Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Indiańskie podchody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 31 październik 2014 - 22:05



Byłbym zaszczycona jakbyś się ze mną podzielił owymi ilustracjami, nawet w wątku tutaj to inni też by zobaczyli :)

 Ok...poczułem coś tak jakby delikatną presję... :unsure: ... wrzucam dosłownie to co mi zostało w pudełku po ostatnim wypadzie.Muchy szczupakowe,i sierściuchy te akurat na 7g główkach wszystko o dł. 10cm.Kręceniem na poważnie tego typu ''kłaków'' miałem zająć się dopiero w zimie.

 

642bbbf2a5a9247dmed.jpg


  • Dagon lubi to

#42 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 październik 2014 - 22:15

 Ok...poczułem coś tak jakby delikatną presję... :unsure: ... wrzucam dosłownie to co mi zostało w pudełku po ostatnim wypadzie.Muchy szczupakowe,i sierściuchy te akurat na 7g główkach wszystko o dł. 10cm.Kręceniem na poważnie tego typu ''kłaków'' miałem zająć się dopiero w zimie.

 

642bbbf2a5a9247dmed.jpg

Jeśli to zabrzmiało jak wywieranie presji to zdecydowanie niezamierzenie. Takie coś na offsecie by było dobre tego rozwiązania nie sprawdzałem jak do tej pory. Obciążenie z lamety robisz czy jakiś inny patent?

Dałoby radę z jedną sztukę podesłać po świętach? ;) Dogadamy na priv szczegóły jakby co zresztą :)



#43 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 31 październik 2014 - 22:21

To był na razie eksperyment,docelowo mam już dociążone haki offsetowe o wadze 3 i 4g,ale na razie gołe :( ...te muchy na offsecie nie są obciążone,obciążenie w postaci oliwki 5-7g dawałem 50-70cm przed muchą.



#44 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 maj 2015 - 22:03

Miałem tego cwaniaka dziś wieczorem na kiju. Wziął na średniego łamańca. Jednak 1:0 dla niego. Zostałem zaskoczony braniem w nieoczekiwanym momencie i miejscu na taką rybę.

 

Agresja brania, szybkość i spryt ryby, przerosły moje oczekiwania i dotychczasowe doświadczenia. Praktycznie skończył mi się phenix mx-72h, a cc201dc oddawał ulegle 30 funtową plecionkę. To nie żadna tłusta mamuśka tylko prawdziwy predator, poździerał mi lakier z wabika i na końcu się wypiął okręcając się wokół trzcin. Wziął niezbyt daleko od brzegu od razu murując do dna, dając mu ostro w kły poszedł w lewo ryjąc w wodorostach a napięta plecionka cięła wodorosty, które wypływały do wierzchu. Potem dostał się w trzciny i wytrząsnął przynętę.... ehh na takie brania się czeka...



#45 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2015 - 23:55

Zapolujemy. Dobrze że mam szczęście znać Ciebie i możliwość wspólnego udania sie na polowanie. Tylko wodę trzeba kryć....

A rozmowa telefoniczna tuż po braniu rzeczywiście była chaotyczna... :)


Użytkownik godski edytował ten post 06 maj 2015 - 23:58


#46 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 07 maj 2015 - 18:45

Fajny wątek poświęcony jednej konkretnej rybie:) Założony sierpień 2014 a tutaj maj 2015 i "bestia" nadal nieuchwytna!



#47 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 07 maj 2015 - 20:36

Fajny wątek poświęcony jednej konkretnej rybie:) Założony sierpień 2014 a tutaj maj 2015 i "bestia" nadal nieuchwytna!

Przekonany w 100% nie jestem, że to ta jedna konkretna i jedyna w tym zbiorniku, ale takie mam przeczucie poparte długotrwałymi obserwacjami.

Dowiedziałem się od strażników, że w zeszłym roku zostało wpuszczone kilkanaście "osiemdziesiątek" i nie mam informacji odnośnie połowu takich ryb a prawie wszyscy się znają wzajemnie i połów okazowej ryby nie przechodzi bez echa ;)

Nie mniej jednak 90 czy 90+ nie zrobiłaby mi takich problemów z zatrzymaniem na tym sprzęcie, no może złapana za bok, ale w tym wypadku atak był ewidentny jak w mordę strzelił, bardziej ewidentny chyba być nie może, przypłacony moim lekkim zawałem :)



#48 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 maj 2015 - 14:16

Przekonany w 100% nie jestem, że to ta jedna konkretna i jedyna w tym zbiorniku, ale takie mam przeczucie poparte długotrwałymi obserwacjami.

Dowiedziałem się od strażników, że w zeszłym roku zostało wpuszczone kilkanaście "osiemdziesiątek" i nie mam informacji odnośnie połowu takich ryb a prawie wszyscy się znają wzajemnie i połów okazowej ryby nie przechodzi bez echa ;)

Nie mniej jednak 90 czy 90+ nie zrobiłaby mi takich problemów z zatrzymaniem na tym sprzęcie, no może złapana za bok, ale w tym wypadku atak był ewidentny jak w mordę strzelił, bardziej ewidentny chyba być nie może, przypłacony moim lekkim zawałem :)

Tomek, chcesz mieć zdjęcie z tą rybą? Zaproś mnie, dam potrzymać do fotografii ;)


  • Gadget i Tomek88 lubią to

#49 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 14 maj 2015 - 14:50

Tomek, chcesz mieć zdjęcie z tą rybą? Zaproś mnie, dam potrzymać do fotografii ;)

Nie jestem chytry, jeśli by Ci się udało to stawiam flachę, jestem bardziej ciekaw jak ona wygląda i faktycznie jak pokaźne są jej rozmiary :)

Zrobiłbym Ci pamiątkową sesję i cieszył się razem z Tobą jeśli nie pójdzie na kotlety  :lol:  :ph34r:



#50 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 maj 2015 - 15:25

Nie jestem chytry, jeśli by Ci się udało to stawiam flachę, jestem bardziej ciekaw jak ona wygląda i faktycznie jak pokaźne są jej rozmiary :)

Zrobiłbym Ci pamiątkową sesję i cieszył się razem z Tobą jeśli nie pójdzie na kotlety  :lol:  :ph34r:

Żartowałem, ja mam porachunki do wyrównania na Wigrach, w tym roku będzie mój ;)



#51 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 14 maj 2015 - 15:42

Żartowałem, ja mam porachunki do wyrównania na Wigrach, w tym roku będzie mój ;)

Zdaję sobie sprawę, że nie przylecisz przez pół polski, aby zapolować na szczupaka, który bierze raz na kilka lat ;)

Wspominałeś coś o Wigrach wcześniej, ale sądziłem, że ostatecznie nie lecisz. Wybierałem się w sumie na czorsztyn, ale straszą jakimś spuszczaniem wody. Może się dogadamy jeszcze ;)



#52 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 maj 2015 - 18:27

Zdaję sobie sprawę, że nie przylecisz przez pół polski, aby zapolować na szczupaka, który bierze raz na kilka lat ;)

Wspominałeś coś o Wigrach wcześniej, ale sądziłem, że ostatecznie nie lecisz. Wybierałem się w sumie na czorsztyn, ale straszą jakimś spuszczaniem wody. Może się dogadamy jeszcze ;)

Dawaj, będą brały.