Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorbry, komfortowy, niedrogi multiplikator..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:13

http://www.ebay.com/... 150hl&_sacat=0



#42 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:21

Myślałem o tej używce. Wygląda dobrze ale skoro trafiła mi się się nowa za niewiele więcej kasy...?


  • woblerek48 lubi to

#43 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:23

Nawiasem  mówiąc, przełożenie, to rzecz względna. Ma to sens, jeżeli pojemności (średnice) szpuli są identyczne.No i co z tego, iż niewielkim niskoprofilowcem zaszpanujesz wysokim przełożeniem np.8:1, jak większy młynek  o przełożeniu np.6.3:1 zawinie za jednym obrotem więcej linki ze względu na większą średnicę i pojemność (głębokość) szpuli.



#44 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:25

Robercie za rok starą odzyskamy i sprawdzimy jakość powłoki antykorozyjnej ;)


  • BOB lubi to

#45 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:28

I znowu będzie pretekst do imprezy  :blink: (bez względu na wynik poszukiwań :D )


  • minecjusz i szczupak1 lubią to

#46 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:29

Zgadza się @Novis. Dlatego też napisałem, że wolę do jerkowania multiki z nawojem 70+ cm.


Użytkownik godski edytował ten post 31 sierpień 2014 - 20:30


#47 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:34

Nawiasem  mówiąc, przełożenie, to rzecz względna. Ma to sens, jeżeli pojemności (średnice) szpuli są identyczne.No i co z tego, iż niewielkim niskoprofilowcem zaszpanujesz wysokim przełożeniem np.8:1, jak większy młynek  o przełożeniu np.6.3:1 zawinie za jednym obrotem więcej linki ze względu na większą średnicę i pojemność (głębokość) szpuli.

Podaj duży multik, który ma większy nawój niż mały niskoprofilowiec exsence dc albo steez hs nie wspomnę o revo rocket :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 31 sierpień 2014 - 20:34


#48 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:40

Daiwa Lexa 300 HS - prawie 83 cm.


  • minecjusz lubi to

#49 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:46

Po pierwsze trochę mniej a po drugie nie taki duży to multik :)

Miałem na myśli, że duże multiplikatory nie mają dużego nawoju tylko są stworzone do ciężkiej pracy.



#50 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:48

Podałes wyjatkowe modele.. ale np morrum zx ma taki sam nawoj jak revo mgxestrem - 28 cali przelozenie 6.3:1 na 7.1:1 wiec juz tu wynika ze teoria Novis ma sens. A jezeli ktos jerkuje multikiem o duzym przelozeniu to ja sie nie dziwie ze pozniej ryby nie biora - jerking wymaga lekkiego luzu aby przyneta mogla odplynac w bok jak bedziesz zwijal caly luz bardzo szybko to przyneta traci na akcji, nie wspominajac ze autor watku szuka multika do ciezkich przynet wiec po kij mu duze przelozenie ? 

A tu wisienka

RCN-5600 

 

Przełozenie 6.8:1 zwija 33 cale na jeden obrót czyli 88 cm :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 31 sierpień 2014 - 20:56

  • minecjusz i BOB lubią to

#51 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:59

A jezeli ktos jerkuje multikiem o duzym przelozeniu to ja sie nie dziwie ze pozniej ryby nie biora - jerking wymaga lekkiego luzu aby przyneta mogla odplynac w bok jak bedziesz zwijal caly luz bardzo szybko to przyneta traci na akcji

 

Duże przełożenie nie wyklucza prowadzenia dokładnie tak samo jak młynek z niskim przełożeniem. Ile zajmie żeby się zgrać w tempo prezentacji? 15 min?

 

A tu Alphas 150HL. To jeden z lepszych modeli ever moim zdaniem. Kopciuszek.

 

alphas02_2.jpg

alphas04_2.jpg


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 31 sierpień 2014 - 21:01

  • Meme i godski lubią to

#52 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 21:02

Pod warunkiem, że się o tym pamięta i kontroluje. Sam tego pilnuję kiedy mam kilka różnych zestawów na łodzi



#53 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 21:06

Podałes wyjatkowe modele.. ale np morrum zx ma taki sam nawoj jak revo mgxestrem - 28 cali przelozenie 6.3:1 na 7.1:1 wiec juz tu wynika ze teoria Novis ma sens. A jezeli ktos jerkuje multikiem o duzym przelozeniu to ja sie nie dziwie ze pozniej ryby nie biora - jerking wymaga lekkiego luzu aby przyneta mogla odplynac w bok jak bedziesz zwijal caly luz bardzo szybko to przyneta traci na akcji, nie wspominajac ze autor watku szuka multika do ciezkich przynet wiec po kij mu duze przelozenie ? 

A tu wisienka

RCN-5600 

 

Przełozenie 6.8:1 zwija 33 cale na jeden obrót czyli 88 cm :)

Też podałeś wyjątkowy model a w takiej postaci jak to opisałeś ma sens, i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nawój to wypadkowa średnicy szpuli i przełożenia, ale ja miałem co innego na myśli co napisałem w poście wcześniej.



#54 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 31 sierpień 2014 - 21:06

Pod warunkiem, że się o tym pamięta i kontroluje. Sam tego pilnuję kiedy mam kilka różnych zestawów na łodzi

 

Nie trzeba o niczym pamiętać  :) . Prowadzę jerka tak jak chcę. Jak trzeba to kręcę wolniej albo szybciej, zamiast 3,4 obrotu 1/2 itd. Nikt nie uczy się zestawu na pamięć. 



#55 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2014 - 21:12

...Jak trzeba to kręcę wolniej albo szybciej, zamiast 3,4 obrotu 1/2 itd...

właśnie o tym mówię. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę, że identyczne kręcenie dwoma multikami nawijającymi różna ilość linki daje po prostu zupełnie inny sposób pracy tej samej przynęcie. Nie ma nic bardziej oczywistego



#56 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 sierpień 2014 - 21:18

Też podałeś wyjątkowy model a w takiej postaci jak to opisałeś ma sens, i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nawój to wypadkowa średnicy szpuli i przełożenia, ale ja miałem co innego na myśli co napisałem w poście wcześniej.

nie widziałem Twjego postu - jaos mi długo zajeła pisanie włąsnego :D



#57 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 sierpień 2014 - 21:20

Duże przełożenie nie wyklucza prowadzenia dokładnie tak samo jak młynek z niskim przełożeniem. Ile zajmie żeby się zgrać w tempo prezentacji? 15 min?

 

A tu Alphas 150HL. To jeden z lepszych modeli ever moim zdaniem. Kopciuszek.

 

alphas02_2.jpg

alphas04_2.jpg

Tak Krzysiek masz racje - tylko po co utrudniac coś co jest łatwe ? Poza tym wysokie przełozenie zazwyczaj ejst w konstrukcjach lzejszego kalibru - no poza porama wyjatkami :P



#58 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 sierpień 2014 - 21:29

nie widziałem Twjego postu - jaos mi długo zajeła pisanie włąsnego :D

Potem jak odczytałem czas napisania to domyśliłem się tego, ale już nie chciałem prostować i zaśmiecać wątku ;D



#59 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10175 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 wrzesień 2014 - 14:29

Przed chwilą odebrałem. :D  Jeszcze pachnie kwiatami kwitnącej wiśni ;)

Jeszcze raz chylę czoła przed moim "dostawcą" :) Czas dostawy...niczym błysk samurajskiej katany :ph34r:

Załączone pliki



#60 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 01 wrzesień 2014 - 18:31

Alphy 150 na lewą rękę nie ma już ponoć w produkcji i tego się obawiałem :(  Są tylko z rynków wtórnych i ewentualnie jakieś tam pozostałości po sklepach , magazynach . Tak bynamniej powiedzaił mi sprzedawca co handluje takim sprzętem ..

 

Co do przełożenia to wole te max 1:6 wyżej to już przy takich średnicach szpuli to źle mi się kojarzy .,. Metodą prób i błędów doszłem do odpowiedniego  prowadzenia slidera . Sprawdza mi się pół obrotu  korbką ewentualnie żeby wzbogacić pracę  drobny ruch kija zsynchronizowany z obrotem   i luz ułamek sękundy przerwy idt.. W maju sprawdzałem inną metodę .. Ruch wędziskiem około 60-70cm czekałem parę sekund podniesienie kija i wybranie luzu (około 1 obrót) i znowu ruch kija w duł.. Jak robiłem krótkie przerwy ryba niebrała bądź prowadziła przynętę pod łódkę .Jak robiłem dłuższe przerwy miałem czeste bicia w opadzie i wiecej brań  , ale to w maju.Potem wpadłem na pomysł że ponieważ mam zbyt długi kij i nie za sztywny 2,30 to spróbuję jerkować multiplikatorem .. I zacząłem tak jak opisałem wcześniej .  W zasadzie każdy żerujący szczupak  nie opiera się tej metodzie trzeba tylko dopasować czas przerwy .. Teraz mam krótrzy i sztywniejszy  kij więc mogę jerkować kijęm jednak wolę robić to krótkimi skokami lepszy efekt jak dla mnie .  .. Mówię tu o naszych Polskich szczupakach :) Sweepera tego największego mam od niedawna i dopiero uczę się go prowadzić .. Ale z tego co już  zauważyłem to trzeba robić długie spokojne skoki ..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych