Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 wrzesień 2009 - 12:21

Dzięki Mateusz.
Nieźle to dały nam popalić rybska, szczególnie podczas akcji :huh: :lol: .... Było super...

#282 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 wrzesień 2009 - 20:06

Aptekarz ja do ciebie nie mam pytań ty po prostu jesteś wymiataczem :mellow:

Dzięki Adri@n.Dzisiaj 15sztuk w tym cztery konkretne.Największego wklejam.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Jan.JPG   97,27 KB   1164 Ilość pobrań


#283 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2009 - 08:44

Codzeinnie gdy wchodzę na j.pl odpalam wieści znad wody i za każdym razem widzę naprawde piękne jazie chyba nie było tu jeszcze osoby która przez 2 tygodnie tak szaleje. Wielkie gratulacje i szacune :mellow:

Pozdrawiam ( APTEKARZ )

#284 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 09:10

Codzeinnie gdy wchodzę na j.pl odpalam wieści znad wody i za każdym razem widzę naprawde piękne jazie chyba nie było tu jeszcze osoby która przez 2 tygodnie tak szaleje. Wielkie gratulacje i szacune :mellow:

Pozdrawiam ( APTEKARZ )

Dzięki Dragond500 za uznanie.Dzisiaj pięć sztuk,ale musiałem zawrócić do domu w sprawach biznesowych.Zaraz zasuwam z powrotem.

#285 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2009 - 10:09

( APTEKARZ )[/quote]
Dzięki Dragond500 za uznanie.Dzisiaj pięć sztuk,ale musiałem zawrócić do domu w sprawach biznesowych.Zaraz zasuwam z powrotem.[/quote]

Jest to niesamowite z kilku powodów każdego dnia ryba żeruje inaczej lub wogóle nie żeruje a ty i tak je łapiesz mam miejsca z jaziami, kleniami i widze je lub nie ale wiem że tam są i nie jestem wstanie skusić ich za każdym razem :D Mam tylko małe pytanie tak z ciekawości jakim łapiesz kijem i jakieś żyłki używasz ?

#286 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 13:15

[quote]
( APTEKARZ )
[/quote]
Dzięki Dragond500 za uznanie.Dzisiaj pięć sztuk,ale musiałem zawrócić do domu w sprawach biznesowych.Zaraz zasuwam z powrotem.[/quote]

Jest to niesamowite z kilku powodów każdego dnia ryba żeruje inaczej lub wogóle nie żeruje a ty i tak je łapiesz mam miejsca z jaziami, kleniami i widze je lub nie ale wiem że tam są i nie jestem wstanie skusić ich za każdym razem :D Mam tylko małe pytanie tak z ciekawości jakim łapiesz kijem i jakieś żyłki używasz ?[/quote]
Kijek Daiwa Morethan Branzino 85 8-35g{zastępczo} lżejszy model Morethana 96 5-27g w drodze.Multi Daiwa Steez 103hl,plećka 8lb tu streena a aktualnie toray,w przyszłości Varivas.Na końcu zestawu fluorocarbon 0,21mm.Wobki ok.4-7g.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Zestaw.JPG   93,7 KB   980 Ilość pobrań


#287 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2009 - 14:04

To teraz jeszcze bardziej mnie zaskoczyłeś :mellow: Mój zestaw jaziowy wygląda znacznie inaczej ;p Kij 270 do 13g lub 260 5-18g kręcioł 2500 i żyłka 0.12 znacznie się różni :D

#288 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:40

To teraz jeszcze bardziej mnie zaskoczyłeś :mellow: Mój zestaw jaziowy wygląda znacznie inaczej ;p Kij 270 do 13g lub 260 5-18g kręcioł 2500 i żyłka 0.12 znacznie się różni :D

Dragon plećka bo wygodniejsza przy multiku.Fluorocarbon bo mocniejszy od żyłki 0,12mm czy 0,16mm no można dać żyłkę 0,20mm na koniec ale żyłkę widzą tzn jest mniej brań.Z żyłką 0,12mm to na tych miejscówkach gdzie Ja łowie to nie wyobrażam sobie za bardzo.Raz dużo kęp roślin,patole itd.Po braniu jak by odbił na takiej pajęczynce w rośliny to już pozamiatane.Po za tym branie w dość mocnym uciągu Jazia na ok.60cm na wobka z żyłką 0,12mm kończy zabawę.Bywają dni że walą agresywnie.Tak grube zestawy zacząłem stosować odkąd dwa bolenie przy potężnym braniu zerwały Mi żyłkę 0,25mm.Przerzuciłem sie na fluorocarbon tyle że na Bolki jest to 0,30mm.Dzisiaj Jasie brały tak sobie.Rano 5szt,a popołudniu do wieczorka 4szt.ale maluchy pod 40cm.No i jeden konkretny spięty ułamał kotwice jak to się stało nie wiem.W każdym bądż razie rybka tak na wyczucie była konkretna.Pozdrawiam Dragon i jak masz jakieś pytania wal śmiało na priv.

#289 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:58

A czemu na priv? Myślę że inni Użytkownicy też chętnie poczytają o jaziach na casta. Ryby grube, ładne. Przypominają mi jazie które łowiłem na jednej małej rzeczce w Szwecji, ech!

#290 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 20:10

A czemu na priv? Myślę że inni Użytkownicy też chętnie poczytają o jaziach na casta. Ryby grube, ładne. Przypominają mi jazie które łowiłem na jednej małej rzeczce w Szwecji, ech!

Friko sprostuje w kwestii przynęt na priv.Bo różni ludzie czytają to forum.A miejscowi niegdyś Moi kumple jakoś przestali się do Mnie odzywać :o bo Ja łowiłem a oni mniej na Moją prośbę żeby Mi jeden z drugim zrobił fotkę z rybą po iluś tam sztukach odpowiedzieli że powinienem sobie fotografa zatrudnić.Sam pewnie rozumiesz że nie chcę po tym wszystkim dzielić się wiedzą z kimś takim.Z użytkownikami forum chętnie się podzielę jak to komuś potrzebne.

#291 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2009 - 20:15

Rozumiem. Ból ze zdjeciami też niestety. Piekne ryby przyszło mi tak jak Tobie fotografować, w jednej ręce małpka, w drugiej ryba dobre 2kg z okładem - do cholery to nie pdobne :( jak łowisz w miarę stacjonarnie w jednym miejcu, spróbuj może ustawić sobie zawczasu aparat do zdjęc i zrobić parę zdjęc na pusto żeby zaznaczyć sobie miejsce gdzie się ustawiasz. Potem jak masz rybę tylko timer włączasz na aparacie, zdjęcie cyk ryba do wody i jedziesz dalej. Gorzej jak nie łowisz stacjonarnie tylko się przemieszczasz.

#292 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 20:29

Rozumiem. Ból ze zdjeciami też niestety. Piekne ryby przyszło mi tak jak Tobie fotografować, w jednej ręce małpka, w drugiej ryba dobre 2kg z okładem - do cholery to nie pdobne :( jak łowisz w miarę stacjonarnie w jednym miejcu, spróbuj może ustawić sobie zawczasu aparat do zdjęc i zrobić parę zdjęc na pusto żeby zaznaczyć sobie miejsce gdzie się ustawiasz. Potem jak masz rybę tylko timer włączasz na aparacie, zdjęcie cyk ryba do wody i jedziesz dalej. Gorzej jak nie łowisz stacjonarnie tylko się przemieszczasz.

Friko ale to miejscówkę będzie widać.Za dużo tam punktów orientacyjnych.Nie żebym był egoistą ale po tym wszystkim to wiesz nie mam zamiaru co niektórym życia ułatwiać.Jeden to nawet przechodzi na drugą stronę ulicy a na rybach jak Mnie widzi to odbija w drugą stronę.No żałosne to.Podobno to cecha Polaków zawiść.Coś pokombinuje tylko wiesz co wstyd się przyznać nie wiem gdzie jest ten cholerny samowyzwalacz!!!

#293 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2009 - 20:37

Ja tam moge pokazać, bo miejscówka 1000 km stąd na północ :lol: w tym roku mniejsze, ale za to fotograf był:

.

samowyzwalacz / timer w kazdym aparacie gdzie indziej. Ja mam małpkę Coolpixa 4600 <_< to to sie na takim pokretle ustawia z tyłu. Nie musze dodawać że śliskimi od śluzu paluchami jest do #Y$&$%* niepodobne, wiec spodnie cierpią :lol:

Załączone pliki



#294 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 20:48

no to masz niezla malpke!

Kurcze Pawel zazdroszcze tych zdrowych slodkowodnych ryb! wrzucaj wiecej fot!

Umnie posucha jeszcze przez miesiac..

napisz cos wiecej o samych okolicznosciach tej pieknej chwili utrwalonej za pomoca samowyzwalacza :mellow:

pozd JW :D

#295 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 20:54

Friko piękna rybcia!!!To te większe ile miały 7dych?Ta rzeczka coś pięknego.No i szlag Mnie trafi takie fotki bym miał.No ale zostały notatki,kiedy,jak gdzie i co plus fotka. :D

#296 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2009 - 21:07

Ja wiem, to stary coolpix do tego refurbished, 4.0 MPixela . A i przesłona obiektywu czasem zacina się, opada sama :lol: Słowem: złom.

Okoliczności takie że jak wracaliśmy z północnej szwecji pod koniec sierpnia to skręciłem parę kilometrów z głownej drogi i zawiozłem chłopaków nad taką rzeczkę co raz na niej byłem co by sobie przerwę zrobić na godzinkę i coś zjeść. Pechowo się złożyło bo lampa była, woda czysta prześwietlona i trzeba było grzebać za ciemniejszymi woblerkami, ale w pudełku Guma coś się znalazło. Klasyczne bączki generalnie, wolno prowadzone trociowo lekkim wachlarzem przez nurt. Parę takich jazików złowiliśmy, ale trzeba było się zwijać. Jak byśmy trafili wcześnie rano albo o zmierzchu, to myślę że byłaby szansa na prawdziwego kabanka, ech!

Ale zdjęcia jak pisałem od fotografa - ojciec robił. W zeszłym roku jak byłem sam to musiałem rzeźbić z samowyzwalaczem - też w sumie podobnie wychodziły bo apartam mogłem sobie wczesniej ustawić tak ze juz był przygotowany obok stanowiska. W zeszłym roku parę fotek wklejałem w jaziowym wątku z tamtego wyjazdu.

#297 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 18 wrzesień 2009 - 00:19

A czemu na priv? Myślę że inni Użytkownicy też chętnie poczytają o jaziach na casta. Ryby grube, ładne


Panowie, piękne Jazie :D, szczególne gratulacje dla APTEKARZA za tak wysoką skutecznośc i regularność.

Tak apropo tych Jazi APTEKARZA i prośby Friko przypomniał mi się pewien wątek.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8805& ;amp ;amp ;amp ;amp ;amp ;prevloaded=1&&start=0

Komentować nie będe ale polecam przeczytac ;)

Pozdróófka!

#298 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 06:55

[quote]
A czemu na priv? Myślę że inni Użytkownicy też chętnie poczytają o jaziach na casta. Ryby grube, ładne
[/quote]

Panowie, piękne Jazie :D, szczególne gratulacje dla APTEKARZA za tak wysoką skutecznośc i regularność.

Tak apropo tych Jazi APTEKARZA i prośby Friko przypomniał mi się pewien wątek.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8805& ;amp ;amp ;amp ;amp ;amp ;amp ;amp ;amp ;prevloaded=1&&start=0

Komentować nie będe ale polecam przeczytac ;)

Pozdróófka!
[/quote]
A dobre,dobre Matas.Przeczytałem ten wątek.Dzięki za słowa uznania.

#299 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 07:28

A tu drugi zestaw na mniejsze rzeczki.Da się Panowie a nawet jest wygodniej niż korbą to tylko kwestia zastosowania odpowiednich przynęt.Na liczne privy w tym temacie odpowiedziałem i życzę tym kolegom co by Moje rady były trafione na ich wodach.
.

Załączone pliki



#300 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 wrzesień 2009 - 07:44

@APTEKARZ

szkoda, że na privach tylko z chęcią też bym poczytał o tam na otwartym :D