Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cło za multik z Ebay'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 26 marzec 2009 - 18:33

Dziękuję wszystkim, za wypowiedzi w tym wątku. Powiem jak się sprawa zakończyła. Cła, vatu i innych dodatkowych opłat nie naliczono :D, z czego się ogromnie cieszę. Przesyłka doszła na 4 dzień od momentu zamówienia. Globalna wioska. :D
Pozdrawiam, Artur

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 marzec 2009 - 18:34

Czyli po prostu miałeś szczęście :D wielkie ..... :D Gratulacje i miłego użytkowania!

#23 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 marzec 2009 - 11:32

Kolejna ciekawa informacja w temacie. Rząd cudów wprowadził opłaty za clenie paczek. Mnie naliczyli dwie pozycje o łącznej kwocie 90 zł. Tak więc wszystkie opłaty celne to dokładnie 100% wartości przedmiotów w paczce :huh:

#24 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 kwiecień 2009 - 20:13

Oto wyjaśnienie tego bajzlu celno podatkowego.

Upominki przesyłane przez osobę fizyczą do osoby fizycznej zwolnione są od cła i podatku do równowartości 45 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą wartość towarów, a nie o wartość celną, a więc bez kosztów transportu i ubezpieczenia. Dla towarów o wartości powyżej 45 EURO, ale nie przekraczającej 700 euro, stosuje się stawkę ryczałtową w wysokości 2,5%. Od towarów o wartości powyżedj 700 euro stosuje się stawki celne określone we Wspólnej Taryfie Celnej.
Od przywozu pozostałych towarów (np. od firmy do osoby fizycznej czy też od firmy do firmy) o wartości do równowartości 150 euro (również wartość towaru) nie pobiera się cła. Od towarów do równowartości 22 euro nie pobiera się również podatku. Od towarów, które przekraczają 22 euro do 150 euro -nie pobiera się cła ale pobiera się podatek.
Uwaga!!!
Od towarów zakupionych w drodze zamównienia wysyłkowego ( np. w sklepie internetowym) nie ma zwolnienia od podatku. Zawsze pobiera się podatek, niezależnie od wartości przesyłanego towaru.
Inną kwestią jest sposób naliczania tych opłat. Cło nalicza się zawsze od
wartości celnej towaru ( wartość towaru+ koszty transportu i ubezpieczenia).Jeżeli jest to towar akcyzowy, to akcyzę nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło.
VAT nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło, a jeżeli towar jest akcyzowy- to VAT nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło i podatek akcyzowy. To są wszystkie opłaty pobierane przez urzędzy celne.
Jeżeli ktoś korzysta z usług agencji celnych ( są to prywatne podmioty gospodarcze działające w Państwa imieniu przed organami celnymi) to musi się liczyć z dodatkowymi kosztami na konto tych podmiotów. Tych opłat nie pobierają urzędy celne.
Zawsze radziłabym przed dokonanie transakcji skorzystać z pomocy informacji celnych, które znajdują sie we wszystkich izbach celnych oraz w Ministerstwie Finansów . Nie będzie wtedy żadnych kłopotów i rozczarowań.



#25 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 26 listopad 2009 - 17:36

Moja 10-cio letnia historia zakupów:
Cło+ VAT zapłaciłem tylko 1 !!! raz w 2004 roku gdy zamówiłem transport z USA przez UPS - z tego co sie dowiedziałem firmy kurierskie automatycznie przekazują na Urząd Celny.
Natomiast wszelkie przesyki USPS internalional mail (poczta), nigdy nie trafiło na cło, a było tego ponad 50 razy w kwocie nieraz ponad 300 $.
Z Niemiec kupowałem elektronikę i inne do 2000 euro i wogóle nie trafiało do cła, bo z UNII chyba cła się nie pałci wcale.
Z Japoni, Tajwanu, HonKongu, Korei (tej dobrej) przez EMS(pocztex)sprzęt węd. i foto do 500$ (foto zwolnione z cła i podatku) również bez problemu.
Szczęście ??? chyba nie, bo bym był niezłym farciarzem.
Cześć

#26 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 17:44

@stugrzeg
w takim razie jak będziesz coś zamawiał daj znać, chętnie się podłącze do zakupów, będzie taniej bo wysyłke zapłacimy we dwóch
no i jeszcze kupując z Tobą wiem, że nie zapłacę vatu ani cła :lol: :lol:

pozdrawiam

#27 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 listopad 2009 - 17:49

stugrzeg, znajomi z Kolumbi mieli by do Ciebie małą prośbę :lol:

#28 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 26 listopad 2009 - 18:16

Kolumbia odpada, prowadzę interesy w Afganistanie :D

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2009 - 18:53

Moja 10-cio letnia historia zakupów:
Cło+ VAT zapłaciłem tylko 1 !!! raz w 2004 roku gdy zamówiłem transport z USA przez UPS - z tego co sie dowiedziałem firmy kurierskie automatycznie przekazują na Urząd Celny.
Natomiast wszelkie przesyki USPS internalional mail (poczta), nigdy nie trafiło na cło, a było tego ponad 50 razy w kwocie nieraz ponad 300 $.
Z Niemiec kupowałem elektronikę i inne do 2000 euro i wogóle nie trafiało do cła, bo z UNII chyba cła się nie pałci wcale.
Z Japoni, Tajwanu, HonKongu, Korei (tej dobrej) przez EMS(pocztex)sprzęt węd. i foto do 500$ (foto zwolnione z cła i podatku) również bez problemu.
Szczęście ??? chyba nie, bo bym był niezłym farciarzem.
Cześć



Miałeś wiele szczęścia w takim razie. Mnie kilka razy nie ominęło cło oraz podatek.

Co do elektroniki i foto - o ile niektóre rzeczy rzeczywiście są bez cła lub z niewielką stawką o tyle VAT jest doliczany :D


#30 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 26 listopad 2009 - 19:55

@remek
A możesz bliższe dane co, za ile, skąd, jaki transport ?
Tak na przyszłość żeby uniknąć wpadki ?

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2009 - 19:58

Tak spróbuję znaleźć. Kiedyś miałem taki dokument w którym to wszystko było opisane - stawki celne, sposób naliczania, kwalifikacja itd.

#32 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 26 listopad 2009 - 21:30

Stawki celne są okreslone w taryfie celnej, na wiekszośc towarów to 9%(nie dotyczy towarów wyprodukowanych w UE ,SZWAJCARI ,NORWEGI ,TU STAWKKA CŁA TO 0 %) o ile jest podany kraj producenta towaru na opakowaniu bądź produkcie lub fakturze ,specyfikacji,liście przewozowym,jeśli sprzedawca nie podaje na towarze kraju pochodzenie to najwiejksza stawka na dany towar x2,doliczjąc to ogólenj kwoty faktury koszt transportu,od tego dopiero cło i podatek vat,na sprzęt wędkarski akcyzy raczej nie ma.

#33 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 listopad 2009 - 06:39

Radzę się trzymać tego co wkleiłem powyżej. To odpowiedz UC po tym jak Gazeta Prawna wprowadziła w błąd ludzi interpretując przepisy w huraoptymistycznym tonie. O tym czy coś jest clone i okładane podatkiem decyduje stawka celna i kwota z deklaracji. Oczywiście UC może paczkę otworzyć i podać swoją ocenę wartości celnej, ale to się zdarza rzadko. Najważniejsze zapoznać się ze stawkami celnymi przy zakupie w sklepie i przy podarunkach od rodziny bo to dwie różne stawki a nie jak twierdziła Gazeta Prawna jedna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych