeć!


  • *Hektor* lubi to

#347 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 23:14

Po prostu muszę znależć rozwiązanie dla okolic dziurek na kółka łącznikowe. Wahadełka są pokryte kilkoma warstwami poliuretanu i przy tych pierwszych próbach musiałem się mocno nakombinować z kółeczkami. Rozwiążę problem to poleci już z górki :)

A jakby "zerżnąć" pomysł od Zahara i nie robić dziurek okrągłych? Tylko taki "banan" z przodu i z tyłu? Albo jakoś zakleić/zabezpieczyć troszeczkę przód i tył przed tym poliuretanem - same okolice oczek z minimalnym marginesem?

Z przodu, z resztą, to chyba nie koniecznie trzeba zakładać kółeczko. Na samej agrafce też dobrze się kołyszą wahadełka. Przynajmniej Primanki od Pawła, maleństwa od Piotrka Lipca też.



#348 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 05 wrzesień 2016 - 11:46

Na razie wymyśliłem sobie dwa rozwiązania. Z pierwszym już lecą wstępne próby - okolice oczek goła blacha. Drugie rozwiązanie to zrobienie przy dziurkach oczek z drutu, coś jak przy woblerach. Wykończę kilka sztuk i się zobaczy co dalej.

 

Tymczasem jeszcze kilka sztuk. Te wcześniejsze miały +- 3cm, teraz kilka wahadełek 4cm.

 

Załączony plik  IMG_9116.JPG   75,44 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9131.JPG   71,47 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9145.JPG   80 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9156.JPG   87,29 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9161.JPG   78,5 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9175.JPG   99,41 KB   7 Ilość pobrań



#349 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 18:28

Na razie wymyśliłem sobie dwa rozwiązania. Z pierwszym już lecą wstępne próby - okolice oczek goła blacha. Drugie rozwiązanie to zrobienie przy dziurkach oczek z drutu, coś jak przy woblerach. Wykończę kilka sztuk i się zobaczy co dalej.

Albo od razu założyć kółeczka. Nawet, jak zostaną na stałe, to żaden problem.



#350 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 05 wrzesień 2016 - 18:59

Próbowałem w ten sposób za pierwszym razem, ale to nie za bardzo. W nowych będzie lepiej i mniej papraniny, tak myślę.



#351 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3946 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 05 wrzesień 2016 - 19:30

Rafale czy ty jesteś jubilerem? Wahadełka pierwsza liga -myślę,że polsping zamówi zdobienie na jakiś jubileusz...



#352 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 05 wrzesień 2016 - 20:21

Tak się trochę bawię, co by w pudełku ładnie kolorowo było  :P


  • popper i cyprys19 lubią to

#353 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 06 wrzesień 2016 - 16:10

Pięknie Ci ta zabawa wychodzi ;) Cudne blaszki...


  • Ubik lubi to

#354 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 08 wrzesień 2016 - 15:30

Oglądając Twoje poprzednie woblery i obecne blaszki poza tym że niesamowicie mi się podobają to mają jeszcze w sobie jakąś tajemniczość i swoisty klimat którego nie potrafiłem zdefiniować.

Dopiero dzisiaj mnie naszło - Twoje dzieła i twórczość Hansa Rudolfa Gigera ( tego od scenografii Obcego między innymi ) mają jakiś wspólny mianownik który bardzo do mnie "przemawia"  :D


  • Ubik lubi to

#355 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 08 wrzesień 2016 - 18:44

Oglądając Twoje poprzednie woblery i obecne blaszki poza tym że niesamowicie mi się podobają to mają jeszcze w sobie jakąś tajemniczość i swoisty klimat którego nie potrafiłem zdefiniować.

Dopiero dzisiaj mnie naszło - Twoje dzieła i twórczość Hansa Rudolfa Gigera ( tego od scenografii Obcego między innymi ) mają jakiś wspólny mianownik który bardzo do mnie "przemawia"  :D

 

Hmm... Nie powiem żebym się Gigerem ŚWIADOMIE inspirował w tym co dotychczas zrobiłem, ale też nie powiem, że spudłowałeś! Wcześniej w swoim tutejszym avatarze miałem... Xenomorfa  :D

:clappinghands:  :clappinghands:

Giger faktycznie może być wspaniałą, koszmarną inspiracją twórczą. I przyznam - jest pewna fascynacja tematem. Czy może się przenieść na przynęty? Pewnie tak. Więc, w mordę jeża, gratuluję przenikliwego oka! Co gorsze, jak tak spoglądam na robotę w toku, będzie to zapewne jeszcze bardziej widać w moich następnych dziwadłach.

Aż mi się przypomniało, że od dawna mam w planach xenomorfowego owada-smużaka oraz zbliżonego w klimacie poppera... Zdaje się, nawet jakieś korpusy wstępnie wystrugane, świadomie podobne do tej wstrętnej mordy  :blink:

Ahaa, samo przyrównanie poczytuję sobie za zaszczyt. 

W nagrodę ślę do Ciebie Meteorka.



#356 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 13 wrzesień 2016 - 18:34

Pomiędzy bardziej twórczymi sztukami kilka takich prostych woblerków do pudełeczka. Dwa banalne krąpiki i maluszki bez nazwy. Szaleństwa nie ma, ale co tam, nie musi przecież być  :P

 

Załączony plik  IMG_9109.JPG   59,01 KB   7 Ilość pobrań



#357 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 22 wrzesień 2016 - 17:58

Maluchy po 3,5cm, płytko schodzące, z drobną pracą ogonka. Pierwsze kilka sztuk, jeszcze trochę z nimi kombinuję. Te bez sterów w międzyczasie zdążyłem usterzyć, ale następne próby pójdą też w kierunku nieco cięższego bezsterowca. Co wyjdzie to się zobaczy, nastrugana cała paczka, jest materiał do majsterkowania.

 

Załączony plik  IMG_9598.JPG   35,1 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9607.JPG   26,32 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9585.JPG   32,13 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_9596.JPG   31,81 KB   5 Ilość pobrań



#358 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 wrzesień 2016 - 19:57

Bezsterowce 3.5cm???
Nie uważasz ze troche za małe? Co chcesz na to łowić?

#359 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:09

Bezsterowce 3.5cm???
Nie uważasz ze troche za małe? Co chcesz na to łowić?

 

Się zobaczy, wymyślam i robię, jazda naprzód to podstawa. Bezsterowiec może mieć i 1cm, ten będzie całkiem duży:) A jak mi się nie spodoba to dorobię ster i po problemie. Trzeba kombinować, nudzi mnie powielanie ciągle tego samego. 

Plan na teraz 3,5, bez steru, kropka. Jak mi nie spasuje to będzie inny plan  ;)

Zresztą i tak robię z 10 innych jednocześnie, więc co za różnica, nie ma nudy.



#360 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 wrzesień 2016 - 22:53

Taka historyjka z dziś. Potem dwie godziny motania. Jaki wniosek? Zadziory usuwać od razu i ze wszystkiego.

 

Załączony plik  IMG_9628.JPG   39 KB   6 Ilość pobrań


  • popper, szymanek69 i trout master lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych